Chceme bábätko no nedarí sa. Môže za to váha?

lesy2908
10. okt 2017

Ahojte, chcem sa opýtať koľko ste vážili keď ste otehotneli?
Za odpovede ďakujem a prajem pekný večer.

lesy2908
autor
10. okt 2017

@snehuuulienka ďakujem za radu 🙂

lesy2908
autor
10. okt 2017

Dievčatá ďakujem za rady a aj čiastočne ukludnenie 🙂

snehuuulienka
10. okt 2017

@lesy2908 nie je zač.......alchemilku treba piť od zač.menzesu len po ovu

mirunkad
10. okt 2017

@lesy2908 ahoj, pred tehu som mala 65 kg pri 175cm, ale otehotnela som tiež až po pol roku, ale neriešili sme to nejak extra, povedali sme si že ked bude, bude 🙂

jankalukasova
10. okt 2017

Ked som otehotnela, vazilasom 66kg pri 174cm. Najprv som chudla (aj ked som nevolnostami netrpela) potom som pribrala 14kg, 10 som nechala v porodnici a tie 4 isli postupne s kojenim. Vsetko co som schudla mala pribrala..a stale to ide pozvolna dole. Od porodu spolu vazime rovnako, 75kg, momentalne ja 64 a mala 11.

hori
10. okt 2017

@zara0201 netusim, preco som tak malo pribrala, osobne to pripisujem hormónom alebo genetike? pravdou je, ze v tehotenstve som jedla dost - a proste nepribrala som, po porode som zasa priberala aj zo vzduchu, ziadne take, ze kojenim chudnes sa u mna nekonalo, tych "vyrodenych" 10 kilov bolo do pol roka naspat aj s urokami...

evkacik5
10. okt 2017

Citala som ze aj nadvaha moze za "neplodnost". U mna to nastastie neplati. Podla BMI mam obezitu, musim priznat ze od idealnej vahy mam riadne daleko hoci som sa snazila schudnut. Otehotnela som dvakrat. Prvy krat na prvy krat ked sme trafili ovulku, druhy krat az na treti cyklus, ale v podstate oba razy rychlo.

majka01_74
10. okt 2017

Pri prvom 80, druhom 72 a pri tretej 108. A podla toho kolko cca 100 kilovych mamiciek mame v porodnici, nadvaha az taky problem nie je.. 😉

hettinka
11. okt 2017

@lesy2908
myslím, že je problm je skôr psychika ako váha
ja mam 2 deti, nikdy som štíhla nebola a otehotnela som obidvakrát s váhou okolo 80kg. Pri druhom sme mali s tým dosť problém, mala som aj 2x pozitívny test a z tehotenstva potom nič nebolo ... ale skôr to bolo o psychike, asi som sa príliš snažila otehotnieť. Trvalo to 8 mesiacov, kym sa podarilo a uchytilo tak, že vydržalo.

Inka, ja som tiež v tehotenstve už vela nepribrala, po obidvoch pôrodoch som vážila menej, ako ked som otehotnela. Ale mala som problém so žlčníkom, ktorý začal pri 1 tehotenstve a skončil po 2 dieťati operáciou, takže ja som posledný trimester prevracala a chudla.

siska53
11. okt 2017

@lesy2908 a mas teda problem s nadvahou ci podvahou? Aj ked tiez si myslim,ze problem bude inde.. Mala som.dost silnu kolegynu,ta ale nakoniec otehotnela..
A ja zas pri nieco cez 42 v oboch pripadoch.. Segra ma.normalnu vahu a nedari sa im..

lesy2908
autor
11. okt 2017

@siska53 s nadváhou v priebehu 3 rokov som dosť pribrala

neverendinglove
11. okt 2017

Ja som bola stihla pri prvom som mala 55 kg a aj tak sa nam nedarilo. Postastilo sa nam po laparoskopii kde mi zpriechodnili vajickovody. Pri druhom som mala 57 kg a ten sa nam pritrafil ani neviem kedy ;)

evka64
11. okt 2017

Ja 80kg/173cm na druhy cyklus 🙂

lauricka
11. okt 2017

@lesy2908 nadvaha moze a nemusi byt problem, znizenim vahy mozes zvysit pravdepodobnost otehotnenia. Niektore zeny maju hormonalne poruchy, ktore mozu sposobovat aj nadvahu aj neplodnost. Stitna zlaza, polycysticke vajecniky a pod. Gynekolog tvoju neplodnost nebude riesit, ak to trva len pol roka. To zvyknu riesit az po roku snazenia. Alebo povedz, ze sa snazite dlhsie, ak chces zacat co najskor. Alebo pockaj. Chce to psychicku pohodu rozhodne. Stres je nepriatel vsetkeho.

bellaluna
11. okt 2017

Ja som pri prvej dcérke mala okolo 90 a podarila sa na prvý sup. Teraz mám rovnako a nedarí sa ale myslím že váha nieje asi dôvod na paniku.

zibi
11. okt 2017

@lesy2908 buď je to psychika
Alebo neovulujes prípadne máte zlý spermio
Keď sa do roka nepodarí,netreba čakať a ísť si dať skontrolovať hormóny,ovulaciu a spermiogram
Aspoň sleduješ plodné dni?

sandrita124
12. okt 2017

@zania ahoj ak sa mozem spytat, co pomohlo tebe otehotnieť a ako dlho ste sa snazili?my sa snazim vyse roka a naozaj som dost smutna z toho, veľakrát citim uzkost a napätia hlavne pred menzesom.boli sme uz na vyšetreniach,kde ja mam vsetko ok len partner ma pomale spermie,preto nam odporucaju umelé,co zatial odmietam.nechcem hormony,chcem to prirodzene.🙂

bellaluna
12. okt 2017

@sandrita124 skús pre muža selén a zinok a Maca tabletky

zania
12. okt 2017

@sandrita124 ahoj. My sme sa snazili 5 rokov. Ja som predtym behom roka priibrala 20 kg a nikto nevedel preco. Nedala som sa,vymenila som 3 endokrynologov kym mi potvrdili stitnu zlazu,PCO a anovulaciu. Na zaklade toho som bola niekolkokrat tehotna.Absolvovali sme s muzom reproimunologiu a hematologiu. Po kombinacii clostylbegytu a duphastonu sa nastavil cyklus a ovulka,potom mi na imunologii potlacali imunitu a hematologicka mi dala clexane na riedenie krvi.a teraz tu vedla mna chrapka maly 15 mesacny zazrak zavisly na cecku 😛😝😜

montemotherone
12. okt 2017

@lesy2908 nadváha je považovaná za jeden z dôvodov. Nespoliehala by som sa na to, že "aj iné otehotneli". Tehotenstvo je nápor na organizmus ženy. Nikdy nevieš koľko ešte priberieš a tam už sa môžu pridružiť riziká pre mamičku aj bábätko 😒 Určite by som si najskôr upravila celkovú kondíciu a až tak šla do toho. Neviem aké máš návyky, jedálniček, šport... Ale ak nabehneš na dobrú cestu teraz, budeš sa lepšie cítiť počas tehu aj po ňom, keď sa budeš potrebovať dostať späť "do svojej kože" 😉

sandrita124
13. okt 2017

@zania fuu tak 5rokov ke riadne dlha doba.ake si pocas tej doby mala pocity?ja som na tom dost biedne,bojujem so svojimi pocitmi a emociami,veľakrát sa pristihnem ze mam pocit hnevu a nespravodlivosti, ked vidim vsade vela tehotnych zien a babatiek,hovorim si preco oni ano maju aj 2-3 deti a ovela mladšie zeny a preco ja nie?preco mi nie je dopriate a mam sa takto trapit?viem ze to nie je dobre,preto sa to snazim v sebe zmenit.nechcem byt taka.pritom nikomu nic zle neprajem,oni nemozu za moje trapenie.len proste to tazko znasam,hlavne pred mrchou.tesim sa s tebou ze mas doma zdrave babatenko.🙂 hadam sa coskoro dockam aj ja

kvetinka75
13. okt 2017

@zara0201 pribrala som iba 9 kg ale bývalo mi dosť zle, takže hlavne preto, dietu by som určite nedržala, nestojí to za to. Vážila som okolo 56 kg, + neskôr 9 a do roka po pôrode som mala 48 kg. Bez diet - nevyspaté noci, nosenie na rukách, tak sa to odzrkadlilo na váhe. Ale postupne to zase išlo hore. Hlavne pri sedavom zamestnaní.

zania
13. okt 2017

@sandrita124 no bolo mi vselijako. Hlavne ked kamaratky v mojom veku mali deti a stazovali sa mi,ze im to az polroka trvalo!😱 najhorsie bolo,ked dve kamosky naraz boli tehotne a povedali nam to obe na jednom spolocnom stretku a ja som bola po dalsom potrate. Mesiac som bola doma na PN,nez som sa dala dokopy. Taky vyupratovany byt sme snad nikdy este nemali 😂
My sme okrem toho bojovali s muzom aj s lekarmi. Keby som ostala hladat pomoc vo svojom meste,tak dodnes nemam babo. Vsade som len pocula,ze este mame cas,ze vek mame dobry,treba skusat a podobne zvasty. Vela sme hladali na nete,recenzie na doktorov a nakoniec sme nasli tych naj,ktorym vdacim za nasho drobca. Netreba sa dat a ist si za svojim. Ked citis ze nieco nie je ok,tak sa nedaj odbit a chod k druhemu.Verim,ze sa coskoro dockas aj ty a budes sa tesit z maleho uzlicka ❤❤❤ a hlavne ziadne cierne myslienky,aj ked to sa lahko hovori. Mne pomohlo aj hovorit o tom,kludne sa objednaj k psychologicke. Nie je to ziadna hanba,tvoje zdravie a pohoda su najdolezitejsie 🙂 drzim palce ❤

sandrita124
13. okt 2017

@zania dakujem ti za povzbudenie a tvoje skusenosti,je pre mna dolezite sa o tom rozprávať hlavne s tym kto to sam zazil.ak sa mozem spytat aky lekari a v akom meste ti nakoniec pomohli?🙂

jaruskatt
13. okt 2017

Pri 1.som mala cca 86kg (164cm), otehotnela som na 3.mesiac snažilkovania 😊 Teraz mam 92kg...snažilkujeme už rok a nič... Na endokrinologii ok,teraz cakam na vysledky z gyn-hormonalny profil.

pextra
13. okt 2017

Mne diagnostikovali neplodnost po dvoch rokoch snazenia sa o babatko. Potom sme isli do Sanatoria pre liecbu neplodnosti, spermiogram, odporucanie schudnut... neovulovala som, injekcie do brucha na vyvolanie ovulacie-nikdy viac! Potom som citala na nete, ze max pat za zivot! Mne pomohla laparoskopia, znizenie a udrzanie hmotnosti a manzelovi nasadenie hlavne Q10 a sport. Inak mala by si brat vitamin C a kyselinu listovu pred otehotnenim...

zania
13. okt 2017

@sandrita124 kto si to nezazije,tazko pochopi co preziva zena ked pozera na inu s babatkom v naruci a pyta sa,preco ja nie?
Moje srdcovky :
Hematologia-Mudr. Drakulova (synlab BA)-tato zena to dala cele do pohybu a neskutocne zorganizovala a obvolavala aj ostatnych lekarov ❤
Reproimino-Mudr.Bergendiova (imunovital BA)
Endokrynologia -Mudr.Bielik(NMnV)a nasledne mudr.Lackova (TT)
Gynekologicka-mudr.Sebikova(BA)
Diabetologicka-Mudr. Toserova(BA)
Vsetci spolu spolupracovali. Navzajom sledovali a kontrolovali vysledky.

Ak to aj tu citaju,este raz vam dakujem. Cely zivot budem vdacna ❤🙏

sandrita124
15. okt 2017

@zania a k tej mudr Drakulovej si potrebovala vymenny listok od obvodneho?ci ako sa k nej da objednat?uz mi ju niekto spominal ze bola v telke a vraj pomaha s neplodnostou.

zibi
15. okt 2017

@sandrita124 máte urobenú aj Repro imuno?lebo imunita hraje veľkú rolu
Inak aspoň iui inseminaciu si mohla skúsiť..oni výberu tie naj spermie očistila ich a vstreknu.mozes aj bez hormónov.muz nemá náhodou zvýšenú vizkozitu a zhlukovanie spermií?

zania
15. okt 2017

@sandrita124 ona si vybrala nejaku spravu z karty,myslim ze o kyrete,ze to jej staci ako podklad. Ale viem ze maju k nej odporucenky od gynekologov