Clostilbegyt 2

chabebe
25. okt 2012

Ahojte,

mate niekto skusenost s uzivanim clostilbegyt. S manzelom sa snazime o dietatko od juna (v auguste som prekonana akutny zapal dutin s dvojo antibiotikami)... z krvi v novembri 2011 som mala vyssie PRL (ale potom mi v decembri menili tabletky na stitnu zlazu z euthyrox 25 na 50) a teraz v oktobri mi dala vysledky krvi z januara a tam bolo podla nej vysoke E2, vyssie PRL aj pro G (hodnoty do spravy nenapisala). Z aktualnej krvi nemam este vysledky. Ale aj tak mi dala uzivat Dufaston (dufston mi akurad predlzil cyklus z 28 na 30 dni) a clostilbegyt mam brat 2x1 tabletku od 5 dna...mam to brat? preco ma po 4 mesiacoch lieci na neplodnost??? je to normalne? mam to vobec brat? nenarobi to viac skody? dakujem

hrmiona
2. nov 2012

Pridávam aj ja moju skúsenosť s Clostilom. V júni som užívala po 1 tabletke od 3 DC. Na 11-12 DC som bola na folikulometrii a nič, boli príliš malé. V auguste sme boli na dovolenke, tak sme nestihli riešiť nič, v septebri tak isto po 1 tabletke od 3 DC a znova nič, moja menštruácia prišla a ticho aj odišla, žiadne bolesti som nemala. V októbri som brala po 2 tabletletkách, to som už cítila bolesti v podbrušku, ale folikuly boli opäť malé. Tento mesiac mám užívať po 3 tabletky tak som zvedavá aký výsledok to bude mať. Popri tom užívam Duhasthon na vyvolanie menštruácie a už začínam byť voči tomu skeptická. No doktor povedal, že mi ani nemá čo iné dať, jedine to skúšať takto.

evelin325
3. nov 2012

@hrmiona ahoj aj ja som mala takýto problém keď som brala 2 tabletky, mne musel doktor zvýšiť na 3, ale aj tak to nebolo ideálne, dozrievali lepšie, ale aj tak nedochádzalo k ovulke.....len prosím ťa hlavu hore, mysli pozitívne 🙂

chabebe
autor
7. nov 2012

@evelin325 ahoj,dakujem... fuuu, nejako sa to tu rozbehlo...super 🙂...no ja som sa uz bola prehlasit k inemu gynekologovi, ale bohuzial mal cas az v decembri, tak musime cakat...volala som tej gynekologicke s otazkou, preco mi dala clostilbegyt/bola to fantasticka reakcia/zurila, ze ju vyrusujem a povedala mi, ze co chcem, ze ona to robi 20 rokov a ze u mna nedozrievaju vajicka/niezeby som sa v robote z toho telefonatu skoro nepolozila, ale to bola posledna kvapka vykaslat sa na nu...po vysetreni mi povedala, ze sono odpoveda cyklu a ze sa jej nepaci jeden hormon v krvi a zrazu toto...verim, ze novy gynekolog bude podstatne lepsi...manzel pojde na vysetrenie okolo 22. novembra...uz mi ostava len verit, ze to nejako zvladneme...asi tomu neprospieva ani stres...

chabebe
autor
7. nov 2012

@ali76 dakujem...ved nad tym preco mi to dala som sa zamyslala aj ja...lebo mi povedala, ze sono odpoveda cyklu...menstruaciu mam normalne a folikulometriu mi chcela robit az po clostilbegyte...da sa zistit ovulacia podla krvi?zeby blbli nejake hormony?

ali76
7. nov 2012

@chabebe ano, da sa aj podla krvi zistit, mne tak zistovali a zistili ze nemam, pretoze nemam ani cyklus pravidelny, mala som aj tak, ze dva roky som nemala menstr

evelin325
7. nov 2012

@chabebe no vieš čo, nemám slov k týmto našim doktorom, tak na čo to robia, keď sú z nás nervózni, ale vieš čo škoda reči 🙂 dobre si urobila, že si od nej odišla......určite mi potom napíš, že ako dopadol manžel......no jasnačka, že to zvládnete 🙂 budem držať palce 🙂

chabebe
autor
8. nov 2012

@ali76 dva roky? fuuuu...ale aj napriek vsetkemu sa ti podarilo mat male 🙂)))...mne nic nepovedala ta gynda, len ze sa jej nepaci jeden hormon...komunikacia doktor paciet nula bodov...a to som sa jej furt nieco pytala...

chabebe
autor
8. nov 2012

@evelin325 no to ani ja nemam slov na niektorych, beru nas ako kus, nie ako ludi (som zvedava, ci poslu novemu doktorovi dokumentaciu/robia s tym riadne problemy)...dakujeme krasne, urcite napisem 🙂 ...mna uz chyta stres, napadaju ma kadejake hluposti...ale celkovo je asi psychika silna a teraz sa to vali z kazdej strany...trochu ma upokojila nova sestricka, povedla ze sa mam vykaslat na to, co mi tam ta doktorka popisala, ze novy doktor si spravi vysetrenia sam (mali plnu cakaren, ale aj napriek tomu boli obaja mili a ten doktor- bolo vidno, ze sa naozaj venuje pacientkam od 7rana az do vecera, este o 6h. mal 3D sono)...vy ste sa ako dlho snazili o babetko?

evelin325
8. nov 2012

@chabebe máš pravdu psychika je na tom najdôležitejšia, ja som tiež musela na to prísť sama, najdôležitejšie je nestresovať sa a myslieť pozitívne 🙂 keď som toto pochopila a zmenila svoj negatívny prístup ku všetkému, zmenilo sa v mojom živote strašne veľa vecí k lepšiemu.....no my sme sa snažili necelé 2 roky

chabebe
autor
19. nov 2012

@evelin325 prosim ta, nemala si problemy, ked si brala dufaston? ja som ho brala od 15 dna10dni, potom prisla menstruacia trochu neskor a dalsi cyklus - teraz od 22dna do 24dna trochu krvi (spinenie-nikdy som to nemala) a na 25 strasne silna menstruacia...ja som mala ustaleny cyklus medzi 27 az 29 ...

evelin325
19. nov 2012

@chabebe ja som mala tiež takéto špinenie, tiež som to mala takéto čudné, presne ako píšeš ty, riadne krvácanie som mala len 2-3dni

chabebe
autor
19. nov 2012

@evelin325 uz som sa zlakla, co sa zas deje...dakujem 🙂...uz odpocitavam do 3. decembra, kym pojdem na vysetrenie...kolko ma maly alebo mala? 🙂

evelin325
19. nov 2012

@chabebe nemáš za čo 🙂 malý má 21 mesiacov, bože tak strašne to letí.......tak mi potom napíš, ako si dopadla na vyšetrení, budem čakať 🙂

nathuska
21. nov 2012

ahojte, meskala vam menstruacia po clostile?

chabebe
autor
25. nov 2012

@evelin325 🙂)) jeee, maly musi byt zlatucky 🙂))) ... manzel bol na vysetreni, do telefonu mu povedali, ze to nie je idealne - menej a pomalsie (dnes to ma vraj kazdy 2 chlap)...uvidime vysledky poslali k mojmu gynekologovi, takze 3.12. uvidme...

lululala
25. nov 2012

ahojte, ja tiez nemavam ovulku, tak raz za cas iba...co je lepsie na jej nastartovanie ten dufaston alebo clostilbegyt? Teda, nie len na pozitivny ucinok, ale aj co sa nezelanych vedlajsich ucinkov tyka 😨 A kolko mg tabletky beriete? Lebo co som pozerala, ten clostil je 25mg, 50mg a aj dokonca 100mg 😨

mackad83
26. nov 2012

@lululala ahoj ja beriem ten clostilbegyt najprv 1 krát denne 1 tab.to nezabralo tak teraz mam 2 tab. denne a ten duphaston beriem tiež , ten clostil beriem od 5 dna cyklu po dobu 5 dní 2 tabletky denne a ten duphaston tak ten beriem od 22 dna cyklu tiež 5 dní a aj ten 2 rat denne tak mi to naordinoval môj gynekolog

evelin325
26. nov 2012

@chabebe no máme z neho obrovskú radosť 🙂 je to naše zlatíčko 🙂 .......ja sa ani nečudujem,že v dnešnej dobe má s tým problém skoro každý 2 chlap, len sa prosím ťa nedaj nahovoriť na nejaké lieky, všetko je to podľa mňa o biznise, držím palce a daj vedieť.....

lululala
26. nov 2012

@mackad83 aha...a nevies, ake silne su tie tabletky co mas? lebo ak mas napr. 100mg, tak mozes mat dve, ale keby si mala slabsie napr. 50mg, tak mozno by si potrebovala 3 denne atd. Len sa snazim zistit, aka davka je vlastne potrebna, aby naozaj zabrala 😅 A nesposobuje ti ten clostil nejake problemy? Lebo som citala, ze vselijake vedlajsie hrozive ucinky moze mat...dokonca aj cysty moyu narast...neviem, ci to naozaj pravda...sa bojim troska toho... 😅

hrmiona
26. nov 2012

Ja som tento mesiac užívala 3 tabletky denne (mám 50 mg clostil), takmer žiadne bolesti som nemala, horšie mi bolo minulý mesiac a to som užívala 2 tabletky denne. Ale na moje prekvapenie som 12 DC mala folikuly 10 mm aj na pravej aj na ľavej strane. Potom mi už vyšlo ísť na sono až 18 DC 😢 (v piatok na gynekológii nie sú a potom bol vikend) a už nič z toho nie je. ☹

mackad83
27. nov 2012

@hrmiona a tie 3 tabletky denne si užívala ako rano na obed a večer či?

lululala
27. nov 2012

@hrmiona Co si myslela tym, ze ti bolo horsie, ked si uzivala 2 tabletky?? zle od zaludka?? brrr, ja nechcem ziadne bolesti 😖 To je to az take zle uzivat ten liek?? 😢

hrmiona
27. nov 2012

Áno, ráno, na obed a večer som ich užívala. Keď som užívala po 2 tabletky tak som cítila bolesť v podbrušku, ale zas nič strašné to nebolo. Aspoň som mala pocit, že sa niečo deje. Dovtedy mi menštruácia ticho prišla aj odišla ani som o nej riadne nevedela. Ešte jedna informácia, doktor mi povedal, že aj keď žena neotehotnie do tých 3 mesiacov čo sa clostil užíva často sa tak stane ďalší mesiac už bez tabletiek, ono ako keby boli vaječníky o mesiac pozadu. Myslím, že vie o čom hovorí pretože robí v reprodukčnom centre.

lululala
27. nov 2012

@hrmiona aha 😵 A ako dlho sa moze uzivat ten liek? ked mas napr. 2 tabletky denne. A preco sa vlastne meni davka z 2 tabletky za den na 3 tabletkzza den, ved ono by to malo zaberat aj tak, nie? to by malo teoreticky vyvolat ovulku u kazdej zeny, nie? 😅 hm, a este jedna vec, ako zena pozna, ze nema ovulku a preto nemoze otehotniet, alebo ze mozno aj ma, ale nemoze otehotniet, lebo su nepriechodne vajecniky....da sa to poznat aj bez lekarskeho vysetrenia podrobneho?? 😅

chabebe
autor
3. dec 2012

@evelin325 ahoj, tak uz to mam za sebov...urobil mi kadejake stery, skor ako mna(ked som sa ho pytala, tak povedal, ze tam vidi folikul a mam hranicne hodnoty na PCO), riesil manzela ...podla neho ma zle vysledky(povedal, ze nam skusi pomoct, ale kuzelnik nie je)...nasledne mi bude robit seriu vysetreni, ale to sa mam objednat az po novom roku...kontrastnu latku, ci mam prechodne vajecniky,atd,...stale sa vracal k manzelovi, povedal ze pre muzov nie su nejake speci lieky, tie co su na trhu su zbytocne drahe a malo ucinne (zaberaju 5-10% muzov)...sme asi fakt dobra kombinacia :(((

evelin325
3. dec 2012

@chabebe ale neboj, dočkáte sa 😉 a čo vravel, aký je tam problém u manžela, s kvalitou, rýchlosťou, tvarom spermíí?

chabebe
autor
4. dec 2012

@evelin325 🙂 dakujeme, mna uz chyta zufalstvo...ma ich menej a lenive...doktor vravel, ze sa venoval problemovym pocatiam...zatial pockam na vysledky, v januari sono prs a potom sa zas mozem objednat...ako by toho nebolo malo, manzel prisiel o robotu, ked sa dari, tak sa dari :( ...

evelin325
4. dec 2012

@chabebe to mi je ľúto, ale zase, na druhej strane si musíte povedať, že všetko je tak ako má byť,
určite si nájde novú robotku a ty zachvíľočku otehotnieš, všetko to potom príde naraz,
lebo to tak býva tak, raz sa všetko nedarí a potom príde všetko naraz 🙂
uvidíš, že to tak bude 🙂

chabebe
autor
4. dec 2012

@evelin325 🙂 si zlata...to si hovorime aj my, ale ja som uz riadne zdeptana...som zvedava co ukazu dalsie vysetrenia...vravel, ze ma cakaju bolestive vysetrenia, tak sa tesim a pravdepodobne ani clostilbegytu sa nevyhnem (povedal, mi presny postup ako sa na to ma ist -najprv partner, potom ja stery, podla toho kontrasnu latku do vajcovodov,..., ale ze rub lieky ako to urobila moja byvala gynekologicka, to nie je dobry postup, ak nemam priechodne vajcovady, tak by som to zbytocne brala)...predtym si mi spominala nejaku pani, co ti dost pomohla...musis presne vediet co ti je?

evelin325
4. dec 2012

@chabebe bože tí doktory, to ti načo vravel, že ťa čakajú bolestivé vyšetrenia, každý znáša bolesť inak, ale mysli pozitívne, povedz si, že to zvládneš, že teba to bolieť nebude, a čo by si nespravila pre svoje vytúžené bábätko.....ale tento je určite lepší ako to čo si mala predtým 🙂 .....no bolo by najlepšie, keby si vedela, presne aký máte problém.