Čo môže spôsobiť predĺženie luteálnej fázy?

29. sep 2023

Baby, len otazka. Co moze sposobit predlzenie lutealnej fazy? Vzdy ju mavam cca 12 dni a teraz nie a nie nabehnut ms.. viem kedy som mala ovu, takze to mam vyratane. Som momentalne chora, beriem atb, moze aj to mat na to vplyv?

jana0215
29. sep 2023

Ahoj. Áno, lieky môžu ovplyvniť cyklus. Bola som viac krát chorá aj v čase, keď som brala antikoncepciu aj keď sme sa snažili o dieťa. V oboch prípadoch som zažila choroby, kedy mi lieky cyklus rozhádzali. 🙂 koľko ti mešká ms?

autor
29. sep 2023

@jana0215 len den, ale uz som v strese.. o dieta sa nesnazime, davali sme si aj pozor ale ta neistota tam je 🙂 len ja som zila v tom ze ako nahle prebehne ovu tak ten cas do zacatia ms je dany (ako som pisala, ja som to mavala tak na 12ty den). Uz to mam odsledovane ako mame deti..

jana0215
30. sep 2023

Jeden deň je krátko. Okrem toho cyklus sa ti môže aj vekom trochu zmeniť, nie len liekmi. Ale ak by ms meškqla dlhšie, radšej si test sprav.

catherinah
30. sep 2023

Pravdepodobne si mala posunutu ovulaciu, takze dlhsia bola folikularna faza. Lutealna byva cca rovnaká u konkretnej ženy. Ale jeden den je OK, to nic neznamena.

autor
30. sep 2023

@catherinah viem kedy som mala ovu,tak to tym nebolo.. ale ms uz rano chvalabohu dosla 🙂

zuzanaete
30. sep 2023

Mne sa od urciteho veku 1x do roka predlzi lutealna faza. Bezne mavam 14-15 dni a predlzi sa na 18. Urcite sa nejednalo o biochemicke tehotenstvo. Lekar mi na to povedal, ze je to ok. Ja to uz pripisujem veku.