Čo na začervenané okolie znamienka?

lucv
4. aug 2019

Ahojte, chcela by sa sa poradit ci nahodou nemate niektora skusenosti so zacervenanym okolim znamienka.

Znamienko som si cca pred tyzdnom podrazdila, (zaskrabla som si ho nechtom) odvtedy pozorujem okolie koze mierne zacervenane, znamienko je v poroafku nemokva, neni cervene ani ma neboli ani mi z neho netiekla krv ale to okolie stale vyzera ako podrazdene.

Znamienka mi cca pred 4 mesiacmi kontrolovali a boli v poriadku teraz ma kozna este dva tyzdne dovolenku a mna vsetci strasia ze je to zle a mam to riesit....

neviete mi potadit ci mala niektora z vas podobny problem alebo ako osetrovat kozu ( maste dezinfekcia ???) hovorim znamienko ma neboli ani jeho okolie len teda je evidentne zacervenane

dakujem za rady

katie253
4. aug 2019

@lucv určite choďte zajtra na kožné, aj na iné, nemusíte ísť len K svojej...
Nevyzerá to pekne. Radšej nech to skontroluje odborník.

smile31
4. aug 2019

@lucv ahoj ja som si zakrabla znamienko a šla mi z neho krv zaschlo mi a ostala mi chrasta všimla som si to až neskôr že je zrejmé zaskrabnute a šla som ku koženej pozrela ho dala dole chrastu a povedala že je v poriadku úplnom ...ale chod určite ku koženej...pre svoj pokoj...

jaja102
7. máj 2020

@lucv ahoj,vraciam sa k tvojej téme. Bola si nakoniec s tým znamienkom? Čo ti s tým robili? Mne sa totiž stalo niečo podobné,no už dávnejšie a len teraz som si všimla,že mám okolo červený lem.

lucv
autor
7. máj 2020

@jaja102 Bola som este auguste minuleho roka, kozna mi ho skontrolovala povedala, ze to vyzera ako viac prekrvene a mam tam zhluk ziliek ale ze znamienko je v poriadku. Dala mi ale vymeny listok, aby som si ho preistotu dala vybrat, aby som do neho zbytocne nezabrdala a v buducnosti ho znova nerozskrabla. No nejako som sa k tomu este nedostala mala som ist v marci ale skrz koronu to mam odlozene do jesene, akurat som si ho pozerala a stale tam mam take vacsie prekrvenie ale uz nie take vyrazne ako rok dozadu.