Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo znamená SIS - ultrasonografická hysterografia?

stanka810
4. feb 2013

prosim aky je rozdiel medzi SIS a laparoskopiou, ake su plusy a minusy? ako prebieha SIS? dakujem

martini
4. feb 2013

sorry, ale ja som sa zasmiala, lebo som videla len nadpis otázky a tak si hovorím, že čo to tu ideme rozoberať Slovenskú inforčnú službu? na MK? Na tvoju otázku žiaľ neviem odpoveď, len som chcela napísať, že som sa pekne zasmiala, možno sama na sebe 🙂

pempusik
4. feb 2013

SIS - saline infusion sonogram - myslim, ze je to nieco podobne ako hsg, akurat sa to nerobi pod rtg, ale pod ultrazvukom. vstrekne sa kontrastna latka do maternice a pod sonom sa kontroluje, ako prenika. zistuje sa tym priechodnost vajcovodov, pripadny defekt a tvar maternice. J asom absolvovala hsg, teda to iste, ale pod rtg. a robi sa to "za ziva", teda bez narkozy. takze vyhodu vidim prave v tom. pocas laparoskopie rovno mozu odstranit zrasty, ak nejake najdu, ale vacsinou sa potom este kontroluje aj priechodnost vajcovodov pomocou kontrastnej latky.

limoncino
4. feb 2013

Mne napadlo to isté ako @martini, že sa niekto chce rozprávať o Slovenskej informačej službe. Bohužiaľ neporadím, ale zase som sa niečo naučila

Tu začni písať odpoveď...

Odošli