Crohnova choroba a možné tehotenstvo

ingrid2
2. okt 2012

Ahojte babenky, odporúčate mi tehotenstvo s crohnovou chorobou? Mám ju zistenú 7 rokov užívam imuran a pentasu 2krát denne a bojím sa ísť do toho...Podeľte sa prosím so mnou o skúsenosti ak ste tým prešli, dakujem

strana
2. okt 2012

Ahoj, myslim, ze uz tu taka podobna tema je, lebo som do nej prispievala, skus mrknut. Ale ak Ti mozem povedat vlastnu skusenost, tak mam doma skoro 4 mesacnu princeznu a Crohna mam uz 10 rokov, pocas celeho tehotenstva som uzivala rovnake lieky ako ty, treba si ale tehotenstvo planovat na obdobie remisie a konzultovat ho s tvojim gastroenterologom, ak by ta este nieco zaujimalo, mozes kludne a IP 🙂

lenocka777
2. okt 2012

Ahojte baby, na chronovu chorobu vam mozem odporucit zelene potraviny - ZELENY JACMEN a CHLORELLU. Kedze pomohli celej mojej rodine, tak som sa zelenym potravinam zacala venovat. Tu je skusenost s uzivanim zelenych potravin a touto chorobou:

Crohnova choroba a zkušenost se ZP

Tento príbeh môjho známeho začal asi pred desiatimi rokmi. Pracoval v maximálnom vyťažení vo firme ako obchodný manažér. Strava bola tým posledným, čo v tom čase riešil. So starosťami firmy v nočných hodinách líhal a skoro ráno sa zobúdzal.
Jedného dňa však jeho organizmus skolaboval. Prišlo mu zle a upadol do bezvedomia.
Nasledoval desaťdňový pobyt v nemocnici, v 40 stupňových teplotách a bolestiach. Zlyhal mu úplne imunitný systém.

Prešiel všetkými možnými vyšetreniami a až na gastroskopickom vyšetrení mu zistili silný zápal celého tráviaceho traktu. Špeciálne vyšetrenia potvrdili Crohnovu nemoc, zápal tenkého aj hrubého čreva na autoimunitnom základe.

Bol nastavený na veľké množstvo liekov a „ povzbudený“, že je to do konca života a že sa s tým bude musieť naučiť žiť. Podmienkou bola samozrejme veľmi prísna diéta.
Cieľom lekárov bolo udržať stav v čo najviac kľudovom štádiu.

O nejaký čas neskôr mu jeden známy predstavil zelené potraviny a pozval ho na prednášku MUDr. Laciny. To bol lekár, ktorý sa venoval a do dnešnej doby venuje profesionálnemu skúmaniu pôsobenia ZP na organizmus.

Práve on bol tým, ktorý mu poradil vysoké dávky ZP. Podmienkou z ohľadom na to, že išlo o autoimunitné ochorenie, bolo veľmi pozvoľné nasadzovanie. Hovoril tiež o skúsenosti dr. Liebkeho, ktorý práve vysokými dávkami Chlorelly vyliečil svojho syna z epilepsie.

Takže na základe týchto doporučení sa po nejakom čase dostal postupne na 60 tbl. ( 3x20)Chlorelly denne a 3-4 nápojov Jačmeňa.
V takomto pomerne intenzívnom móde ostal asi 4 mesiace. Sám pociťoval výrazné subjektívne zlepšenie. Ale v tom čase bral ešte všetky lekármi doporučené lieky.

Kontrolné vyšetrenia však preukázali opodstatnenosť jeho pocitov a lekári pristúpili k zníženiu dávok na polovicu. Asi po roku užívania ZP lieky úplne vysadili. Povedali, že vyskúšajú, čo to urobí bez nich.

Momentálne je už niekoľko rokov bez liekov, užíva v udržiavacom režime ZP 2x MJ, 2X 10 tbl Chlorelly. Cíti sa dobre, kontrolné vyšetrenia sú vždy v poriadku.

Keď som sa ho spýtala, čo diéta, povedal:“ Momentálne zjem všetko, čo nezje mňa !“

A ešte jeho malá poznámka na záver: „Urobil som osvetu v nemocnici, kde ma pôvodne liečili. Na základe mojej skúsenosti so „ zelenáčmi“ mám zaujímavých odberateľov. Sú to lekári, s ktorými som prišiel v nemocnici do styku. Videli a vedia čo ma vyliečilo. Len ten zelený zázrak musím nosiť tajne. Veď čo keby???!!!“ 

Iveta Novotová

lenocka777
2. okt 2012

Tu je dalsia skusenost :

Crohnova choroba a zelené pití

Znáte to, když Vám rodina nabízí radu, ale Vy jste tvrdohlaví, protože přece sami víte, co je pro Vás nejlepší?
Se zelenými potravinami jsem se setkala kolem roku 2001, kdy s nimi moje maminka začala pracovat, a tím je i užívat. Měla jsem určitou možnost prevence, ale jak jsem už napsala, měla jsem svou hlavu.
Můj zdravotní stav byl kolísavý. Záleželo na tom, v jakém psychickém rozpoložení jsem se momentálně nacházela. V roce 2008 mně v nemocnici diagnostikovali jistou Crohnovu chorobu. Vyzvedla jsem si se slzami v očích dvě igelitky s léky, letáčky o nemoci a vykročila domů. V tuto chvíli se buď máte možnost vzepřít situaci, která nastala, nebo se s ní smířit. Volila jsem tu první možnost. Začala jsem brát léky, ale zároveň nasadila tolik odmítaný ječmen, dvě lžíce denně a chlorelu 5-10ks dvakrát denně. V hlavě jsem si srovnala, že jsem nemocná, ale mohu tento stav zlepšit studováním dietních receptů, vynecháním koření atd.
Stav se mi udržoval bez zvýšených problémů až do doby, kdy jsem kvůli zaměstnání nastoupila do kurzu a tam přecházela virózy a období chřipek. Po návratu jsem onemocněla angínou, ale jelikož se mi 2x vrátila a já během půl roku měla 3 x antibiotika, skončila jsem v dubnu v nemocnici s kapačkami kvůli narušenému chodu střev. A znovu v nemocnici začátkem června, kdy mně sedl zánět do kloubů.
Sama si pokládám otázku, co všechno musí člověk vytrpět, aby opravdu změnil nejen stravu, ale i své myšlení.
Když jste obklopeni lidmi, kteří mají zbytky střev nebo umělé vývody, není to jednoduché a je snadné propadnout depresím nad stavem, který se vám stal. Vždycky jsem byla v duchu přesvědčena, že takhle nikdy neskončím. Nasadili mi opět nové léky, které jsem po měsíci vysadila bez vědomí lékaře, a nasadila jen ječmen v dávce, která byla pro mne finančně přípustná. Vypila jsem za měsíc 3 a půl balení zeleného ječmene.
Po uplynutí jednoho měsíce jsem šla opět na krev, kolonoskopii a sono střev. Poprvé za 3 roky jsem měla čistou krev a zahojená střeva. Musím přiznat, že má radost byla nepřekonatelná.
Tenhle zdravotní stav mně přinesl mnoho zkušeností - přestala jsem kouřit, smířila se sama se sebou, ale hlavně začala jíst potraviny, které mé tělo potřebuje. Potraviny ZELENÉ.
Chlorellu i ječmen doporučuji všem, kteří věří, že příroda je to nejcennější, co máme.
Všechno se dá překonat, pokud chceme a věříme sami v sebe.

Mertová Dagmar (25 let) Koryčany, listopad 2010

lenocka777
2. okt 2012

Ak by ste mali akekolvek otazky ohladom zeleneho jacmena a chlorelly, pripadne zaujem o tieto produkty, tak ma kontaktujte..🙂

sendy182
2. okt 2012

@ingrid2 áno kámoška má už 10 ročnú dcéru......tehotenstvo mala celkom OK...........po pôrode jej pomáhala mama.......začalo sa dookola.......ale zvládli to.........

aduskatt
2. okt 2012

@lenocka777 ale tu sa nepytala autorka, co jej odporucis a predas a ako sa ma liecit, ale ci moze otehotniet s touto diagnozou🙂

lenocka777
2. okt 2012

@aduskatt ja viem, ale ja som chcela poukazat na to, ze co jej moze pomoct na tu chorobu, nikomu nic nenutim kupovat....kazdy nech sa rozhodne sam, ze co je pre koho dobre...🙂

aduskatt
2. okt 2012

@lenocka777 OK, nechcem sa hadat...ale ona asi za 7 rokov vie, co so sebou, teraz riesi dilemu tehotenstva, ak by chcela vediet, co ma uzivat a ako sa liecit, pytala by sa na to🙂 zelam dobru noc🙂

lenocka777
2. okt 2012

@aduskatt NECHAPEM PRECO TY RIESIS JU...JA SOM TO PISALA JEJ A NIE TEBE...

aduskatt
2. okt 2012

@lenocka777 lebo je to verejna tema, a porusujes niekolko pravidiel MK zaroven.btw, v jednej z viacerych tem, kde si prispela, su prispevky stare viac ako tri roky a autorka uz na MK nechodi.............................
odpoved si uz neprecitam, idem spat, dobru noc🙂

lenocka777
2. okt 2012

TO NEZNAMENA ZE KED SEM ONA UZ NECHODI, ZE TO CO PISEM NEBUDE ZAUJIMAT INE BABY . Ak Ti to tak vadi, tak to necitaj 🙂 dobru noc

ingrid2
autor
3. okt 2012

ahojte kočky, len sa nehádajte až to tu nevyzerá ako v parlamente

jodi
3. okt 2012

Zdravím, osobnú skúsenosť nemám, ale moja známa má Crohna a na imurane vynosila a porodila dve deti bez akýchkoľvek problémov.

ingrid2
autor
3. okt 2012

nevieš náhodou akú dávku imuranu v tehotenstve brala?

ingrid2
autor
3. okt 2012

@jodi nevieš náhodou akú dávku imuranu v tehotenstve brala?

jodi
3. okt 2012

@ingrid2 Neviem presne, ale nie je to tak, ze davku pri imurane ti vypocitaju podla tvojej hmotnosti? Ona ho berie uz roky, robili sa jej opakovane opakovane abcesy a na imurane sa to pekne ustalilo. Predtym mala k tomu aj nejake salicylaty, asi pentasu, ale to jej potom asi vysadili. Obidva tehotenstva mala bezproblemove.

jodi
3. okt 2012

@ingrid2 Este som chcela, ze nemohla samozrejme kojit, takze hned po porode zastavit laktaciu.