Cysta a snaženie sa o bábo

lubenka96
21. nov 2011

Dievčence neviete niektorá poradit alebo povedat svoj názor na danú vec:Už mi vyše dva mesiace mešká ms,nedalo mi to už tak som šla gynekologovi a ten ma samozrejme prezrel a na sone zbadal cystu na pravom vaječníku,má asi 3 cm,to mi povedal a predpísal mi Duphaston,s tým že ho mám brať a do troch až piatich dní by som mala dostať ms,a duphaston mi dal na 10 dní.....ms ešte nemam a dnes je 5 den čo beriem duphaston...tak neviem už ma dost aj brucho bolí,taka som nafuknutá,a to chceme mať bábätko,no kôli cyste to určite nepôjde.Zaujimalo by ma či otehotnela niektora aj ked mala cystu a ešte že či sa tá cysta ked má 3cm vyplaví aj sama alebo ako to bude ....moc vam dakujem a pekný deň🙂

micak
21. nov 2011

@lubenka96 Ahoj, ta cysta ti brani menzesu a bez menzesu zase nemas ovulaciu, takze neotehotnies. Moja skusenost - v 18-ke mi nasla doktorka cysty. 1 mala 4.8 cm a druha okolo 3 cm. Menzes som nemala, za to bolesti nepredstavitelne, na lavej strane. To ma vlastne presvedcilo ist lekarke. Pichla mi vyvolavacku, ktora mala zabezpecit prasknutie cyst. Cysty nastastie praskli (v skole, pred skuskou, bolo to male peklo, myslela som, ze mi vybuchlo podbrusko a 2 hodiny ani stat, ani lezat, ani hybat...len sediet a dufat, ze to coskoro skonci..
predpisala mi HAK (hormony kvoli cystam a uprave ms a ja som si vybrala tuto kvoli zabraneniu pocatia). po 4 rokoch som ju vysadila (teraz v auguste). Kvoli ociste. 2 mesiace prisla menzes v poriadku, potom nie. Tak som si robila testy, samozrejme neg. Doktorka mi potvrdila podla ultrazvuku PCO. Opat som dostala vyvolavacku (vcera prisiel menzes) a od 16.dna cyklu idem uzivat duphaston - na upravenie cyklu. A chcem uz aj otehotniet, tak dufam, ze mi to pomoze.

Inak - pri tych 2 cystach pred 4 rokmi mi povedala, ze pravdepodobne budem mat problemy s cystami uz stale, resp. bude tam to riziko ovela vacsie ako u zdravych zien.

To je moj pripad, dufam preto, ze ten tvoj bude s lepsou vidinou..ale vcelku - neboj sa, vyvolavacka praskne cysty a tym nastartuje telo...len zrejme budes potebovat hormony tiez..drz sa !

lubenka96
autor
21. nov 2011

Ahoj dakujem ti velmi pekne že si napísala,milé že si to tak pekne opísala🙂Naozaj vidím,že sú veri hocijaké prípady,ale fakt dufam,že sa niečo s tou cystou bude robit,ako hovoríš ty tebe dali vyvolávačku aby cysty praskli no ja som zvedava ked pridem k lekarovi či ju da aj mne alebo ako to bude v každom prípade doberiem duphaston a budem čakať a potom som zvedava ked prídem čo povie,Inak ta HAK to ma aj napadlo že sa gynekologa spýtam či by mi nepredpísal či by mi to nepomohlo....ako dalej upravit cyklus alebo tak.A prajem aj tebe vela síl a dakujem ešte raz za echo🙂

cillamilla11
27. dec 2011

@lubenka96
ja mam 6x5 cm cystu a mala som potrat no lekar mi nehovoril ze od cysty a ani mi to neliecil,neviem jednudocho to nechal tam ze to je ok.pri tom ja si myslim ze je to dost velka cysta a ja chcem teraz babatko no neviem ci ma ta cysta nebude v tom blokovat 😖

lubenka96
autor
29. dec 2011

@cillamilla11 Ahoj,no neviem niesom odborník,ale nemyslím si že je správny postup nechať to len tak,ved mne už gynekolog povedal,že ak mi do februara nezmizne,nevyplaví sa alebo tak bolo by dobre ju laparoskopicky odstrániť,a to tá moja má 3cm-a ty ju máš bohužiaľ väčšiu a určite to nieje o.k,že to tak má byť-.Mne dal hned duphaston na 2 týždne a teraz druhý mesiac beriem antikoncepciu,a malo by sa to zlepšit,zmenšiť alebo vyplaviť.A su ženy ktore boli tehotne aj s cystou,ale je to potom rizikove dosť,a lepšie je s tým niečo robit ak je možne prečo nie.Nechcem ti nejako radiť,ale radšej by som trvala na odstránení tej cysty.Prajem veľa úspechov a šťastie v novom roku a aj bábätko aby sa ti v zdraví podarilo.Ja by som tiež moc chcela.🙂AHOJ🙂

cillamilla11
29. dec 2011

@lubenka96 dakujem 🙂 no v polovici januara skocim na kontrolu nech sa mi pozrie na tu cystu ci sa nezmensila

zuzi_k
17. jan 2012

@micak ahoj...ja mám tiež duphaston-2mesiace-cyklus upravený- 1mesiac duphaston+clostilbegyt -no mrcha neprišla...testy negat. Dostala som vyvolávacku...a neviem či je normálne,že mám po nej hrozne bolesti... Ako si reagovala po vyvolávacke?

micak
17. jan 2012

@zuzi_k ahoj! ja som absolvovala 2 vyvolávačky. Neviem ci myslis na bolesti kym menzes este neprisiel alebo ked prisiel. Ale bezprostredne po pichnuti az do cca 1dna pred menzes som nepostrehla nejake zvlastne bolesti.
1. mi dali na prasknutie cyst a v den menzesu to boli nepredstavitelne bolesti, ako som opisala vyssie (krvacanie velmi silne). A 2. som dostala pred 2 mesiacmi, to som sa citila ako pri normalnej menzese, akurat krize ma boleli a trochu podbrusko (a krvacanie velmi slabe, skor take silnejsie spinenie).

Kazdy ale moze reagovat inak, predsa len to je umely zasah do organizmu. Ale ak by to boli bolesti, ktore ta nejako vazne obmedzuju, chod radsej lekarke. Ona je tam pre teba, radsej chod zbytocne ako by to bolo treba a nesla by si.
ak sa smiem spytat, na aky problem sa liecis duphastonom a clostilbegytom?

zuzi_k
17. jan 2012

@micak ďakujem...mala som dosť nepravidelný cyklus- veľmi nízku,postupom času až žiadnu sliznicu maternice. Duphaston mi dala na úpravu cyklu a vzhľadom na vek-29 by som sa už aj bábätku potešila. Vsetky hormóny mám v norme,co prekvapilo aj samotnú doktorku-mám problémy s váhou,tak bolo podozrenie na štítnu žľazu. Po prvom a druhom užívaní som mala cyklus 29dní...no po tomto treťom sa to nejak pototo. Zajtra budú výsledky krvi. Moc by som sa tešila,keby boli pozitívne...

ali08
10. jún 2013

ahojte, pred 2 tyzdnami som bola na sone tam bola maternica aj vajecniky ciste a dnes na sone som mala uz 3.5 cm cystu na prav.vajecniku, je to moxzne aby tak rychlo cysta narastla, k tomu mi este aj ms meska a mam rozne tehu priznaky,neviem co si mam mysliet, poradte.dakujem

myskacici
13. nov 2014

ahojte, dnes som bola u gyn. a zistil, že mám cystu, na ľavom vaječíku. Vraj malú, nepovedal mi koľko meria, ale je maličká. Predpísal mi lieky na oddialenie menštruácie. Stretla ste sa niektorá s tým? Mohla by som teraz otehotnieť?

hornakovie_ivka
14. máj 2018

Dobrý deň, som vyštudovaná farmaceutka a sama som trpela od môjho dospievania opakovanými cystami na vaječníkoch. Venovala som sa tomu aj počas štúdia a viem vám pripraviť účinný bylinný čaj. Je to 3-mesačná kúra, každý mesiac je zloženie čaju trocha iné. Ak sa Váš stav nezlepšil a chceli by ste vyskúšať, neváhajte ma kontaktovať - buď tu alebo na vajecnikove.cysty@gmail.com