Cysta na vaječníku a šanca na otehotnenie

kaja81
19. máj 2012

Ahojte, mam 30 rokov a o babo sa pokušame rok a pol ale bez uspechu. 10.8.2011 mi kôli cyste zobreli lavy večník. Teraz mi zistili že na pravom mám znovu cystu.
Začali sme chodiť do GynFivu, zatial som bola len na konzultáciu. Podla výsledkou rozhodnú, čo urobia. Chcem sa opýtať, či niektorá z vás mala podobný problém ako ja a či sa vám podarilo otehotnieť? Rada by som bola keby mi niekto poradil a možno povzbudil som z toho na nervy ☹

kakatulik
16. aug 2015

Dakujem dievcata 🙂 , ani moj gynekolog to nejak neriesi,len ja som sa trosku zlakla,lebo to tu uz niekde niekto pisal,ze mu gynekolog vynadal,ale tusim sa jednalo o Infolic. Uz presne neviem. Zacala som pit na striedacku Alchemilku, Mysi chvost a praslicku.
Cmukyyy!!! 😵

simusik111
9. dec 2015

Ahojte baby,mám 21rokov ... pred rokom som bola na laparoskopii na cystu,ktorá mi praskla Ale bola vodnáta nie ta obalena na vaječníku ...... ukľudnilo sa to,no začala sa mi tvoriť zasa na ľavom vaječníku ...Opäť ta vodnatá,bolesti neskutočne ... spľasla ... všetko bolo ok a včera zrazu bolesti ... dnes som bola u lekára, a ževraj mam maternicu nejako inak pretiahnutú ... nepochopila som ho dosť .. a cystičky že s ami začali robiť na pravom vaječníku zasa ....Poradte mi prosím čo mam robiť ? ... Doktor a sestrička mi povedali že otehotnieť by bolo najlepšie riešenie .... :(

babina8
30. máj 2016

@malinkaaninka Ahoj. Mne cystu riešil až keď praskla a musela som do nemocnici. Potom mi nasadil injekcie na zastavenie menzesu, ale nepomohlo to. Mám toho trochu viac, ale už neriešim. Momentálne máme adoptované 2 mesačné bábätko a na zdravotné problémy skúšam zabúdať.

barbi339
16. jún 2016

@karmelka77 viem ze je to stara tema ale mozem otzocku mali ste polycysticke vajecniky,??a po porode uz nie??

marcopollo
9. aug 2016

ahojte aj ja som po laparke cysta 18.5.snažime sa o druhe babo ale nedari sa nam za aku dobu ste otehotneli .

majdiska
10. aug 2016

ahojte,
minulý týždeň som mala silné krče, ale tie už som mala cca 5 mesiacov.. nevedeli mi zistiť čo mi je.. nakoniec mi našli na jednom vaječníku 5-6 cm cystu a na druhom 3 cm cystu. obidve boli endometriozne folikulárne.. jeden vaječník, na ktorom bola tá väčšia cysta bol celý poprerastaný a mi ho laparoskopicky vybrali.. na tom druhom ju odstránili a časť tkaniva spálili.. ale zachovali ho.. som dva roky po ablácii srdca.. v budúcnosti by som ešte chcela bábo, dá sa to ešte nejako liečiť 😔 😢

spageta85
25. aug 2016

baby nahmatala som si cystu vlavo ako je vajecnik na sone mi ju potvrdili stalo sa daktorej ze si ju nahmatala zvonku?

marcopollo
25. aug 2016

@spageta85 nie ja som si nenahmatala

majdiska
26. aug 2016

Ani ja.. Príznaky som mala strašné bolesti v podbrušku.. Asi preto že tu čo vybrali, bola prirastena k hrubemu črevu ☹

adkakov
9. sep 2016

Predám Indol 3C - mne ho gynekológ predpísal na odstránenie cysty na vaječníku, mám s ním už predošlú veľmi dobrú skúsenosť, mala som 6 centi cystu, dosť bolestivú a pomohlo ale tentokrat som ho užívala len 5 dní, takže v balení chýba 10 tabliet, zostáva ešte 110...dôvod predaja: zistili sme, že som tehotná takže som musela tieto tabletky vysadiť...predám za 15 eur aj s poštovným, inak stojí 35 eur. expirácia je až v decembri 2018...tel.kontakt 0911343064

barbi339
11. sep 2016

@adkakov vdaka nemus te otehotnemla?? ja mam plno cysticiek a newem ako sa ich zbavit alebo co

adkakov
24. okt 2016

barbi339 prepáč, že až teraz odpisujem, nie...indol pomáha len redukovať cysty, ale ja som otehotnela aj s veľkou cystou...

lusapusa
24. jan 2017

Ahojte mam taky problem rok a pol sa snazime o babo ale nedari sa nam...v septembri ma manzel viezol na pohotovost s tlakom a bolestami podbruska ...cely vyradosti ze sme tehu ale bola to cysta (dotetaz neviem aka)...potom som bola u svojho lekara t ten povedal ze menzesom to praskne ale ziadna kontrola nic...v decembri som s krutimy bolestami utekala k lekarovy ktory povedal ze mam ist na laparo lebo cysta tam je a je zvecsena o 1,5cm ale neni to moj lekar tak ma poslal domov ze mam ist za svojim a vziat si liek proti bolesti...tak som sla k svojemu lekarovy...zase v bolestiach idem za svojim lekarom a ten namna nakrical ze jaka operacia ze mi da inofoluc a to zaberie lenze ten som brala od oktobra do decembra a nic tak mi dal lieky ktore su urcene na bolesti svalstva a klbov...neviem co si mysliet...cysta ho nezaujima ze sa snazime o dieta rok a pol je nic....co mam robit?Mozem otehu ked mam cystu?Dakujem

barbi339
30. mar 2017

ahojte zeny pootrebiovalaby som poradit kramy som mala od 23.3do27.3vale nebola taka ako zvycajne slaba 28.3(utorok ) mi nasli na ullt cystu pri vajecniku 7cm ale zevraj podla dr by sa mala sama stratit ze je naplnena len vodou tekutinoou berem na nu uz aj tabletky acesin rano vecer a aulin od bolesti ale teraz som dnes zbadala spinenie moze to mat za nasledok ta cysta ??? alebo ake mate skusenoosti vy prosim poradte mi co robit

mariawa
11. apr 2017

Ahojte žienky ja mám tiež problém s cystou mam vodnatú no vo veľkosti 6,4cm mala som veľke bolesti aj ma prijali do nemocnice , že ma budú operovať ale dostala som menštruáciu to bolo vo februári tak ma prepustili a že sa to zatiaľ bude sledovať no cysta tak stále je a stále taká veľká sem tam ma to aj pobolieva a doktorka povedala že musí ísť von ale ja som proti operácií kedže som ešte ani deti nemala a vraj by musel ísť aj vaječník.Čaj z himalájskych bylín pijem ale zatiaľ žiadna zmena..je ešte nejaká šanca čím by to mohlo zmiznúť? Ďakujem za každú radu

nutrimas
11. apr 2017

@mariawa Neskusali ste pupalku, olej alebo tinkturu z pucikov? Je to zenska bylinka podobne ako alchemilka, mam s nou dobre skusenosti.

mariawa
12. apr 2017

@nutrimas neskušala kúpim to v lekárni?

nutrimas
12. apr 2017

@mariawa Skor v predajniach zdravej vyzivy, prip. eshop.

kakatulik
12. apr 2017

@mariawa aj v lekarni urcite.

zdenkaandreas
15. aug 2017

Ahojte,ja mam stale problem s cystami,pred mesiacom som bola ba mensom zakroku mala som polyp na maternici,potom ked som isla na kontrolu tam mi gyn.pobrdal,ze mam vajecnik naplneni tekutinou,ze je nefunkcny,(ale testy na hormomy mi moj gyn.nerobil)pokusame sa s priatelom skoro dva roku o babo a bez uspechu,tak som isla k specialnemu gyn.ktory by mal pomoct,ten mi hned napisal na papier ake testy si mam dat spravit tak dufam,ze sa uz tento krat zadary...ten mi povedal ze nevidi nejaky vajecnik chybny len tolko ze mam cysty

majuska72
15. aug 2017

Ahojte aj ja mám na predaj indol 3C. Ak by ste mali niekto záujem, napíšte mi

stella5723
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbi339
14. nov 2017

@stella5723 pomojhol vam o otehotneniu??

stella5723
14. nov 2017

@barbi339
Áno, ja som ho začala užívať na cystu a na to o chvíľu som otehotnela...
Môj gynekológ mi ho odporúčil, má s ním u pacientiek len dobré skúsenosti.
Jedna jeho pacientka mala rakovinu krčka maternice, mala ísť na operáciu no po dobratí Indonalu mala výsledky v poriadku a nemusela ísť na operáciu.
Ja som si kúpila 2 balenia po 120ks/1 balenie, tak preto mi ešte ostalo a nemôžem ho užívať lebo kojím.
Máte záujem? Naozaj dávam lacno.

barbi339
14. nov 2017

@stella5723 zatial s alen informujem
a mate dajaky problem pco ?? alebo nieco ???

klemparova
27. okt 2018

Chcem poradiť. Pociťujem tupu bolesť na ľavej strane vaječníku. Príde mi len raz bolesť taka ze mi dá zabrať 😏v apríli som bola na laparoskopii a ostala mi časť ľavého vaječníka neviem teraz prečo mám znovu také bolesti???

stella5723
27. okt 2018

@klemparova neviem vám odpovedať. Ja som riešila cystu v prsníku. Spýtajte sa doktora.

marribillova
12. aug 2019

Ahojte baby som tu nova 😃😊chcem sa spytat alebo poradit svami urcite mate viac skusenosti 😉v juli mi mala prist 9.7/19 ms.no neprisla mi prisla mi az 23.7.cize mi meskali cca 2 tyzdne ale ms mi trvala 3 dni a z toho dva dni krv a na treti uz spinenenie co sa umna nestava mavam 5az 6 dni po ms som si urobila tt.pretoze som mala bolesti pod bruskom a bolo mi nevolno nezvracala som..a mala som bolesti hlavi skoro kazdy den. TT mi ukazal jednu ciarku ruzovu a ta druha bola slabunka extra som to neriesila ked ze som si povedala ze pockam este po tyzdni som urobila dalsi test ten mi ukazal tiez tak isto ..a po case som si robila digitalny test a ten mi ukazal ze niesom . Tak som si pomyslela ze niesom lenze som mala priznaky ako na tehotenstvo bolestive prsia bolesti v pod.brusku a pod.dnes som bola u gyn.a zistil ze mam cistu ale naliatu neviem cim presne lebo ani on sa nevyjadril presne viete mi tu niekto poradit ?😊😊

katka17399
9. jan 2020

Ahojte ja sa chcem opýtať našli mi nedávno cystu na pravom vajecniku dnes som bola u svojej ženskej doktorky a ta mi povedala ze to mam cystu s ktorej by som mohla otehotnieť že je dobre ze ju tam mam. Len ja mam s toho taky zlý pocit stále ma to bolieva a nedala mi ani žiadne lieky od bolesti.

zdenkaandreas
23. jan 2020

Ahojte dievcata,chcela by som sa Vas opytat ci ste niektora z Vas podstupili umelo vyvolanu menopauzu?a ci sa Vam po nej podarilo o tehotniet...ja som ju podstupila,11.11.2019 som mala poslednu injekciu a teraz cakam na moje prvu menstruaciu....dakujem Vam