Cysta na vaječníku. Mám podstúpiť hormonálnu liečbu?

zuzanazuzana
28. jan 2011

Dobrý večer....Za týždeň som mala ísť na druhé umelé oplodnenie, lenže stále mi nezmizla cysta na pravom vaječníku /4cm/. Ževraj je malá na to, aby sa operačne odstránila a veľká na to, aby som začala brať hormonálnu liečbu. Keď som mala 19 rokov, tak ma operovali, lebo mi praskla cysta tiež na pravom vaječníku. Teraz mám 36 rokov a už pár rokov sa snažíme o bábätko. Absolvovala som 4 inseminácie a minulý rok umelé oplodnenie, ktoré bolo pozitívne, ale po mesiaci som potratila.......Odvtedy mávam cystu...asi následok po hormonálnej liečbe.....Teraz mám mesiac čakať, či mi sama nepraskne a ešte mi doktor predpísal antikoncepciu, aby sa zabránilo tvorbe ďalších cýst....má niekto takéto skúsenosti??????????....neverím moc tomu, že mi tá cysta zmizne alebo praskne.....môžem podstúpiť aj riziko tým, že budem brať hormonálnu liečbu, ale je veľká pravdepodobnosť, že mi bude rásť cysta a nie vajíčka.......

karle17
27. feb 2012

ahoojte baby ja som bola u gyn.baby mi vraveli asi si tehotna pobolieva ma prava aj lava strana vajecnikou a aj krize dosla som tam sla som na sono a povedal ze to je cysta ze tehu este nevidi lebo som mala 8ho menzes ze t je este skoro☹

ika84
7. apr 2012

@karle17 ahoj, chcem sa spýtat ze ci to nakoniec nebola cysta ked si tehu....

karle17
8. apr 2012

@ika84 mala som aj cistu a po cyste som ostala tehu som v 5tt 🙂 🙂

ika84
8. apr 2012

ja som 17 DC a mam bolesti brucha, krizov a bolia ma aj prsia. Citala som ze to moze byt aj cysta, lebo tehu test mam negativny...vsetky priznaky cysty su na nete popisane tak vseobecne, ze to neviem odlisit od tehu...ako to bolo u teba? a drz sa nech krasne rastiete 🙂

anina3
27. apr 2012

@karle17 ahoj, prosim ta mozem sa spytat... co je teraz s tou cystou? nebude to nejak vadit tehotenstvu alebo vyvijajucemu sa plodu? Ja mam cystu 3 cm dnes mi zistil dr. na sone a chceli by sme sa coskoro pokusat o bebetko... tak neviem, ci je to problem alebo nie, dakujem krasne

lubenka96
21. júl 2012

No dievcence takze ta moja cysta na tom pravom vajecniku je o nieco horsia zrejme a uz som bola u gynekologa mojho.Dr.Cecha a povedal ze naj.bude ak mi ju laparoskopicky odstrania no a v utorok mi povedia presny termin operacie,bojim sa ako slak ci to zvladnem

ali08
10. jún 2013

ahojte,ako tyu citam ze z cisty moze byt tehotenstvo?mne meska 12 dni, mam vsetky mozne priznaky ale na sone bolo vidno len cistu, sliznicu mam vysoko ale plod tam nieje,mohla sa doktorka aj zmylit?dakujem

nikki531
16. jan 2015

Baby mne zistili cystu na lavom vaječníku velkú 8x7cm :-/ . Doktor povedal že kým ju budem mat,tak neotehotniem 😖 . Chcel mi ju operovat ale operáciu som odmietla. Skúsim to cez bylinkárku.
Otehotnela niektorá z vás aj keď mala takú velkú cystu?

marcopollo
9. aug 2016

baby otehotneli ste po laparoskopii za aku dobu

lubka1709
30. aug 2016

Ahojte baby.Viete my poradit?Moj problem je ten ze lekarka my tvrdi ze cysty nemam a iny gynekolog ich vydi mam ze vraj aj na jednom aj na druhom vo vymere 1cm a to mam na oboch po 3 cysti a kazda ma 1cm.Mam panikarit alebo nie.hormonalna liecba v mojom pripade sa nemoze uvazovat mam zdrav.problemy tak nemozem uzivat.Daju sa odstranit raz ma boli pravy vajecnik a raz nie.Lekar my vravel ze so to mäsite cysti zabalene v nieakej kôre ze to ma neohrozi na živote.Ja som si uz vselicim presla ze pravdu povediac uz neverim nikomu ako sa vravi lebo kazdy lekar tvrdi nieco ine.Mate niektora s tym skusenost dat ich prec laparoskopicky alebo pockat este

adkakov
31. aug 2016

Ahojte kocky,
Predám Indol 3C - mne ho gynekológ predpísal na odstránenie cysty na vaječníku, mám s ním už predošlú veľmi dobrú skúsenosť...užívala som ho 5 dní, takže v balení chýba 10 tabliet, zostáva ešte 110...dôvod predaja: zistili sme, že som tehotná takže som musela tieto tabletky vysadiť...predám ho za 20 eur aj s poštovným, inak stojí okolo 35

ankastevko
18. nov 2017

Ahojte baby chcela aom sa opytat ma cysta na vajecniku nejake ryziko pri tehotenstve?

hornakovie_ivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hornakovie_ivka
14. máj 2018

Dobrý deň, som vyštudovaná farmaceutka a sama som trpela od môjho dospievania opakovanými cystami na vaječníkoch. Venovala som sa tomu aj počas štúdia a viem vám pripraviť účinný bylinný čaj. Je to 3-mesačná kúra, každý mesiac je zloženie čaju trocha iné. Ak sa Váš stav nezlepšil a chceli by ste vyskúšať, neváhajte ma kontaktovať - buď tu alebo na vajecnikove.cysty@gmail.com

obrazok
17. máj 2018

Zdravím Vás dievčence, mala by som k vám jednu otázku.. Stretli ste sa s tým, aby sa tvorili cysty na rôznych miestach na tele? Ďakujem