Cysty a snažilkovanie

lussa505
24. jan 2014

Ahojte mamicky aj nemamicky.v 6 mesiaci 2013 som vysadila HA.bola som vsak v zahranici pol roka a za celu dobu som mala mrchu v oktobri a poslednu 16,12.s priatelom sme sa rozhodli nechat to na prirodu, ze ked sa zadari tak bude babo a my budeme stastni tak sme isli da sa povedat naplno.dnes som bola na PP po roku.cakala som ze z nasho dvojmesacneho snazilkovania mi snad povie ze som v tom.no nakoniec mi oznamil len cystu na lavom vajecniku.som uplne zronena a neviem co teraz.vysledky krvy az vpondelok.stretli ste sa sniecim podobnym?dakujem

lussa505
autor
24. jan 2014

dalsia vec.zabudla som podotknut ze doktor to vysvetlil tak ze tym ze som vysadila tabletky sa mi spravila cysta.tak mi chce HA nasadit opät...takze z nasho snazilkovania asi nic ☹

misinka26
24. jan 2014

Neboj keď ten tam hore dá tak sa podarí ... ja mám polycystické vaječníky, šanca na tehotenstvo bola 15 % a otehotnela som hneď na druhý cyklus od začiatku snažilkovania 🙂 a to mi Dr. povedal, že to nie je ani možné 🙂 Takže neboj dobre bude ... s druhým bábom to však bude asi horšie lebo pol roka po pôrode mi museli kôli opätovnej cyste zobrať váječník ale ja verím, že sa aj tak podarí ... Držím palce 🙂

besnota
24. jan 2014

Zmen doktora a ked chceš babo tak si nedávaj hak, ale poraď sa ako dalej

mdsk
24. jan 2014

Samozrejme, ja mam tiez cysty, dokonca som bola na laparoskopii. Tiez mi skoro zobrali vajecnik. Menstruaciu som mala taku slabu, ze 1 az 2 dni maximalne. Neverila som, ze otehotniem a stalo sa. Sice skoro po roku snazenia sam, ale stalo sa a teraz mame uz 10 mesacne dievcatko. Nevzdavaj to, otehotniet sa da aj s cystami a mozno ti zmiznu, zalezi ake mas. A hlavne sa nevdavaj ono to niektorym trva dlhsie. Sme 3 kolegyne a kazdej to trvalo skoro rok otehotniet.

mdsk
24. jan 2014

ked xces babo, tak si ha nedavaj..

eimuska
24. jan 2014

@lussa505 ahoj ja som bola v októbri na kyrete a na kontrole mi povedala doktorka, že mám cysty na oboch vaječníkoch. Hneď po MS sa stratili. Ono naozaj záleží aké cysty to sú. A je veľa riešení len treba lekára, ktorý vie správne riešiť problémy.

mdsk
24. jan 2014

cysty su rozne, niektore vzniknu a po menstruacii zaniknu, niektor vzniknu a zostanu, niektore zaniknu neskor, Niektore nezaniknu.. Cysty vznikaju nielen na vajecnikoch , ale aj inde a niektori ludia o tom , ze ich maju ani nevedia. Velmi zalezi ake su to cysty.

lussa505
autor
24. jan 2014

Ved to kazal mi prist na rtg az po mrche tak ja dufam ze sa strati.mne naozaj pride ze chce vsetko riesit tabletkami.rozmyslala som ci by som mu navrhla vyvolavacku a ked dostanem tak sa uvidi.nebudem predbiehat snad to bude dobre.len vydrzat vikend a zistim co bude v krvy.dakujem dievcata za komentare.

mdsk
25. jan 2014

Ak xces male, tak tabletky neber. Pocula som, ze antikoncepciu sa da predchadzat cystam, ale zas ani antikoncepciu na to brat nie je dobre a len vyslovene antikoncepiu aby si niekedy "nahodou nedostala cystu" ." Kamoska brala dlho ant. a poskodila si oblicky, podla mna je to chemia, ktora dlhodobo nie je prospesna a pokial ta cysta je ok neriesila by som to uz viac antikoncepciu. Pokial nie je, tak ta poriesia. Ono sa to ale vacsinou sleduje dlhodobo. Ja si spominam, ked som viac sportovala (bicyklovala v lete) jedna mi zmizla, praskla 🙂.. Este o inom, mne terajsi lekar povedal, ze porodom sa zene precisti organizmus, najma zenske veci, ze ked ma zena zenske problemy v uvodovkach "ze dieta lieci - porod precistuje" . A co sa tyka antikoncepcie, tak o tom, ze to je chemia si myslim, ze je pravda, vela lekarov si pise, ked ti predpisu annt, ze poucena o uzivani a moznych dosledkoch. takze tak.. A v minulosti mi moj predosly lekar nadal, ked som zmenila antikoncepciu bez jeho vedomia (lebo tam nebol) a povedal, ze ked ju uz beriem, tak nech aspon poriadnu . Takze neviem, skuste sa teda porozpravat, mozno by ti ju dal len na 2 mesiace a uvidite ci pomoze, dlhodobo by som ju nebrala, ja som otehotnela aj s cystami.

mdsk
25. jan 2014

este som zabudla, uz pisat nebudem 🙂, skus sa naucit rozpoznavat plodne a neplodne dni, nie len podla "pocitania", ale aj podla toho ako ti telo reaguje.

erijan
26. jan 2014

Ahojte baby...máte niektorá skúsenosti s operáciou endometrióznej cysty na vaječníku a následne s otehotnením ? Vopred ďakujem za odpoveď 😉

hanelka1
26. jan 2014

ja som mala cysty na vajecnikoch a nepavidelny cyklus 33-40 dni ahormonalnu nerovnovahu a vobec som si nepripustila, ze by som neotehotnela a aj som hned otehotnela ako sme sa zacali pokusat. takze je to aj dost o psychike,nie vzdy ale casto to tak byva. netrap sa,neries, vysad HA a snazilkujte pekne bez stresu,ono to pride 🙂 mimochodom teraz som tehotna opat, ale po porode prveho dietata som uz cysty nemala, vraj sa to zvykne upravit.drzim palceky

erijan
26. jan 2014

@hanelka1 dakujem za povzbudzujuce info 🙂 ja HA neuzivam uz dlhsie, takze teraz uz len budem musiet ist na operaciu vybrat cystu a potom sa snazit a snad sa to coskoro podari ...a gratulujem ti k brusku, super😉

erijan
26. jan 2014

@mdsk ahoj, aj mna caka operacia laparoskopicky, mam endometr.cystu na vajecniku...chcem sa opytat, ci si po operacii este podstupovala nejaku liecbu alebo ste sa mohli zacat pokusat o babo hned po operacii? dakujem... a je pre mna povzbudzujuceho, ze sa vam nakoniec podarilo babatko, gratulujem 😉

mdsk
27. jan 2014

.
@erijan
Dakujeme, u mna si lekar tiez myslel, ze mam emdometriozu, ale operacia to vylucila. Po operacii by si mala pol roka brat nejake hormonalne tabletky, ktore ti vysadia menstruaciu na pol roka, ale moj lekar mi povedal, ze budem po nich ako zena pri prechode, potit sa , nervozna a ze on to nema rad, ze pokial suhlasim neda mi ich, ze nech pockam chvilu a neskor nech sa zacneme snazit. Tak aj bolo, nebrala som tie tabletky a neviem par mesiacov sme sa mozno nesnazili, uz si presne nespominam (mozno aj 5/6 mesiacov) a az potom sme sa pokusali o babatko. Ako vies, ze pojdes na operaciu, uz ti lekar povedal aku mas cystu? Po operacii mas zakaz mesiac mat milovanie 🙂 , len aby si vedela.

erijan
27. jan 2014

@mdsk fuuuha, coze polroka brat este nejake lieky ??? 😖 este sa na to opytam mojej dr, ked pojdem za nou pred operaciou, ze aky je dalsi postup po vybrati cysty... ano, povedala mi, ze mam endometrioznu cystu na vajecniku, videla ju na usg a potom aj potvrdil odber krvi. a ze musim ist na laparoskopiu... najlepsie cim skor, este termin operacie nemam, tento tyzden budem vediet, ale predpokladam ze asi vo februari niekedy... a mesiac ziadne milovanie ? 😲 ooooch, to som teda dopadla...

lussa505
autor
27. jan 2014

Ahojte baby tak ja som si dnes volala o vysledky...vysledky krvy mam v poriadku ani ziadna zvysena hladina HCG ako som v kutiku duse dufala tak mi sestricka vravela ze vsetko ok.povedala som jej do telefonu ze sa snazime o babätko ci sa teda zvolime inu alternativu.tak mi kazali prist na injekciu tak som prisla.dali mi vyvolavacku tak mam teraz strpnuty zadok 🙂 jedna otazka vsak co som sa zabudla opytat...mojej mame hcg v krvy vyskocilo az v 3mesiaci tehu...v pripade zeby som bola vtom porusi tehotenstvo vyvolavacka?ci ani nie?to len zo zvedavosti...

hanelka1
27. jan 2014

@lussa505 ,ja som pocula, ze prave naopak, v pripade tehotenstva ho podrzi, ale to neviem odkial som pocula, takze nie je to zarucena info.len viem, ze kamoskabolatehotna a nevedela to, po vyvolavacke menzes aj tak nedosiel len troska zaspinila a nic, tak isla znova kMudr. a uz mala krv pozitivnu, takze asi tak.

lussa505
autor
27. jan 2014

@hanelka1 dakujem hanelka takze idem cakat ci pride mrcha alebo nie 🙂

cocacolla
27. jan 2014

Ja som mala tiez cystu 12 x 6 cm. Takže nebola malá a otehotnela som. Podľa toho aká cysta to je. Niektoré zvyknú aj prasknúť pri pôrode. Moja bola dermoidná, a vybrali mi ju pri cisárskom.

mdsk
28. jan 2014

@lussa505 pocula som, ze nie, ze nemalo by prerusit tehotenstvo, ale nie som si samozrejme istaaa..