Cysty na vaječníkoch. Mám šancu normálne otehotnieť?

kvetinacik
14. feb 2010

Ahojte maminy, ci uz terajsie alebo buduce....Potrebovala by som par rad, lebo uz sa z toho asi zblaznim. Na Silvestra sme si veselo pripijali na babo v r.2010 a to som este netusila, ake spravy na mna cakaju ☹
17.01. som z vlastnej iniciativy isla na sono brucha, lebo som vlastne este nikdy na sone nebola. Akoby som nieco tusila....a ked mi doktor zahlasil ze mam iba jednu oblicku, skoro som sa zrutila....
Ja viem, ze takych ludi je vela, ale predsa ked sa to clovek dozvie az po 28-mich rokoch, ta je to sok!!!
A aby toho naozaj nebolo malo, tak mi nasiel aj 4 cm cystu na vajecniku, ku ktorej sa po 2 tyzdnoch pridala este jedna na druhom vajecniku.
Doktor to nejak nedramatizoval a kazal mi prist na kontrolu po 3-och mesiacoch.
Vedel by mi niekto poradit, ake su moje sance na "normalne" tehotenstvo???

nathali
14. feb 2010

ahoj kvetinacik
sice s oblickou nemam skusenosti ale s cystame az az
ja som mala na oboch vajecnikoch veeela cyst ale bud ti same prasknu alebo ti dal nejake lieky neboj cysty zmiznu skor som sa bala aby mi nzacali rast inak je potrebna operacia ale to sa nestava tak casto inak na normal otehotnenie mas sance velkee len sa budes troska viac o seba bat ale neboj bude to dobree a za chvilku budes mamina 🙂
a ako dlho sa snazite???

kvetinacik
autor
15. feb 2010

Dakujem za povzbudenie, snazime sa naozaj len kratko ( dva mesiace ), tak dufam, ze to uz coskoro klapne. Mam vypocitane aj dni podla Jonasa, tak sa hadam nepreratal.
Tie cysty ma naozaj asi kazdy ☹ ☹ ☹

gitka111
15. apr 2010

Kvetinacik, tak vidim ze sa ti nakoniec podarilo pocat...Gratulujem 🙂 AK sem este chodis, mohla by si napisat ci si tie cysty nejako riesila...

cassiela
15. máj 2010

Co je to oblicka??

trinity525
17. máj 2010

ledvina 😀 cesi fakt nevedia po slovensky ... my niekedy hovorime oblicke ladvina