Cysty v prsníku po potrate

13. okt 2022

ahojte, dnes som bola na sone prsnikov (v ramci preventivky chodim kazdy rok)
a dnes mi dr. nasiel v jednom prsniku 3 cysty.
Pravdepodobne sa mi vytvorili z dôvodu hormonalnych zmien po 2 potratoch tento rok (posledny 5 tyzdnov dozadu)
Kedze pred rokom som tam nic nemala.
Na dalsiu kontrolu mam ist az o pol roka.
Nemate niektora skusenost? Ci to zmizlo same?
Dost ma to cele znepokojilo a vystrasilo :( akokeby nestacili 2 potraty a este aj toto :(

lucinka5051
13. okt 2022

Ahoj, neboj sa cysty su bezne hlavne ked si telo prechadza takymi zmenami. Ja som tiez mala dve a po kontrole o pol roka uz boli prec. Nechaj telo oddychnut ;) ono sa to vstrebe

layla123321
13. okt 2022

Ja som mala cysty už vyše 10 rokov. Jednu dobu dokonca až 8cm tá najväčšia... Boli vodové, menili veľkosť podľa cyklu, vyberať som ich nechcela (vodové sa dajú vytiahnuť ihlou, ale do pár hodín môžu byť naspäť, vybrať aj s obalom by znamenalo komplet rozrezané prsia, lebo som mala niekoľko kusov ...). Chodila som stále na pravidelné kontroly a sono. Potom jeden potrat minulý rok a následne tehotenstvo... Prvýkrát odkedy mám cyklus mám konečne mäkké nebolestivé prsia. Takže vstrebali sa, ale v mojom prípade to trvalo ozaj dlho. A určite odporúčam nezanedbať kontroly a vypýtať si vždy aj sono prsníkov, aj keď je to stále dokola to isté ...

autor
14. okt 2022

@lucinka5051 a ake si mala? moje su asi male...teda nahmatat si ich neviem..ale ake velke to som sa zabudla spytat..alebo mi aj povedal ale prepocula som :(

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. okt 2022

@lucinka5051 po akej dobe si mala kontrolu? Ja mam prist az o pol roka ale zda sa mi to velmi dlha doba. Bojim sa aby sa nahodou nezväčšili

lucinka5051
14. okt 2022

Ja som mala 3,2 mm cize malicke a tipujem ze aj ty..ono sa to malokedy da nahmatat...a lekarka mi povedala ze to ma kazda druha zena kvoli hormonom, stresu a dokonca aj ockovanie na covid ze to vyvolavalo ale ktovie.. ja som mala po pol roku kontrolu myslim..bezne sa sobo prsnikov robi kazde dva roky ... neboj sa vobec, sleduje sa to ;)

autor
14. okt 2022

@lucinka5051 ja viem ale dost ma to znepokojilo, lebo vzdy som mala vsetko ok, nic tam nikdy nebolo a teraz toto...ale viem ze je to kvoli hormonom a aj toho stresu som mala posledny mesiac-dva dost :/ Ma aj napadlo ze asi som sla zbytocne aj skoro na to sono kedze ani 6 tyzdnov nepreslo od potratu a zbytocne zase len stres teraz

autor
14. okt 2022

@layla123321 a aj si nieco robila preto? Teda neviem ci sa tomu da nejako dopomoct aby sa vstrebali/zmizli?

lucinka5051
14. okt 2022

Verim aj ja som to mala prvykrat inak predtym vzdy vsetko ok...ale lekarka mu ubezpecila ze to je bezne takze sa nestresujem zbytocne...potrat ma mrzi :/ tiez som v auguste mala a chapem ze to je hrozna bolest a zataz na psychiku.

autor
14. okt 2022

@lucinka5051 ked som sla od dr. uz aj take myslienky ma napadli ze co ak sa mohol pomylit a co ak to je nieco ine ako cysta...lebo predsa bolo to len sono a co ak to zle rozoznal...ale tak snad ked je to radiolog tak sa vyzna...

lucinka5051
14. okt 2022

Ale prosim ta...ver svojmu lekarovi...vsak tam ma denne xy pacientiek na sono prsnikov a vie co vidi...neprivolavaj si zle veci.. uz sam ten potrat bol narocny tak nevystavuj svoju psychiku este inym zbytocnym strachom a stresom... o pol roka uz tam ani nemusia byt...keby boli nejake velke alebo nebezpecne urcite by ta poslal s tym niekde.. a povedz si ze na to aby sa stratili.musis byt hlavne v klude ;)

foxxie27
14. okt 2022

z cýst si hlavu nerob, tých mám XY na rozdávanie, a aby mi nebolo ľúto, 4 fibroadenómy k tomu -1 cm každý....postupne mi pribúdajú, naposledy sme sa na sone smiali, že si pekne vyrovnávam počty medzi pravým a ľavým prsníkom....najskôr bol jeden, potom jeden vpravo, jeden vľavo, naskôr 2:1 a teraz už mám zas 2:2 😅 doktori hovoria, že mi nič nehrozí, len to treba sledovať

layla123321
14. okt 2022

Nerobila som nič, len tie kontroly. Neviem, či sa s tým reálne niečo iné dá, mne ponúkli to vybratie buď ihlou alebo operačne, ale ako som spomínala, malo to pre mňa viac nevýhod ako výhod, tak som do toho nešla.