Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
8. okt 2011

Baby, ak vám odstránia všetko napadnuté, nemáte problém ani otehu a donosiť dieťa, mne sa to podarilo do roka aj porodiť. Teraz som bola na kontrolný ster po roku a všetko je negatívne. Je pravda že som bola rizikovka, ale stálo to zato.

aminka123
8. okt 2011

@lenocka84 no mne to robili studenym nozom, najprv to mali robit leep-kou ale pri operacii resp, ked sa to vsetko zacalo tak zmenil nazor a pouzil noz, po operacii som bola este dva dni v nemocnici lebo som tam mala ako keby velky tampon nieco take a pri odchode mi to vybrali a vsetko v pohode, nekrvacala som, a ani pocas zotavovania som nemala ziadne problemy, doktor ma uistil ze babo mat mozem a pri kontrole na ktorej som bola vo stvrtok vsetko ok, odtranili vsetko a pritom odobrali len maly kusok. ja osobne neviem aky je rozdiel medzi leep a nozom, ak by si mi to vedela vysvetlit...

lenocka84
8. okt 2011

@aminka123 ta metoda studenym nozom vraj viac nici krckok, a leep je setrnejsia, a sa cudujem ze ti to tak nahle zmenili, lebo predsa museli mat nachystane veci, na zakrok, to ta kde operovali? a ten velky tampon si mala aby si nekrvacala, ten napr. mne to leep nedavali

aminka123
8. okt 2011

ale setrnejsia co sa tyka krvacania??operaval ma primar gynekologie tu v taliansku vo velmi dobrej nemocnici, no asi mal pripravene vsetko pre kazdy pripad, neviem, hlavne je ze je vsetko zahojene a ze ma uistil ze mozem mat babo.tak ty ides teraz v decembri na kontrolu?

aminka123
8. okt 2011

@lenocka84 babo mas po konizacii vsak??

lenocka84
8. okt 2011

@aminka123 nie pred nou, rodila som april 2010 a januar 2011 som bola

aminka123
8. okt 2011

@lenocka84 a teda leep je setrnejsia co sa krvacania tyka?alebo v com setrnejsia...a teraz v decembri mas kontrolu?

lenocka84
8. okt 2011

@aminka123 vraj aj v bolesti, lebo leep ti to prakticky vypalia, a noz vyreze, preto asi aj menej krvacania. mne moj gynekolog hned hovoril ze mam vyhladat takeho dr. co to robi leep, a naozaj, aj krvacanie minimalne, v ten operacie vecer som ani nevedela ze mi nieco robili, ziadne bolesti. takze som bola spokojna. kontrolu som uz mala v juli, a potom asi december, teraz ma caka preventika. a cyto som si dala robit cez tu LBC sice som doplacala ale viac vysetreni z toho bolo a zatial ok
a dalsie tehu planujem riesit buduci rok, tak snad to vyjde ako ma. ale zaroven mam aj obavy, lebo moje prve skoncilo predcasnym porodom o 6tt, ale ci to ma suvis, mi nikto nikdy nepovedal

aminka123
8. okt 2011

ale babo sa ti narodilo v poriadku, zdrave, ci si mala nejake komplikacie?

aminka123
8. okt 2011

@lenocka84 a kedy ti prisli na to ze ti treba robit konizaciu?resp, aky je tvoj pripad

lenocka84
8. okt 2011

@aminka123 ked som bola na preventivke, co bolo cca 5m od porodu
a mala som CIN II

aminka123
8. okt 2011

@lenocka84 a od operacie zatial vsetko v poriadku ...a buduci rok by si chcela riesit druhe babo....neboj nic , vsetko bude ok a bez komplikacii...drzim palce...

lenocka84
8. okt 2011

@aminka123 jj zatial je vsetko ok, a dufam ze aj bude
a druhe babo, ano buduci rok, a snad tiez ok

aminka123
11. okt 2011

@lenocka84 ahoj ..no tak moj priatel bol na tom vysetreni, bol na specialnej dermatologickej poliklinike, kde vlastne vysvetlil dovod navstevy. doktorka mu dokladne prezrela volnym okom vsetko co sa celej dolnej casti tyka a nenasla tam ziadne akoby bodky cervene alebo vyrazky, nic ..takze je negativny na HPV, je mozne ale ze ho mal a ze sa z toho sam dostal, ze sa jeho organizmus ubranil, ale teraz nema nic. zobrali mu aj krv na vysetrenie aj na ine pohlavne choroby. a sex dovoleny aj od nej len s prezervativom. a keby sam zbadal po case aj tie vyrazky tak ma prist a ze sa to vylieci, lebo na to su nejake lieky.

sonita
13. okt 2011

ja som mala konizáciu leep (CIN III ťažká dysplácia)výsledky po konizácii som mala dobré...Včera som bola na kontrole cytológie a potom mi výsledky pošle domou a musím ísť aj na kontrolu v novembri na onkogynokológii do Bratislavy...A tiež musím chodiť na kontrolu každých 5 mesiacou,ale je to lepšie lebo to máš pod kontrolou a budeš kludnejšia....

marianna1979
18. okt 2011

@kammilka aj mna caka,a mam strach ☹

marianna1979
18. okt 2011

@lenocka84 no ja som bola na preventivku po porode 4r.a tiez som mala cin2

valika_val
18. okt 2011

ahojte, chcem sa opytat, ci sa pred konizaciou (klasicky skalpelom) dava klystyr.

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val zavisi od nemocnice, ja som dostala az 2 😠 😠 😠 😠

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84 vaaaazne? no dofrasa, myslela som, ze nebude treba 😖 😝

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val myslim ze sa dava kvoli tomu ze je tam urobena narkoza a po nej mas lezat a nevstavat
este aj holenie bolo u vsetkych, presne ako pred porodom

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84 no, logicke... netesim sa.

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val ale je urcite znesitelnejsi ako pre porodom, kedze niesu kontrakcie 😉 zvladas 😉 😉

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84
ja si kontrakcie pri klysire nejak nepamatam a okrem toho mi velmi nepomohol 😅 😅 😅 akurat sa netesim na tu hospitalizaciu, to bude pre mna najtazsie bez mojho maleho 😢 😢 😢
ty si bola kedy na zakroku?

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val ja som bola v januari, presne pred 9m o tomto case som uz bola v nemocke
mala som nervy, lebo tiez prvy krat bez maleho, v den zakroku mal prave 10m

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84 ach jaj... tak to budu moje najtazsie 4 dni odkedy je na svete 😢 😖

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val prečo 4? ja som bola len 3 😉
kde sa idu operovat?

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84
no tak mi povedala gyndoska, aj operovat ma bude. jeden den nastupim, druhy ma poreze a potom aspon dva budem este tam... hadam na 4. den ma pustia! teda vyzera, ze to bude nedela, tak ani tym si nie som ista. asi tam budem do pondelka 😢

ja som si vybrala metodu skalpelom, lebo chcem mat istotu, ze patolog spravne vyhodnoti odobrate tkanivo. nechcem, aby boli okraje spalene. takze mozno preto je dlhsia ta hospitalizacia.

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val fuuha, tak ja som mala leep metodu, som velmi spokojna, ziadna bolest nic, hned po zobudeni som uz chcela chodit, co mi zakazali, ale inak super. a na dalsi den rano ma pustali domov. takze ak to spocitam tak 48hod som tam bola

valika_val
18. okt 2011

@lenocka84 ja rozumiem, ale mam CIN 3 a chcem mat istotu, ze mi odstranili vsetko napadnute tkanivo, teda chcem, aby patolog videl, ze okraj odstraneneho tkaniva je zdravy. to sa pri metode LEEP neda. tam je to len o naslednom pozorovani, kdezto ja v sprave od patologa budem mat jasne napisane, ci som ok 😉 tak mi to stoji za to... 😔