Dá sa pri nepriechodnom vajcovode otehotnieť?

nemko
16. okt 2010

Baby podarilo sa Vam pri jednom nepriechodnom vajcovode prirodzene otehotniet? POradte ci ste uzivali nejake lieky alebo co a ako? Vdaka moc 🙂

tamilenka
17. okt 2010

ahoj nemko , ja som mala nepriechodny jeden vajcovod , ten druhy som mala plne priechodny ale nemala som vajecnik , musela som podstupit laparoskopickú operaciu spolu s tzv chromopertubaciou co znamena , ze mi v celkovej anesteze cez vaginu podavali kontrastnu latku a sledovali ci sa latka objavi v dutine brusnej co znamenalo ze vajickovod je priechodny a im sa podarilo pri tomto vysetreni spriechodnit vajickovod , samozrejme ze mi pri tom museli laparoskopicky odstranit zrasty v dutine brusnej ... otazka znie co je pricinou nepriechodneho vajickovodu??? riesenie urcite exituje myslim ze treba vyhladat odobornu pomoc a absolvovat takyto zakrok

mircalla
17. okt 2010

Ak mas zena aspon cast vajecnika, ktory funguje a produkuje folikuly, a aspon jeden vajcovod priechodny, otehotniet moze prirodzenou cestou. Myslim, ze pokial jeden funguje, tak to staci, moze to trvat vsak o nieco dlhsie (nemusi) a preto treba byt trpezlivy.

inkn
3. dec 2010

Mne sa podarilo otehotniet s jednym nepriechodnym vajcovodom prirodzenou cestou po 10 rokoch. Pri jednom priechodnom vajcovode je len polovicna sanca, aj to sa neda urcit kedy presne, nakolko sa tvorba vajicok produkuje kazdy mesiac len v jednom vajecniku ( nepravidelne). Dost v tom hra aj psychika. Ja osobne som absolvovala aj niekolko neuspesnych IVF a KET. vo februari som to vsetko vzdala s tym, ze to nema vyznam a dalsie neuspesne pokusy by som uz asi psychicky nezvladla. V septembri ma dlhsie pobolievali vajecniky, najprv som to pripisovala k prichodu menzesu, menzes vsak nikde, tak som to zacala pripisovat k nachladnutiu. Cervik mi vsak zacal vrtat v hlave, nakolko som si pozrela priznaky tehotenstva (bolesti vajecnikov). Dost neveriacky sme s manzelom kupovali test, ktory mi doma vysiel pozitivne. Pri navsteve lekara mi bolo potvrdene ze som v 7 tyzdni.
Takze drzim palce, hlavne si netreba nic pripustat, treba tomu nechat volny priebeh, nepocitat plod. dni - u kazdeho je to individualne (nam to oplodnenie vyslo uplne mimo plod. dni).

mamkaivka
3. dec 2010

ja som bola liečená na endometriozu, keď som mala dve deti, mám jeden vajcovod nepriechodný, bolo mi lekárom povedané, že už nikdy nebudem mať deti a zrazu mám 6 detí, 4deti sa mi narodili po prekonanej endometrioze, s nepriechodným vajcovodom a výrokom lekára, že už nebudem mať deti 🙂 🙂 🙂

babulina
3. dec 2010

ja podobne ako mamkaivka som bola liecena na endometriozu, po laparke mi ostal len jeden vajecnik plne funkcny, lekari nas upozornovali na potencialny problem otehotnenia, ale mame dve deturence ani pomaly nevieme ako 😉

saska13
16. jan 2011

ahojte,takisto mám 1 vajcovod nepriechodný a snažime sa 7 rokov otehotnieť...mám nepravidelnú menštruáciu,neviem či to tomu pripisovať...bola som 3 krát na inseminácii,potom som to vzdala(financie a tak)...viem,čo je to IVF,ale čo je to KET?dík za odpoved...držím všetky palce snažilkám..🙂)

pink_lady
16. jan 2011

poznam pripady kedy nepriechodne vajcovody uz "behaju" 😀 a tiez som bola operovana na endo a babo mam prirodzene 😉

eva_em
26. jan 2011

Ahojte baby. S tymi nepriechodnymi vajcovodmi to nieje az take iste. Ja mam 12 rocnu dceru a po cely cas som nebrala ziadnu antikoncepciu. Nikdy som vsak neostala tehotna az minuly rok v maji mi vyoperovali cystu, ktoru som mala na vajecniku a po operacii mi primar oznamil, ze mam obidva vajcovody nepriechodne a otehotniem len po umelom. Tak som sa nadeje uz uplne vzdala. Zaciatkom roka som vsak nedostala menzes a tak som si kupila test a na velke prekvapenie som tehotnaaaaa. Je to normalne tehotensrvo - teda nie mimomaternicove tak sa vsetci tesime. Doktor len krutil hlavou ako je to mozne a nieco dolezite ho napadlo. Pri operacii mi odstranili zrasty - mala som obe vajecniky, vajcovody, mocovy mechur a crevo pospajane a nejak popreplietane. Preto si moj doktor mysli, ze tehotenstvu branili len tie zrasty, nakolko vajcovody nemohli normalne fungovat. Najhorsie na tom vsetko je, ze tie zrasty nevidno ani na usg, ani pri magnetickej, ani pri ziadnom inom vysetr. vam ich neobjavia - jedine pri laparoskopii. Teda musia sa vam na to pozriet z vnutra. Preto ja odporucam ak sa len trocha da ist aj na laparo, moze to pomoct.

dzio2
26. jan 2011

ja,som zivi priklad ,trvalo to sice 9r ale dnes sa vola lili a ma 1.5r ,mala som 3xlaparoskopiu odstranovanie cyst a zrastov,a 1xprefuk vaj, 😉 😉

lucula73
26. jan 2011

nemko,ja som mala pri HSG vyšetrení jeden nepriechodný úplne a druhý bol priechodný iba pod tlakom....čakali sme síce na drobca skoro 5 rokov,ale podarilo sa..asi fakt zázrak 😉

melana1993
13. mar 2016

Dobry den uz je to trety rok co mam zrasty na vajecniku a minuli mesiac mi povedela ze pri operacii mi vibrali jeden vajcovod co som dost dlho nevedela otom znasim sa otehotiet ale marne nemam pravidelny menzes mala a bola som mimomaternice tehotna robily mi laparoskopiu a od oktovbra cakam na dalsiu operaciu abi odstranily zrasty je mozne abi som otehotnela prirodzene.....a nieje to vazne ked uz tak dlho mam tie zrasty????

feba8284
17. mar 2016

Zienky, ktore mate jeden nepriechodny vajcovod... strasili vas mimomaternicovym? Mna totiz lekari teraz tak vystrasili, ze neviem, co robit. Clovek sa tesi, ze aspon jeden je ok, ale teraz fakt neviem, ci sa mame pokusat aj prirodzene, lebo ze vraj ak je vytazena len jedna strana, tak hrozi velka pravdepodobnost mimomaternicového tehotenstva, pri ktorom, sa samozrejme, ten zdravy vajcovod uz potom odstrani.

tinkaro
17. mar 2016

Je tam riziko mimomaternicoveho tehotenstva, ak je druhy v pohode, da sa, sla by som na laparoskopiu.

charity
17. mar 2016

@feba8284 Nedaj si odstranit zdravy vajcovod. To je blbost. Zmen lekara na niekoho, kto chce zachovat Tvoju plodnost.

zuzka6432
3. dec 2017

Ahojte. Neviem, či tu ešte niektorá z vás chodí z ja som túto diskusiu našla až teraz. podarilo sa niektorej z vás otehotnieť ? Ja mám tiež jednej vajcovody nepriechodný a už som si prisla aj mmt , a po roku snaženia stále nič...

ankasalsera
27. máj 2019

@tamilenka Ahoj, mozem sa opytat na ten zakrok laparoskopicky, ci su mozne nejake nasledky z toho? mne robili priechodnost vajcovodu ultrazvukom kde mi tlacil doktor na brucho aby sposobil tlak ale nepodarilo sa to spriechodnit.Pytala som sa na garanciu ci to pomoze, ale zarucit to nevie...vies poradit prosim? dik

zuzka6432
27. máj 2019

Ahojte 🙂 ja sa hlásim po nejakej dobe znova. Po mimomaternicovom tehotenstve a s nepriechodnym vajcovodom som otehotnela po roku a pol a teraz mam 5 mesačného syna. Takže držím palce každej jednej 🙂

ester83
1. nov 2019

@mamkaivka Ahoj, mam na teba nejake otazocky. Ja mam endometriozu. Jeden vajcovod nepriechodny. Druhy priechodny s tazkostami. Lekar povedal, ze prirodzene neotehotniem. Lekarka, co ma operovala hovorila, ze ten vajcovod bol priechodny, ze tak cierne to nevidi. Kazdopadne snazime sa rok. Od operacie bude teraz pol roka v novembri. Pol roka nam davali cas. Inak ivf. Ale to ma dost desi. Aku liecbu si mala nastavenu, ze ti pomohla?

mamkaivka
3. nov 2019

@ester83 laparoskopia a prefuk vajcovodov.nasledne som pol roka nemala menzes brala som kazdy mesiac injekcie do brucha bola som ako v prechode navaly, teplo, zima, nic prijemne, po pol roku sa injekcie vynechali a cakala som menzes, tak mi povedali Mudr. ze prirodzene neotehotniem, nastupila som do roboty a zacala sa venovat inym veciam a zrazu po pol roku som bola tehotna, tak ze lekar lieci ale Pan Boh uzdravuje, /bolo to pred 15 timi rokmi/

maria898
15. máj 2021

@zuzka6432 smiem sa spytat? Mne vcera robili laparoskopiu, vybrali mi vajcovod koli mimomaternicovemu tehu a robili aj prichodnost vajcovodov ale ten co mi ostal je bohuzial neprichodny. U mna uz asi sanca neni. Ty si mala len ten nepriechodny?

petra139
14. aug 2022

@maria898 Zaujímalo by ma ako si teraz a tom? Nejaka rada? Lieky atď...

petra139
14. aug 2022

Celkovo by na zaujímalo či je niečo na podporu vajcovudu atď...pijem gynastan,alchemilku svoju nazbieranu...mám pár ranných potratov, endometriózau, mimomaternicové tehotenstvo,prišla o jeden vajcovod,...pol roka na to som schytala silný zápal jediného vajcovudu.mala som ísť na operáciu či mám priechodný vajcovod.nesla som.nechcela prísť o ten jediný...vraj som v ňom počas zápalu mala nejakú tekutinu.netusim v akom štádiu ho vôbec mám.za mesiac mám kontrolu u nového lekára ročnú som zvedavá.teraz mám problém hnedé spomenie medzi cyklami.som v neistote ...aj tak by ma zaujímali nejaké rady okrem psychicky 😉 dík ”

maria898
15. aug 2022

@petra139 ja som neprestaladufat, schudla 15 kil ktore mi ostali po prvom dietati a momentalne som v 19tt.neviem ti nic odporucit, nic som specialne nerobila pripisujem to tomu schudnutiu

jarrys
9. nov 2022

@maria898 a otehotnela si prirodzene ci po IVF?

maria898
10. nov 2022

@jarrys prirodzene

jarrys
10. nov 2022

@maria898 tak supee. Tak si mi vliala nadej. Lebo ja mam jeden nepriechodny a jeden bol pred 3rokmi priechodny. Som uz aj po IVF ale neuspesne.

maria898
10. nov 2022

@jarrys no nikdy sa netreba vzdat... Treba sa pozitivne naladit hoci viem ake je to tazke... Ja to povazujem za zazrak ale spoznala som tu na koni viac takych zien