Nepriechodné vajcovody

maria898
16. máj 2021

Ahojte v piatok mi robili laparoskopiu po mimomaternicovom tehotenstve a dozvedela som sa strasne veci o mojom stave. Samozrejme jeden vajcovod mi museli vziat. Robili mi aj prefuky ale zial ten mi co mi ostal je nepriechodny. Viem ze sa to nejak neda riesit teda napravit, ale predsa sa chcem spytat ci bol niekto v podobnej situacii a skusal nejaku prirodnu liecbu vajcovodu a ci nieco pomohlo. Som z toho psychicky dost na dne kedze som si este zelala babatko. Mam syna bude mat v juli 3 roky. Dakujem za kazdu skusenost

matkahelka
16. máj 2021

@maria898 dopadla som rovnako. nie, neexistuje na to zial ziadna prirodna liecba. ale vdakabohu za modernu medicinu a CAR.

krisbar
16. máj 2021

Ak si inak zdrava, mozno ak by ste skusili ivf by sa vam to mohlo podarit na prvy krat. Nezufaj, dnes je reprodukcna medicina velmi na urovni.

kiki68
16. máj 2021

Ist do centra asistovanej a tam budu vediet fo s tym, je moznost ist do ivf.

maria898
autor
16. máj 2021

@matkahelka vobec nemam o tomto prehlad... Prosim je to draha zalezitost?

matkahelka
16. máj 2021

@maria898 to je rozne. kazde centrum ma ine poplatky, nieco preplati aj poistovna. teda ukony ano, liecbu si hradis sama. cca 1500-2000 € orientacne. za mna smiesne peniaze, ak clovek ma sancu drzat v rukach vlastne vytuzene, vymodlene, vysnazene, vyprosene dieta.

tessa2299
16. máj 2021

@maria898 treba ratat 1500 az 2000€ plus minus 😏 podla toho ake lieky a ake doplnkove metody zvolia.

maria898
autor
16. máj 2021

@tessa2299 a ked sa to nepodari na prvykrat tak vsetko odznova a dalsie 2tisicky?

krisbar
16. máj 2021

@maria898 ano, ale uprimne...co je to v porovnani toho kolko stoji dieta? Kocik, zybavicka, sedacka do auta, monitor dychu, odsavacka, plienky, a neskor kruzky, bicykel, skolske pomocky....

maria898
autor
16. máj 2021

@krisbar ved jasne len neviem ci si to mozme dovolit. Snad raz hej. 🥺

rivini
16. máj 2021

@maria898 ako poslednu vec este mozes skusit NAC (N-acetylcystein), denne 600 mg 3-4 dni pred ovulaciou. Tu v Nemecku ho lekari odporucaju na lahsie stavy, kedze je to aminokyselina, ktora rozpusta hlieny a robi sliznicu tekutou...Ale ci zabera aj na tazsie stavy, to netusim...

maria898
autor
16. máj 2021

Zeny a ricinove obklady ste neskusali? Nemate s tym nikto skusenosti?

matkahelka
16. máj 2021

@maria898 ja radim neupinat sa na babske recepty. ak je vajcovod upchaty, vajicko sa nema ako dostat do maternice. na to nepotrebujes studovat medicinu, to je jednoducha biologia zenskeho tela. ziadne caje, zaklinadla, vitaminy, zabaly... nic. to akoby si stenu isla prerazit hladkanim.

maria898
autor
16. máj 2021

@matkahelka mmm hej no ale zufaly skusa vsetko. Kto nezazil nepochopi. Aj primarka mi vravela ze netreba hadzat flintu do zita vraj uz povedali viacerym zenam ze maju nepriechodne vajcovody a prisli tehotne. A donosili zdrave deti

poopsie
16. máj 2021

Máš už jedno dieťa a to je super... Ja som prišla o oba vajickovody a po konzultácii v CAR centre ma prešla chuť... Chcela som soft, lekárka tlačila do celého cyklu, nanucovali všelijaké iné spôsoby ako bola moja predstava... A za to samozrejme majú plus eurá.. Ono je to tak, že vyše 1000 eur ti dá ešte aj poisťovňa.. A ja som si povedala, že niesom až taka zúfalá aby som podstúpila toľko hormonálnej liečby... Budeme traja..

matkahelka
16. máj 2021

@maria898 tak to je cudna primarka, ak ti dava take plane nadeje. mne naopak hned z mosta do prosta vsetci povedali, ze sanca nie je, nie je to biologicky mozne. a som rada za ich uprimnost. nestracala som cas x-rocnym dufanim a nezmyselnym snazenim a kedze mi aktualne ms meska, verim, ze hned prvy vklad v CAR bol uspesny

kaitlin3
16. máj 2021

Tak ja ta povzbudim, mne pomohli aj ricinove obklady aj seropeptaza... jeden vajickovod po mmt fuč, ten druhý bol vraj tiež zrastený ale to mi len tak pomimo povedali keď má prepúšťali, že radšej hneď riešiť CÁR... no a dve deti prirodzene... ja by som to isto vyskúšala predtým ako by som riešila CAR, veď aj tak si teraz musíš oddýchnuť po operácii tak to vyskúšaj po kontrole

maria898
autor
16. máj 2021

@kaitlin3 toto ma povzbudilo neskutocne, iste chapes ako sa citim, zrutil sa mi svet a taketo pribehy mi vracaju chut do zivota. Dakujem ❤️

maria898
autor
16. máj 2021

@poopsie takze chapem spravne ze sa vam podarilo aj prirodzene?

poopsie
16. máj 2021

@maria898 no mala som jedno mimomaternicove, poton dieťa a potom ďalšie mimomaternicove, takže teraz nemám žiaden vajickovod.. No mame jedno dieťa a prosto sme sa stým vysporiadali... Všetko to chce čas... Potom budeš možno nazerať na to inou optikou a určite vyskúšaj aj niečo alternatívne 😉

maria898
autor
16. máj 2021

@poopsie hej ved aj ja si vravim ze mam aspon jedno hoci som nechcela aby bol sam... No dakujem aspon za neho a isto vyskusam aj alternativne veci, nie hned car

poopsie
16. máj 2021

@maria898 my sme chceli s mužom 3.. Smejeme sa, že máme 3v1, lebo niekedy sme z nej 🤯obidvaja

maria898
autor
16. máj 2021

@poopsie hej to poznam, aj nas je niekwdy za tri ale tak je to smutne ked zena zisti ze normalne uz deti mat nemoze. Teda aspon pre mna je to tazko stravitelne. Ale snad sa coskoro z toho vsetkeho dostanem

frida1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
17. máj 2021

@kaitlin3 presne tak, serapeptaza, dobrý je aj wobenzym, ricinove oleje a joga

frida1990
17. máj 2021

@maria898 ja by som sa nevzdávala nádeje. Lekári na 90% hovoria že to "sa nedá" ale je XY prípadov kedy to ich "sa nedá" veselo behá po svete a prirodzene 😊. Serapeptaza a wobenzym sú veľmi silní bojovníci, ja som si o nich študovala zo zahraničných zdrojov tam je veľa overených relevantných štúdií, nemáš si tým ako uškodiť, ide o enzým. Plus ricínove zábaly za tepla pravidelne, cvičiť jogu (napr. hormonálnu), natierať podbruško s esencialnym olejom kadidlo 2x denne (to dokáže krásne regenerovať bunky aj vo vajcovode) a v neposlednom rade - za skúšku nič nedáš - skúsiť nejakú terapiu na zistenie psychologickej príčiny. Úžasná je na to kineziologia. Aj moja známa mala oba vajcovody úplne nepriechodné, a po odblokovaní na kinezke čuduj sa svet dieťatko na svete a prirodzene. Veľmi držím palce, rob vždy ako ti hovorí srdce a intuícia ❤️. Dieťatko si k vám cestu nájde či už tak alebo onak, ak sa tak má stať (či už sa rozhodnete prirodzene skúšať alebo IVF).

maria898
autor
17. máj 2021

@frida1990 dakukem toto je neskutocna podpora 🥺❤️

maria898
autor
17. máj 2021

@frida1990 este k tym esencialnym olejom pouzivam rozne od doterri ale teda si musim zaobstarat aj kadidlo a urcite to skusim skombinovat so serapeptazou. Som ochotna skusit vsetko

frida1990
18. máj 2021

@maria898 to je super, treba staviť na kvalitu a čistotu takže Doterru si dobre vybrala, kadidlo je síce z tých drahších ale vydrží dlho a na podbruško a všetky orgány v ňom schované je to najlepšie čo môže byť, veľmi držím palce. Veru aj tie enzýmy určite skús 😊.

maria898
autor
18. máj 2021

@frida1990 dakujem

simi9020
19. máj 2021

Ahoj aj ja som bola na Tom podobné ...robili mi laparoskopiu a že nepriechodné...a potom som zmenila životný štýl schudla a papala zdravo a prirodzené som otehotnela...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre