Dermoidná cysta pri vaječníku
Ahojte máte skúsenosti s dermoidnou cystou pri vaječníku?
Moj pôvodný dr. bol názoru, že pokiaľ s ňou nie sú problémy, tak ju nevyberieme. Nový dr. zas dosť tlačí na operáciu. Viem o nej zhruba 20 rokov a nemám žiadne problémy. Dali ste si takúto cystu vybrať?
Mne ju vyberali az ked dosiahla urcity rozmer.
@zuzanaete
Koľko mala CM, keď ti ju vyberali?
Minulý rok sestre vyberali, ale už aj s vajecnikom, cysta mala už do 9cm. Čakala, nechcela op a nakoniec pošiel aj vajecnik .
Dat von za mna, tieto veci, hlavne ked maju nad 4cm nemaju co v tom tele robit. Este vodne cysty a pod su take, ze same prasknu. Ale toto nie, clovek nema zarucene co to presne je, kym nie je hotova histologia
Tusim cca 6 cm. A vajecnik uz nezachranili, musel ist tiez von. Tie cysty rastu a sice sanca je minimalna, ale ked uz su velke, tak sa to moze zvrtnut na rakovinu.
Ahoj určite ju daj preč mala som ju a strašne problémy mi robila. Dali mi ju preč laparoskopicky a nelutujem
Ak má viac ako 4 cm, tak sa odporúča vybrať.
Moja má 3cm teraz a keď som sa o nej dozvedela mala 2.9cm. Za tých 20 rokov moc nenarástla, ale samozrejme môže sa to časom zmenit

Mne ju vyberali az ked dosiahla urcity rozmer.