Divná menštruácia

17. dec 2022

Ahojte, baby. Budem teraz za sprostú, ale ako sa hovorí, za opýtanie človek nič nedá. Bola som zvyknutá, že mávam 5-6 dní dlhú menštruáciu, 4 dni krvácanie a 2 dni špinenie, mám pravidelný cyklus - 30 dní. No dajako mi asi zblbol organizmus. V októbri mi menštruácia 3 dni meškala, v novembri prišla o 2 dni skôr a krvácala som len 2 dni a 2 dni špinenie. A tento mesiac mi prišla o deň skôr, s tým, že už 3 dni pred som cítila na striedačku vaječníky, maternicu, krčok. Ale nie neustále, ale len také občasné pichnutie, občas slabé, občas silnejšie. V prvý deň menštruácie mávam bolesti, že ma až zvezie do podrepu občas, trvá to tak prvé 2-3 hodinky ako sa menštruácia dostaví. Potom sa zvyšok dňa cítim taká oťapená. Teraz naposledy ma brucho nebolelo, len ten pocit oťapenosti. Ibaže som krvácala v podstate len 2 dni, ani nie. Pretože prvý deň som krvácala slabšie a hnedo, druhý deň už tak normálne a dočervena, no potom som už len 4 dni špinila, a tie dva posledné tak slabo, že som to mala len na papieri, na vložke nie. Staršia kolegyňa ma vystrašila, že to môže byť cysta na vaječníku. Kamarátka zas tvrdí, že môžem byť tehotná. Čo ja ale vylučujem, lebo s priateľom máme sex len s kondómom, navyše ani tak sa neurobí do mňa, vždy ho vytiahne. A vždy kondóm skontrolujeme. Skôr sa bojím tej cysty. Mala som ísť teraz na preventívku na gyndu, ale kvôli práci nestíham, asi pôjdem až vo februári/marci. Prosím vás, čo si o tom myslíte vy?

kiwi3
17. dec 2022

"dik" za ten podrobny popis, az som to musela miestami preskakovat -prilis vela informacii. myslim si, ze sa prilis sledujes, nemat menstruaciu pravidelnu ako hodinky je celkom normalne a bezne.

autor
17. dec 2022

@kiwi3 pardón. že je to moc podrobné :/ no vždy som mala menštruáciu pravidelnú, ako hodinky. A áno, sledujem sa, nechcem byť tehotná pred svadbou. A bojím sa intímnych problémov ako sú zápaly, cysty a pod. :/

januska12323
17. dec 2022

Ako prvé si sprav test. Bud si tehotná, máš stresy a tak sa ti to zmenilo alebo cystu a čo ja viem čo.
Ale neviem podľa mňa sú takéto výkyvy bežné.

kiwi3
17. dec 2022

Tým strachom ale k ničomu dobrému neprídeš, okrem toho sú to všetko pomerne caste veci, ktoré sa riesia vtedy, keď sú aktuálne, nemá zmysel riešiť dopredu. 95% žien niečo z toho malo, minimalne zapal. Ak máš len toto, tzn. jednu menstruaciu, ktora ti skocila, tak stačí ísť na prehliadku v bežnom case. Navyše to môže byť z toho tvojho stresu

mima1991
18. dec 2022

a mas aj mimo menstruacie nejake bolesti? pri styku napriklad? cysta sa aj tak prejavuje. podla mna pokial mas bolesti len v case menstruacie+ par dni pred, je to ok. Aj intenzita sa moze menit

autor
18. dec 2022

@mima1991 nie, počas styku nie, ani mimo menštruácie. Asi to bude ako píše @kiwi3, len sa zbytočne stresujem...