Dlhodobé problémy s chrbticou a otehotnenie

sandy3911
30. nov 2011

Ahojte kočky, chcem sa začať snažiť o naše prvé dieťatko. Mám však už niekoľko rokov problémy a bolesti chrbtice, tak mám trošku obavu ako to všetko bude..tehotenstvo a tak..Máte niektorá, alebo mali ste podobný problém ako ja?

monika1279
30. nov 2011

Ahoj sandy3911 No ja som mala problémy s chrbticou už ako dieťa.Stále ma bolievala.Mala som zacvaknuté nervy stavcami čo mi v nemocnici museli odblokovať.....A ako staršia ma parkrát seklo tak že som nemohla ani chodiť. Zo slzami v očiach so išla k lekárovi..A tehotenstvo? No chrbtica ma bolela ale dalo sa to vydržať, pre ten poklad čo som nosila to stálo 🙂

sandy3911
autor
30. nov 2011

@monika1279 ďakujem za príspevok 🙂 ja mám nejaký neurologický nález na chrbtici, musím stále cvičiť, no bolesti mám tak či tak, niekedy je to horšie, niekedy lepšie..bolieva ma hlavne hrudná časť, tiež zacvaknuté nervy alebo niečo podobné..ale vidím, že ty už máš krásnu slečinku a všetko si zvládla 🙂 gratulujem

sandy3911
autor
30. nov 2011

@monika1279 a teraz ti je ako? bolieva ťa chrbát?

monika1279
1. dec 2011

sandy3911 No teraz ma určite bolieva menej ako keď som bola tehotná.Dá sa povedať že tak isto ako pred otehotnením...Čiže sa nič nezmenilo 🙂Ale koli tomu malemu človiečikovi sa to oplatilo 🙂Držím palce nech je všetko o.k. 😉

zuz88
1. dec 2011

@sandy3911 ahoj, no neviem či mám rovnaký problém ako ty... no mne vo februári praskla platnička L4L5 a v apríli ma museli operovať lebo mi pricviklo nerv a začala mi odchadzať noha... po operácii ma začal až bolieť chrbát, 6 týždňov som nemohla sedieť... po dvoch mesiacoch mi začala rehabilitácia trvala 3 mesiace a velmi mi pomohla.. odporúčam. Podala som si papiere do kúpelov, v novembri som nastúpila a asi po týždni som zistila, že som tehotná... 🙂 chrbát ma bolí len ked dlho stojím a cvičiť musím aj ja.. my sme sa boli pýtat za neurochirurgom, či to nebude problém a on povedal, že som mladá.. mám si len dávať pozor na váhu aby som vela nepribrala... ale už som pribrala 2kg. 😕

sandy3911
autor
1. dec 2011

@monika1279 ďakujem, dúfam, že bude všetko o.k 🙂

sandy3911
autor
1. dec 2011

@zuz88 ahoj, tak v podstate každý problém s chrbticou je bolestivý..mňa našťastie neoperovali, ale mám problémy stále s tými pricvaknutými nervami. Aj mne neurológ povedal, že by som nemala mať problém s tehotenstvom, tak uvidíme, ale tak mám isto obavu ako to bude 😒 kukám, že ty už čakáš bábo, tak držím palce 🙂 dlho ste sa snažili?

zarabono
1. dec 2011

@sandy3911 ja som mala obrovske problemy s krcnou,zapalene ramena,bolesti trapezov,nasla som si vynikajucu rehabilitacnu,ktora so mnou cvicila aj mojzisku a pomohlo to.je dolezite si dat chrbticu do poriadku a spevnit panvove dno,aby sa maternica pri roztahovani potom mohla dobre uchopit

sandy3911
autor
1. dec 2011

@zarabono aj ja mám trapézy v katastrofálnom stave. Cvičím pilates už asi 3 roky, to je jediné, čo mi aspoň trocha pomáha 🙂 takže ho budem cvičiť pokiaľ sa bude dať, presne tam aj spevňujeme panvové dno 🙂

zarabono
1. dec 2011

@sandy3911 no praveze ta moja rehabilitacna tym pilatesom nebola moc nadsena.ono je dolezite,ze ked ta vysetri,tak v akom stave vsetko je.svaly mozu byt stuhnute a poskracovane a v tom ti asi moc pilates nepomoze.no a panvove dno,tak to bola ina sranda,ked mi natahoval 😉

zuz88
1. dec 2011

@sandy3911 nie nám sa to podarilo hned, na svadobnej ceste... 😉 teraz len dufam, že všetko dobre dopadne.. a ty kedy plánuješ? už ste sa začali snažiť?

sandy3911
autor
2. dec 2011

@zuz88 jééj, to je krásne, na svadobnej ceste 🙂 my plánujeme začať tak vo februári, tak uvidíme ako sa bude dariť 🙂

zuz88
2. dec 2011

@sandy3911 tak vám držím palce 🙂 bola to náhoda...

sandy3911
autor
2. dec 2011

@zuz88 ďakujeme a ty ako si užívaš prvé týždne tehotenstva ? 🙂

slavkamesinova
7. nov 2013

Ahojte mate skusenosti s tyckou v chrbtici a s tehotenstvom?