Dole ma svrbí, páli, mám to opuchnuté, môže to byť mykóza ?

4. feb 2020

Ahojte, v piatok my skočil menzes a v sobotu a nedeľu som spala u priateľa a mali sme trosku divokejší víkend. V nedeľu večer má dole začalo mierne svrbieť, v pondelok už viac a dnes to páli, svrbí a mam to trochu opuchnute... Môže to byť mykoza? Na zajtra som už objednaná ku gyn. Ale chcela som sa opýtať ako by som si mohla do zajtra uľaviť lebo to naozaj miestami hrozne svrbí a páli... Hygienu dodržiavam pravidelne, každý deň si mením spodné prádlo, u mňa sa nič nezmenilo ani u partnera. Správame spolu 9 mesiacov, väčšinou bez ochrany... Môže to byť aj pre to?doteraz sa mi nič také nestalo Ďakujem

sisa_s
4. feb 2020

Canesten krem z lekarne 🙂 pripadne fungicidin

giuli
4. feb 2020

Moze to byt z divokejsieho sexu,hlavne,ak sa pouziju pomocky alebo sa praktizuje anal.sex....tak sa lahko zaniesie infekt.....borax glycerin a poriadne povytierat....ulavi od svrbenia

miriam1983
4. feb 2020

U mna ked sa taketo nieco prejavilo a mala som len jedneho partnera,vzdy som vdaka tymto priznakom prisla na to,ze on nemal len mma. Moje telo neznieslo ph inej zeny,ktore mi ten ...... predal.

autor
4. feb 2020

@miriam1983 Ttohto sa ja naozaj nebojím :D

miriam1983
4. feb 2020

💁‍♀️pisem len svoju skusennost

tncka
4. feb 2020

No neviem ci to v lekarnach este maju,jedneho casu som mavala hrozny problem s mykozou,az mi bolo blbe vkuse chodit k lekarovi s tym,kupovala som si v lekarni Canesten combi. Tabl.a krem,to mi pomahalo velmi. Len netusim ci sa to da este kupit.

janinka007
4. feb 2020

toto je fakt dobrá vec https://imunita.online/femigel/

aylinn
4. feb 2020

rosalgin vyplach +

arianna25
4. feb 2020

Presne tak vyplach plus canesten ale lekarovi to zajtra musis povedat co si si dala. Skore uzdravenie prajem

simsalabim
4. feb 2020

Ja osobne by som si teraz nedavala nic, kedze ides zajtra k lekarovi. Nanajvys by som sa zvonka umyla borovou vodou alebo Rosalginom. Ak bude lekar robit vyter, vysledky budu liekmi aplikovanymi do posvy skreslene. Tableta Canestenu, ak si ju dnes das, navyse v posve este zanecha zvysky, ktore pri vysetreni bude lekar vidiet, zamaskuju farbu i zapach vytoku....

bagre
4. feb 2020

ako píše simsalabim - už by som do zajtra nič nedávala, max.zvonka potrieť fungicidinom, alebo candibene. Lekár bude zrejme brať vzorku a po ďalšie možno by uznal za vhodné dať niečo iné. Canesten tabl. je síce 1 kus, ale v organizme pôsobí dlhšie. Vôbec nemusí ísť o mykózu, aj keď je častá, resp. tam môže byť aj niečo iné ešte.
Hoci tu z toho čo si písala,si myslím že to mykóza bude. Si po menzese, kde sa mohla narušiť normálna vag.flóra a k tomu nechránený sex,.. spermie majú zásaditý charakter, a ženské orgány potrebujú práveže kyslé prostredie...

natalia2523
12. jún 2022

Ahoj, mykóza to vôbec nemusí byť. Len narušená pošvová mikroflóra. Treba ju obnoviť. Potom to prejde
Mne pomohol LactoFeel. Je to gél v tubičkách.