Duphaston bez prehliadky u lekára

beatka777
10. nov 2013

chcem sa opytat mam nepravidelny menzes,teda meskali mi dva mesiace a po vyvolavacke sa objavil ms.teraz som dostala od kamosky duphaston ktory brala ona a pomohlo jej to otehotniet.kedze by som to chcela brat kvoli otehotneniu tak sa chcem opytat ci musim navstivit lekara,kvoli praci moc na dr nemam cas kedze koncim zvycajne o 6 vecer.ale mam vypocitanu ovulaciu a vychadza mi to od utorka ze by som mala zacat brat.mam otazku mozem to brat aj bez prehiadky dr?a su dake neziaduce ucinky alebo je lepsie kupit si kyselinu listovu aby sa mi podarilo otehotniet dakujem

ematko29
10. nov 2013

@beatka777 jednoznačne chod to prediskutovať ku lekárovi,nie nadarmo v letákoch od liekoch píšu,že neužívajte lieky ktoré berú vaši známi aj ked máte rovnaké ťažkosti,nemusia vám pomôcť práve naopak.Ja by som sa velmi bála takto užiť liek .Sú to hormony a možno máš problém uplne niekde inde a toto ti to ešte skomplikiuje.Mám čo to preštudované myslím,že do týchto vecí celkom vidím anikdy by som si nedovolila vziať hormonálne lieky len tak lebo si myslím,že mi pomôže .Chcem ti dobre určite chod k lekárovi

beatka777
autor
10. nov 2013

Dakujem Len hacik je v tom ze nemam cas dajak na to.a problemy nemam ale chcem daco co mi pomoze otehotniet ako vitaminy a kedze citam tu vela prispevkov o duphaston ze pomohol tak som chcela skusit

michaelamilan
10. nov 2013

ja som Duphastom užívala ako liek na "udržanie tehotenstva" ........to si radšej nasaď kys. listovú keď nemáš čas ísť k dr.

ematko29
10. nov 2013

@beatka777 Ja ta chápem,len vieš.Ja som napríklad nemala ovuláciu aduphaston by mi nezabral ,po vyšetreniach mi nasadili klostilbegit ktorý mi k ovulácii pomohol anásledne som otehu.Duphaston ti môže pomôcť ,ale ak napríklad máš málo progesteronu kôli nedostatočnosti žltého telieska ktoré sa tvorí po ovulácii,alebo tti málo rastie sliznica vtedy je dobry duphaston.Zbytočne ho budeš brať akj nevieš čo ti skutočne je.Ak už fakt nemáš čas isť k lekárovi skoč aspon do lerkárne a poinformuj sa o niečom čo by ti pomohlo čo nieje na predpis.Lepšie urobíš

isabel11163
10. nov 2013

@beatka777 ak to so snažením o dieťa myslíš skutočne vážne tak nevidím nijaký dôvod ktorý by ti mal brániť v tom aby si navštívila lekára.. duphaston sa nasadzuje každej žene individuálne podľa cyklu..nemá žiadny význam ak ho budeš užívať ako kamoška ak by ho tebe lekár naordinoval v inej fáze.. myslím si že jeden deň z práce zo zdravotných dôvodov nebude problém vymeškať.. ja duphaston užívam už asi 6 cyklus a veľmi som spokojná..cyklus sa mi krásne upravil a teraz ho mám ako hodinky 🙂

hradnapani
10. nov 2013

@beatka777 je to hormonalny liek a zrejme nemas hormony v poriadku, kedze ti museli davat vyvolavacku. Mozes si viac uskodit ako pomoct. V neziaducim ucinkom: mne vyvolal hrozne migreny, dufam, ze ho uz nikd nebudem musiet brat.
Na tvojom mieste by som ho nebrala bez porady s lekarom. To radsej tie vitaminy, resp.kyselinu listovu.

koniarova
10. nov 2013

@isabel11163 Moja reč. A aby niekto nemal čas na lekára? 😒
@beatka777 Prepáč, ale na tvoj vek by som čakala nejaké rozumnejšie myšlienkové pochody. 😕 😕 Nasadiť si sama hormóny. 😕 😕

nefertiti7
10. nov 2013

@beatka777 ja som duphaston brala na udržanie tehotenstva, lebo po pôrode syna som 2x potratila a keď sa mi konečne podarilo otehotnieť, tak som ho brala. Tiež si myslím, že nie je dobré brať lieky podľa seba, môžeš si len poškodiť.....nájdi si čas a prediskutuj s lekárom, on bude najlepšie vedieť

isabel11163
10. nov 2013

@beatka777 ešte by som chcela podotknúť že ak máš nepravidelný cyklus treba vylúčiť iné dôvody než len tie hormonálne častokrát mávajú ženy PCO atď.. takže ty sama musíš vedieť či ti návšteva lekára stojí zato.. keď sú nejaké lieky na predpis je to tak preto že ich má ordinovať len lekár nie len tak halabala.. môžeš si tým aj uškodiť.. nemyslím to s tebou zle ale pracujem v zdravotníctve a viem kam vedú takéto nezmyselné samoliečenia sa 🙂

zita19
10. nov 2013

@beatka777 To si chces naordinovat hromony sama? Tomu poviem odvaha. Klobuk dole!!!
Precitas si vaiac tu:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/dup...

beatka777
autor
10. nov 2013

Ako presvedcili ste ma.mate pravdu a viete co? Nechcrm ani duphaston.pockam a pojdem ku Dr.nehcem lieky.miesto toho si kupim kys.listovu a to je vitamin.po 6r antiky je asi cas ptestat brat hocijake lieky.a ked mi je sudene mat babatko yak budem mat 🙂 a ja si pockam.ja Len ze som vysadila antiku a dajak mi ms hapruje.