Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
15. okt 2009

Prisla som vas len pozdravit.
vanesska co som ti vcera pisala? 😕 ze ked pojdes do centra moze sa to vsetko uplne zvrtnut 😀 A som rada ze na moje slova doslo a ty miesto operacie budes pracovat na babetku. 😉

ogeletka
15. okt 2009

Ahojte.
Tak aj ja k Vám patrím.8.10.som absolvovala laparku s pozitívnym výsledkom endometriozy,cyst,zrastov,nepriechodných vajíčkovodov a veľkých vaječníkov.Už som si vybehala aj injekcie a čakám na menzes.Na 2dc si mám pichnúť prvý Decapeptyl.
Dúfam,že tá liečba zaberie

janemari
autor
15. okt 2009

Vitaj ogeletka a zaroven si dala aj odpoved yukki,ktora sa pytala kedy si ma ist dat pichnut decapeptyl.Ja som ho tiez brala,ale uz si nepamatam,kedy bola prva injekcia.Tak sa tu pekne u nas zabyvaj,ale nie nadlho,len kym vyberies liecbu a potom sup k uspesnym tehulkam s endo.

ogeletka
15. okt 2009

Janemari veľmi pekne ďakujem.Dúfam,že to tak bude.Ale pol roka Vás isto iste budem sledovať ked nie viac. 🙂

vanesska
15. okt 2009

katie... dakujem... este zajtra mam konzultaciu s jednym doktorom tak dufam ze mi potvrdi aj on ze mozem zacat stimulku... trochu sa bojim no ale tak snad to dobre dopadne... 😉

janemari... veru mala si pravdu... 😉 aj ked faktom je ze kolko lekarov tolko nazorov... hm... obidvaja mozu mat pravdu aj ked kazdy to vidi z toho svojho uhla pohladu no a najtazsie je sa potom rozhodnut... hm...

ogeletka... vitaj! ale ako janemari hovori ... dufajme ze nie nadlho 😉 🙂

evina0
15. okt 2009

vaneska super a gratulujem nech sa zadari
ogoletka tak vitaj medzi nami endackami a neboj sa ani sa nenazdas a mas po liecbe ako sme aj mi mali a budes riesit tehu problemiky.drzim palceky 😉

smutne ako sa ta endometrioza rozsiruje ale mi sme silnejsie nez oni a dame jej KO.

prahaxx
15. okt 2009

ahoj vanesska, aj mna potesila velmi taka dobra sprava, povzbudzujuca..
drzim palce

janemari
autor
15. okt 2009

vanesska je pravda kolko lekarov tolko nazorov.Ale som zastancom nazoru,ze pokial je mozne aby si mala dietatko aj bez toho,aby ta znova rezali je dobre do toho ist.Pretoze kazda operacia je zasah do organizmu a na jednej strane moze pomoct vyriesit problem,ale na druhej moze sposobit iny.A preca operacia nieje plombovanie zuba.Nastavaju zrasty,svalstvo je ochabnutejsie a podobne.Takze ak je mozne ist na ivf bez operacie chod do toho.

ogeletka
15. okt 2009

Neustále si kladiem otázku: Prečo sa mi to stalo? A ako som sa k tomu dostala?Lekári tvrdia,že tam musel prebehnúť veľmi silný zápal.Ale ja vôbec,ale vôbec netuším kedy. ☹ Už som si s tým lámala hlavu dlho-vlastne odkedy som sa dozvedela výsledok.Aj výtery mi vyšli negatívne.Tak ja tomu nerozumiem.

dahra
15. okt 2009

Ahojte,
Ogeletka vitaj!
Ides ficat na dekaci? Daj vediet ci este zozenies, lebo posledne som pocula, ze to prestali dovazat. Mozno len ten 0,1mg a nie 3,75. Dali ti ho v lekarni bez problemov? Operovali ta v KE na 16.stke? 😉

prahaxx
15. okt 2009

ogeletka ahoj, vzbytocne sa budes trapit otazkou preco a bude Ta to vysilovat.. lekari Ti v pripade endometriozy nevedia povedat presnu pricinu.. ved uz len diagnostikovat ju je velke umenie.. viacere sme boli pod lekarskym dohladom cele roky a nakoniec, ked sa niekto odvazil povedat, ze endometrioza, tak sa to potvrdilo..
moj lekar zacal tak setrne s vysvetlovanim, ze je to sice choroba, ktoru zatial nevedia so 100% vysledkom vyliecit, ale nemam sa bat, je to liecitelne, teda sa s tym da nieco urobit.. mna vysetroval klinicky onkolog a daval mi celeho pol roka za priklad tie pani, ktore chodievali na chemoterapie, ci uz niektora z tychto pacientiek 33 alebo 68 rokov, vzdy bola na tom horsie ako ja.
Samozrejme, ze tu nemozem bagatelizovat, ale chcem len povedat, aby si verila, ze sa to obrati na dobre, ze liecba bude uspesna a budes si moct splnit vela svojich plánov, túžob a snov.

lucy778
15. okt 2009

ahojte,
no tak mám dobrú správu, dočkala som sa! v utorok došla prvá mrcha, rovno na druhé výročie svadby 😉 A musím povedať, že som milo prekvapená. Bolesti takmer žiadne, len tak aby som vedela, že ju mám. Toto som nezažila ani nepamätám, alebo lepšie povedané asi som takúto mrchu ešte ani nemala 😀 Takže aj ja sa už konečne posúvam ďalej.

ogeletka - hlavu hore, netreba sa zamýšľať prečo práve ty. treba sa striasť toho počiatočného šoku z toho čo ti zistili a ako tu už baby písali sú aj horšie choroby. neboj všetko bude ok. aj ja som bola na začiatku trochu vykoľajená, ale prešlo to.treba sa hlavne pozitívne naladiť. a mimochodom aj ja som brala decapeptyl

ika33
16. okt 2009

Ahojte.
Ogeletka - vítam ťa medzi nami. Myslím, že na začiatku sme si tiež všetky kládli túto otázku ako ty. Že prečo ja a čo teraz. Ale bolo to tým prvotným šokom. Treba sa cez to rýchlo preniesť a začať myslieť pozitívne, že liečba pomôže a potom bude bábo a bude všetko OK. Viem teraz sa ti to zdá ako silné slová a že si tu všetky dávame iba ružové okuliare, ale ako to tu bolo už povedané, táto choroba nie je až tak zlá, sú aj horšie. Tak ti držím palčeky a prajem veľa síl na boj.
Akú dlhú liečbu máš? Teda koľko inekcií ti povedali, že budeš mať? A kde ti našli endo?
Lucy - tak to je super, že nemáš bolesti a mracha je už tu, tak hor sa na snažilkkovanie. 😉

Všetkým Vám prajem krásny deň i keď je taký upršaný.

dahra
16. okt 2009

Ahojte,
Lucy,
blahozelam 🙂, bolesti som ja nikdy nemala nejake hrozne, takze som si vsimla jedine, ze nekrvacam tak silno. Inak uplne som vysadila tampony, skor z psychickeho bloku ako nejakeho odporucania. Ked si predstavim, ze to mam tam upchate a krv nema kam odtekat a odstava dnu a dakde sa zasa usadza, brrr.

ogeletka
16. okt 2009

Ahojte.
Dahra-ano robili ma v KE na 16p.,robil ma primár a injekciu mi dal docent osobne.Žiaden predpis,nič.Mala som za ním ísť hore a on mi dal osobne do rúk.Pozerám sa na škatuľku a mám 3,75mg balenie.
Posledné menštruácie som mala veľmi,veľmi bolestivé.A tampony som ako Ty píšeš tiež úplne vylúčila.Ja mám pocit,že mi vyrábajú ešte viac bolestivú menštruáciu

Prahaxx-veľmi pekne ďakujem za povzbudivé slová.Teraz mi naozaj dobre padli.Mne moja dr.dlho vravela nech idem na laparku,ona mala dlhšie už podozrenie na endo len ja som sa veľmi bála a nechcela som si to pripustiť.Nakoniec som nabrala odvahua šla som a výsledok katastrofálny.Len,len že mi nechali vaječníky.

Lucy778- ako dlho si brala decapeptyl,aké s ním máš skúsenosti?Mala si veľké výkyvy nálad,ako si ho znášala??

Ika33-endo mám na vaječníkoch,vajíčkovody sú zrastené,cystycké.Jediné čo je ok je maternica-chvalabohu aspoň za to.Liečbu mi docent vravel ,že budem brať 6mesiacov.

jani2
16. okt 2009

Ogeletka - neboj, tých 6 mesiacov prejde ako voda. Kedže máš zrastené vajíčkovody, asi pôjdeš z liečby rovno na IVF. Byť tebou už teraz by som sa nahlásila do nejakého centra a vypísala žiadosť na IVF. Nuž a po liečbe rovno na tehulkovanie a uvidíš, možno na budúce Vianoce budeš sláviť //. Toto je ale len moja rada, nechcem ťa do ničoho nútiť, len bohužiaľ zo svojej skúsenosti viem, že všéééétko sa niekedy tak naťahuje a odkladá......
Ja som pri prvej lapárke mala endošku už asi všade (vaječníky, vajíčkovody, moč.mechúr aj na hr.čreve), tiež som sa naplakala ako kôn, trpela od bolestí ako kôň 😒 , ale našťastie IVF sa podarilo a doma mám už pomaly 2 ročnú nezbedníčku 😉 . Momentálne sa snažím o druhé bábo, ale endoška je zas zobudená, tak musím opäť zabojovať!

ogeletka
16. okt 2009

Jani2-ano presne tak ako píšeš čím skor sa pojdem do centra nahlásiť lebo kým sa všetko odsúhlasí a naplánuje,tak nech zbytočne čas neuteká

jani2
16. okt 2009

Presne tak, tých 6 mesiacov na to využi. Ja som ich nevyužila, začala som hľadať centrum až po liečbe a kým došlo na IVF, tak som zas musela na operáciu kvôli novej cyste.......no kolotoč stále dokola. Tiež som tak nejak myslela, že otehotniem prirodzene, ale to som len strácala čas. Lekári mali u mňa pravdu, že iba cez IVF. Viem, dejú sa aj zázraky, tu na modrom koníku dosť čítam, ako dievčata prekvapivo otehotneli aj tesne pred IVF, ale to je šťastie a zázrak, ktorý sa ma bohužiaľ ohľadom otehotnenia netýkal. JA som sa trochu bránila IVF aj preto, lebo mi prišlo trochu neprirodzené (aj priznávam, mala som predsudky,či nebudú deti z IVF trochu iné 😉 ), ale keď teraz vidím moju JAnku, všetky obavy sú už dávno preč. 🙂

ogeletka
16. okt 2009

jani2 - určite budem všetko riešiť paralelne.Tak mi aj radila moja gyndoška.Deti z IVF sú vraj viac chorľavé.Je to pravda?

katie233
16. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Posúvam nás na prvú stranu 🙂 a zároveň vítam nové babuľky 😉

katie233
16. okt 2009

Mne je dnes celý deň na figu 😝, isto sa už blíži mrcha mrchatá 😠

jani2
16. okt 2009

Ogeletka - tak poznám aj iné maminy, čo majú deti po IVF, ale či už podľa mojej Janky alebo podľa ich detí, by som skôr povedala, že ani náhodou nie sú chorľavejšie. Ako som si Janku doniesla domov, mala len 3x soplíky a len pri jedných soplíkoch mala teploty okolo 39C. Tak neviem, zatiaľ to potvrdiť nemôžem. Uvidím, keď začne o rok chodiť do škôlky. Ale v prvý rok škôlky bývajú choré aj "prirodzené" deti. 😒 Inak na moju Janku by sa malo pozerať aj inak, bola hodne nedonosená (26tt), narodená s nulovou imunitou, takže ak by aj bývala chorá, tak by som to pripisovala skôr tomu nedonoseniu. KeĎ tak nad tým rozmýšlam, prečo by deti z IVF mali byť chorľavejšie? Všetko prebiehalo ako má byť, len vajíčko a spermie boli v skúmavke 😉 a nie v prostredí ľudského tela. K vajíčku pridali spermie môjho muža, a tá najlepšia prenikla so vajíčka....tak neviem. JA som práveže čítala, že deti z IVF nie sú štatistickky v ničom horšie ako prirodzené deti, jedine o KET som čítala trochu zarážajúcu správu, vraj pri ňom je o nejaké to percento vyššia pravdepodobnosť vrodených vývoj. vád. Čítala som to už dávno, dr. v centre mi vravel, že o takom ničom nič nepočul, ale kedže ja sa chystám na KET, tak mi to predsa len vŕtá v hlave

jani2
16. okt 2009

..no ani som nestihla dopísať, už mi tu malá správu odoslala 😅 ....takže trochu sa toho bojím, ale......keby som sa všetkého bála, tak by som ani len JAnku nemala...tak treba ísť Ďalej a dúfať, že nič zlé sa nestane. 🙂

jani2
16. okt 2009

Katie - ja dostanem mrchu za necelý týždeň a posledné dva dni mi bolo tiež na houby...ťažko od žalúdka, pobolievanie vaječníkov. Našťastie to už prestalo, ale aj tak je mi ľúto tých dobrých nebolestivých čias počas kojenie 😔 ....ach jaj, ak otehotniem, budem kojiť aj 5 rokov aby som mala pokoj 😅 .

dahra
16. okt 2009

Ahojte,
Ogeletka - docent Kraus ti dal injekcie? Jani ti dobre pise, ja som sa nahlasila do centra hned ako som prisla z nemocnice, cakanie mesiac, lebo je tam natresk, potom vysetrenia mesiac a az po nich som si dala pichnut injekcie. V centre mi ich neodporucali, ale videla som, ze sa nacakam, tak som sa rozhodla. Vo februari sme boli prvykrat, koncom marca boli vysetrenia hotove, az v juni sme vypisovali ziadost na IVF a v juli bola schvalena. O par dni ideme na IV - takze cely proces 8 mesiacov a este sa ani nic podstatne neudialo.
Jani,
ano, pisu ze vyssie percento vyv. poruch. Krajko mi povedal, ze postihnutia z umeleho su porovnatelne s prir. otehu, jedine, co je viac-menej dokazane, ze pri umelom je u chlapcov viac pripadov z nezostupenymi semenikmi.

Inak, dnes som hodila vetu, ze som nemavala ziadne bolesti pri mrche. Figu borovu. Brucho sa nahnevalo a teraz ma tresta 😀. Bolia ma creva, citim zasa cosi v okoli mechura a vajecnik maka za dvoch. Som 17DC dnes, som zvedava ci sa telo pripravuje na mrchu. Inak skvele 😖 , ze takto po liecbe zacinam citit, co som predtym nie.

ogeletka
16. okt 2009

Dahra-ano od dc.mám injekciu.Zatiaľ iba jednu.Prečo Ti tie injekcie v centre neodporúčali?A čo odporúčali?Toto viem,že to je na dlhé lakte.A preto hned na druhý týždeň zájdem do caru-Splnu.

jani2
16. okt 2009

Dahra - no super, potom fakt na čo je tá liečba! 😒 ....a to zarieknutie ja poznám, ešte tento cyklus som si vravela,"ako je mi fajn, nič ma nebolí, však skúsim vysadiť HAK a možno sa podarí aj prirodzene",no a čo si brucho nepovedalo?, Však zas začnem bolieť!!!!aby sa tá moja majiteľka toľko nevytešovala! A tiež nechápem prečo ma bolelo okolo toho 19 DC, ktohovie čo sa tam deje, či sa už pripravuje mrcha a tá endoška tam zakrvácavá, či čo!!!???
......a s IVF s čerstvými embryjkami by som sa fakt nebála. Trošku ma máta ten KET, ale radšej na to nemyslieť. Nemôžem predsa tých 12 bubáčikov nechať zahodiť.

ogeletka
16. okt 2009

Jani2- no chvalabohu že je to tak ako píšeš. Inak vieš prečo je tvoja JAnka taká odolná???Lebo je dievča.Dievčatká sú silnejšie.To je na beton.Ja neviem o ktorých deťoch sa to hovorilo.Už si to nepamätám a týmto sa teraz nemôžem a nechcem zaoberať.Musím pozitívne myslieť.Všetky otehotnieme a budeme mať krásne,zdravé,nádherné detičky.Jedno,ale kľudne nám tam hore môžu dať aj dve.Ja by som veľmi prijala.

ika33
16. okt 2009

Ogeletka - a to by si prijala tie dve aj naraz? 🙂

janemari
autor
16. okt 2009

Ahojte,co nove?Idem vas docitat.