Endometrióza u 21-ročnej

veve009
26. okt 2023

Ahojte už roky mávam 2 krát do mesiaca menštruáciu+tráviace problémy, bola som asi 10 krát na sone a ostatných vyšetreniach a stále mi nikto nevie pomôcť. Bola som u 2 gynekológov - 1. mi poradil antikoncepciu mala som rôzne 2 druhy po ktorých mi bolo zle tak som prešla k druhej gynekologičke a tá mi dala antikoncepciu po ktorej sa mi objavilo hrozné akné. Preto sa bojím antikoncepciu skúšať. Nemôže to byť endometrióza? Obaja doktori to popreli že vraj som na to mladá (mám 21). Bývam aj každý deň unavená ale v krvi mi nič nenašli iba že mám zvýšené železo. Vy ktoré máte endometriózu ako sa u Vás prejavuje a ako Vám ju zistili? Ďakujem za odpovede 🙂.

cucica
26. okt 2023

@veve009 zistili mi to laparoskopicky v 25tke. Mala som velmi bolestive menstruacie a cystu na vajecniku. Inak cyklus pravidelny bez problemov.

domka222
26. okt 2023

Ako píše
@cucica, väčšinou je to bolestivá menštruácia a endometriózne cysty

valiant
26. okt 2023

@veve009 mala som 23. Bolestivu menstruaciu. Sono ukazalo cystu na vajecniku. Nasledne laparoskopia potvrdila endometriozu

marianna581
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolarazjedna
26. okt 2023

Minule sme to rozoberali s lekármi, a gynekológovi hovorili, že endo môže byť prítomná už aj v 13tke. Takže si nemyslím, že si na to mladá.
Ja som istý čas popri endo mala síce 28dnove cykly, ale z toho som spinila 25 dní (teda 7 som kráčala, a ďalších 18spinila). Aj v CAR mi povedali, že to môže byť z endometriózy. Ja som mala aj silné bolesti, aj počas menzesu, sk mimo toho, hlavne v oblasti krížov (laparoskopicky som mala potvrdene ložiská v tej oblasti).

amalka147
27. okt 2023

Ja som mala akonkedy bolestivú MS, ale 3 mesiace pred operáciou som dostala strašne bolesti v podbrušku na ľavej strane. Bolesti boli denno denne a neznesiteľné. Gyndoš mal podozrenie na endometriózu tak ma poslal na laparku, čo sa aj potvrdilo. Vyoperovali čo mohli ale bolesti sa bohužiaľ vrátili, nasadili sme endovelle, ale po 5 mesiacoch som vysadila lieky lebo to nemalo zmysel ich brať. Najlepši liek je tehotenstvo, no ale nedarí sa po dlhej dobe....takže nezanedbávaj lebo si mladá. Ja mám 29.

cucica
27. okt 2023

@amalka147 ak sa nedari, skuste casom IVF, aj ja aj vela mojich znamych s endo tak ma vytuzene deti.

amalka147
28. okt 2023

@cucica ja som si nasadila serrapeptasu... Este ju beriem krátko tak uvidíme ci trosku pomôže

cucica
28. okt 2023

@amalka147 odkial si objednala?

amalka147
28. okt 2023

@cucica dala som si do vyhľadávača a mi našlo par stránok.. Ale beriem tie co maju 250 000 ui.. A nepocitujem bolesti chvalabohu.. Zatiaľ..

cucica
29. okt 2023

@amalka147 mne to radila gynekologicka tiez na zmiernenie endo. Takze skusim aj ja.