Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
23. jún 2009

ahoj dahra 🙂
no ano, vysadila som HAK v decembri, a cim dalej, tym sa predlzuje cyklus, naposledy maskali 16 dni, tak som sa k nemu objednala.....tak mi dal teda tu vyvolavacku, a potom aj tieto tablety, uzivaju sa na vyrovnanie hormonov, aby bol cyklus pravidelny, ale viem, ze to beru niektore zeny aj pocas prveho trimestra, tak neviem, asi je to na viac veci.....

dahra
23. jún 2009

Tulipanike,
ako ti diagnostikovali endo? Laparkou?

mirip
23. jún 2009

duphaston je na vyrovnanie cyklu, tiež na udržanie tehotenstva ked hrozí samovolný potrat, tiež počas cyklu ked je nedostaočné žlté teliesko atd. je na viac vecí

dahra
23. jún 2009

Mirip, ahoj,
dik, kukala som aj na nete - pisu tam, ze je aj na liecbu endo. A zlte teliesko mi tiez nefungovalo, ako ma. Takze mozno aj mna tym budu potom dopovat.
Ako sa inak dari?

filmushka
23. jún 2009

ahojte,
ja som brala duphaston tiez, ale ziadne bolesti mi pri nom neustupili, ani slabsie kramy som nemala, ani ziadne zmeny som nespozorovala, sa mi to zdalo zbitocne brat, teda to bol moj pripad...mozno niekomu to pomoze 🙂

dahra
23. jún 2009

Ahoj, Filmushka,
takze ste to vysadili. Hm, v akej faze ste teraz? Co nove?

filmushka
23. jún 2009

no nie, ze vysadili, ale som to brala dlhoooooo asi cca rok, no nie, ze vysadili, akurat mi to doslo, ked som sla na tu LPR, a teraz cakam na kramy...a bude liecba zrejme 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dahra
23. jún 2009

Aha, takze ste dve iste cakatelky. Posledne vas prislo viacero a viem, ze Luko tiez pisala. Vsak, ked budete dlhsie chodit, tak sa uz budeme lepsie poznat.
Ked som ja dosla, pisala tu Janemari, Katrin, trosinku neskor Evina. Viem, ze Miminap sem uz tiez predtym prispievala a Zajacik, ale ony dve nechodia sem casto. Sem-tam sa niekto ukaze na kratky cas a potom prestane.
Kedy ti ma dojst MS? Inak, ta liecba by sa mala zacat v prvych 3 dnoch cyklu. Niektori doktori to zacnu pichat hocikedy, ale ked ti pichnu v strede cyklu, tak ti este dojde menstruacia. No cielom liecby je, aby nebola. Po pichnuti tej injekcie je prve dni telo este viav nabudene a az potom rapidne klesne zensky hormon. Odvtedy prichadzaju navaly, nie v prve dni. Sem-tam na zaciatku moze byt spinenie, ja som to mala nejake 2-3 dni asi 10 dni od prvej injekcie.

filmushka
23. jún 2009

zhruba viem, uz co to obnasa, som sa docitala, popytala, no co musi byt, musi byt, a musime verit, ze sa nam podari porazit tu endosku a budeme vsetky kocikovat 😎

dahra
23. jún 2009

🙂 poucujem, ze...
Kiez by to bolo take jednoduche, ako som si kedysi mylne myslela. 😒

mirip
23. jún 2009

dík dahra celkom dobre, od včera dietujem, mi vyskoči cukor tak do konca tehotenstva nesladká dieta, aj tak neviem z čoho to vyšlo kedže sladké som prvý trimester nejedla vobec a potom hej ale aj to len tak aby sa rátalo, nijak extra nie 🙄

tulipanike
23. jún 2009

dahra, ano laparkou mi endo zistili, to uz pred dva a pol rokom

ako inak mate?

katie233
23. jún 2009

Ahojte 🙂... Je tu niekto?

bleelka
23. jún 2009

babulky, ako sa ma zajacik? dlho som o nej nepocula, necitala... drzte sa vsetky a vela uspechov zelam... a babatka do brusiek 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

luko
23. jún 2009

ahojte🙂
inak bolo by fajn keby obcas sem tehulky s endo nakukli a napisali, ako sa im dankoniec podarilo vyhrat, aspon troska nadeje by vniesli 🙂

ja uspesne PNkujem a popritom tom robim vaci do prace, ale nozky vylozene a pero v ruke 😀

dahra
24. jún 2009

Ahojte,
ejha, ja som dnes prva!
Bleelka,
takze dievcatko 😀, aj Mirip aj Lenocka? Ja by som tiez chcela dievcatko prve. mam taku teoriu, ze prvorodene deti sa podobaju na rodica opacneho pohlavia. Vo velkej vacsine, ja som napriklad cely otec. Keby som mala dceru, bude sa skor podobat na manzela - on ma krajsie crty tvare. Na mne sa vzdy smiali, ze mam hlavu ako buldog - vacsiu ako telo 😀 😀 😀. Vsak mamine aj dalo zabrat, kym ma "vytlacila". Uz ako dieta som mala riadnu "gebulku".

nastasia
24. jún 2009

ahojte,

dahra, hehe dobra teoria, ja mam zasa taku, ze druhe dieta je krajsie 😀

baby, potrebujem podporu, strasne by som chcela mat uz po LSK, ale bojim sa toho velmi v akom stave to tam budem mat. uplne mi je do placu z toho a mam depku, ale to je mozno aj tym, ze mam kramy a citim sa nanic ☹
stale na to musim mysliet a bojim sa, ze som uz neplodna, ved ktovie kolko mi to tam uz kvasi ☹

filmushka
24. jún 2009

nastasia, si tu? 🙂

filmushka
24. jún 2009

a to prve bude skaredsie akoze nastasia??? 😀 😀 😀 ale nie, to sa len smejem 🙂

neboj, bude to vsetko ok, len sa nestresuj, uvidis ako rychlo bude po tom, ten cas tak leti niekedy 😵 😠

flyangel
24. jún 2009

ahojte 😉 uz som tu tyzden nebola..lebo mi vypadol windows a potom aj netik..

luko
24. jún 2009

nastasie...neboj sa...aj ked lahko sa to povie, co? ja som rada, ze mam po, aj ked tiez som necakala ze najdu endo a uz vobec endo 4. stupna, ale aj ked je priroda obcas proti nam, vedecko technicky pokrok mame zas v rukavy my! 😉

nastasia
24. jún 2009

dakujem baby, musim sa nejako vzchopit 🙂
filmushka, som si to vsimla na viacerych surodencoch co poznam, ze druhy je krajsi 😀 aj moj brat je krajsi ako ja 😠 😀

luko
24. jún 2009

tak baby ja musim vasu teoriu vyvratit, ja som krajsia ako brat 😀 a som prva

filmushka
24. jún 2009

ja som podobny pripad ako luko 🙂 takze ten druhy (v mojom pripade tiez brasko) nie ze by bol skaredsi, ale predsa, my prvorodene 😎 😎 😎 😎 😎

luko
24. jún 2009

mne je to v tomto momente jedno, co to bude, pre mna aj dvojicky, len nech 🙂

nastasia
24. jún 2009

😀 😀 😀 hej baby nevyvracajte mi moju teoriu 😀 😀 😀 aj ja chcem byt krajsia ako brat

filmushka
24. jún 2009

nastasia, no nevieme ako vyzera tvoj brat 😀

dahra
25. jún 2009

Ahojte,
vcera som zacala aj pisat, ale akosi som to nedopatrenim vymazala 🙂 Tak som sa na to vykaslala, aj tak uz bolo neskoro.
Nastasia,
tie pocity poznam. Depky su aj predmrchovske, ale ani mne nebolo jedno, ked mi 16. decembra povedali, ze mam 8cm cystu a mesiac som ju nosila v bruchu. Sla som na operaciu az 14.1. Pamatam si, ako som myslela na to, ze aky prisera vo mne rastie. 😠

flyangel
25. jún 2009

ahojky 😉

nastasia
25. jún 2009

ahojte,
dahra, cystu si mala na vajecniku? mne povedal, ze vajecniky su uplne v poriadku, ale ja sa velmi bojim, abz som nemala upchate vajcovody 😒
pozerala som si tu stranku co ste mi odporucili endometrioza.cz a vyzera fajn. z toho co som sa tam docitala usudzujem, ze u mna endo vznikla bud z oslabenej imunity alebo zapalov, ktorych som prekonala velmi vela

filmush, no moj brat tmave oci, tmave vlasy, svalnaty 😉 ale ako je pekny tak je lenivy, neporiadny atd...