Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
24. nov 2009

Ahojte prisla som vas pozdravit.Ako vidim dalsia nadejna tehulka tak nech to vyjde,budem drzat palceky.Dahra tesim sa na tvoju dialnicu na testiku uz aby si testovala 😉

vanesska
24. nov 2009

ahojte kocky...
takze volali mi z car zajtra o 11,15 mame ET...tesim sa... 😵
pytala som sa aj ako sa maju nase embryjka tak povedali ze dobre 5 mame zamrazenych a 5 dalej kultivuju... hm takze som sa vlastne ani nic konkretne nedozvedela ale tak zda sa ze zatial vsetkych 5 zije no uvidime zajtra dufam ze nam aspon povedia kolko bunkove nam vkladaju a tak... neviem v tom gyn five su dost skupi na slovo... 😠 clovek aby sa stale nieco vypytoval... sami od seba nepovedia nic... 🙄
inak rano si mam uzit utros nie zaviest a dve hodky pred transferom uzit aj diazepam na uvolnenie takze to budem zasa dobre mimo a bude sa mi chciet spat... no tak snad to nejako zvladnem a este k tomu aj ten poloplny mechur... hm... no neviem vlastne ani na co to je treba... 😕

liviaf14
24. nov 2009

ahojte 🙂
vanesska moc držím palce, nech vám to zajtra vyjde a embryjko sa krásne zakusne 😵
chytaj :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

vanesska
24. nov 2009

livia... dakujeeem... 😵 a chytam virusiky dam si na veceru a zvysok na ranajky... 😉

zajacik...
24. nov 2009

Vanesska drzim palce 😵

zajacik...
24. nov 2009

Dahra no co este odolavas testiku do piatku? 😵

zajacik...
24. nov 2009

Babulky my sme dnes boli na UZV a mame potvrdene srdiecko 😵

liviaf14
24. nov 2009

zajačik, to je úplne super, gratulujem 😵 😵 😵 veľa zdravíčka vám obom želám 😎

zajacik...
24. nov 2009

Livia dakujem 🙂 A ty uz si 30tt??? Nejako ti to ubieha zavratnou rychlostou 😅

janemari
autor
24. nov 2009

zajacik gratulujem a drzte sa 🙂

zajacik...
24. nov 2009

Dakujem 🙂

dahra
24. nov 2009

Ahojte,
Zajko,
krasne - ty si 8tt, presne ako moja sesterka, ta bola v piatok na sono a tiez mali srdiecko.
Musel to byt super pocit 🙂, uf, ani si neviem predstavit.
V piatok testnem, bude to bud alebo - uz nebude prilis skoro, takze vysledok bude viac nez isty.
Vanesska,
tak nech je zajtrasok uspesny!
ja som si poobede dala ten utros - zjedla som ho a hodku nato som mala pocit, ze som ako nadrogovana - nedalo sa mi mysliet a to som sedela v triede a ucila. nastastie trvalo to cca 15 min. Takze musim to jest len vecer a rano asi budem vkladat, lebo to bude des. To pisem, lebo v kombinacii s diazepamom to budes riadne groggy.

jani2
24. nov 2009

Vaneska - perfektné, tak ako to blbo s tými cystami začínalo, tak to dobre pokračuje...vyzerá, že všetky embryjka sú životaschopné...no ja to vidím tak, že sa určite ujmu...takže po Dahre budeš druhá CAR-tehulka... to bude super darček pod stromček 🙂 🙂 🙂
Dahra - ako?, netestneš už zajtra?...už ťa pokušujem, že?...ale už by tam // boli určite vidieť! 😉 ...no ale nechajme to na ten piatok, ja som len taká zvedavica zvedavá 😉 😉 🙂 🙂 🙂

katie233
25. nov 2009

Krásne ráno dievčatá 🙂. Zajacik gratulujem a vanesske držím prsty na dnes 😉.

nastasia
25. nov 2009

vannes, drzim palce

katie, vsetko naj k meninkam

a ostatnym pekny slnecny den 🙂

luko
25. nov 2009

zajacik, skvele 🙂
dahra: myslim na vas 😉

luko
25. nov 2009

ja mam zajtra odbery a potom sadadzujem HAK az do schvalenia IVF, mala som len dve injekcie Lucrinu,t ak aby endoska zas nezacala, mi odporucila lekarka to uzivat

evina0
25. nov 2009

ahojte 🙂
dahra ja som tiez zvedavec ale je na tebe ved piatok je tu co nevidiet..

vaneska drzim palce

dnes sme boli na poradni a dopadla dobre.sono nebolo robene,vraj to sa robi len na uvod tak casto a ked su neni komplikacie tak len 3x za cele tehu.o 2 tyzdne ideme opet aj na odbery.
esteze idem za tyzden aj cosi do MT na ultrazvuk..uz chcem opet vidiet chrobacika ako podrastol a ako si tancuje 😵 😵 je hrozne nevidiet co s nim viac nez mesiac.ale to pochopite az budu drobci v brusku 😵 😵
a s tou mojou PN to vyzera dobre.zatial do tej prace nepojdem ,ak vobec.pokial posudkova nebude robit problemy tak mozno s PN pojdem rovna 20. aprila 2010 na matersku. 😵 😵 😵 tfuj tfuju bodaj by to tak bolo.doma nam je lepsie nez sa trepat do prace a byt tam cele dni 😅 a ta bolest hlavy je asi po prekonaniu tej minulorocnej choroby- zapal mozgovych blan s opuchom, pretoze teraz je telo ovela viacej namahane nez inokedy.a vraj ked sa mi chce spat a oddychovat tak si mam lahnut a mat klud. 😉

Katky vsetko naj naj k meninaaaam 🙂 🙂 🙂

dahra
25. nov 2009

Ahojte,
tak dnes ste toho vela nepopisali, aspon nemusim tolko citat 🙂 🤐
Ja este o 18.00 odbehnem na 2 hodky do prace, dnes to mam od rana take rozkuskovane, som rada, ze sa to stava iba niekedy. Som dost unavena, tak pridem len zajtra, vecer pojdem rovno spat.
Stale cakam do piatku, som zvedava na verdikt testu. Menstruacia sa zatial neukazala a ako stale pisem, nic ma neboli a nic divne na sebe nebadam 😖.

Evina,
ked mas taku pracu, jasne ze je ovela lepsie zostat doma. aj moja sesterka sa hned dala na PN, lebo oni dvihaju tazke veci a lezu po rebrikoch, no nic moc pre tehotne....
Myslis, ze by uz nabuduce bolo mozne vidiet v Martine na utz aj pohlavie? Ci to je skoro?

Vanesska,
tak ako? Drobcekovia/drobcek su uz v brusku, vsak? Ten diazepam a utros ta urcite "sundali". Tak pekne oddychuj, mas pravdu, konik pocka 😵

Luko,
tak nech cely ten proces okolo IVF zbehne rychlo a v januari hor sa do otehulkovania!

Ozaj, dnes je Katariny, takze Katie, vsetko len to najlepsie ti prajem!

Jani, nepokusaj 😉

Pekny vecer vsetkym!

jani2
25. nov 2009

Vaneska - kde sa flákaš?...asi ťa fakt zmohol ten Utroš a Diazepam...takto nás napínať! 😉 ..ale zajtra sa určo ozvi!!!!!
Dahra - piatok sa už blíži a myslím že to výjde...sledujem aj iné témičky a CAR-snažilky tehulkujú jedná radosť..je akési plodné obdobie...a čo sa týka tých bolestí- nebolestí, z toho si nič nerob, veď ty si taký exot 😉 🙂 😎 , ani endoška ťa nebolí, tvoje telo ťa jednoducho chráni pred boľačkami a to je myslím super, no nie? 😎
Evina - tak nakoniec to dobre dopadne s tou PN, je to fajn..teraz behať v práci v týchto virózach nie je sranda..tak si užívaj tehulkovanie, lebo potom budeš mať plné ruky práce s bábom...a myslím si, že najbližšie na UTZ by už bolo poznať aj, či je to dievčatko, či chlapček..len aby bábo bolo správne otočené 😉
Luko - takže ideš na HAK?, aj ja ju mám, nechcem pokúšať endošku a cítim, že ju HAK zas trochu spacifikovala... je mi síce ľúto, že nemôžem skúšať aj prirodzene (však čo keby motyka vystrelila..), ale tá pravdepodobnosť je dosť nízka a zbytočne by som sa v bolestiach trápila 😔 ...už sa moc teším na rok 2010, dúfam, že pre nás pekne začne a spolu s terajšími tehulkami a stimulantkami budeme aj my na jeho konci maminkami (teda ja už dvojnásobnou, joj, vlastne trojnásobnou, veĎ môjho anjelika musím tiež počítať 😔 )

ika33
25. nov 2009

Ahojte kočky. Ja vás chcem iba pozdraviť a popriať veľa šťastia. Dobrú nôcku. 🙂

vanesska
25. nov 2009

caute moje zlate kocky ... 🙂

idem vam napisat lebo ktovie dokedy zajtra budem vyspavat tak aby som vas nenapinala dlho... 😀
mate pravdu ta kombinacia utros a k tomu diazepam to bola riadna supa... teda som sa znova citila jak zdrogovana po tej narkoze... ledva som sa rano tmolila po byte vsetko mi padalo z ruky a strasne spomalene som rozpravala... 😅 no fakt uzasne ... ale do tej 11 ako sme mali Et ma to celkom preslo az som bola prekvapena...
no a teraz najdolezitejsia info... takze v brusku mame dveeeee bombulkyyyy... !
inak vlastne mi v care ani nedali na vyber zavolala nas embryologicka a povedala ze mame 3 embryjka 100 bunkove a 2 mame 50 bunkove takze budeme vkladat tie 2 stobunkove...
tak ma az myklo jednak ze kolko maju buniek som fakt necakala ze budu take velke a jednak ze hned mi daju dve ale ona povedala ze sanca ze sa uchytia obe je len 20% a ze sa uchyti aspon jedno z tych dvoch je sanca vraj 50%... no tak potom som to uz prestala riesit som si povedala co ma byt to bude a uz ich mame v brusku... doki nam aj ukazal kde nam ich zaparkoval tak som videla na sone take dve male biele bodky... zvlastny pocit... 😅

inak dnes bol aj taky nadherny den ako malovany pre nas ET... tak dufam ze bambulky sa budu drzat a ze budu take krasne a malovane ako bol den ked ich vkladali... 🙂

inak vsetkym vam ktore ste na mna mysleli naozaj velmi dakujem je to super podpora...!
tiez na vas vsetky myslim aby ste tie svoje boje vybojovali co najlepsie ako sa len da... a vsetkym katkam este stiham zapriat k dnesnym meninkam... vsetko len to najlepsie... hlavne pevne zdravicko a tym co po tom tuzia malovane bambulky do bruska... 😵

prahaxx
26. nov 2009

jeee vanesska, blahozelam, pevne verim, ze sa vsetky 3 bambulky budete drzat,
stale na Teba myslime a drzime palce..

Danka, tiez drzim velmi palce..

vyzera to na celkom plodny mesiac 🙂

katie233
26. nov 2009

Dobré ráno 🙂. Všetkým vám ďakujem za priania k meninám 😵. A prajem pohodový deň. Držte sa!

luko
26. nov 2009

jani, dahra: ano, dnes zacinam s HAk a dalsi termin v gynfive mam 9.12., takze vypiseme ziadost ,,,vraj nam ju urco schvalia a hor sa do tehulkovania 😀 septembe/oktoberr je fajny datum na porodenie potomstva 😀 to by som mala hned darcek ku svadobnemu vyrocniku 😀

katie: dodatocne vsetko naj...a hlavne to jedno naj...😵

ozaj...ludia fcera som bola prvy krat u zubnej dentistky...hodinu som tam sedela...jaaaj, majland som tam nechala 😀 a skoro som nestihla vecer operu...moju prvu v zivote, ale urco nie poslednu...krasny zazitok, aj ked kulisar sa moc netrhol 😀

luko
26. nov 2009

vnesske prajem teda coskore potvrdenie tehu...ved nas to niektore tiez caka coby dup a drzanie palcov sa nam tiez zide 🙂

dahra
26. nov 2009

Ahojte,
Vanesska,
joj, len tak ma nadvihlo od radosti, ked som si precitala, ako bobulky narastli. Riadnych valibukov ti vlozili 🙂 Tak nech len pekne rastu dalej. Dnes su uz zasa o daco vacsi. Snaz sa oddychovat a nebyt prudka v pohyboch (co pre mna je dost tazke, ale posledne dva tyzdne som sa fakt zlepsila v pomalom pohybovani - je zo mna cisty flegmo - slimak 😀 Manzel nechape a posledne dni sa stazuje, ze sa stale vleciem 😉

Luko, Jani,
uz len chvilocka (mesiac) a idete do toho hupky-dupky 🙂. Mne sa ani verit nechce, ze v pondelok idem na krvicku, och joj...
Zajtra testnem, drzte palce, mrchu nemam, ani spinenie. To mi dava nadej, moja mrcha nikdy nemeskala...Utros jem, tak mi presli aj problemy tam dole.
Jani,
mozno mas pravdu, ze nic ma neboli kvoli tomu, ze to je typicke pre moje telo, tak ani teraz sa nenamaha trapit ma. Dufam, ze moj vlozeny osembunkacik za tie dva tyzdne pekne narastol.

Katie, Ika, Jane, Nastasia, Prahaxx,
co nove u vas? Nech uz cokolvek, tak hlavne nech je pozitivne a bezbolestne.

Miminap,
aj tebe sa OPU blizi, zajtra mate to vystupenie ( sa mi mari), a potom nastane klud, aby sa bobulka/y pekne uchytila/i. Drzim palceky.

PS: V poslednom obdobi tolko stiskam, ze uz pomaly aj modre budu.

evina0
26. nov 2009

dahra .asi uz pohlavie moze byt vidno 😉 ale mi sme sa s manzelom dohodli ze nechceme vediet co to bude.Nam je to jedno len aby bol chrobacik zdravucky a ja s nim 😵 😵
pri prvom je jedno ci dievcatko ci chlapcek a veci kupime na uvod neutralne 🙂 🙂
a s 3D ultrazvukom sme este neni rozhodli.neviem ci sa tam uvidi viacej ako nam v martine zakazdym povedia.to este zvazime tak sa vraj prvy krat chodi v 22 tt.
pekny dnik a drzte sa vsetky

prahaxx
26. nov 2009

Ahojte,
teplota mi neklesla, mrcha neprisla, ale je mi tak, akoby kazdu chvilu mala dorazit, .. tak som stale na tom istom bode..
pijem viac ako 3 litre vody denne, takze na tehotenskom teste len tienik ..
uvidime, co bude

vanesska
26. nov 2009

bre ranko holky...
no ja som konecne vyliezla z postele este som dospavala ten vcerajsi diazepam...
a ked lekari kazali oddychovat tak teda oddychujem... 🙂

no dahra... veru si vies predstavit mne tiez skoro vyliezli oci z jamiek ked mi povedala ze maju 100 buniek vsak baby vacsinou vkladaju ak nejdu na Pk take 8 bunkove nie? dufam ze to nie je zle ked rastu tak rychlo... 😕 ale tak embryologicka sa tvarila spokojne a povedala ze vsak prave kvoli tomu sme isli na PK aby sa vybrali tie najnajlepsie...tak asi je to normalne
no a tebe na zajtrajsi testik velmi drzim palce...!!!! aj tak si dobra ze si to tak dlho vydrzala... o to krajsie bude prekvapko... 😵

luko... takze ides na to.... to je super... ! ziadost ti urcite schvalia... mne v gynfive hovorili ze endo je diagnoza kde sa to bez akychkolvek problemov schvaluje... takze so stimulkou zacnes asi az v novom roku vsak nevadi aspon budes mat kludne vianoce bez pichaciek... 😝

mimina... drzim palce na OPU nech su krasne malovane foliky ako maju byt...

evina... tebe drzim palce na utz... jeeej vy nechcete vediet pohlavie?? takze budete mat prekvaaaapko v porodnici... 😵

jaj no idem si dat ranajky 😀 a znova oddychovat... no ja zachvilu budem taka leniva z toho vecneho oddychovania az hroza.... najvyssi cas zacat chodit do robotky... 😅