Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
16. dec 2009

no ved aj ja uvidim co a ako, velmi sme sa o tom este nerozpravali - ja mam skor pocit, ze pracovne sa mu nebude dat, ved sa uvidi 🙂
hlavne, nech mame doma zdraveho drobceka 😵

nastasia
16. dec 2009

ahojte,
dnes som mala poslednu skusku a uz mam frei 🙂 teda este mam jednu v januari a potom diplomovka, ale nateraz je pokoj. no a musim teraz vsetko dobehnut nemam este ani jeden darcek 😲 ale ked si predstavim tie preplnene obchody tak mi je uz teraz zle.
tehulky, ako to rychlo ubieha...o chvilu budete mat svojich drobcekov 🙂

a co sa tyka chripky som jednoznacne proti ockovaniu. kedze vakcina nie je odskusana nikto nikomu nezaruci, ze v buducnosti nenastanu nejake problemy. inak moj brat mal prasaciu pred mesiacom a malo to priebeh ako normalna chripka. a nekazali nam robit ziadne specialne opatrenia, dokonca kym su vysledku tak to trva styri dni takze ked boli vysledky uz bol skoro fit. to len media to cele nafukuju. dolezite je byt doma, aby sa nepridruzila nejaka infekcia dalsia...

janemari
autor
16. dec 2009

Prisla som vas len pozdravit.Tento mesiac zase nebude nic zo snazilkovania.Zase kopu stresu ze na tehu nemam sancu. ☹

filmushka
16. dec 2009

len vas ockom kuknem
a idem si oci vyocit na tt evina a tuli a dahra!!!!
len tak dalej 😵

majkal
16. dec 2009

no čaute ... tak už máme po vystúpení ... akurát som prišla domov dobre "napaprdená" ... ale už som sa pomaly ukľudnila .... aj som sa zľakla, že nebodaj už zaberá lucrin a mňa už chytá podráždenosť 😀 ... ale v podstate som mala taký ubehaný deň ....
Ako som vyšla z roboty, tak som 15 minút čakala na autobus, medzitým sa vytvorili také zápchy, že som sa rozhodla ísť domov peši, lebo tie zápchy nastali v celom Prešove a nikam sa nedalo pohnúť... Trvalo mi to peši hodinu 😠 ... akurát som sa stihla ísť domov vycikať a utekala som do školy na to vystúpenie o hlade a o smäde .... tam som sedela na takom mieste, že som síce videla na pódium, ale ako naschvál môj maťuľ sedel na takom mieste, že ani neviem ako vystupoval 😒 .... po vystúpení nastala davová psychóza, každý chcel "odchytiť" svoje dieťa, aby sa mu nestratilo, každý do každého drgal ... no proste .... mala som dosť 😔 ... prišla som domov a v tom mužík začal "nadávať" na šoférov, akí sú neschopní a ako nevedia šoférovať, keď nasneží 2 cm snehu (to na margo tej celoprešovskej zápchy) ... no proste .... som rada, že je večer a ja idem spať ....

majkal
16. dec 2009

a viete ešte aký ma prepadol pocit? ja neviem, či je to normálne (občas si fakt pripadám nenormálne) ... že či vôbec druhé bábo chcem ☹ .... mávate aj vy niekedy taký pocit? .... asi som vadná .... raz som nenormálna, lebo ho nenormálne chcem ... a potom som nenormálna, lebo o tom totálne pochybujem .... 😔

majkal
16. dec 2009

baby, mne sa chce revať .... je toto možné? ... ja ani neviem z čoho ☹ .... pustila som si pesničku Halleluja .... a revem .... nemôže to byť ešte z Lucrinu, však? ... ja mu teraz asi budem pripisovať všetko 😒

musím sa vzchopiť!

babulina
16. dec 2009

majkal, skratka blby den, napusti vanu urob relax, vyloz nohy a zajtra bude urcite lepsie 😉

dahra
16. dec 2009

Ahojte,
Jane,
☹. To co sa zase deje? Si pisala, ze od 23.do 5. by ste mali mat pokoj od prace, takze znova husto v rodine...Och joj, nech aspon na Vianoce je u vas pokoj!
Majka,
pochybnosti su uplne normalne, myslim, ze kazda tym viac-menej presla. Pridu hlavne vtedy, ked je tazsie. To bol dnes blby den. Inak, doktor povedal, ze Lucrin po prvej injekcii ucinkuje prave opacne a zvysuje davku estrogenu a zena by sa mala citit praveze skvele. Po tyzdni-dvoch pojde hladina rapidne dole a mala by tak ostat.
Ogeletka,
kdesi som tu nedavno citala, ze stale spinis. To potom naozaj bude tym, ze mas vysoku hladinu estrogenu. Ale ak nekrvacas, tak to by este uslo. Mozes byt rada, ze nie su vedlajsie ucinky. Mozno kvoli tomu by som dobrala zvysne injekcie. Teraz mas pred sebou stvrtu? Uvidis, ako zareaguje telo, mozno sa vsetko zmeni a budes sa lahsie rozhodovat.
Filmuska,
ahooooj, ty ako pokracujes ci vlastne kedy beries poslednu davku? Ci uz si cakatelkou na mrsku?

Ja zajtra idem na utz rano. Uz teraz mi mierne stupa tep od nervozity, uf...Idem hodit sprchu, momentalne som vyspata, lebo prave som sa zobudila po par hodinach spanku 😀 😀
Prajem dobru noc.

lucy778
16. dec 2009

Ahojte,
ale ste toho popísali, som sa nevedela dočítať 😝
k tej chrípke - som absolútne proti očkovaniu, nielen na prasaciu ale aj bežnú a v prípade tehu by som určite neriskovala takéto očkovanie.

Dahra - vďaka za vírusíky čo si poslala, snáď sa nejaký chytí. 😉 Na ten pregnyl idem v pondelok ak si dobre pamätám, takže čoskoro začíname. 😉 Tento víkend by sme už mali mať definitívne obývateľný byt, síce bez kuchyne ale aspoň sa mm nebude môcť vyhovárať 😀 Bóóóže už teraz mi je z toho zle, lebo ja už sa zase vidím ako sa mením na stíhačku..... 😖 ale hádam to nebude také strašné
a zajtra držím prsty, nech je všetko OK! 🙂

Ogeletka - prvé čo mi napadlo na tvoju dilemu je 5 injekcií, ja som mala tiež písané 4 a nakoniec som dostala 5

Majkal - to bol len blbý deň, neboj to sa spraví. to len teraz máš plnú hlavu vštkých informácií, všetky tie nežiaduce účinky sa ti tam motajú. je možné, že sa teraz budeš viac sledovať, ale to sa všetko utrasie nakoniec. a pochybnosti chytia raz za čas každého 😉

Prajem všetkým dobrú noc - tehulkám, snažilkám, čakateľkám 😉

katie233
17. dec 2009

Dobré ráno 😵. Dnes nám v robote od rána hrajú vianočné pesničky, vonku "kopa" snehu, konečne prichádza tá pravá vianočná atmosféra. Poobede máme aj "posedenie pri jedličke" 😀.

Baby, mňa tak strašne stále bolí brucho, ľavý vaječník mi ide roztrhnúť 😖 a mrchy niet 😅. Mňa z toho porazí 😠.

Majkal, určite to bol len blbý deň. Dnes bude určite lepšie 😵. Zabudni, že berieš nejaké injekcie 😉.

Prajem pekný deň!

tulipanike
17. dec 2009

ahojte 🙂

no veru, filmuska, ako je to s liecbou? uz by si mala pomaly koncit, ze?
janemari, to je mi luto, ze to mas taketo stresujuce ☹ snad sa to vsetko zlepsi 🙂 😵

majkal
17. dec 2009

ahojte,

tak dnes ozaj svitol krajší deň 🙂 ... ďakujem za podporu .... aj keď sa vám musím požalovať, včera pri tej mojej depke, mi môj "mužík" odvrkol, či už zaberá Lucrin ☹ ... tak ma to zamrzelo 😒 ... no bude to s ním ťažké 😠

Zo snehu sa takisto vytešujem ako malá, dnes ráno, keď sme išli do školy tak ma matúš guľoval 😀 .... normálne by som vytiahla lyže a išla sa vyblázniť na svah 🙂

katie: tak nech mrcha čím skôr dorazí, alebo radšej nech už vôbec nedorazí 😉 ...

dahra: som zvedavá, ako si dopadla ... tak sa ozvi 🙂

katie233
17. dec 2009

Ahojte 🙂

Majkal, ja by som bola radšej, keby mrcha nedorazila 😉. Ale tie bolesti neveštia nič dobré. Ale ak do zajtra nedôjde, tak spravím test. Dúfam, že sa mi to vyplatí, a že ma nenaťahuje tak ako minulý mesiac 😖.

Baby, tie, čo ste tehotné, alebo už maminy, mali ste aj vy také klasické mrchovské bolesti (ale fakt bolesti, nie pobolievanie brucha) a boli ste tehu? Lebo ja už neviem, rozmýšľam nad všeličím 😅.

Dahra, ako sa má bambuľka?

liviaf14
17. dec 2009

ahojte 🙂
katie,
čo sa mňa týka, tak v cykle kedy som zostala tehu, som tesne pred ms mala bolesti, ale omnoho slabšie ako inokedy. normálne som stále čakala, kedy nastanú tie pravé mrchovské bolesti, že hádam už každú chvíľu dostanem a ono nič. proste mne sa to hneď nezdalo po asi dvoch dňoch, že takto mne nebýva, toto nie je na ms. tak som si potom robila test a boli tam //. potom som sa zasa sledovala, či nezačnem špiniť, alebo nepríde iba slabá ms, ako to niektoré baby mávajú, ale nič, vôbec nič, žiadne ani náznaky špinenia. ďalšie dni som potom cítila také akoby svalovicové bolesti v okolí maternice, to sa už začínala pomaly zväčšovať a aj vaječníky ma popichávali. také iné to bolo všetko.

tehuľkám krásne naskakujú týždne tehu, to je úplne super, teším sa s vami. pekný dník želám

vanesska
17. dec 2009

ahojte kocky...

katie... no ja som mala asi po takych 3 dnoch od ET take pichanie v brusku ale fakt akoby ihlickami to trvalo cely den a este aj ten dalsi ale uz trochu menej a potom to skoncilo a nastupili asi od 7. dna po ET take tie mrchovske bolesti ale akoze miestami aj dost silne ale vzdy to prislo pobolelo to chvilu a potom prestalo a takto sa to stale striedalo... a pichali ma aj vajecniky... a boleli ma aj krize...
inak tie mrchovske bolesti mi trvali asi 2 tyzdne... teraz to uz je ovela menej iba sem tam ma zaboli brusko ale uplne v pohode...
a uz ti kolko meska?? a minule ti kolko meskala? a ako dlho si po liecbe? no asi ti neostane ine ako testnut... juuuuj to by bolo uzasne kebyze tam najdes // 😵 😵 fakt by sa to potvrdilo ze toto je velmi plodny rok...

inak ja som konecne uz trochu pribrala ani neviem ako a mam o 1,5kg viac co u mna byval vzdy problem by som mohla zjest aj tank a max. by som pribrala 0,5 kg co by som do druheho dna aj stratila ale teraz sa to uz par dni drzi... a zacinam byvat dost hladna len co dojem uz by som jedla znova... ale niekedy nemam vobec na nic chut tak to je tazke... dnes v noci ma prepadol taky hlad ze az mi bolo na vracanie akoby od prazdneho zaludka tak som musela vyliezt a dat si aspon nejaky sucharik a potom som zasa hodinu nevedela zaspat...

dahra... a co hlava stale pobolieva?? ja mam normalne stres ist aj teraz do tych centier nakupovat je tam kopa ludi svetla hluk z toho ma vzdy rozboli hlava tak neviem ako to urobim aj sa bojim aby som tam nechytila nejaku chripku alebo co... zatial sa drzim trochu ma obchadzala nadcha ale len taka jednodnova takze super... no a ta hlava snazim sa vyhybat veciam z ktorych by ma mohla rozboliet zatial len obcas trosku poboli tak si dam taku jemnu kavu s mliekom a idem si lahnut tak potom prestane...

tak zatial sa majte kocky...

jani2
17. dec 2009

dievčatá, vy ste toho teda popísali🙂
Majkal - aj ja mám už jedno dieťatko a tiež ma niekedy chytnú pochybnosti, či vôbec chcem druhé...u mňa ide ale skôr o strach aby sa neopakoval predčasný pôrod ako pri prvom tehu. Tu sú dievčatá skôr snažilky na prvé dieťatko a ako si pamätám ja, tak som po prvom moc a moc túžila...je pravda, že to druhé je už trošku o niečom inom, nie že by som nechcela...ale niekedy keď si zas predstavím aj tie prebdené noci, nočné kŕmenia....už jednoducho viem, do čoho idem. Janka je už väčšia, čím ďalej šikovnejšia a samostatnejšia, dá sa s ňou už trošku povyprávať 😉, už nie je s ňou toľko roboty ako s bábätkom ....ale v žiadnom prípade nechcem aby ostala sama, to by mi bolo moc ľúto.
nastasia - šikulka, keď už máš skúšky za sebou..ešte tie nákupy a odýchuj. Ja tiež nenávidím tie preplnené obchody, už mám všetko pokúpené aj väčšinu potravín, tak do veľkých hypermarketov už ani len nevkročím 😉
Dahra - tak ako bolo na ultrazvuku, čakám čakám na správičky?
Katie - ja som teda v tehu mala pred očakávanou mrchou poriadne bolesti... vôbec to nebolo iné, ja som bola presvedčená, že je mrcha na spadnutie, tak som si aj jeden ibač dala...no a bola som tehu!...takže tie bolesti sú v poriadku, verím, že na testíku uvidíš už //, veď už by ten hore mohol byť viac štedrejší, nie?! 😉
Jane - a prečo zasa stres?..z Vianoc, z práce, z manžela?! 😢

jani2
17. dec 2009

Vaneska - a kedy ideš ty na UTZ?...a priberať začínaš už pekne skoro 😉

vanesska
17. dec 2009

jani... ja idem na utz az 28.12. vlastne stale neviem ci su 2 alebo 1 to uz budem asi aj v 8tt ked pojdem ale vraj je to akurat dobry cas na to aby sme videli uz aj srdiecko... sa tesim aj bojim... aby bolo vsetko ok...

no ja mam take zvacsene brusko uz odkedy mi zistili tie cysty a potom stimulka to som mala tiez take nafuknute brusko no a teraz ho mam tiez take neviem sa mi to zda skoro aby sa ukazovalo tehu brusko ale proste uz ho nemam take ploche ako som mavala... proste uz aj rano ked sa zobudim ho mam take ako ked sa poriadne najem ze ledva fucim... a tie kilecka ja si myslim ze to je tymi zmenami co sa deju v tele ja som aj tak poriadnych par kg podvyzivena takze za tie 2-3 kg budem aj rada len aby zasa nenabiehali velmi rychlo a vela... 😝 clovek si nevyberie...

a ty kedy zacinas pripravu na KET? a kedy vlastne ides uz vies? a budes brat nejake lieky na pripravu??

dahra
17. dec 2009

Ahojte,
dnes sme poculi srdiecko 😵 , viac som napisala do tehuliek s endo.
Vanesska,
posledne ma hlava trosku prestala boliet, teraz mam len blbe pocity od zaludka. Stale pocit, ze som doslova "prezrata" a menej mi chuti jest, ale ked zahryznem je to ok.
Ja som sla do stimulky s 57kg a teraz mam 61 🙂, za necele dva mesiace 4 kg - to mam zato, lebo v prve dni som sa napchavala - mm hladel, ze kam sa to vsetko zmesti. Hadam teraz sa to ustali, ked mi az tak nesmakuje. Ved priberat stacim. Som zvedava, kam to dotiahnem, lebo brucho je uz teraz velke. Je to aj tou stimulkou, stale mam vajecnik zvacseny, ale inak vsetko ok.

Bola som uz aj u svojej gynosky, hned zajtra idem na krv, idu mi urobit potrebne testy v tehu. V heliose mi povedali, ze nemusim uz prist, ale ak budem chciet, tak mozem. Dnes som presne 7tt + 0, co mi vysvetlili, ze to je zaciatok 8.tyzdena. Vypocital mi aj TP na 5.8., teda tri dni skor ako MK v pase udava.

Inak, mne sa zasa nechce vobec chodit po nakupoch, necitim sa zaangazovana do nakupovania a pritom zhananie darcekov som mala vzdy rada. Zvykla som mat vsetko nakupene pomaly od oktobra.

katie233
17. dec 2009

Ahojte 🙂. Baby díky. No bola by paráda nájsť tam // 😵. Zajtra testujem. Veď mala som dostať v utorok, tak snáď to vyjde. Aj keď, minulý mesiac to bolo presne tak isto, meškali dva dni, testla som, test negat. a o dva dni som dostala. To by som už nechcela zažiť. Veľké sklamanie ☹. Pokiaľ mi krámy nemeškali, tak som bola z toho smutná, že to nevyšlo, ale minule som strašne verila. Veď ja som mala cyklus presný ako hodinky. 28 dní a snáď aj na hodinu presný 😀. A teraz toto. Idem akurát z roboty, tak kúpim testíky. Držte palce 😵.

Držte sa 😵

dahra
17. dec 2009

Katie,
drzim palce. Urcite by to bol skvely darcek pod stromcek mat //. Zislo by sa, aby tu zasa bola dalsia tehulka z prirodzeneho snazilkovania.
Mne po liecbe ten meskal menzes 1 den, dostala som na 29DC a predtym mi chodil na 25/26DC. Takze sa mi to natiahlo o cca tri dni.

vanesska
17. dec 2009

katie aj ja ti velmi drzim palce... veru dalsia prirodzena tehulka by bola super.... jaj keby to vyslo to by bol krasny darcek akurat pod stromcek... 😵 tak urcite daj vediet ako si dopadla...

dahra... tak uzasne ze ste poculi srdiecko.... gratulujem si uz fakt uplne oficialna tehulka... 😀 😵 a bol tam s tebou aj tvoj manzel?
inak tie pocity s tym jedenim mam take podobne... najem sa mam uplne plne brucho a potom za hodku dve uz som hladna akoby som ani nejedla... 😅 a to mi vyhladne tak ze potom mi je az na vracanie... zvlastne co sa to s nami deje... 😅
no vidis to ma nenapadlo ze to brusko moze byt take zvacsene aj kvoli tym zvacsenym vajecnikom po stimulke... a inak podla mna sa to zachvilku ustali aj to jedenie aj to priberanie... je to vsetko asi tymi velkymi zmenami... no idem kuknut co si popisala v tehulkach...

majkal
17. dec 2009

dahra: tesim sa, ze ste stasti a ze sa tesite 😵 ... inak 5.8. som sa narodila aj ja 😎

katie: som zvedava a napata, ako to dopadne ... drzim vsetky palceky co mam 😉

joooj, aka som rada ... ked toto tu citam 😵

janemari
autor
17. dec 2009

Ahojte zbezne som vas docitala,ale nemam sil.Co sa deje najprv jeden den mama oznami ze dostala vypoved som sa trapila ako vyziju z jedneho platu aj to oco je viac doma ako v robote a na druhy den ma dorazi sparava ze oco dostal infarkt.Lezi v nemocnici,je karantena nikoho nepustaju,nevieme ako to s nim bude,maju ho previest do inej nemocnice.Cakame ci bude operacia,alebo co.Neciti sa dobre.Nemam surodencov a tak je mama doma sama zavreta,lebo ja musim chodit do roboty lebo nemam dovolenku a keby som ju aj mala nedaju mi ju lebo je naval roboty.Doma na vianoce nemam nic urobene a ani nemam chut.Uz cakam len tu najhorsiu spravu a mozu ma odviest na psychiatriu.Na dieta nije ani pomyslenie ☹

evina0
17. dec 2009

katie ja som mala taketo bolesti ako popisujes este asi tyzden po termine co mi mala dojst mrska.su to bolesti ako pred mrskou,drzim palceky nech na teste najdes // 😵 ja mam najlepsiu skusenost s mamatestom.
ja so dop poslednej chvile neverila skr tym bolestiam ale neslo mi do hlavy jeden den po ovulacii slabulilinke spinenie a uplne iny vytok nez som bola zvyknuta a testik mi len potvrdiil ze so mnou cosi je 😵 😵 bobacik 🙂 🙂
inak ja nema nic noveho.par dni sa citim celkom fajn a hlavka zatial poslucha klop klop klop

jane 😔 musis byt silna a verim ze s ocom vsetko dobre dopadne.poznam tie dni ked sa cloveku nechce ani zobudit a dychat..si silna osobka averim ze to zvladnes a netrap sa ze nemas nic pripravene na Vianoce ani ja som nezacal piest a to som stale doma.

dahra srdiecko 😵 😵 😵 uzasny pocit.blahozelam.

vaneska ja som strasne zvedava ci su 2 deturence a ci jedno 😉

evina0
17. dec 2009

katie sme zabudli napisat ze drzime vsetkych 40 prstikov co spolu mame 😵 😵 😵 aj drobcek.

janemari
autor
17. dec 2009

evina len som si myslela ze koniec roka bude konecne pokojny a dozijem tento rok konecne bez stresov.Ale preco by som mala mat pokoj ked sa moze na mna vsetko sypat 😠

evina0
17. dec 2009

jane u mna bolo porekadlo ked sa dari tak sa dari..ked sa zacalo cosi sypat a kazit neostalo pri jednom a ma to uplne polozilo..az casom bolo opet lepsie. dobri ludia maju raz len smolu..verim ze bude lepsie a drzime silno palceky.musis byt silna.

jani2
17. dec 2009

jane - to mi je ľúto, ja som si pred 2 rokmi presne na Vianoce zažila tiež svoje, trúfam si povedať aj horšie, ani len žiť sa mi nechcelo....neurobili sme si stromček, nenavarila som, nenapiekla...no des...už na to nechcem ani spomínať...ale i takéto ťažké obdobia prejdu, neboj...držím teraz hlavne palce tvojmu otcovi až to všetko zvládne!....a raz sa z toho dna vyhrabeš, ja tomu verím!