Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
8. jan 2010

dahra: ahoj moja, ano uz som sa dozvedela 😉 budem mat dlhy zrejme
pekne tehulkuj 😉

nastasia
8. jan 2010

Ahojte,
jeej luko gratulujem k schvaleniu 🙂
baby, tie nevolnosti musia byt neprijemne, ale snad ich budete mat len do konca prveho trimestra a potom budete mat pokoj 🙂a budete si uzivat bruska
a tie co premyslate nad pn urcite sa dajte aspon do konca zimy, ja som minule spadla na rovnej ploche ani neviem ako len zrazu som bola na zemi a plus chripkova epidemia co este len pride...radsej neriskujte

vanesska
8. jan 2010

luko... gratulujem k ziadosti!!! supeeeer.... a kedy teda zacnes so stimulkou? a do ktoreho centra chodis?
juj hrozne ti prajem nech v tejto teme rozsiris rady tehuliek.... 😵

prahax... fujha tak ty mas riadny zaberak s tymi nevolnostami.... 😒 toto mna nastastie obchadza...
ale aj ja verim ze to za par tyzdnov prejde vsak uz zachvilu koncis 1.trimester... tak snad sa to postupne upravi...

dahra... no ja este gate zapnem ale je to tym ze ja mam vacsinu nohavic bedrovych takze sa zapinaju az pod bruskom ale musim povedat ze uz do nich nepotrebujem opasok co mi kedysi padali teraz su akurat a uz mi cez ne trochu pretrca brusko... ale zasa po kamoske mam tehu nohavice a tie su mi vsetky este velke... tak pocitam ze mozno o mesiac si budem musiet nejake gate kupit...

jani2
8. jan 2010

Vaneska - tak mne boli tehu gate veľké ešte do 20tt, radšej som teda nosila moje staré s gumičkou okolo gombíka 😅 ..a už si sa rozmyslela s tou PN?
...a tie estrogény asi musím brať, keď som bola v auguste v Heliose na kontrole, bola som 1 týždeň pred mrchou a sliznica bola len 6mm, čo je dosť málo....tak asi preto mi tie tabletky Krajko dal...ja si myslím, že mávam anovulačné cykly, tak preto taká nízka sliznica...pri stimulke na IVF som ju mala super, len sama ju asi nedotiahnem na tých 10mm, čo je ideál.
Luko - dahra má pravdu, vlastne so stimulkou začneš uprostred cyklu, takže to stihať v pohode budeš....prebehne mrcha a potom za 2 týždne od nej začínať s pichaním včeličiek 😉
nastasia - bodaj by ta chrípková epidémia neprišla, však sa mi zdá že už v novembri bol každý z rodiny, či známych chorý....tak už by sa to opakovať nemuselo 😒 ..ale je fakt, že práve na prelome januára a februára tie choroby vrcholia 😒
Lucy – mňam, Mozartové gule tiež ľúbim, ale musia to byť tie pravé a tie sú teda pekne drahé....som si ich v nemecku kupovala po 1 kúsku......ak depka prešla už je fajn, však je tu nový mesiac a nová nádej, a máš pravdu – endo je síce bolestivá a nepríjemná ale stále je to lepšie ako predčasná menopauza, bohužiaľ aj s tým tu žienky bojujú, a tu už ťažko pomôže aj IVF
Prahaxx – juj, to nie je bohviečo s tým vracaním, ale za chvíľu ti končí 1 trimester a potom by malo byť lepšie 😉
..tak ja už mám z antikoncepcie len 5 tabletiek, už sa pomaly začínam tešiť, že možno zas budem tehu...bol to tak krásny pocit, len ten koniec mohol byť lepší, ach jaj 😔

dahra
8. jan 2010

Vanesska, Jani,
vy ste teda stihlucke 🙂. Ja osobne som nemala nikdy rada bedrovky, som rada, ze je uz mozne kupit aj ine. Mam taku divnu postavu, co som obliekla cez boky mi vzdy odstavalo na chrbte. Hroza-des. Okrem toho som mala non-stop neprijemny pocit, ze mi fuci na krize, a ked sa zohnem, tak celemu svetu ukazujem zadok. So sestrou sme ich volali "pretekarske nohavice" - lebo z nich plnostihlym vzdy "pretekalo" na vsetky strany sadlo.

katie233
8. jan 2010

Ahojte 🙂. Baby, no s tým vracaním, neviem, neviem. Tak som sa tešila, že tehotenstvo prebieha úplne super. Že ani neviem, že som tehotná 🙂. Ale včera sa to všetko pokašľalo :(. Poobede som vyvrátila všetko snáď za dva týždne. Odvtedy som dostala do seba len suchý rožok a poriadny kopec minerálky. A dnes ráno opäť. Dokopy som nič nezjedla, len akýsi obed. Dúfam, že to takto nepôjde ďalej :(.

Luko, gratulujem k schváleniu.

Janemari, ja som hneď ako som dostala po liečbe menzes, začala užívať kys. listovú a femikvapky. A nič. Ten november som na to kašlala, nič som neužívala a aha. Možno to na niečo bolo 😵. Za pokus nič nedáš.

dahra
8. jan 2010

Katie,
no nezavidim ...Ono to pride tak zaludne. 😉 Ja zasa nemozem byt hladna, na rozku a mineralke by som to nevydrzala. Skor potrebujem stale nieco prehryzat. Je to divne - divas sa na jedlo a mas pocit, ze by si ho nemohla jest ani za svet, ale ked sa prinutis a don zahryznes, da sa uplne v pohode zjest a vsetky zle pocity zmiznu. Takto presne je to u mna.
Su baby, co v prvom trimestri schudnu, lebo stale zvracaju.
Citis sa aj unavena? Potrebujes viac spat?

vanesska
8. jan 2010

jani, dahra... no do 20tt by som to s tymi gatami asi nevydrzala ale do tehu gati zatial siroko daleko nemam co dat...
no je pravda ze ja som dost pod vahou 😝 takze keby som este vracala tak schudnem uz brutal takze mne telo nakazalo papat... 😅

jani... a ty si neskusala tie femikvapky... vela bab si to chvali obsahuje to okrem ineho fytoestrogen ale je to asi o nieco menej agresivne ako ludsky estrogen a ma to podobne ucinky...

s tou PN este neviem kazdy mi hovori aby som isla... uz som to aj dnes chcela povedat sefovi ale som to este nechala tak... no vsak budem musiet aj tak uz buduci tyzden to povedat lebo ten dalsi tyzden idem k dokimu a ten sa bude pytat ze ako som sa rozhodla...

katie... takze aj teba chytilo to vracanie... 😒 ja som tiez do 7tt ani nevedela ze som tehu az som sa cudovala a robila som si este jeden testik ci ozaj stale som 😅 mna nastastie to vracanie obchadza a snad uz to ani nepride...

zlatanka30
8. jan 2010

ahojte babulky.po mojej uspesnej laparke ,ktoru som absolvovala pred 4 dnami ma urcite caka polrocna liecba a potom ivf.pohravam sa s myslienkou.ze ju odmietnem a pojdem rovno na ivf.chcela by som pocut aj vase nazory,pretoze mam taky zmatok v hlave ako este nikdy.

nastasia
8. jan 2010

ahoj zlatanka,
a aky stupen endo ti urcili? zavisi to asi aj od toho ci ti vsetko odstranili alebo ti tam nejake loziska este ostali?

evickaslniecko
8. jan 2010

Ahoj Zlatka, presne tuto dilemu mam aj ja.

Viem, co prezivas. Riesim to uz asi mesiac... Velmi sa mi na tu liecbu nechce, pretoze je to agresivne a zbytocne ked sa ide hned na IVF. Vsak liecba ti navodi taky isty stav ako tehotenstvo a to, ze nemas ms, teda sa nepodporuju endoloziska a vo vela pripadoch sa "vysusia". Len pri tej liecbe budes ako v prechode so vsetkymi priznakmi - zvysenie vahy, navaly, nervozita atd...

Ja idem v pondelok k jednemu lekarovi (iny ako ten co mi odporucil po laparke liecbu-btw uz som mala ist na druhu injekciu 😀 ) a ide so mnou aj moj manzel na spermogram. Tam sa vsetko rozhodne.

Ale predstava, ze budem musiet ist na polrocnu liecbu, potom tri mesiace cakat na ms a potom zas ktovie ako dlho snazilkovat je strasna, tak to bude mozno rok a nakoniec skoncim na IVF... ☹

Zlatka a vies preco ta urcite caka polrocna liecba? Ako to odovodnili? Lebo ja som od laparky bola len na jednej kontrole, kde mi vyberali stehy, potom mi prisli vysledky, ze mam endo a mala som ist po ms na injekcie, ale ked som si vsetko o endo a liecbe precitala zlakla som sa... A odvtedy som u toho lekara nebola a nekomunikovala s nim, lebo chcem ist este k tomu jednemu.

luko
8. jan 2010

vanesska: neviem kedy zacne, uvidime co povie doktorka 😉 dufam, ze hned ako to bude mozne, chodim do gyn fivu Ba

jani2
8. jan 2010

zlatanka, evicka - ja byť vami asi by som sa na liečbu vykašlala a išla rovno na IVF a ak by sa nezadarilo až potom liečbu, ale ono sa zadarí 🙂 🙂 🙂 ....mne príde že tá liečba má účinok na 1-2 cykly po nej a potom je to už zas to isté ako pred liečbou. Je to len môj názor, ja by som tak spravila 😉 ...ale rozhodnúť sa musíte samé 😉
Luko - som moc zvedavá ako rozhodne lekárka, podľa mňa pôjdeš rovno na to!!! 🙂
Dahra - bedrovky neznášam aj ja, mám pár takých moderných teplákov na doma a furt si ich popoťahujem, čo mi je chladno na kríže a mám pocit že mi padajú...no blbá móda.
vaneska - tie tehu gate sú poriadne široké však?...ja som ani neverila, že raz tam budem mať čo do nich dať! 😉
katie - ono to tak býva, keď sa na užívanie vitamínov vykašleš a nemyslíš na tehu, tak to príde. Ja som pred prvými dvoma IVF brala vždy snáď 4 mesiace vopred listovku a iné vitamíny a nič.....pri 3.IVF som už na to kašlala, že aj tak to zas nevýjde a vyšlo.....ten hore sa jednoducho zahráva 🙂 ... a nech ti tie nevoľnosti čo najskôr prejdu!!!
Jane - mysli teraz len na IVF, vrav si že prirodzene to asi nejde, snažilkujte len kedy sa zachce a možno práve vtedy keď budeš brať IVF ako jedinú možnosť, sa zadarí 😉

luko
8. jan 2010

jani: tiez myslim....ze hned 😉 skoda, ze mi nariadili HAK, nam sa ten zazrak pred IVF nestane...

lucy778
8. jan 2010

ahojte 🙂

jani - boli to pravé mozartové guľky, dostala som ich na narodky a až včera som si na ne spomenula 😝 a hneď padli 4, ešte mi dve ostali keby náhodou na mňa niečo prišlo 😀 . ale hej, depka prešla je to v poho, dnes už mám normálnu mrchu a zase bezbolestnú. minule som išla umrieť a teraz zase toto, ja už tomu nerozumiem. a dovolala som sa aj dokimu čo ma operoval, takže ideme zase odznova - clostilbegyt, folikulometria, pregnyl. od pondelka už začínam naplno pracovať, takže už sa nebudem musieť tak sledovať 😉

zlatanka, evicka - v podstate súhlasím s tým, čo napísala jani. podľa mňa tá liečba zbytočne zdržuje a naťahuje čas, ale ťažko povedať, je to len taká môj dojem z toho celého.

luko
8. jan 2010

mne dali len 2 mesiace liecby...a cakala som na MS 2 mesiace...neviem co by bolo po 6tich cykloch, kedze mam nepriechodny vajickovod, mabzell nie najlepsi Spg, tak gynekolog po porade s mojou dokynou v CAR navhrli ukoncit liecbu a zacat pripravu IVF

janemari
autor
8. jan 2010

🙂 juj ale ste toho popoisali,idem vas docitat.

janemari
autor
8. jan 2010

jani presne tak to beriem ze sa spolieham na centrum a beriem to tak ze ivf to isti.Kvapky som len na skusku kupila a ako som precitala mali by pomoct aj na mrchu tak uvidim,ci zaberu.

evina0
8. jan 2010

babulky tehulky prejde prvy trimester a budete mat energiu za dvoch a verim ze sa budete citit skvele tak ako ja teraz. mala som presne problemy so zaludkom a bola som s toho az nestastna,a ked som sa rozkasla avyvratila som snad vsetko co som do seba ledva dal.takze viem ako sa citite.
Ale berte to tak, ze aspon viete ze je babenko tam a je v poriadku!!!! a ked sa Vam polepsi tak sa budete tesit uz len s rastuceho bruska a s pohybov tak ako ja teraz 😵 😵 uz aj cez den zacinam citit mrvenie a pohyby.slabucke ale predsa 🙂 🙂 🙂 Rano som sa vylakala lebo mi stvrdlo brusko ale za chvilku bolo opet v pohode 😝 😝
tesim sa stredu na poradnu 😉
Dahra ja som uz vsetky nohavice odlozila.nevleziem sa uz do nich,cez brusko ma tahaju tak nosim len tehulkovske rifle 🙂 a pribrala som cca 3,5 kg odkedy som dostala tehu knizku,neratam kilo dole predtym .Teraz mi vsetko ide do bruska inak nepriberam.

Luko blahozelaaaam 🙂 🙂 ani sa nenazdas a budes s nami riesit tehulkovske problemy.

luko
8. jan 2010

jane: a uz aj si zacala chodit do nejakeho centra?

janemari
autor
8. jan 2010

luko este nie.Musim sa objednat k mojej dokine,tak sme sa dohodli ze koncom januara alebo zaciatkom marca mam prist a dohodneme sa do ktoreho centra a vsetky veci okolo toho.Ale zatial to vyzera na Helios v Matine.Mam znamych ktory tam chodia a chvalia si to a okrem toho aj tu pocuvam same chvali.Chcela som volat dokine tento tyzden,ale akoby ma nieco brzdilo a hovorilo este nevolaj a tak sa mi strasne nechcelo,ze som sa nedokazala donutit.Ale buduci tyzden uz musim na 100% aby som sa stihla vybavit najneskor zaciatkom februara.Viem ze to bude dlho trvat kym sa dopracujem k ivf,ale verim ze tento rok to bude 🙂

luko
8. jan 2010

jane: tam je super, kamoska ma od nich uz druhe babo 🙂 prve IUI jej vyslo hned, druhe na druhy krat...moc ich chvali 🙂

zlatanka30
8. jan 2010

nastasia este neviemm aky stupen endo mam v utorok mi robili laparku kde mi odstranili dve cysty z praveho vajecnika,vajecnik sa podarilo zachranit pretoze mam len jeden.o celu lavu stranu som prisla pred 8 rokmi.aj vtedy to bola endo a po 8 rokoch sa ohlasila.zistovali mi aj priechodnost ta je ok a este robili aj hysteroskopiu vsetko ok.vysledky z histologie este nemam niekedy na buduci tyzden budu.mate pravdu je to strata casu pre iecbu,ale ja mam super lekara v pd tak neviem co navrhne.ja by som hned ivf.jednoducho nechcem uz cakat. jani 2 bodaj by si mala pravdu,ze sa zadari moc tomu neverim.

luko
8. jan 2010

zlatanka: tak aspon ze mas ok tu priechodnost, u mna si to odniesol veru jeden vajickovod.

zlatanka30
8. jan 2010

luko moja ,ved mam len jeden ani si nevies predstavit aka som bola stastna ze je ok som ani neverila

luko
8. jan 2010

ja mam vajecnika v poriadku...len vajickovod je hold jeden nepriechodny 😖
ale je super, ze ti ho zachranili 🙂

zlatanka30
8. jan 2010

to ano doktor mal zlate rucicky 🙂 sice den pred tym mi povedal primar,ze ak to nepojde laparkou tak mi otvoria brucho a pojde prec.bolo mi hrozne ,ale verila som mojmu obvod.gyn ktory ma operoval,ze to neurobi.som sa modlila a celu noc nespala 😀

luko
8. jan 2010

ja som bola na klasickej operacii prave koli tomu, aby vajecnik zostal...a zostal. tak si mala stastie, ze to zvladli laparkou... 🙂

janemari
autor
8. jan 2010

zlatanka tak vidis vajecnik zachranili a teda ti je sudene mat babo.

Ja mam funkcne oba vajecniky a priechodne vajickovody,aspon teda boli ked mi robili laparku.Jedine co ma hneva je ta adenomyoza maternice.Ale primar povedal,ze mal a videl vela zien s adenomyozou ktore otehotneli aj prirodzene a vynosili babo tak aby bolo zivota schopne.Tam je len zvysena starostlivost v tehu,ale ze inak v pohode.Tak ja som presla levelom diagnostiky,laparky,liecby a pomaly kocim cast prirodzene snazilkovanie a prechadzam do casti hura do centra.Dufam,ze dalsia cast bude a je tu dialnica// 😀

zlatanka30
8. jan 2010

ved ja uz mam za sebou 3 laparky a jednu klasicku operaciu kde mi zobrali prave jeden a teraz bojoval o ten druhy.brucho mam hrozne