Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jani2
10. jan 2010

Zlatanka – asi by som si počkala na verdikt Krajka, ak ti povie rovno na IVF, tak by som išla..len škoda, že ešte nemáš vypísanú žiadosť na IVF, predsa len to trochu trvá....a určite sa neboj, rada príde aj na teba....ja mám už dosť rozsiahlú endošku a zadarilo sa!...IVF je podľa mňa na endošku ideálne, obídu sa všetky tie zrasty a cysty a embryjko sa rovno ocitne v maternici a môže rásť....a asi som nepostrehla, si teraz po operácií?
Dahra – s tým jedným vajíčkom a pri manželovom SPG ste mali fakt šťastie a ja viem, že si toho veľmi vážiš....ten drobček chcel ísť už veľmi k vám keď sa tak nádherne ujal...inak raz si spomínala nejaký sen o rybách...tak mne sa minulý týždeň o rybách snívalo, veľa veľa rybiek v rieke...neviem či to znamená dieťatko v rodine, či priamo u mňa....rada by som keby u mňa, ale ak nie tak nevadí, hlavne by som to dopriala mojej švaginke, má 36 rokov a ešte je bez bábätka.
Jane – tak si sa dala na femikvapky?, bodaj by pomohli...aj ja som nad nimi rozmýšľala...ale sú tam estrogény a bojím sa že budú endošku dráždiť....dokonca som sa vzdala aj sójových tyčiniek, ktoré milujem, aj tam sú estrogény....u teba je to ale iné, keďže skúšaš aj prirodzene, tie estrogény sú potrebné pre peknú sliznicu.
Lucy – dúfam, že si tu chorobu vínkom odohnala
..inak aj ja som prvý krát túto sezónu chorá, našťastie je to len slabá nádcha.

luko
10. jan 2010

my sme skusali snazilkovat len jeden cyklus, po op. a pred liecbou, ale bolo to tak mesiac po op az, idealne prostredie, dovolenka, ziaden stres, aj ovulka bola....ale samozrejme nic 😖

dahra
10. jan 2010

Jani,
no nespominam na ten sen, o rybach? hm, to som asi nebola ja...
Buduci tyzden zacinas pripravu?
Mam znamu, na jar v tom istom roku sme sa vydavali - ona odo mna starsia o par rokov, otehotnela presne po roku snazenia, ked mala 36. Vo februari 2009 porodila a v oktobri hned aj otehotnela, teraz ma 37. Vsetko prirodzene, aj rodila spontanne, nemala ziadne problemy napriek tomu, ze je to uz pre tehulku vyssi vek. Takze niekomu sa dari aj tak neskoro 🙂 Ale urcite jej to prajem, dlho cakala, kym nasla toho praveho, tak aspon pri detoch jej to bolo vynahradene.

luko
10. jan 2010

moja kamoska vceera porodila, 5 rokov sa snazili a to je o 2 roky mladsia odo mna....

luko
10. jan 2010

cize ma 28

jani2
10. jan 2010

luko - ...asi niekedy tie ideálne podmienky nestačia 😢 ..ale už sa nad tým netráp, IVF to istí 🙂
Dahra - tak neviem, kto to už bol s tým snom 😵 ....možno aj v inej témičke...som si myslela, že to vravela tvoja mamina a mala pravdu, lebo ty aj tvoja sesterka ste tehu...ozaj, ako pokračuje tvoja sestra?...nechcela by sem tiež chodiť?
...ja mám ešte 3 tabletky antikoncepcie a čakám na mršku...len neviem kedy dôjde, teraz som ju skoro 4 mesiace poriadne nemala, tak môže prísť za týždeň alebo aj za 4 týždne, nechám sa prekvapiť...ale rada by som už čo najskôr.

luko
10. jan 2010

ja tiez beriem HAK druhy mesiac....dufam, ze posledny a ze hned dalsi cyklus zacnem so stimulkou.

dahra
10. jan 2010

Takze zacinas pripravu s prichodom mrchy. To sa tak pri KET vzdy robi? A potom vam rozmrazia jedno len jedno embryjko?
Sestra su v stadiu snazilkovania, rozmyslaju uz aj nad centrom. Ona nie je typ, co by ju zaujimali fora a prispievala. Myslim, ze jej nerobi dobre citat aj o neuspechoch a trapeniach a inych.

dahra
10. jan 2010

Luko,
ty si si sama pytala HAK alebo ti odporucil lekar?

luko
10. jan 2010

lekarka, lebo vies, mala som len 2 krat pichnuty Lucrin, tak aby sa ta endoska nezacala tvorit, ze pre istotu, tak ked sme sa rozhodli pre IVF, tak som sa rohodla, ze teda to budem brat a hlavne som vedela, ze kocnom roka, ked manzel uzatvara plan mozem na pravidelne snazilkovanie zabudnut. Tak soms i to prehodnotila a rozhodla som sa, ze ich teda budem brat. Ale len na dva cykly i dala.
ja myslim, ze budem mat dlhy protokol a zacnem v prostriedku cyklu, nejak okolo 16-20 dna tusim sa nabieha.

jani2
10. jan 2010

luko - tak neboj, sa mi zdá, že si v miernom štádiu pochybovania 😉 ...uvidíš, že do roka porodíš ako tvoja kámoška 😉 ...a si ešte mladá, ja som Janičku mala až v 33.
dahra - si pamätám, že sestra s manželom boli dosť proti CAR, asi ich nalomil tvoj úspech....len ich trošku ešte pritlač, ale podľa mňa narodenie tvojho dieťatka ich úplne zlomí a do CAR pôjdu hneď na druhý deň 🙂
...áno, pri KET sa začína s 1DC, začnú sa brať estrogénové tabletky na podporu rastu sliznice, potom sa pridá aj Utrogestan....tiež neviem, koľko ich rozmrazia, neviem ako Helios mrazí, niekde mrazia aj po 3 ks naraz...dúfam, že v HElíku to tak nie je...chcem si dať vložiť len 1 embryjko a ak by rozmrazili naraz 2 či 3, čo by som robila s ostatnými, bolo by mi strašne ľúto ich nechať tak....na dvojičky sa už totižto psychicky necítim, asi by som umrela od strachu, že sa zas všetko zopakuje...aj Krajko vravel, že vložíme len jedno.

dahra
10. jan 2010

Aha, to bol tiez dobry tah s HAK.
Pri tom dlhom protokole sa jedia tabletky, ale neviem presne odkedy. Ja som mala kratky. Uz vies, kto ti bude pichat injekcie? Ty sama, manzel alebo budes chodit do nemocky?

jani2
10. jan 2010

luko - podľa mňa správne rozhodnutie, nech len endoška zatiaľ spí....kedy to presne ideš do CAR na ten pohovor?

yukki
10. jan 2010

Luko a to si čakala kým Ti po liečbe (Lucrin) príde menzes a až potom si začala brať HA? či ako?

dahra
10. jan 2010

Sestra je momentalne tak trochu deprimovana, ked zrazu dve tehotne pri nej. Viem si predstavit, ze taky, co nemoze mat deti alebo sa mu nedari, sa neciti dvakrat fajn. Minule sa stazovala, ze ma pocit, ze nastali preteky kto skor bude mat dieta. Lebo aj jej svagrina sa teraz snazia o druhe a zovsadial citi tlak. Mam dojem, ze sa jej endo zasa prebera, lebo uz mala poriadne bolesti pri druhej mrche od liecby. Ona ju ma agresivnejsiu ako ja, vlastne nieco take ako vacsina z vas, ked vas citam.

dahra
10. jan 2010

Yukki,
ako sa ti dari? Uz si po tretej injekcii?

luko
10. jan 2010

dahra: ja soms tudovany doktor ...skoro...stredna zdravotnicka 😀 sama, aj bratovi som pichala a to som uz 12 rokov z fachu...podkoznu zvladnem vzdy, na inu samozrejme by som si uz netrufla,
inak viem, ako sa citi sestra, mne drahy v jeden den oznamil, ze zeny jeho dvoch najlepsich kamaratov su tehotne...a teraz uz len cakam, kedy budu druhy krat, jedna uz aj je...ale ja sa momentalne stretavam s ludmi, ktori deti neriesia, tak som v pohode 😉

yukki: ano, cakala som 2 mesiace na MS a potom som zacala hned tusim na druhy den MS, ale hned som musela ist do gyn fivu v 1-3 den MS na hormonalny profil, este kym som si dala prvu tabl. HAK,
doktorka ma potom pochvalila, ze na to, ze dva mesaice som mala vajecniky odstavene, mam super profil...ako keby to bola moja zasluha 😀

dahra
10. jan 2010

Luko,
tak to je super, viem, ze si ucitelka, takze mi ani nenapadlo, ze by si mohla byt aj nieco ine 🙂
To ste si na zdravotke pichali injekcie a brali krv navzajom, ze 🙂. Ale niekedy je druhemu pichnut injelciu ine ako sebe. Mam pocit, ze sebe je tazsie, s tou prvou som chvilu vahala, ale sadlo na bruchu pomohlo - nic som necitila 😀 😀

yukki
10. jan 2010

Vďaka Luko!
Dahra, už som po tretej, už by som teoreticky 18,1.mohla ísť na štvrtú, ale to už nejdem 😝 Zdá sa mi, že vedľajšáky sa kus zredukovali na návaly a nespavosť...tak už je to kus lepšie. Mám vraj zavolať teraz v Novom roku doktorovi, že aký bude ďalší postup, či vôbec dačo sa ide ďalej riešiť....

dahra
10. jan 2010

Yukki,
to je tym, ze po druhej-tretej injekcii si telo zvykne. Potom to uz nie je take desive. Ak sa ti nalady zlepsili, tak to je uz dobre. Tie navaly a nespavost som mala cely cas, tie nemiznu.

luko
10. jan 2010

dahra: to mas pravdu, neviem si rpedstavit to pichanie, ale manzel uz vobec a do nemocky koli tomu, som vacsi lenivec ako citlivka, takze sama 😀

dahra
10. jan 2010

Zostanes doma pocas stimulky?

jani2
10. jan 2010

dahra - tiež si viem predstaviť ako sa cíti tvoja sestra, nie je to veru pre ňu ľahké a ešte k tomu tie bolesti 😝 😝 😝 ...myslím že ti bábätko praje, ale ver, že po prvej návšteve pri tvojom bábätku to určite aj doma oplače...však vieme aké je ťažké nemať svoje bábätko, kým všetci naokolo tehulkujú a kočíkujú..nech sa len čím skôr rozhýbe a ide do CAR, pri jej ťažkej endoške je snažilkovanie čakanie na zázrak...a iba sa v tých bolestiach trápi 😔
luko - moc by som chcela, aby sme na // čakali spolu...tak ako tu boli vaneska a dahra...tak snáď to pri troche sťastie výjde 🙂 😉 🙂
yukki - takže končíš s liečbou?...možno je to tak lepšie, ale určo si daj aspoň antikoncepciu...i keď to neustále cpanie chémie do seba nie je bohviečo, ale čo už narobíme..!!!! 😒

yukki
10. jan 2010

Jani2, no mne dr napísal len 4 injekcie-aj to len preškrtol trojku a prepísal na 4-tak snáď to tam dnu nevyzeralo až tak desivo, čo ja viem... 😖 A s liečbou končím, ta kde to byť v mojom veku v prechode..okrem toho vo februári mi príde druhá babulka a to určite potrebujem byť v kondícii a nie takto...nevyspatá, náladová.... 😉

prahaxx
10. jan 2010

Jane, femi kvapky, resp. Valoflur kvapky su totozne, akurat jedny urcene pre lekarne a druhe su pre dealerov, odporucam velmi, okrem toho aj trosku vonkajsej masaze maternice a urcite nastudovat aj prstekovu metodu, okrem toho som pre istotu hodinu po lezala s nohami na stene.. zhoda nahod? alebo nebola sanca neotehotniet 🙂
drzim velmi velmi palce a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

luko
10. jan 2010

dahra: ak bude moznost zostat doma, tak zostanem 😉

luko
10. jan 2010

ty si bola?

janemari
autor
10. jan 2010

prahax dakujem za rady.Musim povedat ze zohnat macu,alebo femi kvapky v lekarnach je da sa povedat nemozne.A to som pochodila lekarne od Levic az po BB.A to ani nehovorim ze vo vacsich mestach e nie jedna lekaren.V meste kde mam dokinu je jedna z lekarni kde maju snad vetko.Ked uz som bola zufala ze macu nikde nedostat/okrem BB/ a pri pohladoch lekarnicok ze co to vlastne chem,som sla do tejto a tam mi vravia pravdaze mavame,ale momentalne je vypredane,ale ak chcete objednam vam a zajtra si mozete prist pre nu.Som ostala ze 😲 vy to poznate a dokonca to aj mavate 😀 Lekarnicka na to samozrejme.A teraz som tam zbehla ci ju nemaju a ona ze musia objednat,tak som sa opytala na femikvapky a ona uz su asi vypredane a ked som sa chystala odist hovori pockajte este mame posledne.Takze skusam a uvidim co to urobi.Ale vajecniky citim statocne a zacinaju sa rozbiehat aj plodne dni,takze tento tyzden snazilkujeme.Nohy si nevykladam,ale snazim sa zostat cim dlhsie lezat,skusala som aj vypodlozit zadocek.Prstikovu metodu som uz citala niekde 😉 No u mna je problem ze mam maternicu zaklonenu dozadu a este aj na zadnej strane ta adenomyoza takze je tazsie aby sa to uchytilo.

luko
10. jan 2010

jane: ja som macu objednavala cez net.

dahra
10. jan 2010

Luko,
ja som nebola doma, ale mam pracu, kde si mozem presuvat hodiny a povedat, kolko ich chcem mat. Tym sa mi dalo byt vcelku vklude. Injekcie som pichala dvakrat denne - rano okolo 9.30 (to som mala prvu sichtu hodin za sebou) a potom okolo 14.00 a sla som do druhej sichty. Injekcie je vzdy lepsie pichat niekedy cez den, nie neskor ako po 15.00. Taka mala rada ku stimulke.
Jane,
to, ze macu musia objednat a femi kvapky su vypredane je smutne svedectvo o tom, ze mnoho zien sa snazi o babo a mozno sa im tiez nedari. Dnes je riadna doba ☹