Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
3. feb 2010

ahojte,

jane - neboj sa nezostaneš tu sama, veď ťa čaká centrum, potom budeš trochu čakať ty a potom budeš tehu a stihneš to ešte tento rok 😉

jani - veľmi, veľmi ti zajtra držím prsty!

oknosmas - tiež si myslím, že mm nemá ten spg až taký zlý, bude sa to dať napraviť. len chlapi takéto veci dosť zle znášajú. pamätám si v akom šoku bol mm keď boli výsledky prvého spg - tiež to nebola žiadna sláva 😒 , ale potom začal s vitamínmi a zlepšilo sa to.

janemari
autor
3. feb 2010

Dakujem za povzbudenia ale pri mojom stasti.... Ale snazim sa na to nemysliet a ako ste pisali davam si medzniky buduci tyzden valentin potom narodky,dokina a pomadzi to cakanie ako to dopadne s mojou pracou.Takze cas kym pojdem do centra ubehne strasne rychlo.

jani zajtra srzim palceky. 😉

nastasia
3. feb 2010

Jani, drzim palceky 🙂

jani2
4. feb 2010

ahojte, tak som volala do CAR, embryjko sa vraj pekne rozmrazilo a mám prísť medzi pol jedenástou a jedenástou 🙂 🙂 🙂

majkal
4. feb 2010

ahojte babule,

jani: super! 🙂 a novy zivot zacina 😉 .... silno drzim palce, nech prelomis tu smolu z rubriky KET a najdes si o par dni // na testiku .... tfuj tfuj tfuj ....

oknosmas
4. feb 2010

jani, silno na teba budeme vsetky mysliet a verit, ze dnes sa to cele zacne 😉 drzte sa (obaja, ci traja?)

oknosmas
4. feb 2010

zienky, chcem sa spytat, od decembra mam stale prsia ako pred mrchou, napuchnute a bolave, najskor som myslela, ze je to pms, potom chvilku, ze tehu a teraz uz neviem, co si mysliet... ono to nie je zly pocit, ked sa vam lentilky pod kobercom zrazu nafuknu, to je fajn na sebavedomie a aj mm je spokojnejsi, hoci mi vzdy tvrdil,ze mu moja velkost vyhovuje...no, neviem, ci sa priste mam citit ako v puberte, ked nam rastli prsia a trocha to bolelo, alebo to je znakom dacoho ineho. nemate skusenost???

oknosmas
4. feb 2010

uz sa asi prejavuju priznaky injekcie naplno, mam odpor k milovaniu a dotykom manzela a on teraz akoby bol pod vplyvom hormonov tiez, len naopak ako ja a stale ma chut...fuuu...takze sa troska hadame o tieto veci...uz nech je toto vsetko prec...

dahra
4. feb 2010

Caute,
Jani,
vela zdaru!
Oknosmas,
na zaciatku injekcia posobi povzbudzujuco - prve dni, takze clovek sa citi skvele. Mozno to aj vidno, prsia spevneju, ...neviem, neriesila som, lebo v tom case na injekciach som uz neratala s prirodzenym otehotnenim,tak som to vypustila...Inak by som sa na ne nedala. Ja som nimi len vyuzila cas do IVF, aby sa nahodou endo nerozbujnela znova.
Neskorsie mi praveze telo ochablo, okolo pasa, prsia ovisli - tiez nemalo co velm 😝 i, ale mala som telo ako moja mama teraz 😀. Po IVF mi prsia narastli, ale kedy ...netusim, slo to postupne.
My sme si kupili lubri-gel a sem-tam sme "to" robili, aby sme nevysli z cviku. Manzel nenaliehal, ked ma komp, nic mu nechyba 😀 😀 😀, takze u nas to bolo lahke.

oknosmas
4. feb 2010

no..mojmu mm to akosi s pc nestaci,nedokaze pochopit,ze nemam chut.vraj co by sa mi stalo a tak..tie reci..ja na tehotenstvo teraz nemyslim,viem ze to nejde..a prsia ma zacali boliet uz 2 mesiace pred injekciou..este som nevedela,ze mam endometriozu..tak uvidime,co budu robit dalej..

jani2
4. feb 2010

ahojte,
už som doma...tak do CAR sme prišli presne o pol jedenástej, nečakali sme ani 5 minút a už nás embryologička zavolala, vraj embryjko sa jej veľmi páči, pekne sa rozmrazilo a zlepšilo si známku z 2 na 1-2, potom som sa išla prezliecť ešte s jednou dievčinou čo mala ET a už nás volali....doktor bol milý (no ako vždy), mal tam aj nejakého mladého na zaúčanie, tak mu vysvetľoval čo a ako a ten mladý po zákroku vravel, že to bude chlapček 😉, tak som mu povedala že u mňa asi zas "baba", tak tam bola taká fajn atmosféra...potom som 20 minút poležala v posteli, ešte chvíľu pohovor v kancli s doktorom a domov...doktor vravel, že u mňa je veľká nádej na tehotenstvo a že na 100% som už tehotná...dobre mi to padlo, ale myslím si, že to dodával takej psychickej sily 🙂...takže už len čakať, budem rada ak to výjde a ak nie, nuž čo, budem bojovať ďalej!
oknosmas - ja som problém so sexíkom mala tiež pri antikoncepcii...ja som chytala až "nerva", keď ma začal manžel hladkať a videla som že by niečo chcel....nechcela som byť na neho hnusná....ale ja som taaaak nemala chuť...niekedy som sa premohla ale mnohokrát som sa vyhovorila a je pravda, že bol z toho nervózny a nevrlý 😢 ...ale ako som prestala brať antikoncepciu, je to s chuťou omnoho lepšie 😵 ...takže len to nejak vydržať!

janemari
autor
4. feb 2010

Tak jani potichucky gratulujem ke tehu a verim spolu s lekarom ze uz si na 100% tehulka.Uz teraz sa tesim na na tvoju dialnicu //.

Onkomas ta nechut je len prechodna a povedz muzikovi resp.vysvetli mu alebo daj precitat pribalovy letak co sposobuju injekcie.Aj ked pri niektorych chlapoch je to uplne zbytocne.A ked to inak nepojde,kupte si lubrikacny gel aby ta to nebolelo a dohodnite sa ze budete spolu cca 2 krat tyzdenne a potom si uz len budes musiet hryznut do jazyka a nejako si to "pretrpiet".MYslim si vsak ze je to len prudka reakcia na prvu injekciu a po dalsiej si uz telo zvykne a budes v "normale"

evina0
4. feb 2010

onkosmas s tymi prsiami to je asi koli hormonom..a s tym milovanim by ta mal manzel pochopit, ani ja som nemala takmer ziadnu chut nato ked som bola v liecbe,ale boli dni kedy som zase mala chut 😉
MM bol aj rad ze sa mi stratila chut,kedze chodil s prace vycerpany a bol rad ze cosi dorobil do prace,hodil rychlu sprchu a siel spat. mm totizto tvrdi ze vztah ci manzelstvo sa nezaklada na sexe 😀 to ja som bola v minulosti ci v mladosti ta co sa jedovala ked on bol unaveny..a teraz pocas tehulkovania tiez sex casto nebyva a mm to asi len vyhovuje 😅 ..ale skor si myslim ze sa teraz skor boji 😉
ani sa nenazdas abudes mat opet na vsetko chut ..liecba zbehne ako voda
drz sa
dahra nasi manzelia su asi rovnaky..ked sedi za pc a cosi kdesi kutre tak mu ani neprislo ze davno nebol keksik 🙂

jani 😵 😵 super coskoro budes aj ty tehulka.davaj teraz na seba pozor.

oknosmas
4. feb 2010

vdaka za rady a podporu...a jani, blahozelam...drzime ti vsetky palceky a uz o par dni nam tu vsetkym ukazes krasne kolajnicky...a budes velka frajerka 😎 tesime sa s tebou 😉

oknosmas
4. feb 2010

este mame jeden problem, mm bol vcera na kontrolnom spermiograme a zistili mu znizenu schopnost oplodnenia vajicka...jeho zubrienky su trocha lenive, i ked to nie je take hrozne, ale su...tak by som chcela vediet, ci mate skusenost a neviete, co je dobre na zlepsenie ich pohyblivosti. je to zla kombinacia s endometriozou a tak mam hlavu plnu smutku. no, verim, ze je to riesitelne a liecitelne a dufam, ze ho budem moct napchat dakymi vitaminmi, po ktorych sa to zlepsi...viete poradit?

majkal
5. feb 2010

Dobre ranko,

ako sa mate? 🙂

U mna je zatial vsetko v ramci normy. Navaly sa trosku zacali stupnovat, ale este stale je to OK. Mam dotaz:

Boleli Vas pocas lieby vajecniky?

Mna boli snad cele vnutro ☹ .... mocove cesty-des .... dnes sa pridali vajecniky .... je to normalne?

Este by som chcela vediet, ci Vas pocas liecby na gynde len pichali, alebo Vas pozrel aj doktor? Ja idem v utorok na 3. lucrinku, tak rozmyslam, ze si asi s nim dam pohovor o tych bolestiach, lebo inak ma len sestricka pichne a idem prec .... muzik mi donesie aj pruzky na testovanie mocu, tak skusim cez vikend potestovat, ci mam moc v poriadku - ak teda z toho vyjdem 😀 .... citala som, ze jednym z neziaducich ucinkov Lucrinu moze byt aj zapal mocovych ciest 😖 ... ale nechcem robit paniku.

Inak je vsetko OK. Dufam, ze aj u Vas .... Drzte sa a pekny den a este krajsi vikend 😉

katie233
5. feb 2010

Ahojte 🙂. Jani, dávaj na seba pozor 😵. Držím palce.

Majkal, aj mňa počas liečby pobolievali vaječníky :(. Kontrolu mi gyn robil až po 4. injekcii. Chcel zhodnotiť situáciu, či mi majú dávať ešte injekcie, alebo podstúpim second-look LSK. Ďalšiu injekciu som už nedostala, a mesiac na to som už mala po operácii 🙂.

majkal
5. feb 2010

katie: dik, no tie vajecniky sa este daju vydrzat, ale tie mocove cesty - neviem, neviem - robi mi to starosti. Ja som si dala zavazok ze 4 injekcie musim vydrzat! ale chcela by som zobrat 5, tak uvidime .... A second-look LSK ti ako dopadla? Ja mam z toho celeho akesi zmiesane pocity .... ved ta liecba by mala endo zastavit nie? a ja mam pocit ako pred LSK, akoby sa mi tie loziska "rozlievali" po celom bruchu ☹ .... joooj .... kedy to prestane? .... ja znesiem vela ... ale toto neviem dokedy vydrzim ... kazdu chvilu som na zachode .... len ma trosku pritlaci na cikanie a ide mi mocovy mechur roztrhnut 😠 .... mam pocit, ze odkedy mi objavili ureaplasmu, tak vsetko ide dole vodou a vsetko s tym suvisi ... hoc sme to preliecili ... tak mam po nej asi pamiatku a nasledky ☹

lilix
5. feb 2010

ahojte. chcem sa spytat ako vam diagnostikovali endometriozu? na zaklade coho? akym vysetrenim. dik

majkal
5. feb 2010

lilix: laparoskopia. Z krvi ti moze vyjst zvyseny onkomarker CA 125, ale endo moze potvrdit len laparka.

oknosmas
5. feb 2010

lilix, ja som mala zvacseny vajecnik a cysty a lekar hned povedal, ze to moze byt endometrioza podla vsetkych naznakov. urobili mi testy, ci sa nejedna o mimomaternicove a hned ma brali na laparku

evina0
5. feb 2010

lilix jedine to zistia laparoskopiou

oknosmas na pohyblivost a mnozstvo mm bral Profertil, vitamin E 500 a vitamin C. dostal to az po druhom spg. prvy bol taky isty a mali sme ist aj na treti no uz nebolo treba lebo som otehotnela.hlavu hore zase to neni take strasne. boli aj su strasne zle spg a zena otehotnela ci uz prirodzene alebo pomocou vedy. s toho si hlavu vobec nerob. mne kazdy vravel ze profertil je slaby( prilis drahy) ale neviem nam zjavne aj to pomohlo..zalezi na urologovi co mu predpise 😉

luko
5. feb 2010

ahojte, som tu par dni nebola, mam nove akurat ze dnes zacinam pichat dipherellin, takze uz naozaj priprava na IVF 🙂

jani2
5. feb 2010

luko - tak už si začala!..teraz to naberie poriadny spád...za chvíľku budeš mať embryjka v brušku a budeš čakať ako ja...inak to čakanie nič moc...som prvý deň po KET a už ma napadla bláznivá myšlienka testovať 😵 ....nemám rada túto neistotu!

luko
5. feb 2010

jani 😀 to by si si asi nevytestovala nic moc...ale tak na ten 8 den...co citam baby uz niektore mali //..a

jani2
5. feb 2010

..ja sa chystám testovať na ten 10 deň ale myslím si, že už 7..8. deň budem vedieť na čom som, to mi pri neúspešných IVF začalo špinenie a to je u mňa koniec...tak dúfam, že tento krát špinenie neuvidím! 😉 ..
a ako si zvládla injekciu..picháš sama, či manžel?

luko
5. feb 2010

dnes zacinam, ked pridem domov...sama si budem 😉

luko
5. feb 2010

jani...tak tfuj tfuj, nech vam to vyjde 🙂

jani2
5. feb 2010

luko - tak príjemné pichulkovanie 😵

oknosmas
5. feb 2010

jeeejda...luko a to sa picha kde? do bruska alebo kde? sama? fuuu....tak odvahu do toho a nech to vsetko vyjde...ako to vyjde aj jani, ta o par dni uz bude s kolajnickami 🙂