Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
12. feb 2010

natalca: ty si to tu uz vlastne pisala, zabudla som 😝 .... no drzim palce, aby to bol naozaj len plany poplach .... mne robili laparoskopiu, lebo sa nam nedarilo babo a chcela som mat istotu, ze mam priechodne vajickovody a ze nemam endometriozu .... no, ale mala som tusak, ze endo u mna je 😒 nikdy som sice nemala bolestivu mrchu ... ale posledne mesiace ma pobolievalo podbrusko, akoby mocovy mechur a postupne sa to stupnovalo, az to bolelo vkuse ....

luko
12. feb 2010

natalca...nie nemam bolesti takmer vobec...krize ma boleli tak 2 roky dozadu urcity cas, ale preslo to.

zlatanka...tak to ked mas kratky budeme na tom podobne...ja uz tyzden picham 😉 ja mam ale dlhy

janemari
autor
12. feb 2010

Ahojte prisla som vas pozdravit.Konecne vikend a dufam,ze k niecomu dospejeme a hlavne sa pripravim na posledny tazden pred rozhodnutim.

natalca ja mavam bolesti pri mrche aj v podbrusku a taha sa mi to do krizov a o to viac ze mam maternicu naklonenu dozadu.

natalca
13. feb 2010

dobre ranko dievcata, takze podla vasich vyjadreni to u mna nebude plany poplach 😢
no co uz, tak musim bojovat 😉
otehu, pojde asi tazko, ale ja sa nevzdam 😵

janemari
autor
13. feb 2010

natalca nevzdavaj sa ved kolko bab otehotnelo prirodzene.A ked to nepojde prirodzene tak potom ti pomozu lekari.Ale podstata je ta ze sa dopracujes k dietatku.

jani2
13. feb 2010

jane - tak ten tvoj manžel by už fakt zaslúžil poza uši!....a hlavne by si mal uvedomiť akú hlúposť trepe, keď vraví, že nechce dieťa, veď takto stratí teba a možnosť mať deti - a to len kvôli rodičom, ktorí sa zbytočne motajú do života svojho syna 😖
...inak ja som včera poobede išla vyhodiť test z kúpeľky do koša a objavila som tam náznak, ale skutočne slabunký náznak druhej čiarky, neviem či som si to aj nedomyslela, ale aj manžel ju tam videl....tak zas začínam veriť, že možno, možno.....špinenie už tiež dávnejšie nemám, tak som zas na pochybách, čo to moje telo robí 😒 ....dnes som bola aj v meste a chcela som si kúpiť druhý testík, ale nenatrafila som na žiadnu otvorenú lekáreň, tak budem musieť vydržať do štvrtku na krv, pretože manželík test už odmieta kúpiť, vraj si počkáme už na poriadný krvný test ako takto stále pochybovať, ach jaj ....to čakanie po transfere je skutočne neznesiteľné

oknosmas
13. feb 2010

to cakanie fakt musi byt strasne..ale snad sa ti oplati cakat.. 😀 zienky mala niektora z vas len 1 injekciu po laparke?kedy ste dostali mrchu..mne prisla netypicky..po 22 dnoch cyklu.to je 18 dni po injekcii..dalsiu uz nechcem.myslela som ze to nebude tak skoro.ved mavam 3 dnovy cykls

prahaxx
13. feb 2010

jani2 - no dufam, ze ma nezastrelis, ale podla jedinej svojej skusenosti by som to vobec nevidela stratene. vsetko to suvisi s hladinou tehu hormonu, mne 4 testy neukazali nic a ked jeden nakoniec ukazal, tak som zacala spinit. Nevzdavaj to, inak ja by som to nevydrzala, v DM drogerii sa da kupit test modra sprava - pruzkovy za 1 euro, tak by to mozno stalo za to trosku viac sa potesit 🙂

janemari - no babatko ste riesili uz velakrat a mrzi ze je to s tym tvojim chlapom stale dookola zacarovany kruh ☹ uz je ale vo veku, kedy by mal vediet, co vlastne chce, a ak by nahodou nevedel, tak ma zenu, nech sa opyta a dozvie sa 🙂
je ale pravda, ze bez deti by bol zivot prazdny, co ich nahradi ?
verim, ze sa to da do poriadku uz nastalo!! aby si bola stastna 🙂

a zienky, ktore bojujete s touto mrchou, dufam, ze sa Vam vsetkym poradi vytuzene babatko 🙂

zlatanka30
13. feb 2010

ahojte .majkal dakujem.je tu niekto kto uzival va case liecby kyselinu listovu.mne vcera povedal krajko,ze ju mozem uzivat i ked sa mi to zda cudne.teraz neviem aku pretoze je roznych koncentraciach 😲

oknosmas
13. feb 2010

ja beriem kyselinu listovu..i ked nie uplne pravidelne..beriem tu s vitaminom e..vola sa elasti-q.Ale na folii som nenasla aka to je gramaz..Krabicku uz nemam

luko
13. feb 2010

jani...ono ta druha ciarka sa moze objavit aj po uplynuti casu...ale vtedy to byva klamlive, preto sa neodporuca vyberat testy z kosa....ale na druhej strane, to neznamena, ze nebola tehotenska....tak verim, ze si ju tam predsa len najdes, spinenie nic neznamena, vela bab spinilo a bolo tehu...myslim an teba silno 🙂

luko
13. feb 2010

tak a urobila som si radost 😀 :
http://www.astratex.sk/pyzamo-dominique/zupany-...

luko
13. feb 2010

jani..to by bolo super, kebyze zajtra zahlasis, ze testik bude pozitivny...ale to asi nezozenies test zajtra co?

janecka84
13. feb 2010

ahojte dievcata ktora mi moze poradit.bola som na llaparoskopii zistili mi pritomne male folikuli vo velkosti cca 10mm a momentalne beriem injekcie priblizne pol roka mate niektora s tim skusenost ako to bude potom prebiehat 😲

luko
13. feb 2010

janecka...ak mas na mysli, co bude potom, tak predpokladam, ze sa budete moct prirodzene snazit a az ked sa nepodari, mozete vyskusat umele oplodnenie...resp. vam ho odporucia hned, co zas zavisi od rozsahu endometrozy a muzovho spg resp. dalsich faktorov

ika33
14. feb 2010

Ahojte babulky.

Prajem vám všetkým krásny slnečný Valentínsky deň 🙂 Nech vám tento deň prinesie veľa krásnych chvíľ.

😀

luko
14. feb 2010

ahoj ikus, aj tebe...ale ja soms a ho rozhodla tento rok ignorovat 😀

janemari
autor
14. feb 2010

ahojte prisla som vas pozdravit a popriat este krasny zvysok nedele.A ako to dopadlo s mojim muzom?Som mu povedala nech sa rozhodne co chce dalej.A ze ak nechce mat dieta,ze ja ho do toho tlacit nebudem,ale nech caka ze ani ja doma nezostanem.Najdem si inu pracu,lepsiu/lebo podla neho je tato moja podradna/a odidem z domu a budem si budovat karieru.A ze on zostane doma a kedze podla neho staroslivost o domacnost nieje nic moze sa starat sam o seba a robit to nic sam.Odisla som do prace a do hodin prisla sms ze dieta chce,vcera ma pozval na pizzu a dnes bolo valentinske prekvapenie.A ja som mu nic nekupila 😀 Takze asi tak v skratke.

jani drzim palceky aby napriek vsetkemu bola //

janecka folikuli z nas ma kazda,zalezi len na tom ci ti dozrievaju,prasknu,ci mas priechodne vajickovody a v poriadku maternicu.Ak je toto vsetko ok a manzel ma dobry spermiogram si uspesna adeptka na prirodzene tehulkovanie.Ak nie tak ta Care.

onkomas aj ja som mala este po prvej injekcii mrchu tak to je v poriadku.Okrem toho myslim ze to bola mirip mala pocas celej liecby mrchu.

luko
14. feb 2010

janemari...no vidis...som ti vravela, ze dostane rozum 😀 s tou karierou by som to tiez tak riesila...ked nie dieta, tak nech na to dupne clovek aspon v robote 😉

ja som mala MS pocas 1. injekcie, potom uz nie

janemari
autor
14. feb 2010

luko a co ine by mi ostavalo,len si najst lepsiu a hlavne dobre platenu pracu najlepsie na jednu smenu a nie ako teraz chodim na 3 smeny.A tuto robotu som si nechavala resp.zostavala v nej len kvoli tomu ze pojdem na matersku.Ale akosi clovek mieni.... A este aj tak neviem ci vobec budem mat pracu od aprila.

luko
14. feb 2010

jane...ja by som uz tiez asi v skolstve nebola...keby neplanujem baby 😉

jani2
14. feb 2010

jane - tak treba na neho - tvrdo, nech si už konečne uvedomí čo vôbec chce 😎 ...ale je dobrý znak že sa odhodlal poslať SMS a dokonca nezabudol na valentína, niektorí by sa aj zaťali 😉
luko - ja bývam na dedine, do mesta sa už teraz nedostanem, takže testík si nekúpim a manžel už kúpiť odmieta..tak musím čakať do toho štvrtku 😢 ...špinenie už niekoľko dní nemám, tak zas som namotaná, že predsa som tehulka...no ak vo štvrtok bude zlá správička, tak ju zas budem ťažko rozdýchavať! 😒

luko
14. feb 2010

jeeej, mojik, spinenie prestalo? to sa moc tesim 😵
u nas toho valentina inicioval skor muz ale ja som ho zrusila...urobime si pekny vikend ked bude nalada a nie ked je to v kalendari...cim nechcem nikoho odradzat...len skratka momentalne nemam na to ani pomyslenie

lucy778
14. feb 2010

ahojte,

jane - no predsa to ešte nebude stratené s tým tvojím mužom, tak nech to čoskoro vyjde! 😉

jani - nádej stále je a ja verím, že tvoje želanie sa naplní, ale to čakanie je hrozné 😝

mne aby náhodou nebolo málo, tak som zase chytila nejakú pliagu, celý deň ležím a kurírujem sa, mala som aj zvýšenú teplotu, tak sa len nalievam čajom s citronom a medom, lebo moje možnosti sú akosi obmedzené a nerada by som toho drobčeka ohrozila ☹ a to som plánovala, že celú nedeľu budem písať tú nešťastnú bakalárku, keďže vo štvrtok mi ju treba odovzdať na posúdenie. lenže akosi nie som schopná nič robiť, nie to ešte písať a akurát ma tak chytajú záchvaty plaču. dobre mi tak, keď to vždy takto odkladám, ale popri práci a všetkom ostatnom jednoducho nestíham 😒

janemari
autor
14. feb 2010

posuvam nas na prvu stranu lebo dnes to tu nejako flakame 😎

luko
14. feb 2010

my sme dnes kvasili doma...nikam sa mi nechcelo...takze upratovanie, citanie, pocitac

katie233
15. feb 2010

Dobré ráno, dievčatá 🙂. Ako ste prežili valentína? My sme boli na výlete v TN. Výlet bol fajn, len som asi prechladla. Šteklí ma nos, svrbia oči, a strašne bolí hrdlo. Ale tak mi treba, bundu som nechala v aute a presúvala som sa bez nej. A aj keď krásne svietilo slniečko, teplo teda nebolo.

A vám posielam T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

evina0
15. feb 2010

janemari som rada ze manzel sa takto zachoval 😉 mozno ten vecer co to povedal len mal proste len blba den.
prajem Ti naozaj aby si uz coskoro bola tehulka.potom uvidis aky krasny je zivot aj ked ta bude manzel jedovat..bude ti to jedno 😉 budes sa sustredit na rastuce brusko a vsetko pojde lahsie.

lucy na bolest hrdla si davaj aj na noc slany teply obklad, pi vela caju s citronom a ak skus vypit aj stavu samotnu s celeho citornu.to mne zaberalo aj na teploty a jedz kopec ovocia ako mandarinky ci pomarance. ja som mala aj silnu nadchu a na to mi pomohlo naparovanie nam kamilkami( to mi lekar poradil) a treba hodne lezat a oddychvat..ja ak spominas tak som v chorobe( asi cripke) a teplotach stravila cele Vianoce.ale nevzala som ani jednu tabletku az sa lekar cudoval..najviac mi naozaj pomahala stava s citonu a to som si dala 2x denne. ale keby ti vaskocila teplota nad 38 stupnov chod k lekarovi .ako mne povedal je lepsie dat vcas ked treba antibiotika ako nehat telo v horucke..ta viac skodi babenku.
drzkajte sa babulky.

😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵

tulipanike
15. feb 2010

ahojte 🙂

janemari, som rada, ze sa manzel umudril, a verim, ze mozno prave toto bolo brzdenim v tehulkovani
teraz sa to uz urcite podari 🙂

pre vsetky snazilecky: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucy778
15. feb 2010

ahojte,

evina - ďakujem za rady, presne tak to robím. bola som aj u dokyho ráno a predpísal mi bioparox, ale pomáha aj kloktanie slanou vodou, tak ten bioparox mám viacmenej v zálohe, aj keď ma ubezpečili, že je bezpečný.
dnes som už naobed odišla z práce, čo sa dalo som popresúvala a do stredy sa hádam pozviecham, lebo vo štvrtok frčím do školy. celé poobedie som prespala a je mi trošku lepšie klolp, klop, klop.