Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
11. jún 2009

skajka, takze cakas dvojicky? to musi byt super!
svagrina ma dovicky dvojvajecne/ chlapcov, budu mat 2 roky, tak drzim palce 🙂

flyangel
11. jún 2009

no ale hlavne je ze budes mat krasne deticky...dajak sa uz s tym da bojovat lebo budes vediet ze mas deticky...inac ako sa mas?ako si uzivas tehu:? 🙂

scarlette
11. jún 2009

hej po Ivf, dakujem

kocky ja prcham ideme dnesna jednu kolaudacnu party, po sto rokoch 🙂

pekny vecer

filmushka
11. jún 2009

tak sme ostali same? ja cakam na manzela....asi to tu vypnem, od obeda som tu skoro stale 😀

flyangel
11. jún 2009

no ved jasne scar viem..ale aspon ze tak..filmush 😉

filmushka
11. jún 2009

tak ja sa tu rozlucim, som velmi rada, ze som vas vsetky takto online stretla, je to fakt super na pokec a vobec,
esteze vas mam :-* 😵 🙂 😉
papa

nastasia
11. jún 2009

jeeej, my mame novu temu 🙂

baby zajtra idem, ze vraj k najlepsiemu sonografistovi na sk a aj odbornikovi na endo. tak mi drzte palce, nech aj on povie, ze mam ist na laparku

filmushka
11. jún 2009

ahoj nastasia
drzim palce u Dokiho, ked najlepsi, tak hadam dobre poradi... 🙂

filmushka
11. jún 2009

ja som po laparke 2. tyzden

nastasia
11. jún 2009

filmushka, ake si mala priznaky, ak sa mozem spytat? a dakujem, dufam, ze to dobre dopadne

janemari
autor
11. jún 2009

Som spat,idem docitat.

filmushka
11. jún 2009

no ja som mala bolestive kramy,ale velmi velmi bolestive a az sme sa zacali snazit o babo, tak som - sme to zacali s Dr. riesit...a zistilo sa ze mam endo.... tak to este predychavam ....a idem sa dat na liecbu. to som este predtym asi vyse pol roka brala Duphaston, no ten nic nepomohol....a este som mala polypy 2 v maternici, aj to mi vybrali.
neboj, cim skor ti to zistia, co ti je, tym lepsie.

filmushka
11. jún 2009

ahoj janemari, tak ako sa mame?
uz sa aj rozprsalo ☹ mato/manzel sa vyhovara na dazd, este je v praci 😠

janemari
autor
11. jún 2009

filmus ak ta taha pod pupkom a si len 2 tyzdne po LSK tak to je normalne.Nemala by si sa este velmi prepinat.Oddychuj aby sa vsetko poriadne preliecilo.

filmushka
11. jún 2009

to ma boli okolo pupku, take divne miesto, tam ma to nikdy nebolelo, hadam je to oki, diky

nastasia
11. jún 2009

filmushka, ja si normalne zelam nech je to endo. bude to pre mna ulava, ked uz konecne zistia co mi je. lebo je to tazke hlavne na psychiku zit stale v neistote a rozmyslat co mi asi je...no, lae snad sa to uz coskoro dozviem

filmushka
11. jún 2009

nastasia a ake mas priznaky?

nastasia
11. jún 2009

ja mam od svojich 12-tich silne bolesti pri ms, ale teraz je to o trochu lepsie, uz mozem ist aspon do skoly 🙂

ale co ma najviac trapi je velmi bolestivy styk uz tri roky...a palenie pri moceni 😒 bola som u siedmych gynekologov v priebehu tych 3 rokov. a az tohto posledneho napadla endometrioza. ale ktovie mozno je daco ine

filmushka
11. jún 2009

no jeje, tak to ti nezavidim, teda skusenost s tolkymi dokimi, ved je to na nervy....
neboj, bude vsetko ok, ked sa tam doki kukne, zisti, co a ako to tam mas...
a budete mudrejsi. 🙂

janemari
autor
11. jún 2009

nastasia aj ja som mala problemy pri styku,hlavne ked narazil na bolesive miesto som videla vsetkych svatych.Aj ked ma gyn.vysetrovala/moja predchadzajuca/ma to bolelo a ona mi len.To vas nemoze boliet musite sa len uvolnit.Ako by som nevedela co ma boli a co nie. 😠

filmushka
11. jún 2009

inac ja som mala tiez take bolesti, som zo skoly, z prace musela ist domov, dokonca raz muz musel prist po mna na aute, co som mala pracu 400m od domu a to som sa mu este vyvracala v aute, co mi tak prislo zle (mala som sacok v aute...), tak viem, ako ti byva...no to asi vsetkym nam tu, co sme 😉
tak som ja len zvedava, ako to cele dopadne a jasne, ze som zvedava aj na vas vsetky, ako to s nami dopadne
😵 😵 😵

nastasia
11. jún 2009

najlepsie na tom je, ze vsetci tvrdili, ze som v pohode, ze mi nic nie je. jeden debil mi dokonca povedal, ze ma to nemoze boliet. a ked som sa ho spytala, ze ci to nemoze byt z antikoncepcie tak mi povedal, ze na to sa vyhovaraju len promiskuitne zeny 😲 taka zlost do mna vosla, ze som sa hned odhlasila a povedala mu co si o nom myslim. inak kamoska k nemu chodi a je snim veeelmi spokojna. ale jej nic nie je takze chodi len na preventivky

filmushka
11. jún 2009

no bohuzial, kym sa zisti nasa diagnoza, to potrva....
nastasia, ak sa smiem spytat, snazite sa aj o babo?

janemari
autor
11. jún 2009

No ako sa dostala tato tema endometriozy na verejnost,lekari su opatrnejsi a myslim,ze uz budu pozornejsi pri zenach s nasimi problemami.Aj ja som ku koncu vracala pri mrche.Bolo to nieco strasneee.Uz to nechcem zazit,nikdy viac.

nastasia
11. jún 2009

nie nesnazime, cakame co bude, ci pojdem na laparku. okrem toho u nas je styk tak raz za tri mesiace kvoli mojim problemom. moj priatel najprv nechcel velmi babo az o par rokov, potom navrhol, ze od roku 2010 mozme snazilkovat, ale teraz po tychto problemoch sme si povedali, ze po laparke...ale ak by mi nasli endo, tak asi to aj bude vychadzat na ten rok 2010, uvidime.. a ty mas teraz liecbu nejaku, ci sa mate hned snazit?

nastasia
11. jún 2009

mne sa zda, ze teraz horsie prezivam ovulaciu, zvykne ma prehanat a strasne ma boli vajecnik ako keby som tam mala kamen. aj mi je trochu na zvracanie. akurat mam ovulku 😀

nastasia
11. jún 2009

ved to je smutne, ze endometrioza je tu uz dlho, ale prislo sa na nu len nedavno. tie zeny v min. sa museli citit hrozne, ked im bolo cely zivot zle a nevedeli preco

filmushka
11. jún 2009

ja sa mam ohlasit tyzden predtym ako dostanem kramy, zajdem za dokim (to je o tyzden), a povie co a ako...a zacne sa s liekmi... tak som este z toho mimo a spametavam sa. a boli ma to teraz pri pupku, asi si pojdem lahnut.

filmushka
11. jún 2009

uz je to civilizacna choroba som to niekde pocula, celkom dobra stranka je endometrioza.cz

nastasia
11. jún 2009

janemari, a po liecbe ta to pri sexe este boli? ja som z toho taka deprimovana, lebo toto je moj prvy partner a boli ma to od zaciatku ako sme spolu zacali sex. zit takze ani neviem ake to je mat sex bez bolesti 😒 ale dufam, ze raz sa dockam 🙂