Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
6. máj 2010

Ahojte.Co sa tyka muza tak vysledky ma vyborne/mam pocit ze ho poprosia o darcovstvo/ a podla dokiho treba ist do toho.Mam vsak trochu obavu ci sa uchyti embrijko kedze zadna stena maternice je zhrubnuta a deformovana endoskou-adenomyozou.Bude verit vsak ze poputuje na tu zdravu stranu a tam sa uchyti.Ja tiez zvazujem hned po porode ak otehotniem 😅 brat HAK lebo ked mam takuto agresivnu endosku nebudem moct fungovat pri malom dietati a ked viem ze sa to bude len zhorsovat.

luko
7. máj 2010

ahojte babulky, bohuzial nemam dobru spravu, KET sa nekona, ani jedno zo 4 embryjok neprezilo v kvalite, ktora by sa dala vkladat ☹

jani2
7. máj 2010

luko - to je mi moc ľúto 😢 ...ale treba nabrať silu a ísť ďalej....vieš, že 1.IVF nie vždy výjde, treba skúšať!
jane - určite ti budú vkladať dve embryjka, to by bolo aby sa aspoň jedno neuchytilo na prednej stene 😉

janemari
autor
7. máj 2010

luko ☹ to nemyslis vazne.To nechapem 😖

jani mne doki povedal ze vkladaju len jedno,lebo sa snazia aby nebolo viac plodove tehu,ale myslim ze to bude zalezat aj od kvality vajok,ak budu len 2 tak vlozia myslim 2 😎

dahra
7. máj 2010

Caute zienky,
posledne tu pribuda dost ☹ sprav.
Luko,
to je fakt divne, ze ani jedno. Niekedy si myslim, ze tie velke centra v BA a KE to robia ako na beziacom pase a pritom je to taka citliva vec. Tiez sa obavam o sestru a ak jej nevyjde 1.IVF, mozno by mala skusit Helios alebo Iscare v Martine, tie maju vcelku dobre vysledky. Nedavno som citala, ze v KE v SPLN-e zle zamrazil i - oficialne {v podstate zabudli -neoficialne} viac nez 10 embryi...nemam slov.
Jane,
aj Iscare je za 1-plodove? To aj Helios, tam vkladaju 2 len zenam starsim ako 35. Ale kto chce, tak asi moze mat aj dve vlozene. Zavisi od situacie, ale su hlavne za jednoplodove.

O tej HAK rozmyslam tiez, ze hned po porode supnem. Endo je tak priserne nevyspytatelna. U niekoho mlci a niekomu robi sarapatu.
Drzim vsetkym snazilkam palce, nech sa boj o babatko pre vsetky skonci skorym vitazstvom.
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

janemari
autor
7. máj 2010

dahra ked sme boli na konzultacii tak nam tak doki povedal,im ide o jednoplodove tehotenstvo.Lebo viac plodove je vlastne komplikacia,deticky s rodia skor,maju nizsiu hmotnost,su nachylnejsie na nejake poruchy a tak.Ze im ide skratka o to aby sa narodilo jedno zdrave,donosene dieta.Samozrejme ze sa neda zabranit aby npr.neboli jednovajecne dvojicky,ale snazia sa o jednoplodove tehu.

henika40
7. máj 2010

ahoj baby,
jaaj, keby cas nehral taku velku rolu pri endoske.. ☹ mohla by som zopar otazok - neviete, moc znizuje / ovplyvnuje endo kvalitu a pocet vajicok ziskanych pri odbere? ked hned po porode by ste chceli nasadit HAK, myslite, ze pomaha pri endo?..
.. urcite by som bola za vlozenie 2 embryjok.. vyssia sanca, ze sa aspon jedno uchyti.. a ked sa chytia obe, z dlhoocakavanej jednej bublinky, budu proste 2 😉

ivizna
7. máj 2010

čaute dlho som tu u vás nebola moje prípravy do Grécka vrcholia no ked vidím aká je tam situácia tak sa mi tam ani moc nechce. no ale už nespravím nič stálo ma to vela penazí a už to nevzdám a v utorok už letím.
No ako som spomínala bola som na laparke a teraz čakám na mrchu aby som mohla začať s liečbou moj doktor mi dal HAK cerazette na 6mesiacov tak som zvedavá čo to bude so mnou robiť. injekcie mi nemohol dať vraj sú moc drahé a na pol roka by mi to poistovna nepreplatila kedže idem na tak dlho preč. No a vraj po dobratí HAK ma čaká dalšia laparka no ked mi to povedal tak som myslela že ma asi vykotí.
No začínam rozmýšlať že ked sa vrátim z Grécka a budem mať po laparke asi sa začnem snažiť aj ja 😉 ak to tam s ním (s mojim priatelom ) vydržím 🙂 alebo on so mnou? 🙂

jani2
7. máj 2010

henika - endo vôbec neovplyvňuje kvalitu vajíčok, ja mám endo hlavne na vaječníkoch (4.stupeň), 5 lapáriek za sebou, vždy mi z nich kúsoch "odťali" a aj tak som pri stimulke mala 22 vajíčok, ostalo nám 14 krásnych blastocýst a embryologička ich veľmi, veľmi chválila čo sa do kvality týka 🙂 (však z toho IVF mám aj dcérku).....takže žiadne obavy, endo na kvalitu vajíčok určite nemá vplyv! 🙂

janemari
autor
7. máj 2010

ja si myslim ze z tvorbou vajicok nemame problem/myslim endacky/skor je problem aby sa oplodnili v tele/ale mimo to pojde bez problemov,myslim 😅 / a potom je uz len na prirode ci sa embrijko dokaze udrzat v tele.Podla mna je ten problem ze endoska nedovoli oplodnit vajicko a nasledne ho aj udrzat v tele.Neviem je to len moj nazor.

henika40
8. máj 2010

dakujem za dus. podporu,
jani2, pozrela som tvoj fotoblog a precitala vas pribeh.. aj dychat som prestala a stisli sa mi slzy do oci, je mi to luto, lahke ste to teda vobec nemali.. no mala je velka bojovnicka (ako aj mamina), velice nadhernucka 🙂
janemari, bude to tak, inak by sa nam zadarilo aj prirodzene.. moj pripad je velicne obdobny, ani nie par mesiacov po liecbe a endo spat.. no musime verit a mysliet pozitivne, ze nam to vyjde 🙂
inak na amer. a angl. strankach som sa docitala o kvapkach Edo-ex, nemate nahodou skusenosti? u nas to asi nebude v predaji.. 😖

henika40
8. máj 2010
oknosmas
8. máj 2010

henika, to znie velmi zaujimavo..

oknosmas
8. máj 2010

co som pozerala, tak ti to vedia poslat vramci eu...mozno by to bolo fajn.. alebo najst niekoho, kto je v uk a kupit to cez neho... juj, keby to naozaj pomahalo...

yukki
8. máj 2010

ja som si to už dala preložiť, no, ak by to bola všetko pravda......tak ich zoženiem, isto, keby ich na Marse produkovali.

henika40
8. máj 2010

.. vyzera to ozaj snubne, aj ja si to myslim a o ucinkoch wild yam a don quai som uz citala v minulosti v spojitosti s endo a zen. problemami.. cisto na prirodnej baze a homeopatike, bez vedl. ucinkov.. manzelovi som to este nespomenula, ale jeho nazor poznam, ved ideme na IVF.. tak neviem 😒 ale v kazdom pripade aspon nieco...
v madarsku baby s endo zacali pouzivat prog. krem.. cca pred pol rokom, na podnet - madarky zijucej vo svedsku, kde pracuje ako horm. terapeutka.. nakolko krem sa v HU nedal zakupit, dostali sa k nemu akurat cez tuto pani.. ale vysledky dotial iba mierne, aspon, co baby uvadzaju na forach..

oknosmas
8. máj 2010

no, s objednanim podla tej stranky by nemal byt problem... a do 7 dni to mas doma.. a postovne neplatis... tak normalne premyslam, ci do toho pojdem

janemari
autor
8. máj 2010

Podla mna keby existovalo nieco co lieci tuto pliagu tak by nam ju dali doktori.Ale kedze zatial nieje nic co by ju liecilo a nielen tlmilo mozme len skusat,alebo brat HAK alebo sa rozhodnut pre radikalny rez vybratie vajecnikov a budeme mat pokoj.Zatial musime trpiet.Mna uz dnes zacalo boliet tak brucho ze som myslela ze sa mi spustila mrcha.Ale ta ma este skoro tyzden cas.Ale zase by som sa nenahnevala lebo by som skor zacala so stimulkou 😉

lucy778
8. máj 2010

ahojte

vidím, že ste objavili nejaké nové kvapky, ale ja už som nejaká nedôverčivá........
janemari - celkom sa stotožňujem s tvojím názorom a ako evina písala, že sa jej počas tehotenstva to ložisko zväčšilo, tak som si akosi uvedomila, že sa tu budeme stretávať ešte veeeeeľmi dlho aj keď popri tom si odskočíme k úspešným tehulkám s endo, myslím si, že toto je naša domovská téma 😝
aj keď je endoška pliaga, stále si stojím za tým, že keď už mi mali objaviť nejakú chorobu, tak som "rada",že je to endo a nie niečo horšie. a možno sa dočkáme aj lieku, ktorý nás tejto pliagy zbaví. veď my sme trpezlivé, my s tým čakaním máme svoje skúsenosti 😀
Prajem všetkým pekný víkend.
TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
8. máj 2010

lucy no mi sme sa s tou pliagou uz ako tak naucili zit.Len tie co budu mat dcerky sa budu musiet modlit aby to ich dcery nezdedeli a ak ano pokial sa dostanu do reprodukcneho veku ze najdu nejaky liek ako sa jej zbavit 😔

majkal
8. máj 2010

caute baby. Mam jednu otazku. Ked ste dobrali liecbu, neboleli Vas vajecniky? Ja som 5.tyzdnov po poslednej injekcii a nenormalne ma bolia vajecniky. Je to normalne? Aj Vas boleli? Neviem, ci mam ist s tym k doktorovi teraz , alebo cakat az na mrchu ... ale kym sa spusti, tak ma z tej bolesti aj porazi ☹

janemari
autor
8. máj 2010

makal to ta bolia preto ze sa preberaju k zivotu po liecbe,Aj mna strasne pobolievali.Ked dojde prva mrcha tak sa to strati 😉

majkal
8. máj 2010

vdaka janemarie. Ja som si to aj myslela, len som sa chcela uistit. nechcem uz nic podcenit. Zacala som brat aj femikvapky a macu, ale neviem, ci mi takisto k tym bolestiam neprispeli .... a ako som citala co ste nedavno pisali, tak uvazujem, ci ich mam vobec brat dalej. Macu v podstate este moze vyuzit muzik ... ale tie kvapky. ... no uvidim.

oknosmas
8. máj 2010

tak to je fajn, bo aj mna bolia uz dost dlho..a som sa bala, ze je to zle...uz teda nech pride mrcha a bude pokoj...posledne dva dni sa to dost zintenzivnilo aj u mna...a to boleli aj predtym..len teraz je mrcha uz coraz blizsie...aspon dufam, kedze beriem teraz lieky zasa na znormalnenie a prebratie cyklu...kedze chceme ist na iui

nastasia
8. máj 2010

Ahojte,
tie kvapky vyzeraju zaujimavo, ale ked to zabera len ciastocne tak neviem...
Jane, mna tiez zvykne boliet brucho uz tyzden pred mrchou. ja som teraz pila taky caj cinsky a ze biektore zeny z neho nemali aj mesiace mrchu tak som zvedava co to spravi so mnou....
ked chcete tak kuk do mojho albumu je tam nase oznamko 🙂

oknosmas
8. máj 2010

ja som vybrala cele femikvapky skoro...ale to som nepocitila daky rozdiel...mozno lebo to bolo priskoro po injekcii...a macu som brala teraz nedavno...a prerusila som to... akosi sa bojim...kedze ste pisali o nej... no lieky ktore uzivam teraz su zmes estrogenu a gestagenu..tak mam troska strach, co z toho bude..uz nech nemusim nic taketo brat...bo som z toho nervozna... nervozna z toho, ze absolutne neviem, co sa tam vnutri deje a ci tomu neskodim...

majkal
8. máj 2010

oknosmas - tak tieto pocity mam presne aj ja 😒

majkal
8. máj 2010

nastasia - velmi pekne oznamko - originalne 😉

janemari
autor
8. máj 2010

Kym som brala len macu bolo to celkom v pohode,ale ked som zacala brat Femi kvapky boleli ma vajecniky a poriadne.Som si hovorila ze je to fajn lebo vajecniky pracuju.Teraz mam pocit ze keby som nebrala nic mozno by sa podarilo hned po liecbe otehotniet.Teraz uz stym nic nenarobim,len sa modlit aby sa ivf podarilo.

oknosmas
8. máj 2010

janemari, urcite sa to podari... naozaj tomu musis uverit... 🙂