Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

henika40
17. máj 2010

rozumiem, to bude dobre.. po takom zasahu hormonov "potlaceni" sa ti moze uvolnit viac vajok (dorast viac folikolov s vajickami, nie iba jeden ako to zvycajne byva) a samozrejme, zvysuje to sance 🙂 budes to citit v obdobi ovulky, take rozne tlaky..

henika40
17. máj 2010

hormony su svina, ale neboj, mrcha ako tazko pride, tak rychlo aj odide.. a mozes sa tesit na IVI, sance budu dobre 🙂 (laparka, vycistene, blokacia - preliecenie, viac vajok..)
u mna IVI nevyslo 2x, ale ja som bola az dobrych zopar mesiacov po horm. blokacii.. a chcem verit, ze umele vyjde

oknosmas
17. máj 2010

no, tak to som citila uz.. vajecniky ma neskutocne boleli posledne tyzdne.. uz to troska preslo, teraz ma zacina boliet brucho...takze mrcha klope .. celkom som si priala, aby neprisla a cakali sme malu fazulku, no mala som dost odpor k sexu..po tychto liekoch sa to zlepsilo, ale asi to nevyslo..bo mm chodil akurat do sluzby na dlhsie v case, kedy asi ovu bola.. 😒 ta pockame na druhu 😉

oknosmas
17. máj 2010

henika, keby si mala pravdu... a ty sa kedy chystas na umele oplodnenie?

henika40
17. máj 2010

akurat dnes som dostala info, ze mi poistovna schvalila ziadost, ibaze ak s MS nestihnem do 8. juna, tak az v auguste, centrum ferticent, zial, dovolenkuje v juni.. inak termin MS mam presne na 8. juna, sranda, musim sa poctivo modlit, aby mi nemeskali ani jeden den.. 😉
kolko mas rokov, uz sa dlho pokusate o mimi? nepripustaj si zle myslienky, aj ked pocity mas rozne, musis mysliet optimisticky, sportovat, byt na vzduchu.. proste, aby psychika nebola zdeptana.. jednoducho to musi vyjst 😉 .. drzim palce

oknosmas
18. máj 2010

henika, tento rok budem mat 30. o babatko sa nesnazime tak dlho, no velmi dlho som musela spracovavat mm, aby sme vobec zacali. a nakoniec sa mi to podarilo od minuleho septembra. ale asi dva roky som ho nahovarala..
dufam, ze ti mrcha pride nacas.., aby si to stihla este pred ich dovolenkou. budem ti drzat palec.
ja sa snazim teraz mysliet pozitivne. ale dakedy je to tazke, to asi poznas... zacala som chodit s kamaratkou do fitka a tesim sa na leto...len snad nebude cele taketo.. 😉
a uz sa tesim na jun, bo to budeme uz tehulky 😀 😀 😀

henika40
18. máj 2010

no jedine tak a uz aby to bolo 🙂 pekny den,

oknosmas
18. máj 2010

podobne, pekny den 🙂 😉 🙂

majkal
18. máj 2010

ahojte baby,

oknosmas: "pekny" cyklus 🙂 .... prosim ta, to odkedy si zacala merat? Hned ked si zobrala injekciu, alebo kolko dni po nej?

Ja som teraz cca 45 den od posl. injekcie a moje teploty sa zasa drzia veeeelmi nizko ... .tak si este pockame 🙂

oknosmas
18. máj 2010

po poslednej mrche som chvilu merala a potom som si povedala, ze to asi nema zmysel, nuz som zmerala len dakedy a teraz posledne dva dni som chcela vidiet, ako sa teplota drzi, ci bola ovu a asi aj bola, podla toho, ake su teraz teploty
kolko si mala injekcii? ja len 1 trva to dlho s tou mrchou..

majkal
18. máj 2010

ja som mala 5. V podstate mi to ani nevadi, ze sa mrcha nehlasi, lebo sa chystame na dovolenku, ale na druhej strane, uz sa tam chceme snazit, tak aspon ovulka nech dovtedy dorazi 😀

oknosmas
18. máj 2010

tak to by bolo super, keby to vyslo prave na dovolenku, mali by ste dost casu na seba a hlavne NO STRESS... hm, to su podstatne veci na snazenie 😉

majkal
18. máj 2010

hej, to by bolo super ... ale aj keby nevyslo, ja sa tesim, ze konecne vypadnem z roboty a oddychnem 🙂 Tu dovolenku uz potrebujem ako "sol" 🙂 a myslim, ze po liecbe mi to aj akurat dobre padne.

oknosmas
18. máj 2010

urcite ano, majka... myslim, ze bude super, ked si oddychnete a vypustis z hlavy vsetky starosti... a kam sa chystate? a kedy?

majkal
18. máj 2010

na Korfu, koncom juna 🙂

oknosmas
18. máj 2010

jeee...to je super, tak si to tam poriadne uzite... 😉

majkal
18. máj 2010

dakujem 🙂 a vy sa niekam chystate?

tulipanike
18. máj 2010

ahojte 🙂

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

oknosmas
18. máj 2010

majka, este netusim, co leto prinesie...chcela by som ist k moru, ale budeme riesit bytovu otazku, tak to bude vsetko zavisiet od toho. dostali sme ponuku, aby sme sli za svagrom do danska, ubytovanie zdarma na tyzden a cesta svokrovym autom...hm..myslim, ze lacne, ale neviem. to by malo byt koncom juna, no to by akurat vychadzalo v case, ked mam ist na iui a to dam prednost tomu. ja by som chcela ist v lete hore do severnych ciech...je tam nadherne, tak to by som si chcela ist pozriet.. aspon na predlzeny vikend, ked nic ine... 😉
tulipanike, vdaka za tolke virusiky...chytame 😵

janemari
autor
18. máj 2010

henike este nestimulujem zacinam 31.5. takze uz sa to blizi.
Mna tato mrcha zabije,vcera som tlacila do seba ibalgace lebo boli nenormalne bolesti a dnes ma pre zmneu prehana jak divu do toho mi je na vracanie a mam pocit ze uz vytlacim aj maternicu s ostatkom.Ja nechcem endoskuuuuuuu darujem kto si vezme 😠 😠 😠

henika40
18. máj 2010

aha, uz rozumiem, u Teba je dlhy protokol, v com som nemala jasno.. je lepsie mat dlhy protokol?
inak zensky caj a pupalka pomozu zmiernit bolesti..

janemari
autor
18. máj 2010

henika mam aj pupalkovy olej ale ked ma to chyti tak som vobec rada ked zaberie ibalgac.Pojdem si urobit nejaku hrianku a potom utekam do nocnej.

majkal
19. máj 2010

caute baby, janemarie a nie su na tieto mrchovske bolesti aj ine lieky? Lebo ibalgin je jedno velke "ruzove" svinstvo. Ja som ho obmedzila ako sa len dalo, ked som si precitala clanok, co vsetko sposobuje ☹

oknosmas
19. máj 2010

ja som si zohnala aulin, vraj by mal pomoct, no este som nemala moznost vyskusat

yukki
19. máj 2010

Mne predpísal Flamexin...ale ešte som to nebrala, neviem. A bez Algifenu v kritických dňoch ani na krok...aj keď ho nepoužijem, ale už sa bez toho nepohnem z domu.

janemari
autor
19. máj 2010

majkal prave sme sa s kolegynami o tom bavili a rozhodla som sa ked pojdem najblizsie k dokine budem si od nej pytat ine tabletky.Ja si radsej ani nejdem citat pribalovy letak od ibalgaca 😅 Ale vyskusala som kadeco a najspolahlivejsie zabral on,niektore boli ako cukriky vobec nereagovali.

majkal
19. máj 2010

no ono to ani v pribalovom letaku vsetko napisane nie je. Ja som citala k tomu clanok s pribehmi ludi, ktorym ibac znicil creva a pod. Skratka dlhodobym uzivanim moze urobit z cloveka trosku ☹ Tak je len som chcela na to upozornit ....

prahaxx
20. máj 2010

no ja som to tu už písala, nejaká česká štúdia tvrdí, že ibáč poškodzuje aj výstelku maternice a zabraňuje usádzaniu vajíčok, prišla s tým sestra, ktorej sa po 2 ročnom čakaní, po vysadení ibača podarilo otehotnieť.. ja som ho tiež na 3 mesiace vylúčila a tiež nám to vyšlo, skúste radšej burfen - síce účinna latka je podobna, ale aspon nemajú poťah z toho ružového hnusu. Tiež mi dosť pomáhali hrejivé náplaste, keď som mala jatky a utlmovaky som nechcela brať, pomohli 4 náplaste Capsicolle. Je pravda, že tie naše bolesti strašne vyčerpávajú - zvlášť psychicky, ale treba vydržať ! držte sa žienky.

liviaf14
20. máj 2010

baby, mne pomáhal aj panadol dosť dobre, nechcela som tiež jesť ibalgin, hlavne kvôli hore spomínaným "skvelým nežiad. účinkom". panadol ultra a extra sú dosť silné a stačili na silné krámové bolesti. teraz je aj nejaký šumivý s rýchlym účinkom. panadol nezaťažuje trávenie. všetkým snažilkám držím päste, ja som sa s endo trápila 3 roky a podarilo sa, výsledkom je náš 3mesačný Tomi. ahojte

pici
20. máj 2010

ja beriem aulin