Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ma77
17. jún 2010

diky dahra manželov spg ešte nemam ale pôjde a endošku mam 1stupen čiže asi lahku ale ked už 4roky sa snažime a nič tak už si zufam som na lucrine momentalne ešte 3injekcie ma čakaju mam mat 6

ma77
17. jún 2010

prahaxx po kolkych mesiacoch po liečbe si otehotnela?

janemari
autor
17. jún 2010

@dahra neplatila som ani fuka 😉

Inak baby aj vy ste mali take hnusne bolesi pri stimulke? Dnes som pichala Puregon na lavo.Doteraz som si myslela ze mam lavy vajecnik nefunkcny a teraz boli jak svina,udiera mi to do krizov aj do nohy.Sa citim ako kalika.Vcera som od bolesti nebola schopna nic robit len lezat.Dnes som pichla a ked som zacala varit,upratovat zase tie bolesti ma odrovnali a nie som schopna nic robit kvoli bolesti.Zajtra idem do centra tak som zvedava co mi povedia 😖

nelly3
17. jún 2010

Ahojte 🙂 vsetkym vam prajem aby ste boli co najskor tehulky, miminap ja som z tej starej varky ako ty 😀 bohuzial tiez este nie som tehulka, tiez som si myslela, ze snad prirodzene sa podari, ale zail nie ☹ minuly rok som bola na 1.IVF zial neuspesne ( mala som 19 vajicok a 14 sa ich oplodnilo ), pred cca 2 mesiacmi som bola na 1. KET, ale tiez nic. no nic skusam dalej, mam este 9 mrazacikov a asi az zase na jesen pojdem do toho 😉 verim, ze sa podari 🙂
janemari tebe to prajem, tiez uz dlho po tom tuzis, ja som pri stimulke nemala ziadne bolesti, ale ja som mala najskor diphereline a potom som stimulovala len fostimonom a to som mala sice este aj mam endocystu 5 cm 😠 , ale pri stimulke nepodrastla aspon nieco 😝

natalia80
17. jún 2010

Aaahojte baby.chcem vas poprosit o radu.pred 3rokmi ma operovali na endometriozu.hned za tym nasledovala polrocna liecba injekciami a aj napriek tomu som do 3 mesiacov mala endosku spät.teraz ma cca 6x4cm.a asi tak 2tyzdne dozadu mi doktor strcil do ruky letak o centre kde robia umele oplodnenie.ked sa mam priznat doteraz som este moc casu nevenovala tomu aby som si o tom zistovala nejake informacie.babulky prosim vas mohli by ste mi to tak v skratke vysvetlit ako to vsetko prebieha.moc tym vasim skratkam nerozumiem 😀 Ako je to narocne napr. aj casovo??? Veeeelmi pekne dakujem 🙂

dahra
17. jún 2010

@zlatanka30 - ahoj, jasne ze si pamatam, si tu nejaky cas nebola, tak som nevedela, ako s tebou. Budes mat kratky protokol? Idete na IVF hned teraz ako sa spusti mrcha ci tento cyklus pockate a pojdete v dalsom? Nakoniec sa zasa rozbiehaju stimulky 🙂

25crystal
17. jún 2010

Ahojte babenky 🙂
Som tu nová pred týždnom som sa vratila z nemocnice diagnostikovali mi endometriozu mala som ju za maternicou bola velka cca 15 cm x 10cm velmi som sa vytešovala z toho že už to mám za sebou až kým mi nepovadali o hormonalnej liečbe injekciami.Dnes som si ich bola vybrat v lekarni budu mi pichat Decapeptyl Depot prosím ma niekto skusenosti???Ako ste celu tu liečbu preživali a kolko ste z hruba pribrali velmi sa bojich všetkých nežiaducich učinkov 😢 Dakujem krasne za vaše odpovede 🙂

natalia80
17. jún 2010

@25crystal Ahoj 🙂 ja uz mam tuto liecbu davno za sebou.tiez som sa velmi bala ako to budem vsetko znasat a ake budu vedlajsie ucinky.pravdu?schudla som asi 5kil,zlepsila sa mi plet,mala som vacsiu chut na sex a navali tepla som mala len par dni lepsie povedane noci po prvej injekcii.celu tu dobu som to aspon ja osobne znasala fakt super.

janemari
autor
17. jún 2010

@nelly vsetky pisu ze nemali bolesti,tak naozaj neviem co to moze byt ☹

@natalia80 No zalezi do ktoreho centra sa rozhodnes ist.Vsade maju ine cakacie doby.Ked sa uz rozhodnes ist,objednaju ta,pojdes na konzultaciu,tam ta vysetria a rozhodnu sa ako dalej.Mozno ti navrhnu IUI-co je v laickej reci to ze ti budu sledovat ovulaciu a ked ju budes mat,muzovi zoberu spermije a vstreknu ti ich do maternice. Alebo ti navrhnu IVF-to je umele oplodnenie odoberu ti vajicka,muzovi spermije a v skumavke ich opodnia a oplodnene ti vlozia do maternice. Tato druha moznost je finance a casovo narocnejsia.Musis si podat ziadost do poistovne a ked ti ju schvalia mozes zacat stimulovat.Bude zalezat ci ti daju dlhy alebo kratky protokol.Pri kratkom zacnes hned po mrche a na 12-14Dc ti odoberu vajicka a po oplodneni vlozia.Pri dlhom zacinas 16DC a koncis 12-14Den dalsieho cyklu odberom.

janemari
autor
17. jún 2010

25crystal ja som mala liecbu decapeptylom a v podstate som to v pohode zvladla.Naval tepla,nervozita,nespavost.Ale nic co by sa nedalo vydrzat.Okrem toho u kazdej zeny je to ine.JEdna nema ziadne priznaky,ina zase to nesie tazko.

natalia80
17. jún 2010

@janemari Ahoj janemari.dakujem krasne za reakciu.zaujimalo by ma (teda ak ta tym neobtazujem) ako casto treba napr.chodit do toho centra kedze som z bojnic a nemozem si dovolit len tak odbiehat z prace.uvedomujem si ze to znie asi dost blbo co som napisala kedze sa jedna o dietatko po ktorom velmi tuzim ale nerada by som niekomu vesala na nos taku intimnu vec a preto si neviem predstavit ako to niekomu vysvetlujem preco stale chodim k doktorovi.

25crystal
17. jún 2010

@natalia80
no to si ma potešila 🙂 Si jedna z mala žien ktore to takto perfektne zvladli s každej strany len počuvam o
všetkých tých hrozach a začinam byt z toho velmi zufala neviem či ja zrovna budem mat take štastie ale
je dobre vediet že je možne zvladnut to aj bez vačších komplikacii 🙂 Schudnut by mi určite prospelo teraz mám
miernu nadvahu inak som celý život mala rovných 50kg a každy gram navyše mi sposobuje hroznu
traumu.Viem že to nie je najdoležitejšia vec v živote ale moje okolie to zrejme nechape ☹

Prosím je tu ešte niekto kto by sa so mnou podelil o svoje skusenosti ???

natalia80
17. jún 2010

@25crystal no ja som mala fakt len par noci navaly tepla ale aj to rychlo preslo.ziadna nervozita,ziadna nespavost ani ziadne kila navyse.a bala som sa aj co tie hormony spravia s ochlpenim na tele.a vobec nic 🙂 Takze poprosim pozitivne myslenie 😀

25crystal
17. jún 2010

@janemari
Opat velmi dobra sprava 🙂
Už som normalne nedufala že by niečo mohlo byt aj dobre...Dnes som to konzultovala so svojou lekarkou
najprv som ju prehovarala nech mi skusi nasadiť niečo šetrnejšie no trvala na tom že v zhladom na rozsah
ochorenia a vysledky s cytologie a biopsie nie je možne zmenit postup liečby. Mala som aj zvyšene onkomarkery na 176 ...čo je teda hodne 😒

25crystal
17. jún 2010

@natalia80
Moc moc ma to povzbudilo ja už som nachystana že sa idem viac hýbat že idem pravidelne papat v malych množstvach však uvidíme ako sa to cele na koniec vykryštalizuje.Všetci ma len strašili a nikto mi nepovedal nič dobre 😒
Od teraz idem dufat že to zvladnem a však vam dam potom vediet ako to cele bude prebiehať 🙂

natalia80
17. jún 2010

@25crystal aj ja som sa vtedy snazila doktora prehovarat ci je ta liecba potrebna.moj strach bol nenormalny.cele to dopadlo nad moje ocakavania.aj prvy menzes po injekciach prisiel uplne bez problemov.len skoda ze v mojom pripade bola ta liecba zbytocna nakolko sa mi to vratilo 😢 Ale to je individualne a mozno som jedna z par bab ktore maju taku blbu smolu 😢 Ale v tvojom pripade to urcite dopadne lepsie 😉

zlatanka30
17. jún 2010

ahojte.no vidim ,ze pribudaju dalsie.dahra pockame na prvu mrchu a potom by sme chceli zacat.ano mam kratky protokol.natalia 80 si z bojnic ja som z prievidze a myslim si ,ze do centra v martine sa da chodit v pohode.ku komu chodis na gyndu?v prievidzi je len jeden doki,ktory sa zaobera asistovanou reprodukciou a ten vzdy posiela do martina

janemari
autor
17. jún 2010

natalia ja dom od Ziaru nad Hronom takze sme cca rovnako od centra.My chodime do MT.Najprv ides na konzultaciu.my sme boli zrovna ked som 16DC a tak mi zrovna zobrali aj krv na hormonalny profil,potom ides na odber krvi este 2DC.Ked vypisete hned aj ziadost na IVF tak cakate na schvalenie co moze trvat od 3tyzdnov do 2 mesiacov.Ked pojdete na konzultaciu tak hned muzovi spravia aj spermiogram.Ked ti schvalia ziadost pojdes tam aby ti vysvetlili kedy mas brat lieky,kedy pichat injekcie a naucia ta ako si ich pichat.Daju ti recepty,ty si vyzdvihnes vsetko v lekarni a od dna kedy ti urcia zacinas.Ja mam dlhy protokol zacala som 16DC a na kontrolu som sla 2DC ked som dostala menzes.Teraz idem na kontrolu zajtra co je 6Dc a ratam ze este pojdem cca 2 x kym pojdem na odber vajicok.Potom uz len na vkladanie oplodnenych vajicok a potom az o 2 tyzdne ked pojdem na krv kde mi bud potvrdia alebo vyvratia tehu.

janemari
autor
17. jún 2010

25crystal ja som mala pred laparkou a liecbou hodnotu onkomarkerov 191 menzes mi nabehol 14.9.2009 a ked mi brali v marci 2010 krv som mala hodnoty cez 230.Takze som na to este horsie ako pred tym vsetkym 😠

natalia80
17. jún 2010

@zlatanka30 ahoj🙂 ja chodim ku gazovi na severe.ale veeeelmi rozmyslam ze ho zmenim.rozmyslala som nad mifkovou a hudecom.len sa neviem rozhodnuut:( vies mi prosim poradit?

janemari velmi ti prajem aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

25crystal
17. jún 2010

@janemari
No a ako teraz lekári postupuju??? Ťa nejakým sposobom liečia ??? Ešte stale sa ti tvorí endometrioza???

janemari
autor
17. jún 2010

natalia dakujem

25crystal ano tvori sa a cim dalej tym viac a neda sa to zastavit.Moze ju zbrzdit tehotenstvo alebo HAK

zlatanka30
17. jún 2010

natalia ja chodim hudecovi ,od gaza som odisla aj ja .to mas jedmo koho si vyberes obaja su velmi zlati

natalia80
17. jún 2010

@zlatanka30 a mozem vediet ako hudec postupoval v tvojom pripade?necitala som vsetky tieto prispevky tak neviem.zaregistrovala som sa len dnes

janemari
autor
17. jún 2010

Baby myslim ze mate jedno koho si vyberiete.Medicina este nedokaze liecit endosku.Jediny 100% sposob ako sa jej zbavit je odstranenie vajecnikov.

zlatanka30
17. jún 2010

urobil mi vsetky potrebne vysetrenia,zobral krv na hormonalny profil a manzel isiel spg k urologovi.lenze vsetko to dlho trvalo a tak sme sa objednali do heliosu a tam nam urobili podrobnejsie vysetrenia.a navrhli ivf

zlatanka30
17. jún 2010

janemari ale ja mam uz len jeden ☹

janemari
autor
17. jún 2010

zlatanka uz len rychlo otehotniet mat aspon jedno dietatko a skusat este jedno a potom bud nasadit HAK alebo si ho dat vybrat kym ho endoska nepohlti ☹

natalia80
17. jún 2010

@zlatanka30 Aj mne uz cast jedneho zobrali a mam aj zrasty cize problemy aj s vajickovodmi ☹
Zlatanka prosim ta v Heliose potrebujes odporucanie od svojho doktora ci sa staci objednat a porobia vysetrenia??a ak mozem vediet kolko to vsetko stalo??

25crystal
17. jún 2010

@natalia80
no vieš ono je velmi tažke takto predvídat či mi to zaberie alebo nie už to mam tiež 2x
len teraz to mam aj s tými injekciami v tedy ma len zoperovali a doporučili mi antikoncepciu a to bolo pred 9 rokmi ...
ktoru som na koniec aj tak nebrala lebo mi z nej nebolo dobre...a teraz ked ti tato liečba nezabrala ako mienia lekári dalej postupovat ???Čaka ta dalšia operacia???