Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
14. júl 2010

aj tebe... 😉

janemari
autor
14. júl 2010

@25crystal aj tebe aj ked uz skor noc 😉 @oknosmas ako sa citis?

mauseli
14. júl 2010

@janemari
ahojko...dlho som tu nebola,tak az teraz citam ,ze nejako sa vam to nedari...
citim ale pozitivne ze raz mamina budes...
nestresuj sa koli tomu,vtedy sa telo zablokuje,a nepojde to kym sa neuvolnis.
moje vysetrenie bolo ok,a dnes som mala este koloskopiu,cize zrkadlenie hrubeho creva,kamera do zadku a 1.5 metra dlha hadicka,no parada... lebo nevedia odkial bolesti su,ale tiez nic..som rada.je to stress,a naladovost.
ale moj manzej si to predca len rozmyslel,a uz dieta nechce...takze aj mna caka,bud s nim bez deti,alebo s inym a dieta.neviem co bude :o(
necham to este casom sa to nejako na tu spravnu cestu da.
mam sice 33,ale nejake tie 2 roky dufam mam.
aj ked manzela lubim,tiez neviem co bude.
dufam pre teba,ze vsetko pride ako si zelas...
mily pozdrav z zürichu moni

oknosmas
15. júl 2010

@janemari ahoj,ja stale rovnako,pocity na mrchu,chvilu silnejsie,potom slabsie.dnes som 29dc,teplota nezmenena,pochybnosti narastajuce..nie som si ista,ze ovu vtedy prebehla a nebolo to cele zbytocne..snad nie..

dahra
15. júl 2010

@mauseli - toto robili aj mojej sestre. Par rokov mavala neskutocne bolesti, citila to v celom bruchu pocas menzesu i mimo. Kolonoskopia jej ukazala nejake jazvicky a zrasty na crevach, ale nevedeli, co to je. Az o nejaky cas neskor sa zistilo, ze ma endo. Najskor jej nasli cysty na vajecnikoch a az ked ju otvorili, tak jej nasli endo loziska po crevach a mechuri. Takze kolonoskopia ich tam videla skor, ale nevedeli to identifikovat.

janemari
autor
15. júl 2010

@mauseli no s tvojim muzom je to katastrofa,ale koniec koncov si mozes vybrat moznost darcovskych spermii.
@oknosmas a testik stale negativny? A zvykla ti meskavat mrcha?No ale vyzera to nadejne.

oknosmas
15. júl 2010

@janemari nie, mrcha mi nemeskavala, len som pred liecbou mavala dlhsi cyklus, tak okolo 30 dni..len po liecbe to byvalo tych 27-28, ale to preto, lebo bola mrcha stimulovana inymi liekmi.. a test som uz nerobila..len predvcerom a ten bol negativny..biely ako sneh...tak sa uz bojim robit dalsi a ani uz ziaden nemam kupeny.. radsej..mozno cez vikend..uvidime..ako to bude pokracovat..

janemari
autor
15. júl 2010

@oknosmas tak zostava uz len cakat.

oknosmas
16. júl 2010

@janemari to ano, ale celkom sa bojim toho vysledku...mam takeho zleho tusaka..no, ved uvidime...ved som tehotna...no nie?..dufam...ze to coskoro aj bude oficialne...

martinkatinka
16. júl 2010

Som tu zas po dlhej dobe... Baby, aký paradox... dve moje kamošky, čo tvrdili, že isto nebudú mať deti sú tehotné a to jedna mala endo v prvom štádiu a druhá nič, tá bola zdravá, len si namýšľala, že deti meť nemôže... Ja to enchápem, aj ja chcem! Neplatia ani plodné dni, ani meranie teploty.. ja už fakt neviem kedy sa to má podariť.

janemari
autor
16. júl 2010

@martinkatinka ked chce clovek babo veri mnohym veciam,ovu testy,bazalna teplota,hlien a neviem co vsetko.Ked to vsak zlyhava sme nahnevane a pytame sa preco.Ja som uz vyskusala naozaj vsetko od merania teploty az po IVF a moja snaha bola marna.Preto kaslem na to.Zaciname si zvykat s mm ze budeme bez deti.Zivot ide dalej a stale su nejake veci ktore treba riesit.Aj tie tvoje kamosky asi uverili tomu ze deti mat nebudu a tak to neriesili a otehotneli.
@oknosmas tak uz som nervozna aj za teba ako ti to dopadne.Nejdes si kupit este test?

oknosmas
16. júl 2010

@janemari uz som si kupila, ale ho asi urobim az rano, teraz to nema vyznam...

nastasia
16. júl 2010

@oknosmas drzim palce 😉
Baby, ja som si povedala, ze dieta raz budem mat ci uz moje alebo adoptovane, proste bez deti si zivot neviem predstavit. Musite verit! ja som teraz nejaka kludna, ale niekedy ma vedelo dost vytocit ked som sa dozvedela, ze nejaka vyse 30 rocna baba co dovtedy len riesila karieru(nic proti babam co cakaju tak dlho len sa mi to zdalo nespravodlive) sa rozhodla vysadit tabletky a bum hned na prvy sup ostala tehotna...poznam takych viac. a ja mam 24 a nic. ale potom ma to prestalo stvat a povedala som si, ze to asi tak ma byt, mozno si to dieta budem potom viac vazit.

janemari
autor
16. júl 2010

Mna trapi mrcha,ale bolesti su nejake vacsie,brucho mam nafukunute ako by som bola v 5 mesiaci a co sa deje s crevami netusim,mam pocit akoby sa kupali vo vode stale sa mi prelievaju.Zjavne mi cele IVF prevratilo hormony a dufam ze na to nedoplatim.Uz nikdy viac.

martinkatinka
16. júl 2010

janemari, ale ony ani dieťa nechceli!A mne je až do plaču.... verím však, že raz s to podarí .... Držím ti palce a dúfam, že aj tebe raz bude iekto hovoriť mama 🙂

janemari
autor
16. júl 2010

@martinkatinka viem ako sa citis.Aj ja mam okolo seba kamosky co su tehotne alebo maju deti.A to nejako ani neplanovali deti a maju ich,alebo si povedali ze chcu dieta a do dvoch mesiacov boli tehotne.Ked idem na net tak sa kazdu chvilu dozvedam ze nejaka kamoska je tehotna,alebo ked volam s mamou alebo nejkaou kamoskou pocuvam ta caka dieta,ta caka dieta.Su chvile ked ma to vezme,ale niekedy prejdem okolo toho bez mihnutia oka.Momentalne som po neuspesnom ivf a to mi dalo resp.dava poriadne zabrat.Bude dlho trvat kym sa mi telo dostane do normalu,rozdrazdilo a povzbudilo to endosku.Povedali sme si pojdeme este na KET ak sa podari rozmrazit embrijko a kasleme na to.Uz to budu 4 roky co snazilkujeme a ivf som zvolila ako poslednu moznost.Konecne si zacneme uzivat zivot naplno.Je vycerpavajuce stale mysliet na to ze sa musime milovat lebo je ovulka,alebo merat teplotu,ocikavat ovulacne testy atd atd.Skratka stale na to mysliet.Je tu vacsina bab co otehotneli s endoskou prirodzene,tak uz nejdem do dalsieho ivf.

jani2
16. júl 2010

Ahojte dievčatá, dlhšie som tu nebola a nedala o sebe vedieť, ale od stredy sme boli na dolniakoch...sestra mala promócie v Bratislave, tak sme u bratovej rodiny strávili pár dní. Bolo fajn a keďže vedeli že som bola na KET, tak som sa priznala že to vyzerá dobre. Ale z manželovej strany sme zatiaľ ani muk. V pondelok idem na sono, tak ak bude všetko ok, tak možno potom. Cítim sa dobre, stále žiadne výrazné tehu-príznaky, len stále mám slabunké špinenie. Volala som do CAR, či mám zvýšiť Utrogestan ale vraj nie, vraj to môže byť, tak snáď majú pravdu!
@janemari - už som ti niekoľko krát písala, že mne je to zvlášť ľúto, že IVF nedopadlo dobre....niekedy si vravím, že si mohla radšej otehotnieť ty, ja by som si kľudne ešte nejaký ten mesiac počkala! Zvlášť preto, lebo ťa tá endo neskutočne trápi a každá z nás tu viac, či menej vie aké sú to neskutočné bolesti! Viem, že si teraz veľmi zarmútená ale možno práve teraz sa v tvojej psychike niečo zlomilo a možno práve preto sa do niekoľkých mesiacov zadarí!
@oknosmas - moc moc držím palce, aby mal zajtra testík //. 😉

25crystal
16. júl 2010

@janemari
Ahoj moja 🙂 No ako sa citím no poviem ti zatial je to v celku dobre čo pozorujem po prvej injekcii tak je mi prišerné teplo sa potím v jednom kuse navaly horučavy ako take som ešte nemala len sa mi jeden den nenormalne krutila hlava ale neviem či to možem pripisovat injekcii inak v utorok idem na dalšiu.druhu 😖 kravacala som niekolko dní ale dalo sa to zvladnut lebo doktorka mi predpisala pambu v podstate som na tom zatial psychicky dobre nepribrala som a dufam že ani nezačnem no snažim sa jest pravidelne a v menších množstvach neviem som zvyknuta na daleko horšie stavy možno teraz pri druhej injekcii ...drahy mi dnes povedal že sa mi zmenšili prsia tak neviem som zostala taka prekvapena ale nemyslel to zle 😀 a tebe sa ako darí ??? Som si len tak zbežne prečitala dake prispevky a zda že babatka nechcu prist ☹ že? Tiež si kladiem otazku čo potom ked injekcie doberiem či ešte volačo bude a ozaj dr.Jonaša si nekontaktovala ??? vynikajuci astrolog ktorý ma velku uspešnost v tom kedy v ktorom čase plodit dietatko my s manželom mame v plane že mu budeme volat ked to bude aktualne mam na neho aj čiselko ak by si chcela..... alebo ktora kolvek z vas ktora by ho chcela vyskušat kludne ma kontaktujte ....

janemari
autor
16. júl 2010

@25crystal aj na nete su jonasove tabulky na ktorych ti urobi vypocet.Par som si ich urobila,dokonca aj uspesne tehu bolo v tom case ked som sla na ET a nic.Par mesiacov sme skusali podla jeho vypoctov a nic.A ani ja som nepribrala pocas liecby ale skor po nej ked mi nabehol cyklus.
@jani2 urcite sa nieco zlomilo,zostala som na jednej strane prazdna,ale na druhej aj taky pocit slobody.Skratka citim to tak ze sa mam na to vykaslat.Pravdepodobne buduci tyzden budem volat do centra a budem rada ked uz budem aj po KET/aj ked stale opakujem ze mam pocit ze k nemu ani nedojde/ a chcem to uz uzavriet.Mozno o par rokov si poviem idem do dalsieho kola.Ale momentalne nie,necitim to tak ze by som mala.Ako hovori sa ze vsetko zle je na nieco dobre.Tak to beriem aj v pripade neuspesneho IVF.Skusila som to a dalej nemam potrebu skusat dalej.

oknosmas
17. júl 2010

ahojte dievcata, ja nemam velmi dobru spravu...myslim, ze moje tusenia sa naplnaju...test bol totiz uplne biely..a kedze ma pobolievaju sem tam vajecniky, ze tam riadne pichne, tak mam pocit, ze folikuly nepraskli, cize ovu vobec neprebehla a teraz si tam narastli a cakaju na mrchu, ktora nie a nie prist, bo mozog nedostal informaciu, ze je uz davno po ovu.. tak asi tolko...ak nic do pondelka, tak pojdem za primarom, ako to budeme riesit... 😉 a graf je sice pekny, ale co z toho.. 😢 http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490

jani2
17. júl 2010

@oknosmas - ten graf je tak sľubný!!!!...ale zas biely testík! 😢 ...a nič ti nepichli pred IUI, aby sa uistili že bude ovulka (napr. Pregnyl,...)?

janemari
autor
17. júl 2010

@oknosmas

oknosmas
17. júl 2010

@jani2 nic ☹

janemari
autor
17. júl 2010

@oknosmas ale to je zvlastne lebo ked idu baby na IUI aj IVF tak im pichaju pregnyl,aby foliky praskli.

oknosmas
17. júl 2010

@janemari no, ved to je asi vyhoda centier..a nie len takto v ordinacii lekara... hm.. ved uvidime, co mi povie..budem sa pytat na dalsi pokus a hlavne s pregnylom...

janemari
autor
17. júl 2010

@oknosmas no neviem ci aj klasicky gyndos ho moze predpisat.A mozno ze ta posle do centra a nebude to robit on.

oknosmas
18. júl 2010

no, mozno by mohol...ved aj tu na sliaci robia iui... tak by sme mohli skocit tam, ked uz nie martin...

janemari
autor
18. júl 2010

Tak ako kocky,nejako to tu flakate?Tak je dnes nastupujem do prace idem do nocnej.A to som sa uz psychicky nachystala ze do prace uz nenastupim 😔 No co uz clovek mieni.... Ale aj tak je ny case zmenit pracu po 13 rokoch,nie? 😅

dahra
19. júl 2010

Caute,
@janemari - takze uz zarezavas, uf - nocne. Parkrat som tahala nocne 12-tky (v noci nejedla a cez den spala), tak som za dva mesiace schudla do gati, co som dobrych 5 rokov na seba nenatiahla, nie to este zapla. Nastastie som si potom nasla inu robotu, sice som pribrala spat 🙂, ale aspon to nebola taka zataz pre telo. 13 rokov vydrzat v jednej robote, klobuk dolu 🙂. Ale aspon nebudes sediet doma a mysel ti zamestnaju pracovne veci. Inak moja prva robota - rok, druha - rok, tretia - takmer tri roky, stvrta - dva mesiace a tato posledna 2 roky 🙂 Moja mama pracuje vyse 30 rokov na tom istom mieste, ja by som to nevydrzala ☹

janemari
autor
19. júl 2010

@dahra no mam ju usesne za sebou,aspon co sa vykonu tyka.Ale kolegovci su voci mne nejaky zdrzanlivy a tak ma rozboleli oci a hlava v praci ze som musela dostat z oci.Ktovie co sa povravalo vo firme ked som tam nebola.Zjavne ma tam uz nikto necakal.Ale som sa rozhodla ze ak sa dostaneme ku KET tak nikomu nic nepoviem.Dokonca rozmyslam ze by som si radsej zobrala dovcu miesto pn ak to nevyjde aby som si nepokazila vyplatu,lebo tato bola naozaj mizerna. 😖 Vo stvrtok ideme do centra dohodnut sa co dalej,tak sa snad budem vediet zariadit ze co a ako.