Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
7. sep 2010

@janemari drz sa, davaj na seba velky pozor.

babky verte na zazraky, naozaj sa deju, a vsetko je to Boží plán a jeho vôľa, veľa je možné si vymodliť
posielam materské vírusy MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

zlatanka30
7. sep 2010

prahaxx vies kolko som sa modlila za babo a nic platne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

oknosmas
7. sep 2010

nic ine nezostava..len viera...lebo bez nej je to len depresia...

zlatanka30
7. sep 2010

oknomas presne tak 😀 😀 😀

janemari
autor
7. sep 2010

Ahojte kolko pesimizmu

prahaxx
8. sep 2010

@zlatanka30 - nevzdavaj!

jani2
8. sep 2010

...ten pesimizmus ale k našej chorobe asi tak nejak patrí, bohužiaľ! 😢 😢 😢 Máloktorú ženu by nepoložila neplodnosť a k tomu bolesti a všetky tie "chuťovky" ktoré endo so sebou prináša. Ja to úplne chápem, každá z nás si tým asi musí prejsť....ale už som raz písala, nepoznám žiadnu endošáčku, ktorej by sa časom nezadarilo. U mňa to napríklad trvalo 5 rokov 😖 . Skôr poznám páry, ktoré majú nevysvetliteľnú neplodnosť a tie aj skutočne bez detičiek ostávajú. Takže hlavu hore, posmutnievať je dovolené, ale treba ďalej bojovať! Však si pamätám Janemarie, ako len nedávno nadávala na tú svoju endo, že nie je schopná otehotnieť a prišlo to aj prirodzene! To že sa už iné veci pokazili, to už je o inom..... 😢 .
Ja už mám toho tiež veľa za sebou a nevzdávam sa.....v nedeľu som už dostala prvú mrchu po kyrete, je teda poriadne silná, takú si ani nepamätám, ale našťastie žiadne bolesti 😵 . Takže ešte 2 mesiace a idem zas na KET...to už je ale otázne na ktorý pokus sa zas zadarí! 😒

janemari
autor
8. sep 2010

@jani2 pekne si to napisala.A moje dietatko si vyziadalo dan v podobe manzelstva.Ale to by as icasom skoncilo tak ci tak a dietatko tu bude vzdy pre mna ci bude mat mesiac alebo 30 rokov.Verim ze prislo prave preto aby som v zivote nezostala sama.A ked bude chlapec vychovam ho tak aby malo uctu k zene a aj duhym ludom nie ako bol vychovany jeho otec. Takze kocky hlavu hore a ked nejde riesit babo,rieste druhe veci ktore potrebujete tak ako som to urobila ja a babo prislo same.A to mne s mojou diagnozou nedavala sancu 😉

slniecka
8. sep 2010

Ja som teraz dobrala poslednu injekciu v ramci polrocnej liecby. Presla som si kadejakymi fazami hnevu, uzkosti, strachu, najhorsie boli asi tie navaly, ale cez to vsetko som sa naucila viac doverovat tomu hore. Tak vidim, ze aj to zle je na nieco dobre. S manzelom sme spolu 3 a pol roka, tak dufame, ze raz to pride a budeme sa tesit z drobceka. Vsetkym zienkam prajem vela sil a nadeje do kazdeho jedneho dna.

oknosmas
8. sep 2010

@slniecka tak snad ryhlo pride ovu a budes tehu... planujete ist do centra alebo budete skusat zatial bez pomoci? dufam, ze sa velmi skoro zadari

slniecka
8. sep 2010

@oknosmas Tak doktori mi davaju cas, nech sa telo znova nastartuje, a chvilu budeme skusat prirodzene. Ak sa nezadari, potom budeme riesit, co dalej. Ty si na tom ako?

maliana
9. sep 2010

o kamarátke: zistená endometrióza, vybraná cysta, hormonálna liečba a po roku jej oznámili, že jej plodnosť je obnovená a môže začať bábetkovat🙂

oknosmas
9. sep 2010

.slniecka, ja som bola na laparke v januari.po nej som dostala prvu injekciu,no tie dalsie som uz odmitla. Potpom som skoro 4 mesiace cakala na mrchu a ked neprisla a uz mi bolo dost zle,tak mi pichli vyvolavacku. A nic..potom mi lekar dal lieky pre zeny v prechode na upravu cyklu. To som brala 2 mesiace,aby mi vobec prisla mrcha a ten dalsi mesiac sme skusali iui.neuspesne. Dalsi cyklus siel lekar na dovolenku a tak som to skusila na vlastnu past. Clostyl,pregnyl a cakala som. Kedze nic,tak som si povedala,ze musim prestat brat vsetky tie lieky a upinat sa na to.uz mi z tohoasi prepinalo,ako kazdej zene,ktora tak tuzi po babatku. No a tak cakam,ako tento cyklus dopadne,bo je neskutocne divny a az mi nahana strach chvilami,ale lekar je opat odcestovany. Nastastie mam od septembra tak vela prace,ze akosi nestiham na to vsetko mysliet..nuz, nech sa ti dari a cim skor najdes svoje kolajnicky 🙂

janemari
autor
9. sep 2010

Tak sup sup do snazilkovania 😉

ma77
9. sep 2010

ahojte tak ja sa hlasim som po poslednej injekcii lucrin prešla som si všetkým tym čo aj ostatne žienky a dufam že už nikdy viac !!!posledne mesiace som už ani nespala len na tabletkach na spanie som fungovala aj to mi musel predpisat doki ale teraz to už je lepšie aj navaly ustupili čo sa čudujem lebo ešte mesiac učinkuje injekcia ta už len čakat na mršku dufam že do 2 mesiacov príde a potom kontrola a dufam že už budeme môcť snažilkovat

zlatanka30
9. sep 2010

ma 77 tak nech ti mrska rychlo pride.mne neprisla po liecbe ani po troch mesiacoch.az po tabletkach,co mi dal doktor.ale nikdy viac by som ich nebrala lebo to bol humus.tak to teraz aj vyzera ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

oknosmas
9. sep 2010

@zlatanka30 asi tak...myslim, ze so mnou je to podobne...brala som lieky na spustenie a teraz vlastne neviem, ci ovu byva aj spontanne, alebo len ked stimulujem a aky dlhy bude cyklus a tak...a teraz este aj jednodnove krvacie uprostred cyklu... dufam, ze to nie je zly znak... moze sa tak tvarit endoska alebo nie? ja som mala len prvy stupen a prisli sme na to v podstate nahodne pri beznej kontrole...tak teraz neviem..ci moze spinenie a poldnove krvacanie znamenat nieco zle..kedze ma boli vajecnik, tak mam z toho strach

zlatanka30
9. sep 2010

oknomas mam taky dos... cyklus,ze neviem ani kedy mam ovulku ☹ v juli som to dostala na30 den a v auguste az na 45 den .super ze??nikdy mi to takto nechodilo.ale po tej laparke a liecbe nemam uz bolesti aspon to je ok.nemozes byt tehu???velmi velmi ti to prajem ked ja uz nie 🙂 🙂 🙂 🙂

oknosmas
9. sep 2010

@zlatanka30 no, neviem...uvidime buduci tyzden, ale ja uz tomu velmi neverim...ale hlavne to uz dako neriesim...

zlatanka30
9. sep 2010

si taka ako ja ja uz na to kaslem.cakaj a uvidis,ale prajem ti to naozaj 😉 😉

oknosmas
9. sep 2010

dakujem, aj ja tebe..ved to vobec nie je fer, ze sa takto musime trapit..no kazdopadne si ten dar tehotenstva a zdraveho dietatka budem riadne vazit... a uz vobec to nebudem brat ako samozrejmost

janemari
autor
9. sep 2010

@oknosmas slabe krvacie v strede cyklu je aj znak ovulacie,takze sa nemusi bat.

oknosmas
9. sep 2010

@janemari no, ale ja som krvacala az po ovu...zrejme, lebo teploty uz boli hore asi tak 6 dni..ak bola ovu az potom, tak sme ju tento mesiac potom vobec nevyuzili 😒

janemari
autor
9. sep 2010

@oknosmas to moze byt aj uhniezdovanie a teplota nie vzdy presne ukaze.

oknosmas
9. sep 2010

@janemari no, parada, ak to bola ovu, tak nic... ved nevadi, neriesim to tento mesiac, len ma to zaskocilo, bo sa mi nic take podobne v minulosti nestalo... tak preto tie obavy...

janemari
autor
9. sep 2010

Ja som to tiez mavala jednym casom a presne v case ovulky.A netrap sa pride aj dalsia ovulka a vy ju urcite vyuzijete,

martinkatinka
13. sep 2010

Konečne sa mi podarilo znova prishlásiť 🙂
Takže som stále ne PN a ranné ( resp. celodenné) nevoľnosti neprestávajú, niekedy ani Torecan nezaberá...
Dúfam, že vy ďalej pracujete na bábätkách a tak zas posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTt

janemari
autor
13. sep 2010

@martinkatinka aj ty mas celodenne nevolnosti?Ja som si len raz dala Torecan a nejako nic moc nezabral a viac som si nedavala 😅 setrim si ho skor ked budem mat niekam cestovat. Kedy mas termin?

ivizna
13. sep 2010

čaute babeny no som tu po dlhom čase ako sa tu máte?
Janemari gratulujem k tehotenstvu to je super správa.
No ja ešte užívam lieky už len mesiac a idem na laparku vraj kontrolnú moc sa mi do toho nechce. 😒

janemari
autor
13. sep 2010

@ivizna ja som na kontrolnej nebola a myslim ze malo bab s tejto temy bolo aj na kontrolnej.Ale neboj prezijes ani nebudes vediet ako a potom sup na snazilkovanie.