Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
5. júl 2009

No mne v centre navrhli zacat stimulovat hned po schvaleni ziadosti. 17.6. som posielala, vraj to trva mesiac, kym to dojde. Len este chcem skusit ci s manzelom sa neda nieco robit, lebo je to bieda. Chcem ist do toho, ked si budem ista. Zda sa mi byt velkym rizokom vyhodit 30.000 za pokus. 😒 Do oktobra je casu a casu. Kym nepride MS.

janemari
autor
5. júl 2009

No neviem ci som pozitivny 😀 Zelam vam dobru nocku ja utekam do roboty tento tyzden mam nocne.Takze cele dni prespim a buduca nedela je tu co nevidiet 😉

katie233
5. júl 2009

ta nech ti to v prácičke rýchlo ujde

dahra
5. júl 2009

Janemari,
vela sil do prace!
Ja sa tiez poberiem, idem si este kuknut Galacticu a zalahnem. Vstavam skoro a som unavena z takmer 5hod. cesty.
Pekny vecer a dobru noc!

katie233
5. júl 2009

dobrú noc. konečne začalo niečo normálne v telke - hriešny tanec 2. tak sa aj ja poberiem, idem s nimi prežívať tú vášeň 😀

tulipanike
6. júl 2009

ahoj dievcata 🙂

tak mame po vikende, akurat som vas docitala, boli ste vcelku snazive v úpisani 🙂

luko, je fajn, ze uz mas vyslôedky, a ze bola v poriadku histologia ..... verla drzim palceky 🙂

nastasia, ty sa uz asi veeeeeeeeeeeelmo pripravujes na zajtra, ze? zajtra ta operuju, vsak?

dahra, takze supis vikendik, tak to ma byt 🙂 🙂

my sme mali taky polooddychovaci vikend - priatel v sobotu este v rannej v robote, potom sme sli do BB pre komodu, to kym sme vsetko povybavovali, tak bolo pol deviatej vecer, kym sme dosli domov......v nedelu taka mala prechadzka, a potom sme tu komodu skladali - no akak je pekna, hend som tak aj podavala veci 🙂

a ako sa mate vy ?

janemari, nezufaj, ze bola / verim, ze si tehulka 🙂

tulipanike
6. júl 2009

ani jedna tu nie ste? ☹

janemari viem, ze spinka po nocnej 🙂
a ostatok?

evina0
6. júl 2009

janemari drzim pesticky 😉
dahra ja som bola sobotu rano este pred robotou na 5 injekciu a poobede aj nedelu som mala zase navaly a nespala asom dobre ☹ a k tomu ten upek a nedelu poobede som stravila pri zehlicke .lebo chystam objednavku na taku vecsiu svadbu..takze tak a dnes po praci zase stvarim do noci pri zehlicke.ale aspon mam s toho korunky.a potom mam vegetik az do septembra.som rada ze mam prace vela a rychlo mi uteka liecba.sestra mi akurat povedala ze som bola uplne znicena pri zaciatku a je vidiet ze sa tesim az skonci ucinnost liecby a ostanem tehotna.teskam sa nato strasneee a budeme si vzaojmne drzat peste.dahra a vsetky co pomaly ale isto koncia liecbu ukazeme vovym zienkam ze sa da otehotniet s endometriozou 😵
nastasia ja som bola po laparke doma mesiac ale za par dni som bola fit len sa mi nechcelo ist do prace a natahovat sa tuna s tazkymi mokrymi svad. satami takze tak

evina0
6. júl 2009

tupil som tu len je pondelok a kopec prace mam..a vonku je u nas uuupek ale isto bude burka poobede..bodaj by nebola mali nam dnes dokopat pozemok pod domcek a kedze kazde poobede pride burka tak nam bager na pozemok uz nemoze ist ..snad dnes to bude mozne 😅

tulipanike
6. júl 2009

ahoj evina, tu je tiez vonku fajn, ale v kancli mam zimu

tak to dufam, ze vam burka neskazi vase domcekove plany 😵

mne treba doma zehlit ☹ sa mi nechceeeeeeeeeeee

inak, nastasia, ja som po laparke bola kus mimo, ale to len prve dni, snazila som sa chodit, lebo ma sestricka hned po operacii zobudila, a ze mam ist na wc-ko, ale mne sa nedalo poriadne pohnut, tak potom prisla zas, ze co som bola, a ja ze este nie, tak ze ak nepojdem, bude mi musiet zavist cikaci vacok 😅
no a ten som razne odmietla, tak som sa dako pozviechala, a pekne sla sama pomalicky na zachod
doma som boal dva tyzdne....najhorsi bol prvy tyzden, kym to bolo take cerstve, ale den po dni to clovek na sebe videl, ze sa lepsie hybe

evina0
6. júl 2009

tulip ja domace zehlenie odkladam uz 2 tyzdne co zehlim len objednavku 😠 😠
inak mne sa ratalo ako sa manzel o mna staral po navrate domov.lebo ja som nebola po laparke ani 24 hod v nemocnici.pred odchodom do prace som mala nachystane ranajky vedla postele aby som nemuslea vstavat.kedze ma vsetko bolelo ale ja som neni typ aby mna niekto obskakovala uz za 2 dni som aj prala ale pomalinky lebo ma rany este boleli a do prace sla po mesiaci

katie233
6. júl 2009

Ahojte, tak už sa aj ja pripájam. Síce len na chvíľku, pôjdem na obed 😀

katie233
6. júl 2009

evina, ty si asi taká ako ja. čo by som mala byť rada, že sa o mňa ktosi stará (aspoň, keď je na to pádny dôvod), tak sa nasilu premáham, aby som čo najrýchlejšie bola vo svojej koži.

dahra
6. júl 2009

Ahojte,
aj ja som tu, ale len tak jednym ockom, varim si polievku a pokusam sa aj robit si daco do prace. Typicka ja, vsetky aktivity naraz.
Nastasia,
drzim palce na laparke, som si nevsimla, ze ti zmenili termin. Zrazu je to tu. Kiez by sa ti endo nepotvrdila. 😒
Evina,
mna zehlenie caka dnes vecer. Co sa tyka tej burky, tu v ZA sa nam uz akurat zamracilo. 🤐 Tak posledne noci ani ja nespim dobre. Navaly mavam, ale cez den je to trochu miernejsie. Koncom jula mas mat poslednu injekciu?
Katie,
teraz nastupuje stadium snazilkovania a potom zasa laparka? Mas uz termin?
Tulipanike,
aj ja chcem zimu!!! Snazim sa v byte robit prievan, vetram krizom, ale nepomaha. ☹ ☹

tulipanike
6. júl 2009

ahoj katie, dahra 🙂

no ja by som uvitala keby som tu mala o cosi teplejsie, nohy mam poriadne studene

ale pojdem sa snad vyhriat trosku pred kancel na slniecko, zatial sa mraky len tak striedaju, burka este nic

nastasia
6. júl 2009

ahojte,
ano uz sa mi to blizi, cele doobedie som cakala u internistu, nedosli mi vysledky tak to museli vytelefonuvat. zajtra tam mam byt o pol druhej tak mi silno drzte palceky okolo druhej.
dufam, ze aj ja sa tak rychlo pozviecham, inak mna po slepaku cievkovali, lebo som sa nevedela vycikat a poviem vam, ze nikdy viac. vobec to nebolelo, ale dostala som z toho zapal mocovych ciest 😠
dahra, ja na jednej strane chcem, aby sa potvrdila, lebo konecne by som mala urcenu diagnozu a vedeli by co so mnou maju robit, ale na druhej strane sa endometriozy bojim...
inak co si mam vziat do nemocnice? mala by som tam byt iba jednu noc...beriem si dvojo nocnych kosiel, uteraky, hygienicke potreby, slapky do sprchy, papuce. zabudla som na daco?

katie233
6. júl 2009

ahoj nastasia, budeme na teba myslieť. neboj, dobre to dopadne. myslím, že máš všetko. ešte zdravotnú dokumentáciu, ak ju máš doma 😉. ja sa v blízkej dobe budem tiež zase baliť do nemocky, už teraz mám z toho nočné mory 😠

katie233
6. júl 2009

to je sranda: každá nemocnica má iný postup. ja som musela byť na príjme 1 deň vopred.

katie233
6. júl 2009

aspoň ti to rýchlejšie ubehne, držím palec 😉

dahra
6. júl 2009

Ahoj Nastasia,
vezmi si toaletak- nezabudni nan, vlozky pre istotu, mozno zupan, ak ti bude zima (malo pravdepodobne) alebo budes chodit po chodbach.
Ja som mala tiez zavedeny kateter a nic sa mi nestalo.

tulipanike
6. júl 2009

ahoj nastasia, jasne, budeme drzat palce.....

u nas tiez bolo, ze som musela jeden den vopred nastupit do nemocnice

urcite toaletny, aj vlozky pre istotu, no a klasika, a ko ked ides na dovolenku, sicko z hyg. potrieb 😀

dahra
6. júl 2009

Katie,
aj ja som nastupovala den predtym. Vecer o piatej "klystir" a uz som nic nemohla jest iba pit do polnoci a odvtedy nic. Rano o piatej klystir opat 🙂 Ale ja som mala laparotomiu ako Luko, takze to bolo vacsie 🙂

tulipanike
6. júl 2009

juuuj, dahra, presne tak, aj ja som tak mala 😀

nastasia
6. júl 2009

dahra, dva klystiri? fuuha. je nemam osem hodim pred nic jest ani pit...no ten moj dr. co ma ide operovat mi dal na vyber bud klenova-onkologia v ba alebo take centrum v dunajskej strede. v ba by som musela byt dokopy pat dni a v DS iba den tak som si vybrala DS. a myslite, ze mi daju klystir?

evina0
6. júl 2009

nastasia presne viem ako sa citis, ked som nevedela co mi je.mala som vselijake problemy a povedali ze asi endom. tak som najskor dostala strach. ze co to je ale potom az som sem prisla a zeny mi po lopate napisali co a ako.aka liecba asi bude a po laparke lekar endom potvrdil ulavilo sa mi a len dufam ze po liecbe nebude uz problem s dietatkom..on takto ..ja som nedosla za lekarom ze sa nam s dietatkom nedari a ze cim to je?? ono to dako dokopy spadlo ..mne najskor upravoval cyklus duphastonom ,a az casom ze skusime otehotniet a nakoniec to bola endom. este si vezmi vlozky nato nezabudni lebo ja som napr krvacala po laparke a aj so mna vytekala akasi modra tekutina lebo mne kukali aj priechody vajecnikov a co lezala so mnou jedna babicka na izbe ta roky nevidela vlozky a chuda nemala tak som jej ja davala a bolo jej to blbe..
dahra 1.8 mam poslednu injekciu 😵 😵
u nas je desne teplo a zmraka sa 😅 😅 do prdky nesmie prsat az nam to konecne dokopu ..hmm .Inak mna caka zehlenie aj dzem a kopec inych takze mne zbehne tyzden ze ani neviem ako a tesim sa az budem mat volno a pohodu lebo od noveho roka mam take pracovne tempo ze padam uz na pusu 😔

katie233
6. júl 2009

ja som mala len jeden klystír, večer okolo 9. a tiež som už nemohla nič jesť, iba do polnoci piť

nastasia
6. júl 2009

juuj vidite tie vlozky ma vobec nenapadli, dakujem, ze ste mi to pripomenuli...
evina, tak to si na tom podobne ako ja, aj ja som mala roznne problemy asi styri roky, ale nikoho endo nenapadla, az teraz.

dahra
6. júl 2009

Pri laparke mozno staci cipok. To by ta prijali skor. Tie vlozky su fakt potrebne, aj ja som dostala hned na druhy den po operacii menzes. To som ani chodit poriadne nevedela a v tele hadicka, ale dajako som prezila aj s rozparanym bruchom.

tulipanike
6. júl 2009

my sme ani nemohli po prvom klystire pit, ale to mne nejak nedoslo, a veselo som cely vecer, kym som nesla spat, popijala.....ale rano bol dalsi, takze vsetko slo von......a este tesne pred laprkou - najprv injekcia, potom cievkovanie

evina0
6. júl 2009

dahra divne operovali nas v tej iste nemocke a mne klistir nedavali .dosla som jeden den okolo 12.00 vecer dali akesi oblbovaky a rano tiez a uz o 8.00 ako prvu ma brali .a o 12.00 som bola prebrana ale vracala som .mala som este lezat a nie hned vstat a utekat na wc a kukat ci ma naozaj rezali odspodu.( lebo to hrozilo) a na druhy den o 8.00 som sedela v aute domkov.takze dve noci som tam bola vlastne.ide to tam ako na pase 😀