Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zlatanka30
5. okt 2010

dahra ahoj moja.ano dnes som mala opu.mame 4 kvalitne vajka. 😉 😉

oknosmas
5. okt 2010

@zlatanka30 to je super... 😉

pici
5. okt 2010

@dahra
ak by to v buducnosti bolo nevyhnutne a lekar by mi odporucil injekcnu liecbu. isla by som do toho... ibaze na konci by som bola uz asi rozvedena, alebo by som vykacala stromy za mestom :D

jarja
5. okt 2010

Ahojte ja sa chcem opytat ci existuje aj vonkajsia endometrioza?Lebo doktor mi nieco take naznacoval, ze to co sa mi porobilo tak by to mohlo byt ono...

pici
5. okt 2010

@jarja

akoze vonkajsia? myslis na vonkajsich rodidlach, akoze vonku na suske?

yukki
5. okt 2010

Dahra, dobre čítaš, po druhej gynekologickej a po piatej celkovo, 2xLSK a 3xlaparotomia. Už môžem porovnávať, kde mi aký koktajl na spanie namiešali, kde mi koľko hadice z brucha vytiahli, kde jak varili.... 😀 ..No a teraz beriem Lucrin a uvidím, ak budú vedľajšáky neznesiteľné ešte odskúšam ten Livial a ak ani to ta sa na to vybodnem. To by ma zaujímalo, prečo mne nenavrhli tú HAK, progesterónovú....hm hm hm.... 😠

dahra
5. okt 2010

@jarja - napis Evine (Evina0), ona tusim nieco podobne ma, viem, ze si sama nahmatala nejake lozisko. Skus jej napisat.
@yukki - tiez som bola na lucrine, inak to som netusila, kolko toho mas za sebou 😨 - to vsetko kvoli endoske alebo aj ine zalezitosti ta doviedli "pod noz"?
@zlatanka30 - super, my sme mali kvalitne len jedno - takze to mas velmi dobry zaciatok, kedy volas do helika? Vo stvrtok?

yukki
5. okt 2010

@dahra predtým iné ale tiež aj cysta, slezinu mi vyberali a tak. Ja už mám brucho jak keby sa na mne Apači vyglupeli za mučiarenskym kolom.....7 dier po šípoch a v strede od hrude po pupok stonožka 😀
Ale zas homeopatka povedala, že endometriozu môžem mať aj ako pooperačnú po tých prvých operáciách...no, ale to je už teraz jedno, to neriešim.

janemari
autor
5. okt 2010

@zlatanka30 tak nech sa pekne vyvijaju a potom sup k mamicke 😉

ivizna
5. okt 2010

yukki mna chcel tiež doktor dopovať tými hnusnými injekciami ale naštastie bol nútený mi dať HAK kedže som cestovala preč. Inak by som si tie vedlajšie účinky vyžrala aj ja. Hovoril že tie injekcie sú na endo lepšie. no neviem...

marina23
7. okt 2010

ahojte mne bola tiez diagnostikovana endometrioza mam dve deti cize nemam problem ako vecsina z vas ale po laparoskopii mi bola nasadena liecba lucrinom tohto tyzdna mi bola pichnuta 4 injekcia doteraz mi nebolo niejak inak okrem navalov co sa dalo vydrzat a trosku podrazdenost ale po tejto injekcii mi je niejak cudne chcem nemozem spat som nervozna kricim chce sa mi plakat no hrozne este do toho zle pocasie katastrofa chcem sa vas opytat ci to mam pripisovat tej liecbe alebo mi uz nacisto sibe a este sa chcem opytat co ste s tym robili vekne dakujem mam 35 rokov a na laparo som isla pre zle vysledky onkomarkerov a silne bolesti pocas menzesu a silne krvacanie

lucy778
7. okt 2010

@marina23 príznaky, ktoré opisuješ môžeš kľudne pripísať liečbe. ja som brala decapeptyl a okrem návalov som trpela nespavosťou, tŕpli mi ruky, mala som zvýšený tep..... ale poteším ťa, po liečbe všetky tieto príznaky pominú, treba to len vydržať 😉

marina23
7. okt 2010

dakujem lucy dufam ze to vydrzim no neni mi dobre vonku pekne mne by sa aj chcelo spat no niejak sa neda uz vyse tyzdna bez poriadneho spanku hrozne a ta hlava joj kedy to uz skonci pekny den a este raz diky

marina23
7. okt 2010

@yukki klikla som na teba a je to presne moj problem tiez som po laparoskopii kde mi diagnostikovali endometriozu som na lucrine momentalne stvrtej injekcii doteraz v pohode navaly a stavy ktore sa dali zniest No v pondelok mi pichli tu stvrtu a mne je hrozne zle hlava mi ide puknut o spanku ani nehovorim a tie vykyvy nalad no cirkus humberto tiez mam dve deti ale o cosi starsie ako ty jedenast a necele tri dom do ktoreho kurim a stiepem drevo ako ty ked som dobre pochopila No dnes mi je hrozne zle uplna katastrofa kricim na deti s muzom sa miani nechce rozpravat a rozoberat to ked si predstavim este dva mesiace take tak ako tu pisu niektore zienky tak isto rozvod Ked som dobre citala ty si si nieco na to kupila a co pomohlo lebo ja uz jem panadol ako cukriky ale nevidim niejake zlepsenie ked budes mat cas a chut mi poradit tak napis velke diky

yukki
7. okt 2010

@marina23 Pici na to brala Livial-na predpis, náhradu chýbajúcich hormónov, a po dnešku mám dojem že si to budem pýtať aj ja. Ja som si nakúpila len voľáky Minapent-pre ženy v prechode (hoď si do googlu tam o tom bude asi viac), a ešte mám nejaký pupalkový olej a rybí tuk z lososov či čo...no tak aj to hlcem, a semtam si rozpustím kalcium abo multivitamín...ale po dnešku začínam pochybovať o voľnopredajných, asi to bude nakoniec tiež Livial čo ma spasí...abo sa na to vykašlem. A Marina-ja sa nemám s kým ani hádať ani rozviesť 🙄 odnesú to deti. Do riti aj s endometriozou.

ma77
7. okt 2010

ahojte tak presne tie priznaky čo opisuješ marina 23 som mala aj ja ale to asi každa ja mam teraz už mesiac po 6 injekcii chvalabohu koniec a čakam na menzes som zvedava kedy dorazi tie navaly boli hrozne a ked bolo vonku 35 som myslela že sa zblaznim aj ta podraždenost vždy som len revala stačilo aby mm na mna skrikol trošku a už mi bolo do plaču ale najhoršia bola ta nespavost po 3 injekcii to začalo skôr ako o 24 som nespala a rano som už o 7 bola hora a medzitým som sa zobudila asi 10krát a rano neskutočna migrena tak som povedala dokimu že tak sa neda fungovat tak mi predposal zopycnol to su tabletky na spanie a spala som jak babika skušala som si aj kupovať v lekarni lieky na spanie ale tie staly za nič chcem sa vas baby opytať kedy skončia tie priznaky po poslednej injekcii?

yukki
7. okt 2010

mne skončili až tesne pred prvým menzesom...a to bolo 99 dní po poslednej injekcii. 😝

marina23
7. okt 2010

dakujem za rady velmi ste ma nepotesili ale aspon viem ze nie som sama s tou mrchou Kym mi nebola diagnostikovana endometrioza mala som len silne bolesti teraz z liecbou lucerinom ma boli cely clovek hlava s prestavkami cely den a ta nespavost hrozne nalady a navaly ani nehovorim ale dufajme ze to prejde a ked to nezmizne aspon sa to zlepsi dakujem a ked budete mat nieco nove alebo nieco co pomaha na zmiernenie tychto neziaducich ucinkov ozvite sa diky kym sa dovtedy nezblaznim ☹ 😢

pici
7. okt 2010

@marina23

vyzeram jak najvacsi propagator medikamentov. ale ja som brala a stale beriem livial a velmi mi pomohol

jarja
8. okt 2010

@pici ano na vonkajsich rodidlach...take cierne hrcky alebo ako by som to nazvala...

pici
8. okt 2010

@jarja

tak to pocujem prvy krat

griska11
8. okt 2010

Ahojte zas som nieco nasla:

   Zväčšiť

Ríbezľa - Ostružina malina 50ml, P10 - tinktúra z púčikov rastlín
Výrobca: Naděje - Mgr.Podhorná Jarmila
Dostupnosť tovaru: skladom
Charakteristika:
Kód: macerát
EAN: 8594055100096
Reguluje hormonálnu činnosť vaječníkov, pôsobí pozitívne na maternicu, rieši sterilitu, prechodové problémy, cysty, myomy, gynekologické výtoky.

tulipanike
12. okt 2010

cavkajte 🙂

dlllllho predlho som tu nebola

co mate noveho dievcata?

vidim tu aj nove nicky ☹ snad s avam rychlo podari otehulkovat

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dahra
14. okt 2010

@tulipanike - ahoj, ako sa ti dari? Pozeram, ze Lenka je uz velka - ten cas teda leti, nas maly ma uz 2,5 mesiaca.

tulipanike
14. okt 2010

@dahra ahoj moja, no teeeeda, vy ste uz tiez velki 🙂
my sa mame fajn, Lenka rastie ako z vody, kazdy den sa z nej rehlime, aka je zlata, podarena, aka je zvedava, a tak, asi ako vsetky deticky, je to take chutne 🙂

janemari
autor
16. okt 2010

Nejako tato tema viazne 😖

pici
16. okt 2010

chcela som sa spytat, ze prva menstruacia po liecbe, mali ste normalnu? myslim trvanie cyklu? alebo nejake vykyvy, ze dva tyzdne a pdobne?

janemari
autor
16. okt 2010

@pici ja som mala da sa povedat presnu 28dni a bezbolestnu hlavne.Len jedina smola bola ze taka super mrcha bola len ta prva a ostatne uz boli ako pred liecbou 😠

pici
16. okt 2010

@janemari
a trvala ti tolko co obvykle pred liecbou?

pozeram, ze uz ste 14ty tyzden :D super :D

janemari
autor
16. okt 2010

@pici myslim ze ano taka klasika 5-7dni ked som ratala aj spinenie.