Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
24. jan 2011

@janemari ano to mas pravdu prajem ti velmi vela sil. mas moj obdiv

janemari
autor
24. jan 2011

@pici no keby som sa bola zbalila a odisla od neho uz davno to by bolo na obdiv.Muselo to zajst takto daleko,ale co uz,hlavne ze sa to pohlo nejakym smerom.A este jedna vec,ze som sa uplne pri nom nezblaznila aj ked uz vela nechybalo,sama som sa uz chystala k psychiatrovi.

pici
24. jan 2011

@janemari ale obdiv mas.. mnohe zeny by s takymto debilom ostali aj tak.. len preto ze cakaju spolu babo

katka1503
24. jan 2011

@tiffany81 ahoj tiffany81, ako si na tom? Uz ta dr.Paldia operoval? Ja som sa vratila prave z nemocnice po LSK, cysta odstranena, vajcovody priechodne, ale kedze mi tam este cast obalu tej cysty zostala prirastena na vajecniku, navrhuju mi zasa liecbu analogmi, teda prechod...neviem co mam robit, vobec sa mi do toho nechce, dohodli sme sa zatial len na 3 mesiacoch, kedze chceme pokracovat v snazeni sa o babo... tiez zvazujeme IVF, ale ked mam jednu stranu uplne zdravu, neviem, ci neskusat dalej prirodzene.
Inak som pocula z viacerych stran, ze v zahranici sa uz liecba analogmi nerobi, mate niekto nejake informacie k tomu?

tiffany81
24. jan 2011

@katka1503 Ahoj este som nebola na laparoskopii,nakolko čakaám na menzes a po nom mám isť najskor k svojmu gynekologovi na kontrolu a podla toho sa uvidí,ale myslím,že ju budem musieť podstúpiť,lebo sa necitim dobre...menzes nemám,neviem,čo sa deje,tehotná nie som,,,tak zrejme budem musieť ist na vyvolavačku☹ A ty ako sa cítiš?operoval ta opät mudr.Paldia?

tiffany81
24. jan 2011

janemari...moc ti držím palce,si statočná,držte sa🙂)

janemari
autor
24. jan 2011

@tiffany81 dakujem snazim sa 🙂

katka1503
25. jan 2011

@tiffany81 no, citim sa uz teraz celkom v pohode, nakoniec ma operoval primar Petrenko, velky odbornik a tiez sa specializuje na neplodnost a endometriozu. Budem drzat palce, nech sa vsetko vydari, ak pojdes na zakrok.

pici
25. jan 2011

@katka1503 ano nerobi. poslu ta rovno do centra na IVF a si vybavena

dahra
25. jan 2011

@katka1503 - da sa to riesit aj HAK-om, zaklad je, aby zena nemala menzes.

zlatanka30
25. jan 2011

@dahra ahoj.mam nejake novinky napisem ti zajtra ip 🙂

janemari
autor
26. jan 2011

Tak viroza pomaly ustupuje,mala sa drzi zatial v brusku aj ked teda vcera mi nebolo bohvieako.A zase nam nasnezilo,katastrofa a to minuly tyzden vyzeralo uz ze je tu jar 😎

oknosmas
26. jan 2011

@janemari nechodim tu casto, ale myslim na vas...drzte sa, ste bojovnicky..obe 😀 😀 😀

janemari
autor
26. jan 2011

@oknosmas dakujem 😔 ni musime bojovat obe a spolu kedze sme zostali same. 😅

evina0
26. jan 2011

@janemari citala som co si zazivala s manzelom..nemam slov
podla mna clovek ktory takto depta zenu co nosi pod srdieckom jeho dieta a snazi sa aby sa mu cosi stalo nema chrbtovu kost a raz sa mu vsetko vrati.
ty sa drzkaj a kasli na neho a co sa tyka sudu ze si nechodila na tie poradne tak sa netrap sak mas papier nato ze nemozes behat a lezat ze mas velke riziko koli babetku.

janemari
autor
27. jan 2011

@evina0 ja sa netrapim,ze som tam nebola,ved som volala ze nemozem prist.Okrem toho uz zostavam chladna k mm a robim vsetko pre malu a nie seba.Su to neprijemne uradne veci,ale ked to inak nejde co urobim?Raz to vyriesim a budem mat pokoj,ked necham veci len tak,bude sa to tahat do nekonecna a nic sa neporiesi skor si este problemy narobim.

oacka
7. feb 2011

ahojte kočky, chcem sa opýtať,ako je to s endometriózou po porode? obnoví sa? postupuje rýchlejšie? pomalšie? 5 mesiacov po pôrode som dostala mrchu, je oveľa silnejšia ako pred tehu, znamená to niečo v súvislosti s endo?

pici
7. feb 2011

@oacka a ty si ju mala liecenu pred tehu? mne povedal doky ze sa mi nevrati, ze mam vyliecenu, teraz budem tehu a potom sa nevrati... tak neviem ako to bolo myslene.. asi zalezi aj kde si ju mala,,, v akom rozsahu atd... podla mna blizsie ti bude vediet povedat tvoj doky...

janemari
autor
7. feb 2011

@oacka pokial mam skusenost od druhy bab tak endoska sa po porode vobec nestratila,skor mam pocit,ze je este horsia ako pred tehu.Ale je to individualne a zalezi aj od stupna aky si mala pred tehu.

oacka
7. feb 2011

@janemari
@pici ja som mala tri 1mm ložiská v brušnej dutine, nebola liečená, lebo som chcela čo najskôr otehotnieť, a že vraj liečba by bola len strata času,že najlepšie sa endo lieči tehotenstvom... otehotnela som prirodzene, viac som sa endometriózou nezapodievala...len pre zaujímavosť by som chcela vedieť,že ako to s ňou teraz bude...príznaky som nikdy žiadne nemala.

pici
7. feb 2011

@oacka endo sa tehotenstvom nelieci.. iba nebujnie.. to viem urcite...

prahaxx
7. feb 2011

@oacka ja som skepticka ☹ mrcha prisla 7 tyzden po porode, prva nic-moc, ale dalsie uz davali zabrat, po nej klasika chripka, pokazilo mi to dojcenie ☹ teraz mam prave fazu tazkeho PMS :-/ ked pride mrcha, 3 dni budem mimo sveta, potom dalsie 4 dni ako tak, na 8 den cyklu mi odchadza hlienova zatka a nastupuje bolestiva ovulka 3 dni, ani vykadit sa mi neda, a potom mam 2 tyzdne pokoj - tam som vzdy dostala tu chripku - doktor? ak chceme dalsie babatko, tak nema co riesit, on vidi vsetko ako v norme.. mam operovane oba vajecniky, krvacali do vnutra a tam boli endocysty, aj na maternici, tie boli laparkou tiez vycistene a zoladexom vysusene, ale obavam sa, ze to nepreslo ☹
@oacka no zostava dufa, ze bude dobre, ale viacere Ti povedia, ze tehu endosku nelieci, iba sa zmeni hormonalna cinnost, tak to inak vplyva a tuto pliagu, ale moja sesterka nema endo, iba cysty a cysta jej narastla pocas druheho tehu, otehotnela 4 mesiac po porode - fakt je tazko povedat, co vsetko sa moze vyskytnut

janemari
autor
8. feb 2011

@prahaxx mas ty stale smolu ☹ keby si aspon s endoskou nemala problemy bolo by to lahsie 😔 A planujes dalsie dieta? 😕 Myslim,ze teraz urcite nie 🤐
@oacka tehotenstvo je vlastne ako "liecba" injekciami,endosku len brzdi,ale nenici. A pokial nemas ziadne priznaky,bolesti a podobne tak to ani riesit nemusis.Horsie je to snami co mame nenormalne bolesti,silne krvacanie pri ktorom sme sme min 2 dni mimo provoz. 😖

prahaxx
8. feb 2011

@janemari no pravda je ze babatko chcem, zvlast ked je ovulka, tak by som uz ten mesiac na to "vlítla", akurat, ze tehotenstvo som skoro cele prelezala a viac ako polovicu preblinkala, tak to by bol problem, neviem, mozno sa to nejako - aj ked vobec neviem ako - vyriesi. Manzel je treti mesiac po sebe marod, v decembri 20, januari 10 dni, teraz neviem kolko bude na PN, tak keby potiahol rok v kuse, mohol by poziadat o invalidny dochodok, uz by som mu to sedenie pri PC odpustila z tym, ze je naozaj uznany.. ☹ ved na drogy davaju invalidny jedna radost aj 20rocnym "detom", tak preco ho nedat 30rocnemu na sedenie pri PChre ☹((((((

janemari
autor
8. feb 2011

@prahaxx mas moj obdiv,ze mas chut sa pustit do druheho tehulkovania 😔 Ja by som to uz s mm nikdy neriskla aj ked mame este jedneho mrazacika. Mozno raz najdem toho praveho a pokusim stastie,ale popri tychto tehu problemoch co mam neviem neviem 😔

oknosmas
10. feb 2011

@prahaxx ten moj zasa sedi nie pri hre, ale na nete..bud chatuje, alebo si stale pozera dake fora o nozoch ci vojenskych veciach..presedi tam vsetok cas, co je doma...aspon mam uz dakedy taky pocit..a ked tam nesedi, tak sa hra so svojimi nozmi a prezera si svoje veci... zabuda, ze niekde tam v byte som aj ja...a niekedy by som fakt prijala, keby ma objal a nebolo mu to vsetko tak na pritaz... 😒

prahaxx
10. feb 2011

@oknosmas no vitaj v klube

@janemari toho praveho? tak v tomto sa nezhodneme, chlapa uz nechcem ani vidiet, 3 velke sklamania mi na jeden zivot uplne stacia, uvidime, ako to pojde dalej, mozno vyhram sportku a budem mat nasich pri sebe a este vela deti 🙂 ☹

janemari
autor
10. feb 2011

@prahaxx no mne ked povedia,neboj urcite si najdes toho praveho,tak len odpoviem dakujem ja si uz nemienim nikoho hladat.Ja som mala sice len dve sklamania ale stacilo.Jednoducho si najdem vzdy chlapa ktory ma len vyuzije. Najlepsie je byt nezavisle od muzov a zit si svoj zivot a pokial ma nejaky o zenu zaujem nech sa snazi,rozmaznava ju a ona nech sa necha.A hlavne zasada nedat chlapovi najavo ze ho lubite a mate viac radi ako oni vas.Potom to zneuzivaju a dopadneme tak ako dopadneme.

mirip
10. feb 2011

@janemari neber si to tak,. možno ten pravý si nájde teba a možno skor ako si myslíš 😉

mirip
10. feb 2011

@oknosmas a to ako chce mať deti ved na to treba dvoch, keby to bol moj tak má po prdeli odstrihnem kábel alebo pripojenie netu odpolím a má smolu 😀