Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
9. jún 2011

@fabiaan hej hej ta liecba zasiahne psychicky asi kazdeho...

janemari
autor
9. jún 2011

@pici juuj budem drzat palceky,velmi ti zelam ,aby ti to uz vyslo 😉

pici
9. jún 2011

@janemari uz by mohlo veru.. ako sa ma lauruska?

janemari
autor
9. jún 2011

@pici No Laura sa ma fajn,rastie,pribera a je neskutocne ziva.Najviac ma vie pobavit,ked sa pokaka a ja ju prebalujem a ked to tak poriadne smrdi tak nahodim chsicht ze fuuuj a ona sa zacne smiat.Strasne ju to bavi a par krat aby mi nebolo malo ma este aj ocikala. 😀

pici
9. jún 2011

@janemari je moc krasna... vynahradila ti vsetok stres co si mala kym tu laurinka nebola

ma77
9. jún 2011

@pici ahojky vidim že sme na tom rovnako zachvilu rok po liečbe a dieťa nikde ☹ ☹ ☹ a tiež sa bojim že sa mi endo vrati a aby toho nebolo malo tak ešte u mm nastal problem mame zly spg 😠 😠 😠

janemari
autor
9. jún 2011

@pici no stresy su aj nadalej a ona ich preziva somnou,akoby ich chuda nemala dost pocas tehu 😖 Neverim,ze sa to raz skonci.

pici
9. jún 2011

@janemari skonci... snad coskoro... to je normalne na knihu
@ma77 no neostava nam nic ine len sups otehu :D nech ta pliaga nebujnie

carmenuska
10. jún 2011

tak vam dakujem, ja musim pockat co mi na nu odporuci moja hematologicka, lebo obe liecby mam pravdepodobne kontraindikovane. No vraj skusime miernejsiu antikoncepciou, lebo o pol roka idem na laparku znova, musia mi este oddelit maternicu od criev. Kdze ma robili nahle v poobednych hodinach, nebol pri tom chirurg a gyndosi sa bali, az mi nieco neposkodia. No a potom po tej druhej laparke sa uvidi ci mi nenasadia nalogy....Takze mam to vsetkopred sebou, no ja osm zatial za antikoncepciu. Presne ako pise
@janemari - menzes mat nebudem, mozem si to regulovat, ani bolesti, lebo pri nej to nie je prava ms a zabrani vzniku cyst....

mabumi
10. jún 2011

ahojte dievcata,
mam na vas otazku: je potrebne ist na operaciu cim skôr ak v mojom tele zuri ta pliaga? aj na sone je vidiet 3 velke endocysty na vajecniku. môze to spôsobit dalsie komplikacie ak by som si to dala vybrat napr. az na jesen? ak su na jednom vajecniku taketo 3 cysty (kazda z nich je vacsia ako 2 cm), myslite ze mi zoberu cely vajecnik?
a este jedna otazka. je tu niekto z vas, kto ma okrem endometriozy aj PCOS?
dakujem 😉

mirip
10. jún 2011

@ma77 trpezlivosť ja som otehotnela toež síce presne rok po laparke ale bola na kyrete a púotom ešte pol roka kým sa zadarilo tak len trpezlivosť a nestrácať nádej, síce sa mi dobre hovorí teraz už ale všetky sme si tým prešli.... 😉

ma77
10. jún 2011

@mirip Ja viem že treba trpezlivosť ale mna už akosi prechadza po 4rokoch snaženia ☹ už mame podanu žiadosť na poistovnu na IVF lebo mame zly spg a mam už aj vek 😠 už akosi neverim že sa to podari prirodzene ☹

mirip
10. jún 2011

@ma77 nám sa malá narodila po 5tich rokoch snaženia takže ešte je času dosť neboj ani jedna odtialto neodišla$ len tak všetky prešli k tehulkám

ma77
10. jún 2011

@mirip A mm je v poriadku? ☹

mirip
10. jún 2011

@ma77 kto je mm?

ma77
10. jún 2011

@mirip Joj sorry myslela som či tvoj manžel je ok ?

mirip
10. jún 2011

@ma77 on hej to len ja som endo a ešte aj trombofilik preto som prvé potratila missedom

ma77
10. jún 2011

@mirip tak to maš aspon to dobre že manžel je ok u nas je chyba u obidvoch a šanca na pr. tehu je minimalna 😠 tak dufam že aspon IVf vyjde 😉

janemari
autor
10. jún 2011

@mabumi je lepsie ist hned na operaciu,lebo teraz este moze byt sanca vajecnik zachranit. Co sa tyka endosky cas hra proti nam,kazdou mrchou rastie a silnie. Jedine ak by si nasadila HAK alebo nieco co by ti vyblokovalo mrchu. To je moj nazor 😉

martinkatinka
11. jún 2011

No možem sa tešiť :( 7 týždňov po porode a je tu mrcha...takže s mirenou počkám, až skončí.... len dúfam, že ma to nepoloží,lebo okolo malého treba skákať...Ale vyzerá to, akoby mi prskla čokoládová cysta... nie že krv, ale skor taká strašne tmavá krv... teším sa na ďalší týždeň....

prahaxx
11. jún 2011

@martinkatinka prvu mrchu som mala aj ja taku, este nejake usadeniny, hovoril doktor, ja som si zas myslela, ze ci som uz vari nebola tehotna a nepotratila ☹ ale u mna uz 9x bola tak ☹(((( kde je tu nejaky reajuci smajlik

martinkatinka
11. jún 2011

@prahaxx -len problém je, že v pondelok mi moj doktor povedal, že je to tam komplet vyškrabané, že nemám mať z čoho mrchu.. a včera večer došla... tak neviem.. no a tehotná byť nemožem, lebo nemám z čoho...

nikol18
12. jún 2011

@mabumi ahoj, ja byt na tvojom mieste idem urcite cim skor, ako hovori janemari, este je sanca zachranit vajecnik...ja som mala na mojom 5 cm cystu ked ju nasli a po mesiaci a pol mala skoro 8cm a vajecnik sa uz zachranit nepodarilo ☹ tak radsej neriskuj. Budem drzat moc palce, nech to mas cim skor za sebou 🙂

mabumi
12. jún 2011

@janemari
@nikol18 dakujem za radu. aj ja som si to myslela ☹ . musim si to nejako zariadit, kedze môj lekar ma dovolenku 😒 . dakujem vam, dam vediet ako to dopadlo

janemari
autor
12. jún 2011

@mabumi budeme ti drzat palce a neboj laparka nieje nic hrozne.U mna to bolo oproti porodu prechadzka ruzovou zahradou 😉

mabumi
13. jún 2011

@janemari hej, ja som uz na laparke bola 🙂 , ja sa ovela viac bojim toho, co mi povedia potom 😒
pôrodne bolesti si veru zatial predstavit neviem, ale dufam, ze aspon raz ich zazijem 😉 . ako sa ma laurinka? a ty?

janemari
autor
13. jún 2011

@mabumi Ja som si uz tolko vytrpela kvoli endoske a tak som si myslela,ze porodne bolesti budu v pohode.Ale neboli a ja si myslim,ze aj kvoli tomu,ze mam loziska,zrasty a v maternici adenomyozu tak to my sposobovalo este vacsie bolesti.A neboj sa aj ty budes mat babo,chce to len trpezlivost.Budeme ti s LAurou drzat palce. Laurinka sa ma dobre,rastie,pribera a je velmi vnimava. 🙂

mabumi
13. jún 2011

@janemari hej, toto som si aj ja myslela, ze kedze mavame take strasne bolesti kvôli endo, ze pôrod nas tak neprekvapi. no vidis, ale uz to je asi tak, ze my si vsetko odtrpime. no nevadi, pre ten poklad vsetko 😵 . len aby to bolo.
stale mi nechodi odpoved od docenta kvôli tej operacii. uz zacinam byt nervozna, lebo dnes by som mala nasadit duphaston, ale asi ho nenasadim, aby mrcha neprisla nacas. radsej nech vôbec nepride, ak budem musiet predsa len cakat na môjho dr. tak nech mam co najmenej cyklov 😒

janemari
autor
13. jún 2011

@mabumi to vies ze ked sa veci mozu skomplikovat tak sa skomplikuju.A mas pravdu cim menej cyklou tym lepsie.

mabumi
15. jún 2011

@nikol18
@janemari ahojte, tak moji obaja lekari (gyn. aj doc. z CAR) ma ubezpecuju, ze dalsim krvacanim cysty nenarastu. s tym som sa zmierila, ze budem cakat, ale nechcela som brat ziadne lieky. oni mi vsak obaja kazu brat duphaston na regulovanie cyklu. vcera som mala 18. dc a zacala som ho brat. neviem co mam robit.... JA ich mam presviedcat, ze to treba dat von cim skôr??? jedine coho sa bojim je ze to krvacanie môze spôsobovat zapaly a zrasty, vsak? ved som to citala na odbornych strankach. pisali to predsa lekari! ja uz nicomu nerozumiem ☹ .
tak sa mam asi snazit, aby mi sliznica zbytocne nerastla? napr. nepit cervene vino a pod. (aj ked ja ho teda moc nevypijem...)? môzem nieco urobit pre to, aby sa môj stav nezhorsil? ci je to vsetko uplne jedno?
dakujem vam 😔