Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nikol18
15. jún 2011

@mabumi ahoj, no to ma mrzi :( ja len dufam, ze vedia co robia...mne napriklad hned po tom ako nasli endo cystu tak mi lekarka povedala, ze musi ist von...Tak teraz neviem fakt co ti poradit :( aj ste sa s lekarmi dohodli ze mas ist po nejakom case opat na kontrolu, ci sa nahodou nezvacsuju, alebo nie? Drzim velmi palce nech ti to dobre dopadne 🙂

mabumi
15. jún 2011

@nikol18 no ved prave z toho som uz celkom zmagorena. lekar v CAR ked to videl, tak povedal, ze co najskôr to musi ist von. ze nech idem k svojmu gyn. (oni sa poznaju a su asi dobri znami), ze nech ma on operuje, ze je dobry. je to sukromny lekar. no tak som aj isla a on sa chysta na dovolenku, tak ze nech pockam. bojim sa ci to nie je len preto, aby neprisiel o prachy za operaciu. snad nie. a ten druhy kedze su kamarati, mu nebude oponovat. nechcem im krivdit ani jednemu, lebo obom dôverujem.... no pochybnosti su... a riadne...
nechcem na nich doplatit ☹
no a prave to, ani na kontrolu nemam prist ☹ ☹ ☹

janemari
autor
15. jún 2011

@mabumi ja si prave myslím, že dufaston ti bude maternicu pripravovať na tehotenstvo ved ho predpisujú aj na začiatku tehotenstva,alebo ho berú ženy s nepravidelným cyklom aby mali cyklus normálny a mohli otehotniet. Ale aj moja lekárka mi stále hovorila ešte počkáme počkáme a ked som sa jej opýtala,či nemôžem mať endošku povedala nie,že neexistuje a ked som mala po laparke tak zistili ,že ju mám a hned 4 stupen 😠

mabumi
16. jún 2011

@janemari ... niektori ti lekari... 😠 😠 😠
NO COMENT 😒 , aj ja som k takemu chodila 😖

nikol18
16. jún 2011

@mabumi no to ti verim ☹ som dost prekvapena z pristupu oboch lekarov, najma ked ti lekar v CARe povedal, ze to musi ist cim skor von a teraz zrazu nic sa nedeje, ked to tam este chvilu ostane? Je to zvlastne...ale mozno ten dufaston ti pomoze otehotniet tak ako janemari hovorila a ak sa to podari, tak tie cysty mozno zmiznu 😒 vazne neviem co by som robila na tvojom mieste. Aj ja som stale verila mojmu lekarovi az kym som sa dopracovala tam kde som a to co som si za posledny rok prezila by som nezelala ani najvacsiemu nepriatelovi...

mabumi
16. jún 2011

@nikol18 hej, citala som s hrôzou tvoj pribeh ☹ , asi 3krat... nemohla som tomu uverit. kedysi som obcas precitala nejaky prispevok z tejto temy a vzdy som si povedala, ze to sa mna netyka, ze ja mam I - II stupen a taketo problemy nastastie nemam. no az teraz vidim, ze aj tie stupne sa môzu lahko zmenit ☹
fakt neviem co urobim 😒 , ale asi mi nic ine nezostane ako pockat. snad to bude dobre 😖

nikol18
16. jún 2011

@mabumi budem ti moc drzat palce aby to dobre dopadlo 😉

mirip
16. jún 2011

Ahojte baby objednala som pre sesternicu ovulačné testy dnes prišli a včera mi zahlásila že chce menej ako pôvodne chcela čo ma naštvalo lebo by som chcela menej , kedže mne netreba teda ak by ste niektorá chcela..dajte vedieť, ja som tu len takto v noci, tak napíšte do Ip alebo sem

nikol18
20. jún 2011

Ahojte kocky, chcela som sa popytat, ako ste to mali s mestruaciou po operaciach a skonceni hormonalnej liecby? Ide o to, ze prva menstruacia mi trvala 9 dni (prve dva dni to bolo len take strasenie a potom treti a stvrty den som mala brutalne bolesti a aj som dost krvacala a potom tie dalsie dni sa to zase ukludnilo ale bolesti som mala aj tak, sice miernejsie). Dalsia menstruacia mi dosla az po 34 dnoch a tentokrat trvala 10 dni a mala podobny priebeh ako ta prva tak som z toho dost na nervy... mali ste to niektora podobne? neviete ci sa to casom nejak znormalizuje?

prahaxx
20. jún 2011

@nikol18 na prd som s kramami, po liecbe zle, teraz po porode este horsie a cim dalej tym horsie ☹

pici
20. jún 2011

@nikol18 zlatko ja som mala liecbu od marca do jula, kramy prve som dostala v polovici oktobra a taku ako som mala predtym. rovnaka dlzka, trvanie, pravidelnost... vsetko

yukki
20. jún 2011

@nikol18 ja som mala bezbolestnejšie a trochu dlhšie ako pred op.a horm.liečbou. Aj mám teda, teraz...Ale po predposlednej operácii (a prvej horm.liečbe) som po 4 MS mala endošku a cystisko späť, takže....piaty menzes už som bola v tej istej prdeli ko pred liečbou, bolesti neskutočné už od cca stredu cyklu a....zas operácia a liečba...

nikol18
20. jún 2011

@prahaxx
@pici
@yukki joooj kocky, no to ste ma moc nepotesili 😒 asi to uz bude celozivotny boj my versus endometrioza 😠

pici
20. jún 2011

@nikol18 ja dufam ze coskoro otehotniem a potom neviem co budem robit. nechcem tu pliagu mat.

angieska
20. jún 2011

@nikol18 joj moja, takže ťa to predsa len zase potrápilo ☹

nikol18
21. jún 2011

@pici tak to aj ja dufam 🙂 a uvidim, co sa bude diat potom...teraz mam z toho ale uplne nervy, po poslednom roku plnom operacii a bolesti som dufala, ze budem mat aspon na chvilu pokoj od tej pliagy a tie bolesti pri mrche nebudu take strasne, no smola...

nikol18
21. jún 2011

@angieska tak tak, potrapilo :(

angieska
21. jún 2011

@nikol18 celý čas na teba budem myslieť, aby sa podarilo malé a potom to už bolo len a len lepšie 😉

yvon3
21. jún 2011

@nikol18 ja som mala po liečbe mrchu s rovnakými bolesťami ako predtým, a vlastne ju furt aj mám, ja som si od nej neoddýchla ani počas liečby, mne vôbec nevynechala ani raz , mala som ju počas celého pol roka, je to na nervy, keď človek podstúpi operácie, liečby a nakoniec zistí že zmena žiadna. Ja som z toho tiež dosť na nervy.

yvon3
21. jún 2011

@pici už máš po KET?

nikol18
21. jún 2011

@angieska si zlata, dakujem 🙂

nikol18
21. jún 2011

@yvon3 presne ako hovoris, cloveku je z toho uz nanic :( ja som mala aspon pocas liecby pokoj, teda raz mi dosla a potom uz nie, tak som bola rada aspon za to

martinkatinka
22. jún 2011

Joj baby, bola som si vybrať tú Mirenu - a keď som to otvorila, až som sa zľakla, že čo to je! Idem sa objednať na budúci týždeň, som zvedavá ako to dopadne... celkom mám strach z toho zavádzania, ale hádam to výjde... a budem mať 5 rokov pokoj od mrchy... možno sa aj endoška vzdá a pekne sa unaví a opustí moje telo...

prahaxx
22. jún 2011

@martinkatinka no nechcem strasit, kamoska u Dr. Cubonovej mala teliesko, hned po zavedeni zapal maternice a po 5 rokoch nepretrziteho pouzivania taka nejaka divotvorna rana sa jej tam vytvorila, musim sa nejako galantne opytat na jej aktualny stav

martinkatinka
22. jún 2011

@prahaxx - no Dr. Čuboňovú mi ani nespomínaj... mám zlú skúsenosť....ale viem, že nejde o Dr. ale skor o mňa... lenže je pre mňa jediné riešenie, pretože ďalšie bábo je pre mňa nebezpečné, endoška je stále tu a vyskúšať to proste musím...najhoršie už je hádam za mnou, tak uvidíme.. a keď sa nepodarí, tak pojde proste maternica von... a vlastne aj ostatné, však načo mi to už je??

prahaxx
22. jún 2011

@martinkatinka neboj, bude dobre a aj zazraky sa deju, my maminy sme toho dokazom

liviaf14
22. jún 2011

@nikol18 čítala som tvoj príbeh, no teda! mne pri laparotomii tiež hrozilo načatie hrubého čreva, nakoľko som mala ľavý vaječník so zrastami pripevnený k hr. črevu. našťastie mi hr. črevo nenarušili, inak by som tiež skončila s vývodom na čas. mne sa podarilo otehu po 2 r. 9 mes. prirodzene, aj keď sme už chodili do CAR a po plánovanom styku sa nám podarilo. mne ľavý vajčeník nefunguje, zvládol to zdravší pravý. teraz mám 16 mes. synčeka, kojila som 14 mes. 2 roky som poriadne nemala menzes, len 3x taký slabučký pri antike počas kojenia. ale teraz ako nekojím som už mala silnejší menzes s bolesťami ľavého vaječníka. tak som zvedavá ako mi to bude pokračovať ďalej, stále si opakujem, že som zdravá, endo už nie je, ale či to zaberie????? 😅
držím ti palce nech máte čoskoro miminko 😵

bobsent
22. jún 2011

ahojte, ak máte záujem jednej babe z tejto témy som posielala čaj kt. miešajú v lekárni na endometriózu a ja som ho roky pila.netvrdím že lieči to sa ani nedá, ale menej som krvácala aj cyklus bol pravidelnejší.tak skúste:
20g listov žihľavy dvojdomej, 20g alchemilky žltozelenej, 20g vňate hluchavky bielej, 20g kvetov nechtíka lekárskeho, 20g plodov ruže šípovej(šípky), 20g listov ostružiny černicovej, 20glistov slezu lesného, 20g kvetov pagaštanu konského, 15g listov medovky lekárskej, 15g listov orecha vlašského, 10g koreňa valeriány lekárskej, 10g vňate železníka lekárskeho a 10g plodov kôpru voňavého.
dve čajové lyžičky zaliať litrom vriacej vody,lúhovať 15min a precediť.piť celý deň do 19. hodiny tri týždne potom týždeň pauza. kúru zopakovať 4x.potom preventívne po šálke denne pred menzesom a týždeň po.
ak by niečo z bylín nebolo možné dostať,nevadí.dôležitý je ale ten pagaštan.ja som si ho zberala aj sama lebo ho nikde nemali.
prestala som až ako tehotná 😉

nikol18
22. jún 2011

@liviaf14 dakujem, si zlata 🙂 ja stale dufam, ze sa nam to podari 🙂 gratulujem k malemu syncekovi 🙂

nikol18
22. jún 2011

@bobsent fiha a teda ty si s nim mala dobre skusenosti? Ja uz som tiez pila a jedla vselico...teraz napriklad pijem aloe vera gel na take celkove precistenie tela, to mi odporucil sam chirurg po poslednej operacii a najnovsie mi mamina nasla nejaky olej z pestreca, vraj je to tiez dobre na endometriozu, tak uvidim 🙂 ale cajik si urcite opisem 😉