Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
9. júl 2009

evina: ano,ja viem,len doktor povedal,ze to nemusi byt spolahlive, uvidim,ked tospojim s ovulacnymi testami 😉 mne sa tonapr. vobec nezhodovalo s ovulacnym mikroskopom a teda neviem,ktory udaj bol pravdivy,ci teplota alebo mikroskop,ale viem, ze vela dievcatam to spolahlivo podla teploty vychadza.
ahoj tulip 😉

luko
9. júl 2009

akurat blbe ze mi to vychadza pocas dovolenky, takze si to nebudem moct hodit do fertilityfriend....

nastasia
9. júl 2009

ahojte baby,
tak som konecne tu, pustili ma uz vcera, ale nebola som schopna ani zapnut pocitac. mala som strasne vela zrastov, ktore mi odstranili a len dve mini loziska endometriozy, takze to neposielali ani na histologiu a nemusim brat ziadnu hormonalnu liecbu. este stale mam dost silne bolesti z toho plynu, ale je to lepsie ako vcera, to som bola uplne znicena. co si myslite o tom, ze nemusim mat liecbu? na jednej strane som rada, ale co ked sa endo vrati? a co tie neviditelne loziska? ked ma prepustali dr. tam nebol, bavil sa iba po operacii s mojou mamou, ale ked pojdem na vyber stehov tak sa ho popytam na vsetko. dakujem vam ,ze ste na mna mysleli 🙂

filmushka
9. júl 2009

ahoj nastasia 😉
tak sme radi, ze uz si doma. inac sme sa rozhodli, urobit si tabulku ako to je snami, aby sme sa mohli sledovat a delit sa o "zazitky"...staci mi do IP napisat....

ked ti doki vravel, ze netreba liecbu asi si to mala maleho rozsahu, ale ked pojdes na kontrolu/ stehy, tak sa na vsetko treba spytat, kukni si do spravy, co ti napisal 🙂
a dufam, ze sa rychlo zotavis, len sa nenamahaj a oddychuj 😵

nastasia
9. júl 2009

dakujem filmush, nestiham vas docitat, co vsetko ti mam poslat do ip? 🙂 inak v tej sprave asi polke veciam vobec nerozumiem 😕 musim sa ho popytat

filmushka
9. júl 2009

ja som si googlila na nete, co som nerozumela v sprave 😉 no jasne, ze najlepsie povie doki...

do tab. na IP: vek, mesto, od kedy sa snazite, datum zistenia-endo, liecba/liek, nalez, HAK (ak si brala aky, kedy), nejake info este co uznas za vhodne 😉 mejlovy kontakt.

baby a neviete co je s dahrou? dlhsie tu nebola ☹
este ju treba do tabulky a poslem vam ju, teda ak ste poslali mejlovy kontakt, lebo je to v excely 😵
alebo este viete o niekom? mam tam: janemari, tulipanike, katie233, nastasia, luko, evina0 + dahra

tulipanike
9. júl 2009

filmus, poslal som ti mailik, tak snad mas uz odo mna vsjo

ahoj nastasia, som rada, ze uz mas po, neboj, rychlo sa zotavis, a doky hadam vie, preco ta neposiela na liecbu....bude to ok, uvidis

filmushka
9. júl 2009

ahoj tuli, diky, uz mam skoro vsetko,
este dhra a budeme vsetci 🙂

tulipanike
9. júl 2009

hej, dahra sa tu dlho neukazala, ktovie kde sa tara 🙂

nastasia
9. júl 2009

filmushka, poslala som ti info. a kde najdem tu tabulku?
nevravela dahra, ze pojde k rodicom na dovolenku?

tulipanike
9. júl 2009

to uz sla? moze byt, spominala...tak asi si uziva dovcu

ja si budem od buduceho piatku

filmushka
9. júl 2009

este nastasiu dopisujem, od niektorych este cakam majl. adresu a nejake udaje.
A hned, ked to bude, vam to posielam mejlom 🙂

tak to poslem aj bez dahry, ked sa neobjavi, dopiseme ju neskor teda.

tulipanike
9. júl 2009

jasne, dopiseme neskor, ved ona sa ovjavi 🙂

filmushka
9. júl 2009

sa mate dovolenkarky 😉
ja som bola u dr. som do soboty na PN, potom uz hajde zhanat si pracu 😠 😒

tulipanike
9. júl 2009

no to ti nezavidim, tiez som isty cas bojovala s tym najst si pracu.....verim, ze sa ti podari 🙂
drzime ti vsetky palce, aj prsty,

tulipanike
9. júl 2009

nastasia, a ako dlho budes teraz doma po operacii?

nastasia
9. júl 2009

tuli, mam napisane v sprave, ze kludovy rezim, ale neni tam, ze dokedy tak sa vstredu opytam dr. ale kedze som studentka tak sa nastastie nemusim nikam ponahlat uvidim ako mi bude, ale aspon take dva tyzdne si chcem oddychnut 🙂
filmush a v akej oblasti chces pracovat?

tulipanike
9. júl 2009

aha, ja som myslela, ze studujes nejak popri zamestnani.....tak to potom kym sa nebudes citit dobre.....ja som bola v pondelok operovana, v stredu som sla domov, a na PN som bola do konca tyzdna a este cely nasledujuci tyzden, nech sa mi to tam riadne zalieci

filmushka
9. júl 2009

som vystudovala GIS-geograficke informacne systemy 😀 tu v BB, no kedze situacia je dost kriticka vsade, tak si vela nenavyberam, no bud nechcu VS, alebo nepotrebuju nikoho....o nicom je to tu ☹ a teraz je dost absolventov...ale hadam sa nieco vyskytne 😵 ved som od marca doma ☹

filmushka
9. júl 2009

nastasia, nie ze by som ta vyhanala, no nemala by si radsej lezat 😉

nastasia
9. júl 2009

tak to ti budem drzat palce, aby si nieco nasla 🙂 urcite sa podari
no ja to tak striedam, ze chvilu lezim, chodim a sedim, lebo ked dlho lezim tak ma strsne boli chrbat. ale si zlata 🙂

filmushka
9. júl 2009

lebo viem ako mi bolo, ja len tak 😉 som tyzden za PC asi ani nesadla

nastasia
9. júl 2009

aj mne je dost na nic, aj by som si pospala, ale ten chrbat ☹ som necakala, ze to budu az take bolesti po tom nafuknuti brucha. si pamatam, ze ked som sa prebrala po narkoze som mala zimnicu a ze som vykrikovala od bolesti, boze ta hanba 😅 ale boli tam vsetci strasne mili 🙂

filmushka
9. júl 2009

kolki ste boli na izbe? ved ti dali nieco potom od bolesti,nie?

katie233
9. júl 2009

nastasia, no vitaj 🙂. Aká hanba? Neboj oni dennodenne zažívajú horši veci. Mňa tuším chrbát tiež bolel, ale to z toho, že som si nevedela nájsť polohu, a bola som uležaná, usedená. Preto, keď som sa už trošičku lepšie cítila, som sa to snažila rozchodiť. Aj plyny sa potom lepšie uvoľňovali. Neboj, už zajtra bude lepšie.

baby, dahra ešte nie je na dovolenke. To by sa hádam prišla rozlúčiť.

evina0
9. júl 2009

nastasia aj mna bolel chrbat a cele zenske organy.a ten plym mi tak nafukol brucho ze som vyzerala jak v 6 mesiaci minimalne ale dva dni a bude ok len oddychuj a nenatahuj sa hlavne.
je fajn ze nemusis ist na liecbu je som ju tiez nechcela ale lekar trval na nej ☹ a pozerali ti aj vajecniky a priechody vajcovpdov?? mne uz pri jednom vraj ano a mala som to OK aspon cosi.citam ze hodna zenam sa s endom podarilo babenko niektorym po dlhsom case takj uvidime ako mi budeme na tom vsak?

luko
9. júl 2009

nastasia: super, potesi ze sa to zaobide bez hormonov 😉

filmushka
9. júl 2009

tak tab. uz finisuje, este na jane pockame, nieco od nej nemam.... a poslem 😉

luko
9. júl 2009

tak hlavne aby tam jane svietilo tehu,to by bolo moc fajn 🙂

janemari
autor
9. júl 2009

Caute idem vas docitat. 🙂