Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

capuletka
16. jan 2012

Prepacte, ze sa rozpisujem 🙂 ale uz som to trosku potrebovala pustit von....
Mam aj tie blbe neziaduce ucinky a rozhodujem sa ci mam vydrzat 6 injekcii alebo skoncit....

kytula
16. jan 2012

@mirip ach jaj, ja by som chcela požiadať sv. doktora, aby mi urobil hormonálny profil a potom bud nech ma lieči alebo pošle do centra pre neplodnosť. Dnes mi bolo veľmi ťažko, nevedela som ani prestať plakať. a už som si hovorila, že prestanem sa snažiť, že už jednoducho nevládzem ísť proti vetru. Ale veľmi ste ma dievčatá povzbudili, keď vidím aké ste silné, aj mňa to motivuje. Dakujem Vám

mirip
16. jan 2012

@kytula ja ešte patrím do úplne prvej parie a takmer všetky deti máme.....len cesta k nim nie je v našom prípade ľahká, niektoré ani nevdia ako k tomu prídu naniektoré stačí že sa chlap len "pozrie" a sú tehotné a strašne veľa žien si práve toto neváži. No je nás velmi veľa čo nemám ecestu k vlastným deťom ľahkú.Ale aj ked teraz ti je ťažko /všetky sme sitým prešil/ ver tomu že "po búrke vyjde vždy slnko" a aj ty budeš mať detičky

mirip
16. jan 2012

@capuletka treba vydržať ja som nežiadúce účinky nemala vôbec a namiesto umelej menopauzy som mávala normálny pravidelný 28dnový cyklus až mi z toho hrabalo lebo baby mi hovorili že ked mám menzes liečba nie je účinná a injekcie beriem zbytočne

capuletka
16. jan 2012

@mirip dobre ze hovoris, neuveris, ale ja ked som vas tu nasla, tak som to zacala pekne poctivo citat od prvej stranky... a prezivala to ako roman....este som sa dostala k oehotneniu, eviny, katie, iky, dahry,,,atd... cca do polovice vlakna....cize par stoviek stran som precitala :D a tesila sa s vami....ale potom uz som mala tuzbu napiat tak som skoncila na zaver, a normalne mi bolo luto, ze sa to tu akosi pomenilo a nemozem prispievat do obdobia v ktorom ste boli vy....zvlastne ze ? NO a nevedela som si spomenut na nick zienky, ktora pisala ze pocas celej liecby mala menzes..a to si TY.... ja som totiz tvoje vyjadrenie skopirovala so spravy kamoske, ktora ju tiez ma... a prve dva mesiace mala kramy... a doktor jej kvoli tomu nariadil namiesto povodnych 6tich injekcii 9...lebo ze jemu je jedno kolko ich bude mat, pre neho je podstatne kolko nebude krvacat,a kolko nebude mat cyklus.... ty si mala myslim poriadne stastie, ze ked liecba nezaberala tak ako ma sa ti podarilo otehotniet 🙂

capuletka
16. jan 2012

@mirip ja uz som to tu niekde aj pisala...ale moje neziaduce ucinky su popri navaloch tepla/ zimy, nespavosti..zleho spanku, unavy, spanku cez den, potenia...aj dalsie choroby...krvacam z konecnika,,,,bolia ma krize, klby, ladviny, a prichadza mi niekedy tak strasne nevolno, ze mam pocit ze odpadnem...a velakrat ma aj natahuje naprazdno nad wc.... znama liecitelka mi povedala ze tie hormony su hnus, a ze moje telo sa proti nim takto brani... v momnete som to chcela skoncit, potom som si povedala, ze ked uz mam polovicu za sebou ze vydrzim este a pretrpim...no ked som citala ako to mnohym z vas nepomohlo a bolesti pretrvavali nadalej, tak som z toho totalne vedla....nehovoriac o tom, ze z tych hormonov mam aj depkostne a uzkostne stavy...

mirip
16. jan 2012

@capuletka tie babenky čo spomínaš je tzv.druhá vlna ja som s prvej ktorá začala v téme endometrioza tam sú baby libeth,janis24,lenocka3,monika3,ellianka,pink_lady,libeth,ja,kurusa,csilla26,nelly3,tittika,scarlette...snáď som ani jednu nezabudla, libeth založila úplne prvú tému koníkovú o endo a oxidovalisme tam veeeeeeeľmi dlho no a prvá vlna pomaly skor či neskor otehotnela a postupne pribúdala 2 vlna a stále pribúda viac a viac nových žienok sem,táto téme je č.2,prvá téma je endometrioza 1 ale je uzamknutá a nedá sa tam čítať no založili sme ešte budúce tehoľy s endometriozy a úspešné tehulky s endometriozy

capuletka
17. jan 2012

@mirip to je super, ze sa vam to vsetkym ci uz prirodzene alebo s pomocou nakoniec podarilo... A ako si na tom bola ty s bolestami? resp.ako teraz?

co si myslis ty o nazore, ze by som mala byt tehotna hned po liecbe...lebo inak to nema zmysel...? 😒

mirip
17. jan 2012

@capuletka ja som otehotnela pol roka po liečbe ale potom to dopadlo zle a nakoniec to bolo rok po liečbe

capuletka
17. jan 2012

@mirip aha, no a tebe lekar povedal, ze vobec nevadi, ze krvacas aj pocas tej liecby? no a co endoska? nevratila sa?

capuletka
17. jan 2012

@mirip jeeeej az teraz som si vsimla, ze ty uz mas babatka dve 🙂 pri druhom nebol problem s otehotnenim?

mirip
17. jan 2012

@capuletka no deti mám dve ale v poradí to je druhé a tretie, mne dr povedal že to vobec nevadí a navyše možem aj otehotnieť, ked sombola na laparke v jedálni som stretávala jednu rizikovku čo otehotnela práve cez liečbu lebo mala tiež počas liečby menzes a má dvojičky chlapcov....

mirip
17. jan 2012

@capuletka ok idem ja do postele,o chvílu je 6 a baby budú hore

capuletka
17. jan 2012

@mirip Je mi luto, ze prve babatko tu nie je, ale zato mas dlasie dve kraaasne dcerky a anjelika strazneho nad nimi 🙂 Dobru nocku a dakujem za pokec 🙂

chorucka
17. jan 2012

@capuletka ahoj ja som brala lucrin 6mesiacov potom laparoskopia a potom znova 6mesiacov ja som bola celkom spokojne ziadne vedlajsie ucinky som nemala len ta pliaga sa ma drzi ako kliest

janulka1989
17. jan 2012

Lekar dal do spravy enfometrium 2/12 ked robil usg spominal cystu ale nic viac brali mni krv ale nebola po vysledky lebo cudny doktor ale ma aspon ludsky pristup

chorucka
17. jan 2012

@mirip prosim ta uzivala si nieco proti tej endoske nejake doplnky caje a tak.

mirip
17. jan 2012

@chorucka nie nič len polročná liečba injekcie zoladex podkožu do brucha mipichal Dr každý mesiac

chorucka
17. jan 2012

@mirip mne lucrin tiez kazdy mesiac do zadku 6mesiacov potom pauza a znova 6mesiacov Uz si sa jej zbavila ?

hamca7
17. jan 2012

ahojte babule, ja vas chcem len povzdbudit, aby ste sa tie, ktore tuzite po babatku, nevzdavali. Ja som sa trapila s bolestami uz od kedy som menstruovala a posledne 2 roky som mala cysty, ktore nastastie sami odchadzali. No toto leto sa mi vytvorila obrovska krvava cysta a isla som urgentne na laparoskopiu, kde mi potvrdili endometriozu.
Hormonalnu liecbu som hned odmietla (predtym som brala antikoncepciu a znasala som ju velmi zle), takze sme sa s manzelom rozhodli pre druhu moznost - dietatko. Zacala som teda skoro kazdy den chodit ku gynekologovi na folikulometriu. A vdaka tomu sa mi podarilo cca mesiac po operacii aj otehotniet.
Takze hore hlavu a vsetkym snazilkam s touto pliagou drzim palce!

mirip
17. jan 2012

@hamca7 my sme čakali 4 a pol roka

dievčatá nezúfajte 😉

capuletka
17. jan 2012

@chorucka ahoj, a u teba sa endoška tiež prejavuje velkymi bolestami? ak som to dobre pochopila, po 6mes liecbe ti spravili second-look LPR a zistili, ze nepomohlo???? a potom znovu 6 mesiacov? 😒 a po nich co...?

chorucka
17. jan 2012

@capuletka ahoj inekcie som mala 2010 januar 2011som bola na LPR a v auguste 2011 mi odstranili end.z p.vajecnika Mam endosku na m.mechury a mala som na p.vajecniku z vajecnika mi ju virezali ostala na mechury Mam bolest len po menzese asi 2tyzdne ako kedy Teraz posledne 2cykly ma zacalo bolet na pravej strane isto sa mi urobila aj niekde inde.

capuletka
17. jan 2012

Fuha, tak to ma mrzi... ale mas stastie aspon v tom ze sa ti dalo odstranit ju mechanicky.....ja mam male loziska ale roztrusene kade tade, cize vypalovat sa nedali...proste mi ich len pozreli a zatvorili brucho a teraz tie injekcie... (ja mavam strasne menst,bolesti, tak snad tie injekcie pomozu....aj ked uz prestavam verit...) No a teraz ti to ako liecia? Babatko planujes?

chorucka
17. jan 2012

@capuletka teraz to uz neliecia chodim kazde 3mesiace na kontrolu na urologiu Snazime sa o miminko ale nejak to nejde A mam este takeho lekara ktori bohvieako sa nesnazi mi pomoct k miminku on len folikulometriu uz 2cykli a k nicou to nevedie Jeden den mi povedal ze folikul je uz dozrety ze sa mame snazit a ked som isla o dv dni tak povedal ze to nebol tehotensky folikul tak naco mi tara hluposti Je mi do placu len pred manzelom sa hram na silu lebo on je cytlivejsi ako ja zle to znasa

capuletka
17. jan 2012

@chorucka to chapem, musi to byt tazke... zmen lekara, aspon ja by som to urcite spravila....keby sa moj gyndos nesnazi ked sa snazim otehotniet, pricom vie ake mam velke problemy, tak odchadzam urcite k inemu....ved pre teba to bude len a len dobre.... chces babatko a to je podstatne. Si silna zena, pozri sa kolko si toho uz zvladla 🙂 tak pekne pozbieraj sily, vybav noveho lekara, trvaj na vsetkych moznych vysetreniach a s manzelikom si to uzivajte. Kup si aj prirodne produkty, co tu baby spominali...Citala som si o tej Macce a vyzera to byt super, to si v buducnosti urcite kupim...

chorucka
17. jan 2012

@capuletka Som si nakupila Indonal Alchemilku a zhanam Gynex Nemas skusenosti s B17 Inak Dr janos mi poradil pri end pit caj z alchemilky 6dni a 1den pauza a tak dokola Som myslela ze tento cyklus sa to podarilo a figu dosla mrcha tak idem sa pustit do prirodnych produktov 😒

capuletka
17. jan 2012

@chorucka Skusenosti zial nemam....ja mam zatial len obavy...ci tie injekcie pomozu...ci ich mam vobec dalej brat...ci bude chciet niekedy vobec priatel dieta ☹ a ak konecne ano, ci sa nam to tiez vobec podari... Ja by som urcite skusala aj prirodne produkty, a hlavne zmen toho doktora ! A mozno by som skusila aj liecitelku ;)

mirip
17. jan 2012

@capuletka liečbo by som na tvojom mieste dotiahla do konca a potom dokopala Dr nechti odsleduje cyklus, folikulometriou urobí atd. teda či je normálny cyklus a folíky dorastajú.....teda či ovuluješ alebo nie lebo ak cyklus nenabehne a ovulácia nebude tak načo "znásilňovať" polovičku takže ja by som to riešila takto,po liečbe odsledovať či cyklus nabehol ako treba a môže sa začať snažiť

capuletka
17. jan 2012

@mirip uff lenze mne je z toho hrozne zle...ja mam pocit ze nonstop len trpim, chodim jak matoha...vsetko ma boli a do toho mi je aj zle...cyklus som mala vzdy v poriadku, az na tie bolesti...este mi DR. spominal ze by sme mohli skusit iny preparat, tak asi teraz este pojdem dat pichnut Diphereline (4.inj)lebo ju uz mam doma a pojdem sa s nim poradit, ze co dalej...a co sa tyka tej folikulometrie atd,,,neviem ci zbytocne robit vysetrenia, ak nebude priatel chciet dieta,,, je to tazke... snad aj niekedy v buducnosti sa mi podari babo... Len neviem ci to nie je potom uplne zbytocne toto cele trpiet....
Je mi smutno z toho, ked vidim ze tebe ani dve liecby nepomohli ☹ (co sa bolesti tyka, babatko sa urcite raz podari, tomu treba verit....)