Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

smejjkaa
10. jún 2014

@gagik ahoj, no ja som mala stále veľké bolesti aj v krížoch a pátralo sa po obličke, tá bola zapalená a zväčšená a ta močová rúrka bola veľmi upchatá a nechcela sama fungovať, preto by mohla byť časom poškodená oblička.. Tak k Laparke prišiel aj urológ a takto mi to naraz všetko. Len moje telo ju nechce nejako priať. Dúfam, že sa to zlepší.
No a čo sa týka čreva, tak tam mám tiež ložisko a je z neho také klbko dá sa povedať a povedala mi lekárka, že to sa nedá len tak odstrániť, že to musia vyrezať a zlepiť dokopy. Ani mne sa do toho nechce, ale uvidíme čo mi povedia viac keď pôjdem na taký úvodný rozhovor a to je o mesiac. Ja žijem v nemecku a tu sa ma nepýtajú či sa mi do toho chce, oni konajú, sú rázny. Len uvidíme či bude OP pred tehotenstvom alebo po.
Prečo ťa posielajú na IVF? Máš aj iné problémy?

adapn
10. jún 2014

@smejjkaa drzim ti palce 👊...tiez ma nikdy nenapadlo ze otehotniet bude take tazke...ale to si asi hovorime kazda...netreba to vzdavat..bojovat !!
Drz sa..

gagik
10. jún 2014

@smejjkaa ja ma tiez tazku endo, na creve, aj pri mocovode,no a samozrejme nedari sa otehotnet, ani IVF sa nepodarilo, jeden Dr. Mi ponukal tu resekciu creva, lenze tam hrozi ze sa nemusi zrast, co by znamenalo vyvod.a uspesne tehotnenie mi ta operacia nezaruci. No ale keby bola nutna ta operacia s tym mocovodom, do toho by som slal, nakolko o oblicku by som prist nechcela, ale zatial mi navrhuju IVF, vraj tehotenstvom by sa to poriesilo same,.

smejjkaa
10. jún 2014

@gagik oh, to ma mrzí, že to máš také ťažké. Práveže mne tu žiadne rizika o operácii čreva nevraveli, tak uvidíme keĎ pôjdem 10.júla na pokec. No ja mávam aj bolesti čreva a tak by som si to dala urobiť, ale určite ako aj ty najskôr túžim po bábe a toto zatial nemám potvrdené, že keby som otehotnela tak by endometrioza na čreve zmizla. Mne musia dať aj slepák von.
Nočovod je v pohode zákrok, robia do zospodu cez mechúr, ja len cítim ako ma bolia kríže a stále mi treba cikať, tak ale hádam sa to zlepší a obnoví to funkciu. Potom by mi to mali zase vybrať po 15týždňoch alebo po 6mesiacoch už ako bude treba. Toho sa neboj.
Kedy si mala IVF? A v maternici ci mala tiež ložiská endo? Nechceli ti dať najskôr liečbu a potom sa pokúšať o tehotenstvo?

gagik
10. jún 2014

@smejjkaa IVF-ko pred rokom, potom KET-y, potom laparka, teraz končím liečbu Visanne no a v septrmbri dalsie IVF by som chcela . Mna tiez bolelo crevo-kŕče, ale teraz ako mam tú liečbu som bez bolestí. Uvidim co bude ked to visadím...

smejjkaa
10. jún 2014

@gagik a vylúčili ti otehotnieť prirodzene? Pretože mne lekárka vravela, že po odstranení ložísk z maternice je veľká pravdepodobnosť otehotnenie v prvých mesiacoch a ak nie, tak potom liečba ale že aj jej vysadení sa dá prirodzene otehotnieť. Držím ti každopádne palce, ja som tiež zvedavá čo ma ešte čaká.

gagik
10. jún 2014

@smejjkaa mne zase hovorili ze endometrioza na creve nema vplyv na otehotnenie, cize ak mi nerobi nejake vazne problemy ze to netreba riesit, ja uz neviem, kazdy hovori nieco ine,len tehotna stale nie som...

smejjkaa
10. jún 2014

@gagik treba veriť že budeš tehotná, určite sa ti to v septembri podarí, uvidíš. Mala si laparku, liečbu a teraz to bude v poriadku. Treba neprestávať veriť to je hlavné 😉

ivuska444
22. jún 2014

Ahojte je tu nejaká žienka ktorá už ma viac detí ?podarilo sa vam to prirodzene?ja som prvý krát otehotnela po dvoch polročných cykloch hormonálnej liečby, a teraz by sme chceli druhé, samozrejme bez liečby by bolo najlepšie 🙂

timuska26
22. jún 2014

@ivuska444 ahoj, my sa tiez chystame na druhe babo, pri prvom som otehotnela prirodzene, teraz este beriem antiko a o mesiac ideme na to, zacinam brat aj femibion, endo mam trosku rozrastene okolo laveho vajecnika, ale si myslim, ze to pojde opat prirodzene.

smejjkaa
22. jún 2014

nejaká nova tehuľka po laparke? ja zatiaľ čakám na vyjadrenie lekárov a ak povolia, hneď ideme na to 🙂

adapn
6. júl 2014

@smejjkaa ahoj smejka, ako si na tom? Ako pokracujete?

misenaf
7. júl 2014

ahojte chcem sa spýtať kolko se doplácali za inekciu Diphereline 3,75 mg. lebo v lekárni mi povedali že si to celú musím hradiť sama čiže okolo 99 eur a v dalšej lekárni mi povedali že mi to prepláca poisťovna, tak teraz neviem.

usinko
7. júl 2014

@misenaf ak mas na predpis, tak cele zadarmo...http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/dip...

misenaf
7. júl 2014

@usinko dakujem ..... ano mam to na predpis jasné len v tej 1 lekarni mi povedala magistra že tam musí byť pečiatka revízneho lekára .... že to musí prejsť cez poisťovnu kde to schvaluju.....
ty máš osobnú skúsenosť že to bolo zdarma?

usinko
7. júl 2014

@misenaf nie nemam...ale adcc.sk neklame🙂

misenaf
7. júl 2014

Ahojte. Mám za sebou 1 neuspešne IVF a moj lekar sa rozhodol najprv preliečiť endometriozu 2-3 injekciami dipherreline a potom na to nadviazať na dalšie ivf. Mám nepriechodné vajcovody pravdepodobne kvoli endometrioze ktoru mam aj na iných miestach . Máte niekto podobný problém? Myslíte si že 2-3 injekciu budú stačiť na preliečenie?

smejjkaa
8. júl 2014

@adapn ahoj, tak mi nepokračujeme najlepšie. Bohužial mi gyn. povedala, že s tou endometriozou čo mám ešte na čreve bohužial nemám šancu otehotnieť. Takže urýchlene operovať. Zatiaľ ma teda dali na umelú menopauzu, beriem Vissane na 3 mesiace, teda možno aj kratšie podľa operácie. Termín budem vedieť vo štvrtok, idem na špecialnu kliniku. Bohužial mam z tých liekov nežiadúce účinky :( A ty ako?

adapn
8. júl 2014

@smejjkaa ach boze, to mi je luto..a nevzdavaj to, raz sa to musi podarit nam vsetkym...a uz som citala aj take pripady kde baby otehotneli aj s horsou endo...drzim ti moc moc palce...
No ja sa tiez nemam este cim chvalit. Zase cakam na ovu. Od dnes zacinam uzivat este aj Inofolic. Tak snad tym nic nepokazim..
Na tu menopauzu chcel dat lekar aj mna, ale zatial som to odmietla...tak uvidime...ale rozmyslam, ze ak sa nepodari, tak pojdem na umele...

valiaaa
8. júl 2014

Ahojte žienky. Kto by mal záujem o recept na čajík, ktorý je vhodný práve na liečbu endometriózy, môžem poslať. Sama som v roku 2010 podstúpila laparotomiu. Prišla som o jeden vaječník. Vtedy mi jedna lekárnička poradila tento recept a sama mi ho aj namiešala. Po operácii som ho istý čas pila a teraz, keď sa s manželíkom snažilkujeme, tak som sa k nemu vrátila. Pijem 1 väčšiu šálku denne od menštruácie do ovulky. Pekne mi to upravilo cyklus a musím poklopať, zatiaľ žiadne problémy s cystami. Hádam tým niekomu pomôžem.

v_alika12
8. júl 2014

co sa stane ak je endometrioza neliecena?

usinko
9. júl 2014

@valiaaa jasneeee, posli, dakujem🙂

valiaaa
9. júl 2014

@usinko poslané 🙂

smejjkaa
9. júl 2014

@adapn Aj ja som chcela tu menopauzu odmietnúť a snažilkovať, no keď sa mi vyjadrila dok. že nieje šanca teraz, tak som sa na to dala a vraj by sa mi mohla ta endo zase rozrásť, tak neprovokujem, keď je maternica čistučká.
Koľko vlastne bojuješ s endo? A koľko sa snažíte? Skús teda aj to umelé, treba len veriť, medicína je už vyspelá, len sa netreba stresovať, čo sama viem že sa nedá. Hlavne to chce pokoj a nemyslieť často na detičky, čo tiež nedokážem keĎ po nich tak túžim. Keby bol recept alebo čajík radšej na nemyslenie na tehotenstvo 😉 možno by to išlo ľahšie.

smejjkaa
9. júl 2014

@valiaaa aj ja si poprosím ten receptík na endometriozu, mám rada čaje a vypijem fakt hocičo ak to asppoň trošku pomôže 🙂 ďakujem

smejjkaa
9. júl 2014

@v_alika12 no ja niesom žiadny lekár, ale podľa mňa by sa mala každá endometrioza odstrániť, teda tá ktorú je možné odstrániť. Ak sa nelieči, tak sa rozrastá ďalej a zauzluje ográny, napr ako u mňa črevo, čo robí problém. Ale všetko zaleží od miesta a rozsahu si myslím...

valiaaa
9. júl 2014

@smejjkaa
@v_alika12 ten čajík, samozrejme podotýkam, že nie je liek, ktorý endometriózu odstráni tak, že nebude potrebná operácia..odporúča sa hlavne pre tie stavy, ktoré už operáciu majú za sebou

v_alika12
9. júl 2014

@valiaaa 🙂 dakujem pekne za recept !

zimmi1
9. júl 2014

@valiaaa ahoj, budem rada, ked posles aj mne, dakujem 🙂

adapn
9. júl 2014

@smejjkaa haha tak ked objavis ten cajik na nemyslenie na tehu tak si prosim aspon trojitu davku 😝
No my sa snazime 2 roky, ale az teraz v aprili som bola na laparke, kde mi zistili endo. Takze vlastne od aprila je to ciste. Teda malo by byt po laparke vraj. Tak to chce asi chvilu cas. Aj ked ja som si naivne myslela, ze po laparke budem hned tehotna. Nuz, naivka...teraz som este len zacala s meranim teploty. Doteraz som robila len ovu testy. Tak uvidim ci zistim o svojom cykle nieco nove...
Ale je tazko nemysliet na to, hlavne ked sa snazim sledovat si priznaky, merat teplotu a tak...