Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
20. aug 2009

evina, citam citam az ma zase oblial pot...
teraz aspon vies, na com si, cakas na kramy, tak sa to hadam rozbehne uz spravnym smerom, drzim palce!!!
😵 😵 😵
mna vcera polka zadku bolela 😀 (z 2.injekcii)

katie233
20. aug 2009

Alebo ešte počkám do 24-tého. Keby som nemala liečbu, tak mi práve vtedy vychádza mrcha. Možno sa chce riadiť podľa toho 😀

filmushka
20. aug 2009

do kelu, co ma to caka 😠
ale baby, uz nech niekto napise nieco pozitivne 😉
kde je tuli s tymi virusikmi??????????? 😵 😵 😵

katie233
20. aug 2009

Evi a neboj. Všetko bude dobré.

filmushka
20. aug 2009

Evina sme s tebou!!! 😵

evina0
20. aug 2009

katie hej pichol mi ju vraj naco cakat tomu nerozumie.telu to ublizit nemoze a som presne dnes 48 dni od vyvolavacky ked odrata 28 dni ucinnost injekcie tak je to 20 dni bez ucinku a vyvolavacka dozenie vraj mrchu do 10 dni takze akurat akokeby dosla spontanne.30 dni od ucinku injekcie a to je akurat len mi s mrchou dopomoze.
o kontrolnej lapake sme sa dlho bavili a povedal ze mala by sa robit je to tak omnoho lepsie a najlepsie je az ked sa robi aspon po jednej mrche u mna budu 2 jedna s vyvolavackou a druha spontanna.vtedy su aj vajecniky prebrane.
film vidis ako to leti a tie poty?? poznam a nezavidim Ti ale drz sa vsetko bude fajn ja navaly uz konecne nemaaaaaaaaam no nespavost je stale ale skor si myslim ze je to psychika je toho na mna privela..
film aj ked som dnes dostala vselijake aj nie dobre spravy nevzdavam sa a asi sa musim nato vyspat hlavne je ze sa cosi pohlo dalej.

dahra
20. aug 2009

Evina,
takze ani teba velmi v Martine nechceli vidiet...To je teda pristup! Keby som mala opat na nejaku operaciu ist, sla by som do KE. Robili ti aj odber krvi a CA 125?
Mam dojem, ze liecba nelieči - len spomaluje a utlmuje.
Do centra by ste skocit mohli - aj tak to tam trva dlho - ja chodim od februara a este nic poriadne sa neudialo.
Aj moja gynoska na to, ze ideme na IVF krutila hlavou. Vraj kedysi take caviky nerobili a vraj po roku snazenia. Vraj som mlada 🙂, som sa zasmiala, ze kedysi mlada sa hovorilo inej vekovej kategorii.

evina0
20. aug 2009

katie film dakujem Vam
inak ked mi lekar dneska pritlacil tam dole ja si myslim ze na vajecnik ( on tvrdil ze na to akoze loziisko) tak som ho skoro odkopla taka prudka bolest to bola.ale zrovna tam som bola aj rezana aj tym to asi bolo.
katie ja citim asi tyzden vajecniky a po dnesku uz fajne 😠 😠

filmushka
20. aug 2009

co doki to iny nazor zase... 😠

evina0
20. aug 2009

dahra to netusim nikto mi krv nebral. a ked som hladala vysledky co boli pre lsk tak sme nenasli asi ostali v martine.
verim doktorovi K. v martine ze je to jazva po sity ale otaznik tam je ..ved jeden vravi to drhu ine mudrejsia budem po spontannej mrche aku bolest budem mat.ale na kontrolnej laparke budem trvat tym som si ista..ach jaaaj kiez by som dovtedy ostala tehu a mala apson na cas pokoj 😔
mna na umele a do centra nechce pustit vraj som prilis mlada ..mam coskoro 27 r

evina0
20. aug 2009

dahra mne v martine doktor K. povedal ze sa mam stavit az budem cosi potrebovat.teraz siel prec na 3 tyzdne .
no nic nemozem robit az po spontannej mrche a uz len dufat ze sa niekde nezasekne .lebo som vzdy mavala s nou trapmoty.

katie233
20. aug 2009

Evi aj mňa stále pobolieva pravý vaječník, a pritom som mala na ňom len malinkatú cystičku oproti ľavému. Ja som dlho zvažovala tú druhú laparku, ale táto bolesť ma presvedčila o tom, že mám ísť. Teraz viem, že by to malo byť všetko ok, a vaječník bolí stále ☹. Takže neviem.

evina0
20. aug 2009

film 😖 😠 😠 😠 😠 aspon na tom ci to mam alebo nemam lozisko sa mohli zhodnut 😔 😔 len zase tento v Pu neni odbornik na endmoetriozu ale zase ten v martine ma toho tak vela ze hruza si pametat kazdu pacientku 😅
pripadam si ako medzi dvoma mlynskymi kolesami.idem ja uz vecer sem zbehnem pa zienky moje

evina0
20. aug 2009

katie vajecniky vraj maju bolet lebo sa preberaju takze s tym sa netrap.mna boli ten pravy dost moc a lavy sem tam a pritom lozisko som mala v posve 😕 😕

dahra
20. aug 2009

Evina,
kolegyna z byvalej prace bola na IVF presne v tvojom veku. Podarilo sa jej to na tretikrat, takze prvykrat bola skor.
Nasla som tu aj babu, co ma 22 rokov a ma dieta po IVF.
Okrem toho, v centre ta na IVF neposlu hned. Prve mesiace pomáhajú plánovať styk, kuknú, kedy dozrieva folikul, povedia ti presne. Ked sa nedari, robia IUI - inseminacia, aj to niekolko mesiacov. A len potom IVF. Manzel je vcelku ok, takze to hned na IVF nie je. Ked som tam bola prvykrat, povedali mi, ze cely proces trva normalne rok. Takze to urcite tak nefunguje, ze prides a idete na IVF.Je tu Jani, takze vie. Takisto Zajacik.
My ideme hned na IVF, lebo 100% teratozoospermii a okrem toho s nizkym poctom, to nema zmysel skúšať. Aj tak nemáme velké sance. Pri manzelovej diagnoze e velke riziko potratu. Terata - to su netvory v latincine. Jeho spermose su znetvorene a niektore nesu aj taku geneticku info. Umelo ma oplodnia aj takymi, ale ci mi to vydrzi...
Idem vyuzit sancu, ze som po liecbe , vraj telo lepsie reaguje, uvidime.

Inak, ten moj ani necitim, dufam, ze sa preberie. 😖

dahra
20. aug 2009

Inak, baby,
zase mam 38 a to som dnes uz horucku nemala a volala do prace, ze pridem. Tava...Nuz co, na noc sa nadopujem paralenom a dako to zajtra prezijem. Ucim od 8.15 do 18.45 s mensimi prestavkami.

evina0
20. aug 2009

dahra 😒 ja zatial nepomyslam nad centrom ale vravim zatial uvidime co budem vraviet tak koncom roka 😅
baby lezala som na posteli a zrazu ma napadla kamoskina vestba -asi polroka dozadu mi vestila aj predcasne ukoncenie liecby,a ze bude asi treba este jedna operacia a vidim ze sa zase nemylila ale vestila mi ze by som mala do konca roka otehotniet no zarucit mi to nemohla.zvlastne je ze jej vestba sa vzdy vyplni na 99% 😲
pre mna aspon jedna dobra sprava mame konecne vodu na pozemku abuduci tyzden zacina firma stavat zakladovu dosku.aspon cosi pozitivne po dlhej dobe.

katie233
20. aug 2009

vidíš evi, nič nie je také čierne ako sa zdá 🙂

Dahra, ja byť tebou to riadne vyležím. Poznám to podľa seba. Len si škodíme.

dahra
20. aug 2009

Evina,
pojdes znova do Martina? Ty si vlastne mala nalez - hrcku hmatatelnu z vonka? Maternicu a vajecniky mas ok?
Nech sa vam to s tym domom pekne pohyna dopredu. 🙂

janemari
autor
20. aug 2009

Caute endaaaacky 🙂 idem vas docitat,lebo ako vidim tak ste toho zas popisali 😝

dahra
20. aug 2009

Katie,
akurat som dokoncila niekolkohodinovu pripravu na zajtra. Idem uz spat. Dam si paralen. Keby som nebola SZCO, tak by som to riesila inak, ale takto mam zaplatene len odrobene. Okrem toho, dnes rano som sa citila dobre, tak som oznamila, ze pridem. ☹ Som myslela, ze to prejde. Budem lezat cez vikend.

katie233
20. aug 2009

Tak ale cez víkend sa lieč 😉

janemari
autor
20. aug 2009

konecne som docitala beham po nete.Mrcha nikde.Inak baby pribrali ste niektora po liecbe? 😅

katie233
20. aug 2009

Áno, ale ja som viac menej aj počas liečby. Pekne sa to na mňa nalepilo a nejde dole 😝. Janemari, Evine pichol vyvolávačku. Ty si nepôjdeš dať? Takto dlho sa trápiť a nič 😒

evina0
20. aug 2009

jane mne dal lekar vyvolavacku vraj naco sa trapit a cakat na menzes telu anolgitin nemoze vobec uskodit 😕 a to som dnes 48 dni od injakcii.vraj treba mrchu popohnat a pomost jej az prejde aspon jeden cyklus spontanny a podla okolnosti abolesti idem na kontrolnu lsk..
dahra ano mala som hrcku cize lozisko priamo v posve hned za krcok maternice a nasla som si ju naaahodou ked som si v case ovulky skusala ci krcok mekkne.odkedy som si ju nasla rastla pomerne rychlo..vajecniky vraj mam ok a priechodne vajcovody skusali mi to tou modrou tekutinou a asi aj maternicu lebo leklar povedal inak ste v poriadku az na tu endometriozu. uz nech mam oba menzesy za sebou a ked treba tak aj laparku aspon budem vediet n acom som takto je to priserne jeden tvrdi ze je to opet lozisko druhy v aprili povedal ze to nemoze byt ved som v liecbe..proste desny pocit

evina0
20. aug 2009

jane ja som pribrala pocas liecby 6 kg a nejdu dole ..ale len na bruchu a zadku ale viacej nez jem bezne som nejedla to tie svine hormony

katie233
21. aug 2009

Ahojte spolubojovníčky 😉. Dnes to opäť vyzerá na veľmi teplý deň 🙂.

Janemari prajem všetko najlepšie k meninám 😵. Hlavne veľa zdravia, a veľa veľa splnených snov.

evina0
21. aug 2009

katie ahoj ako sa citis? som celu noc nespala psychika je unavena s toho vsetkeho..snazim sa nanic nemysliet ale podvedomie nechce.aj tak teraz nic nespravim a rada pojdem na laparku opet.mna celu noc bolela polka zadku s vyvolavacky 😀
idem ku kamoske teraz posledny den volna tak doma sediet nebudem uz mam po krk vsetekho 😔 😔

nastasia
21. aug 2009

Ahojte,
jane aj ja ti prajem vsetko najlepsie k meninam, ale najviac babetko 🙂
evina, aj moj lekar mi tak vravel, ze po lsk nasleduje liecba a po liecbe kontrolna lsk a potom odporucaju hned otehotniet. poznam tu jednu babu co ma 20 co bola na umelom takze urcite nie si na to mlada. uz sa netrap skus to teraz pustit z hlavy(i ked z vlastnej skusenosti viem, ze je to tazke). ja verim, ze raz vsetky budeme tehotne, medicina predsa napreduje velmi rychlym tempom, musime teda pozitivne mysliet a potom pojde vsetko lahsie.

jani2
21. aug 2009

Dahra - ja idem do Heliosu v pondelok na 15:00 a k doktorovi, chcem sa ešte niečo pred KET popýtať. Inak pre IVF som mala dlhý protokol a ten je dosť účinný, iste ho budeš mať aj ty, však koordinátorka ti vysvetlí. Mne pekne zabral, mala som 22 krásnych folikov, z ktorých bolo 22 krásnych vajícčok. Na predošlých IVf som mala krátky protokol, ale ten bol nič moc, len 1 folik a druhý krát 5 folikov. Som zvedavá ako pochodíš, ale už by ste to mohli skúsiť, nie je na čo čakať, zvlášť, keď manžel má také zlé spermijky.
..a s tou prácou to nepreháňaj, známy prechodil v zime chrípku, pol roka potom bol na marodke, prišiel o prácu, ledva chodil, fakt zostarol o desať rokov a ani poriadne nezistili čo to bolo - no proste nevyležaná viróza. A pred IVF určite nepotrebuješ oslabený organizmus, takže nehneval a lieč sa!!!!!!!!!!!!!!!!!
Evina - vypadá to, že endošku nemáš moc zlú. Ale čo lekár, to iný názor, mne keď ju zistili pri lapárke, tiež som mala 27 rokov, dr. ma hneď posielala na IVF, vraj už som dosť stará, vraj keby som mala 20 tak ma nechá skúsať prirodzene ale takto vraj nech idem čím skôr. No a pri 3.IVF som konečne otehotnela a to som už mala 33, všetko sa tak strašne vlieklo......ale nechcem ťa týmto strašiť, ja som mala už chytnuté aj vaječníky, takže určite horšiu endometriozu. Ale do toho centra by si skutočne mohla skočiť, nech si tam už aspoň zaregistrovaná a budeš kľudnejšia, ak budeš vedieť, že máš také zadné vrátka na otehotnenie a o to skôr sa prirodzene podarí.
Jane - skús teda mrchu popohnať tou vyvolávačkou, nech sa už konečne niečo rieši...a tiež ti prajem bábätko k meninám, aby si o rok už kočíkovala.
..a prajem to vlastne vám všetkým , ono je to tak úžasné mať dieťa, ja by som tú moju láskou "žožrala" verím že aj vy to zistíte 🙂 .