Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

monika3
17. jún 2009

ahojte baby
len tak som nakulkla a vidim ze uz je pokracovanie temy...spomenula som si ako to bolo kedysi a nie veru lahke, je Vas tu kopec novych kociek 😵 ale prajem Vam nech ste cim skor maminy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

filmushka
17. jún 2009

Monika
dakujeeeeeme,
super, ze sem zavita obcas nejaka ta tehulka 😉 😵

evina0
17. jún 2009

ahojte zienky nasla som Vas len nebolo casu prispiet
nemam aj tak nic noveho.vajecniky sem tam pocitim,neviem ci to je tym ze som za polovicou liecby,navaly su v pohode a inak vsetko po starom.
naucila som si drzat telo pod kontrolou takze nepocitujem ani dake zmeny nalad,ani nervozitu a pripadam si az moc kludna.Neviem ani ci pojde manzel opet na spermiogram mal ist za mesiac ale ked nebude chciet tlacit ho nebudem tak ako prvy krat.Mam dojem ze som presla do stadia ze mi je vsetko jedno.raz budem mat deticky a kedy?? to neriesim..netlacim na pilu,nestresujem a beriem toto vsetko ako sucast zivota 🙂 🙂

evina0
17. jún 2009

dahra akurat docitavam dake spetne prispevky.. a co sa tyka navalov tak u mna akokeby mizli mam ich len s casu na cas 😎 😎 skor zacinam pocitovat vajecniky trosku ale asi to je stadium liecby ved uz coskoro budem ma 5 injakciu..ako to letii 😵 😵

evina0
17. jún 2009

soni aj ja som mala jedno velke lozisko priamo v posve to dstanili ale pri laparke videli dalsie malinke a podaktore len ako hlavicka spendlika a doktor bez okolkov povedal ze treba liecbu a doliecit sa tak som na neho dala a teraz budem mat uz coskoro 5 injekciu Zoladexu.ja som riskla liecbu nerada by som aby sa loziska zvecsili a zase branili otehotneniu stacilo mi 7 mesiacov snazenia bez vysledku..takze moj nazor

dahra
17. jún 2009

Ahojte,
akurat sme dosli z Heliosu. V skratke - jedna zla a jedna dobra sprava. Zla - manzel ma spg horsi ako vo februari, co znamena rovnako 100% teratozoospermii (zly tvar) a este k tomu sa pridruzil nizky pocet. 6mil. namiesto 20mil. Prirodzene nepripada teraz do uvahy a ani inseminacia by nepomohla.
Dobra sprava - na 100% ideme na IVF - myslela som, ze az od januara sa bude dat, ale uz sme dnes vypisali ziadost, do mesiaca ma byt schvalena a niekedy v auguste alebo septembri pojdeme na umele. Videla som uz injekcie, co si budem 14 dni pichat sama do brucha - su to take ako na nasu endo, prasok co sa rozraba v tekutine a ihlou sa kazdy den picha do brucha. Budeme mat ICSI, co znamena, ze kazde vajicko osobitne injekciou oplodnia spermiou, lebo same by to neslo.
Manzelove spermie su zle, ale nemali by niest zlu geneticku info - ak bude, tak je vysoke percento potratu, moje vajicka su zasa ovplyvnovane endo - vylucuje toxiny a zneodnocuje ich. Tak, trochu sme sa pohli, uvidime, co cas donesie. Inak,oznamili mi, ze pravy vajecnik mam pravdepodobne prirasteny k stene maternice, aspon tak to na sone vidno.
Nebudeme cakat ani na mrchu, mozno po stvrtej, mozno po iatej alebo siestej injekcii rovno zacnem so stimulkou. Takze cez leto bude perno a to sa zaciatkom jesene mame aj stahovat do noveho bytu 🙂)).
Joj, vela pisem, ale musela som sa vyrozpravat. 🙂

Evina,
takze mas vcelku poojne obdobie, to je dobre. Veru, tysi uz pomaly s injekciami za vodou 🙂

Monika,
kiez by to bolo tak, ze ked vy tehulky budete na jesen odchadzat do porodnic a dakych tem typu "maminy s endo" 🙂, tak my sa prestahujeme do tej vasej terajsej, aby sme sli cestou, co ste nam vyslapali 🙂. Inak, ked som sem dosla, tak vela z vas preslo do tej temy - vsak pocnuc augustom, cez september, oktober, konciac asi v novembri su vase terminy porodu. Uz by sa zislo daco nove 🙂

janemari
autor
17. jún 2009

dahra tak gratulujem aspon k tej jednej dobrej sprave ked pojdete na umele uz co nevidiet.Inak aby som si nezila pokojnym zivotom tak vypada to ze jonasov vypocet vysiel a ja sm mala do rana ovulku.Kedze nam vcera snazilkovanie velmi nevyslo tak sme si dali reparat dnes rano ked sme prisli z nocnej.Vsetko islo ako masle a tak som sa spokojne vyspinkala a zobudil ma manzel s tym ze mi prisla obalka s tej novej prace a ja ze prislo ze lutuju a tak dalej.Ale figu borovu v piatok/pozajtra/idem na pohovor.a teraz riesim mam staru pracu,co ak sme dnes zamiesali a vyjde to a co k ma este aj prijmu do tej novej roboty.Co budem robit 😅

nastasia
17. jún 2009

ahojte,
dahra aj ja ti gratulujem k dobrej sprave 🙂 uz mam termin LSK - 14.7. neviem sa uz dockat, najradsej by som sla hned zajtra keby sa dalo. dufam, ze sa nic neskomplikuje a ze to toho 14.teho vyjde

dahra
17. jún 2009

Janemari,
zasa ta trapia s tou pracou. Bodaj ich. Pojdes na ten pohovor ci sa na to vykasles?

Nastasia,
to este musis predoperacne vysetrenia absolvovat. Neboj, ten mesiac utecie ako voda. Potom uz budes vediet na com si. Budes to mat po menzese alebo predtym? Mna operovali 14.1. a 15.1. som dostala (tri dni skor), nebolo to prijemne, rozparane brucho, hadicky v tele a este aj nohavicky s vlozkou. Som to musela posuvat dole, padali mi 😀 a vyssie som mala jazvu a kedykolvek sa tam guma z nohaviciek dostala, tak to boleloooo.

janemari
autor
17. jún 2009

dahra netrapia zatial som v tej starej.Ale dnes mi z nicoho nic prisla pozvanka na pohovor do tej novej a akoby to nestacilo tak uz tento piatok. 😅

dahra
17. jún 2009

Janemari,
pojdes tam? Co im povies, ked sa budu pytat za deti? Ja som vlani menila pracu a pytali sa ma, povedala som, ze planujem, ale nie teraz. Klamala som. Stale sme sa snazili. Len sa nedarilo. Vzali ma, ale neotehotnela som. Teraz makam na zivnost, tak sa ma nik nepyta.

janemari
autor
17. jún 2009

dahra nebudem klamat.Kedze mam momentalne pracu tak im poviem nieco v style:Mam zdravotne problemy a ziaden lekar mi nezaruci ze niekedy otehotniem,ani to ze otahotniem.Som po operacii a nebudem sa branit otehotneniu.A nakoniec najprv si vypocujem co mi povedia.

dahra
17. jún 2009

Janemari,
ano, to je rozumne 🙂 Keby ta vzali, sla by si tam? Zmenila by si robotu?

janemari
autor
17. jún 2009

dahra tazka otazka.Je to nieco co som chcela od mala robit.Ale dieta je priorita.

dahra
17. jún 2009

Zasa ta pokusaju - nevhodny cas, ked mas mat pokoj a snazilkovat. Ale to, co si vyssie pisala je ok, ked im povies. To je priame, cestne a uprimne.

janemari
autor
17. jún 2009

Vobec neviem co ma caka na pohovore.a ako mi napisali v inej teme nemam to riesit.Pojdem na pohovor a kym mi pride rozhodnutie budem uz vediet ci som tehu alebo nie a potom sa rozhodnem.A to som bola taka stastna rano ze som si bola ista ze sa urcite podarilo.Dobre ja sa musim ist chystat do prace.Ale zajtra sa nebudem musiet ponahlat a budem mat na vas viac casu kedze nepojdem do poslednej nocnej.

dahra
17. jún 2009

Ok, Janemari,
nech ti to rychlo zbehne, tie nocne ti vobec nezavidim.

wodanka
17. jún 2009

ahojte..
gratulujem dahra k dobrej sprave a budem silnoooo drzat prsteky, aby sa to podarilo co najskor 😉

mirip
17. jún 2009

veru dahra je v tehulkách často mlkvo ale už viem že nie jediní čakáme dievčatko 😉

dahra
17. jún 2009

Wodanka,
dakujem, to iste prajem aj tebe.
Mirip 🙂
hehe, viem, citala som, ze Lenocka, ale nema to este v pase. Budete dve obklopene samymi chalanmi 🙂. Tych 24tt v tvojom pase mi pripomina, ako dlho som uz tu 😀 😀, teda ten cas leti. Monika uz bude nasledovat Lenand pomaly a ani sa nenazdas a bude tu oktober 🙂 Tehulkovanie je v poho?

bleelka
17. jún 2009

jeeej mirip, zlata ako si pamatas, strasne mile to je 😉 ano, v piatok ideme a snad sa drobec ukaze 😵

babulky, posielam aj ja virusiky, drzim silno palceky a dufam, ze coskoro sa k nam pridate, stale som najmladsia a to uz som v polke, tak sup sup k nam do Uspesnych 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

evina0
18. jún 2009

dahra ja ani neviem ci pojde manzel opet na spermiogram.som sa ho pytala a povedal ved sa mi hybu to nestaci?? Nutit ho uz nejdem ak pojde budem rada ak nie nezblaznim sa.chcela som mu kupit aj vitaminy co podporuju pohyb aj mnozstvo ale neviem ako by zareagoval ved lekar mu nic nepovedal len ze je to v dnesnej dobe priemer a ja verim ze sa snaad najde jedna co oplodni vajko a budeme mat babatko.. ako som pisala nateraz to neriesim verim za to bude a to mi aspon zatial staci..bola som uz vycerpana a priserne unavena s riesenia co s dietatkom..vypla som a uvidme co sa bude.
nechcem uz pocut zle spravy ci ma manzel zly ci dobry spg.ci endo zase nezacne rast proste uvidime a hotovo.
vcera som uriekla navaly lebo po tom com som napisala ze ustupili tak vcerajsok dobehol hadam aj za tyzden 🙂 🙂

nastasia
18. jún 2009

ahojte,
dahra mala som na vyber 30.6. alebo 14.7. lebo operuju len kazdy druhy tyzden. radsej by som sla toho 30. ale kramy mam mat 24.6. a kedze mi trvaju 7 dni tak to asi nestiham na toho 30. no a toho 14. budem mat tyzden pred menzesom takze nic moc, ale co uz. inak aj ja som po operacii slepaka dostala asi na 5. den kramy a tie bolesti co nasledovali boli neskutocne. snad to teraz nebude take hrozne

a este toho 30. su nasi este na dovolenke vracaju sa az vecer a nechcem ist na operaciu ked tu nebudu, keby sa nahodou nieco skomplikovalo.

ako sa inak mate?

tulipanike
18. jún 2009

ahoj dievcata, no ja vobec nestiham, teraz som sa sem dostala, ani neviem ci budem schopna vsetko precitat, co mate noveho? mozete mi poreferovat, co sa tu udialo? 😅

ja nemam noveho nic, cez vikend ideme cela rodina na chatu, tak som zvedava, ako bude 🙂

katie, dahra, vas caka zajtra one pich pich? ze? 😀

tulipanike
18. jún 2009

fuuuuha, dievcata, tak som to vsetko precitala, ale aj tak budem mat este chvilu z toho gulas 😀

nastasia, takze ta caka laparka, super, neboj, ces rychlo ubehne, a o chvilku nam budes referovat, ako to dopadlo 🙂

janemari, silni drzim prsteky, ze dufam, zes avam zadarilo 🙂
a co sa tyka novej prace, dobre si to napisala, co by sim im na pohovore povedala....a tiez si myslim, ze dieta je dolezitejsie......kedy to mas ten pohovor? zajtra?

tulipanike
18. jún 2009

oooo, tak ked sa sem konecne dostanem, tu nik nie je ☹

janemari
autor
18. jún 2009

Ahojte.Tak uspesne tehulky dakujem za virusiky,beriem kolko vladzem 😉

tulipanike ano mam ho zajtra,ale dostala som echo ze je to len formalita,lebo momentalne neprijmaju.Ale ze sa tam idem dohodnut co a ko a ked bude praca zavolaju mi.Ved uvidim zajtra.Aspon nemusim riesit robota vrs.dieta.Len u nas v praci sa to nejako skomplikovalo dufam,ze zase nedostanem vypoved.Juuuj,ale keby sa bolo teraz zadarilo tak by mi ju nemohli dat 😀 Dufam,ze budemuz tehuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

janemari
autor
18. jún 2009

Kde ste vsetky?

dahra
18. jún 2009

Ahojte,
ano,Tulipanike, zajtra rano idem na 4.injekciu, potom do prace a vecer za svokrou do KE s manzelom. V sobotu idem na konzultaciu k endo odbornikovi. Idem aj so sestrou. Momentalne som unavena ako pes. Tento tyzden je pre mna zataz v praci.

Evina,
vsak nutith manzela nemusis, urcite to nie je take hrozne, ked vam lekar povedal, ze to je priemerne.

Janemari,
tak s vami tam riadne kyvu, ked kazdu chvilu prepustaju a beru spat 😒 Drzim palce, aby si bola tehulka cim-skor.

janemari
autor
18. jún 2009

dahra ja uz to ani nevnimam.Lebo od zaciatku roka riesim pracu ako na beziacom pasi.Ale dufam,ze budem tehu a uz to nebudem msiet riesit.