Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
1. sep 2009

ahoj lucy, s lekármi je niekedy ťažko. v nemocke, kde ma operovali mi tvrdili, že hormonálna liečba injekciami na endo sa už v dnešnej dobe nedáva. a klikla som vtedy na net (bolo to v r. 2006) a tu som videla, že injekcie na endo sa predpisujú bežne. mne radili rovno otehotnieť, aj keď sme vedeli, že to nebude také jednoduché. tak si vyber, že?

luko
1. sep 2009

ahojte 🙂 zdravim vsetky 🙂
u mna nic nove, po 2 tyzdnoch od prvej injekcie zatial pocitujem len tie hnusne navaly tepla...nech uz aspon vonku nie je take hnusne teplo, bo ma porazi 😀

luko
1. sep 2009

lucy: ja na kontrolnu laparku nejdem, mne operovali cystu kalsickou operaciou a doky povedal, ze uz ma kontrolnou nebude trapit a tvrdil mi, ze mi 99% vyoperoval, lebo to bolo ohranicene najma na tom vajecniku a teraz beriem Lucrin inj

janemari
autor
1. sep 2009

Ahojte idem vas docitat 😉

janemari
autor
1. sep 2009

Docitane.Tak sme sa posnazilkovali.Dnes uz bolo na teste /,takze uvidime co a ako.Este absenciu mrchy si vysvetlujem tak ze ak bol anovulacny cyklus mrcha nedosla 😅

nastasia
1. sep 2009

ahojte dievcata,
som spat, bolo super. som tu len tak narychlo, pred chvilou sme dosli, ale napism aspon to najdolezitejsie-priatel ma poziadal o ruku 🙂 dobru noc vsetkym

lucy778
1. sep 2009

ahoj liviaf,
áno s doktormi je niekedy ťažko - najhoršie je, že my máme niekedy viac informácii, lenže oni sú doktori. keď som si išla po recept na tretiu injekciu, tak sa ma doktor pýtal kedy boli posledné kramy a keď som mu povedala, že pred dvoma mesiacmi, tak sa vydesil a povedal, že tretiu injekciu mi pichať nebude, že počkáme na menštruáciu a potom budeme pokračovať. tak som to nechala tak a odišla som a o pár dní som prišla zas, že potrebujem ten recept, aby mi to mohli v lekárni objednať a bez mihnutia oka mi ho vypísal...... Niekedy mám z neho fakt zmiešané pocity 😖

ahoj nastasia, blahoželám

prajem všetkým dobrú noc 🙂

dahra
2. sep 2009

Ahojte,
Lucy,
prepanajana, to si v akej hornej dolnej bola? Vsak ucel liecby je nemat menstruaciu - tomu doktorovi len vyznamenanie. Dufam, ze ti to aspon spravne pichali, lebo dni sa nesmu vynechavat.
Myslim, ze polka lekarov je za liecbu a polka proti. Rozumiem aj jednym, aj druhym. Injekcie nie vzdy zaberu a po case v dost vela pripadoch nastava recidiva. Takze naco trapit telo, ak sa endo aj tak vrati. Ti druhi si povedia, co ked je to jeden z tych mala pripadov, ked sa endo na dlhu dobu utisi.S endo je tazke otehotniet, lebo zvykne vylucovat toxiny a tie znehodnocuju folikuly.
Katie,
ja to tiez necham na prirodzene nabehnutie menstruacie. V polke oktobra ma prist. Ak nepride do 1. decembra, iba vtedy to zacnem riesit. Som rada, ze nemam menzes a navaly pomaly odchadzaju, aj tep sa mi upravil.
Snazilkovanie vsak odkladame na dobu neurcitu, vzhladom na manzelov stav to ani nebude mozne. 😝 Inak, dnes ho vraj pustia z nemocky.
Nastasia,
blahozelam 🙂. Ked budete mat aj termin svadby - daj vediet 😉
Luko,
my sme s tou endo rovnako - tiez som ju mala len na vajecniku a tiez mi dali lucrin a tiez som po laparotomii.
Nastastie horucavy sa zmiernuju, takke to s tou liecbou a navalmi nebude take zle. Inak v tych tropickych horucavach clovek ani nevie ci ma navaly stale, alebo sa len nonstop poti. 😀 Mne vtedy strasne busilo srdce, som mala tep neustale takmer na 100, aj ked som len sedela a vobec sa nehybala. Strasne ma boleli klby, ale ja som aj reumatik, tak mali preco.
Nezavidim ti vsak ucenie, ked ta ta horucka obleje v triede....a to sa staci trosku znervozniet a ponamahat. Esteze ucim dospelych a ti su v norme 🙂

katie233
2. sep 2009

Ahojte 🙂,

Nastasia to je super 😉. Blahoželám.

Dahra, presne tak. Ja tomu tiež nechávam voľný priebeh. V podstate mi je takto dobre. Som bez ms, tým pádom nemám ani bolesti. A som presvedčená o tom, že dieťa raz budem mať. Tak, či onak, ale budem ho mať.

evina0
2. sep 2009

nastasia blahozelam dalsi vazny krok do zivota teraz uz len svadbicka a rodinka..
katie presne tak ako si napisala raz budeme maminkami 😵
ja to uz tiez neriesim,nestresujem co ma byt to bude a hotovo a je mi takto skvele 🙂
som zvedava ako Jane dopadne drzim palceky 😉

luko
2. sep 2009

dahra: no nastrastie ja zatial len tie navaly...uvidime, co bude s dalsimi inj 😕

tulipanike
2. sep 2009

ahojte, mam po dovolenke 🙂

co amte nove? chcem vela pozitivnych noviniek 😵

liviaf14
2. sep 2009

ahojte 🙂
nastasia - veľké blahoželám 🙂 to je super teda.
katie, evina - páči sa mi ako pozitívne to beriete, toto je ten správny prístup, netreba to riešiť donekonečna, ja viem o čom hovorím 😉 tak veľa šťastia vám želám

liviaf14
2. sep 2009

tulipanike - ja som tu nová, ale pozitívna novinka je, že mám IV. stupeň endo a otehotnela som prirodzene, taký malý zázrak aj keď skoro po troch rokoch, ale zadarilo sa.

evina0
2. sep 2009

liviaf opet zacinam verit na zazraky 😵
dnes je hrozny den v praci este tu nejaky cas tu stvrdnem po case ale jedno mi je optimizmus a dobry nalada stale u mna pretvrvava 😀 😀

janemari
autor
2. sep 2009

Ahojte kocky 🙂

nastasia waw waw a este raz waw.Tak toto by ma ani v najlepsom sne nenapadlo.Takze bude svadbicky,nejake byvanicko a potom pride babetko.Zacali ste velmi dobre.Drzim palceky.

evina urcite raz bude dobre a vsetky budeme mat babetko

katie takze cakame spolu na mrchu? 😉

No aj ked testik bol // nemyslim ze by som na prvy sup bola tehulou,ale ked nie mrcha tak aspon takato pozitivna sprava.Inak testik som nemohla uz odfotit lebo som ho vyhodila,takze mozno buduci mesiac 😉

liviaf14
2. sep 2009

evina tak ti držím palce, nech to vyjde. janemari, to platí aj pre teba 🙂

katie233
2. sep 2009

Janemari, veru tak. A ešte Dahra je tuším čakateľka.

janemari
autor
2. sep 2009

No mam pocit ze cakame jedna na druhu a ku koncu roka bude vacsina nas tehu.To by bolo kraaaaaaaaaaaaasne.A myslim ze ked zt tak dlho nemam mrchu endo by mohla uz navzdy skapat 😝

nastasia
2. sep 2009

ahojte baby,
vdaka za gratulacie ste zlate 🙂 dnes som bola u dr. uz bolo po ovulke, teda ak vobec bola. v piatok mam ist na odbery-hormony, ze ci prebehla. na dovolenke sme snazilkovali tak uvidime. vobec vas nestiham docitat strasne vela ste toho popisali co som tu nebola, ale budem sa snazit priebezne 🙂

ika33
2. sep 2009

Ahojte.

Dnes sa mi sem neako nedarí písať, už som raz napísala a na to mi v práci padol net. Skoro ma porazilo.

Nastasia, tak dovoľ ,aby som ti pogratulovala k skvelej správe. Toto je určite prvý krok k tomu, že bude dobré obdobie. Teraz ešte príde bývanie a potom do nového príde aj bábo. Ale môže to byť kľudne aj opačne ak chceš 😅 . Ja na túto otázku ešte len čakám 😅, tomu môjmu sa do toho akosi nechce. Minule povedal, že on nemá problém s manželstvom, ale s tým jedným dňom a tým množstvom ľudí. No strašné. 😝 😀

Janemari, to je teda slovo. Takto treba na endo. 😀

Baby já mám v poslednej dobe takú dobú náladu. Možno je to tým, že som si veľmi dobre psychicky oddýchla od práce, veď som tam v podstate mesiac nebola. Doma je to tiež krásne. No proste skvelé obdobie. Keby sa mi ešte teraz podarilo otehotnieť, tak ...

Dahra, ako manžel? Už je na tom lepšie? Prajem mu skoré uzdravenie.

Katie, a ty ešte stále čakáš. Ja si myslím, že už ani nepríde a bude ti iba bruško rásť 😉

janemari
autor
2. sep 2009

nastasia a co milovanie uzila si si ho konecne alebo mas stale bolesti? 😅

evina0
2. sep 2009

jane prsne tak nedaj sa tej mrche ani mi ostatne snad sa nas zlakne a zdrhne 😀
ja som si uvedomila kopec veci.netreba sa nikdy vzdat,oplati sa stale za nieco bojovat presli sme si vsetky uz starostami a aspon mna to spravilo este silnejsou osobkou. treba sa tesit s malickosti,venovat sa samej sebe a vecer ked zaspavam tak nie s utrapenou tvarou ze co to tam zase mam.zase laparka ale s pocitom ze sa raz budeme na posteli valat traja 😵 neskor sa bude na nej valat ten malicky drobcek a pokial tento ciel nedosiahnem nevzdam sa a hotovo.v prvom rade musi byt clovek psychikcky odolni,a aj fizicky,nie ponocovat a cez obed odskocit a zobnut cosi ale pekne dennu stravu.proste setrit sa a tesit zo zivota a ono to pride aj SAMO.. 😉

janemari
autor
2. sep 2009

No v mojej povodnej teme kde som zacala sa roztrhlo vrece s tehulkami.A su to baby o ktorych by som nepovedala ze tak rychlo otehotneju.Inak citali ste novu mama a ja,je tam zase nieco pre nas 😉

lucy778
2. sep 2009

Ahojte
Dahra, no doktori sú všelijakí a ten môj je niekedy riadne domotaný, ale niekedy si nevyberieš 😒 Našťastie ma poslal ku kolegom, ktorí tomu rozumejú 😉 . Injekcie mi pichal on , aby som nemusela cestovať hore-dole každý mesiac pre jednu injekciu.....
snažím sa nad tým všetkým veľmi nepremýšľať a verím tomu, že nakoniec sa mi podarí otehotnieť, som presvedčená o tom, že sa nám to podarí všetkým! 🙂

janemari
autor
2. sep 2009

lucy odkial si ak smiem vediet 🙂

lucy778
2. sep 2009

z kežmarku, ale operovali ma v Starej Ľubovni, tam sa tomu venujú a ich primár prispieva aj do mama a ja

katie233
2. sep 2009

Ika tak to by bolo nádherné. Momentálne sa dejú v našom živote (mojom a manželovom) veľké zmeny. A konečne sa to obracia správnym smerom. Otvárajú sa nám nové možnosti, tak dúfam, že to dobre dopadne. Držte palce.

A ja držím palce všetkým v liečbe, čakateľkám aj tehuľkám 😵.

katie233
2. sep 2009

Janemari: mám kúpené mama a ja, ale ešte som nestihla prečítať. V práci som mala po dovolenke veeeeľa roboty, a doma som zistila, že som časák zabudla v šuflíku v robote. Zajtra prelúskam 😉.

ika33
2. sep 2009

a čo také tam je? Ja ho nemám.