Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
5. sep 2009

dahra no moze mat z toho zapalu slepaku a myslim ze je to normalne a sok z operacie.Okrem toho chlapy vsetko horsie znasaju.

dahra
5. sep 2009

Janemari,
volala som aj do nemocky, kde ho operovali po radu ci je normalne, ze ho prepustili bez horucky a tu mu vystupala. Povedali, ze mozno to bude nejaky virus, lebo tak vysoka horucka by z hojenia nemala byt. Ved hej, znasaju to tazsie, to je pravda 🙂
Katie,
ved presne to iste si myslim aj ja, ale poistovna ma poradovnik a na mna uz tento rok rad nevyjde ☹, napriek tomu, ze mi IVF schvalili v juni. Ak to pojde takto dalej, tak budu cakacie doby cele mesiace/rok-y v buducnosti.

katie233
5. sep 2009

no to je hrozné, to už za chvíľu vôbec nepôjde prirodzenou cestou 😠?!

katie233
5. sep 2009

a to som zvdavá, ako ešte dopadneme my ☹. veď ja vôbec neviem, na čom sme 😖

katie233
5. sep 2009

tak, už mám manžela doma. idem off. papa zajtra. dobrú noc

janemari
autor
5. sep 2009

Tak uz tu zostavam sama tak idem aj ja off.Majte sa krasne 🙂

wwaanesska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie233
6. sep 2009

Ahojte 🙂. Tak už je opäť po víkende. A zajtra do roboty 😖. Ale neva, veď tie týždne tak neuveriteľne rýchlo ubiehajú 😉.

Dahra, tak čo? Prežili ste cestu?

nastasia
6. sep 2009

ahojte,
veru vikend je za nami. nebudem tu tyzden, tak sa majte krasne ozvem sa

katie233
6. sep 2009

Aj ty sa maj krásne 🙂

tulipanike
7. sep 2009

ahoj babule, ako sa mate? 🙂

nastasia, gratulujem 🙂 a uz aj vyberate termin svadby?

ostatok co mate nove?

tulipanike
7. sep 2009

a aby som nezabudla, posielam pre vsetky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵

evina0
7. sep 2009

ahojte zdravim po vikende.ja som v piatok pri zdobeni dostala taku svalovicu ze som cely vikend prelebedila valanim pri telke a v posteli esteze sme boli u svokrovcov tak som mala o vsetko postarane 🙂

dahra neboj sa manzelovi ustupia teploty telo bojuje preto tie teploty sudim to podla braska tomu slepak az praskol a zase vdaka lekarom co ho s poohotovosti poslali ze nic mu neni a rano ho prevazali uz s prasknutym do nemocnice tiez mal asi dva tyzdne teploty ale musel lezat v nemocnici. ale to bolo part rokov dozadu a vtedy sa inak k ludom spravali ako dneska -...dnes to ide ako na beziacom pase a v minulosti nemohol pacient po operacii odist domov s teplotami. prajem mu skore uzdravenie a nech oddychuje a polihuje.
co sa tyka tych navalov a liecby celkovo, kazde telo to uplne inak znasa.lebo ja navaly nemam uz asi mesiac a citim ako vajecniky pracuju mozem povedat ze mam telo presne ako pred liecbou az sa cudujem ked Vas citam ale myslim si ze v tom maju prsy aj Maca aj Femi kvapky.vcera som mala akysi hlien a tak ma napadlo ze si spravim ovulacny test a tam som nasla pekny tien sice nie ako ma byt pekna palica ale tien bol viditelny tak sudim ze coskoro mozno bude ovulacia.
Katie mne tiez pichal preto vyvolavacku aby som mala najskor umely menzes a potom normalny az idem na tu kontrolnu laparku.ako vieme kazdy lekar ma iny postup.mne ten moj tvrdil ze telo sa ukaze az po spontanej mrche ci liecba zabrala ked sa vajecniky prebudia a zacnu pracovat,chcem mat tu laparku uz za sebou ked uz ma byt 😒
tulip ako sa citis?? ako krasne to tt rastie 😵 😵 😵 a dakujem za virusiky trosku som pobrala ale podelim sa aj s ostatnymi,
Jane ako sa citis?? nedavno si pisala ze si mala ovulaciu a teraz si ako na tom????
inak mame dosku hotovu a konecne budeme mat s manzelom na seba cas a vikend ideme do Besenovej(ak nam cosi skazi plany budem uz vrazdit) 😀 😀 ved od svadby cas tak rychlo leti ze sme nemali pomaly na seba cas 😠

katie233
7. sep 2009

evi presne tak. každý lekár má iný postup. ale v konečnom dôsledku sa všetci dopracujú k tomu istému. ja sa mám stále rovnako. i keď už asi piaty deň mi je úplne na h...o. bolí ma podbruško a ja stále čakám a na wc chodím v nádeji, že už. a nič.

baby, ako reagujete na otázku, keď sa vás niekto opýta, ako sa máte po liečbe, či ste už zdravá? lebo keď som brala injekcie, tak to bolo jednoduché, povedala som, že mám ešte akúsi liečbu a potom to snáď bude v poriadku. ale teraz po operácii naozaj neviem, ako mám odpovedať, keď sa ma opýtajú ako dopadla operácia a či už je to v poriadku. a tieto otázky mi pekne začínajú liezť na nervy. pretože ja naozaj neviem, či som už v poriadku. všetko sa vyrieši až keď sa mi podarí otehotnieť a donosím zdravé dieťa. ale každému to vešať na nos?! neviem, či ma chápete?

tulip, ďakujem a prijímam. bože ako to letí, za chvíľu budeš v polovici.

evina0
7. sep 2009

katie chapem ta az moc dobre
ked sa mna ktosi pyta ze kedy skoncim s liecbou a ci je vsetko OK tak odpovedam ze casom nato prideme.Liecbu som skoncila a uvidime co bude casom.a ked niekto nechapem a stale otravuje ze kedy budem s bruskom tak poviem " aby ste neboli prekvapeni a ked to budem poviem vam to" a daju pokoj a kto ma pozna s videnia a netusi ze co a ako a otravuju preco a kedy babo tak poviem stavame,prace mam 2 a nadhlavu toho a casom bude babo a su ticho.nevesam nikomu nic na nos uz som sa poucila s minulosti. 😉
A to sa vo mne dakedy odohrava a ake strasne mam pocity viem iba sama ani manzelovi to nevravim nechcem ho trapit.
minulu noc sa mi snivalo ze som mala synceka volal sa Samko presne ake meno sa mi paci a ze som ho kojila ale mala som malo mlieka ..krasny sen to bol a ten pocit ze drzim vlastne babo v rukach som citila vcera cela den 😵 neviem preco ale dost casto mam take sny ze mam dieta ale myslim si ze to je moje podvedomie a moja vnutrona tuzba.

ika33
7. sep 2009

ahojte kočky.
Ja iba na skok. Keď sa ma niekto spýta ako som na tom terauz, tak mu odpovedám dobre a usmejem sa. 😀 Keď dostanem otázku či už mám bruško a kedy bude, odpovie raz a usmejem sa 😀 Ludia ,ktorí ma poznajú pochopia, že na ich otázku odpoveď nepoznám a nechajú to tak a ludia čo nechápu a moc ma nepoznajú si myslia, že mi je dobre a niektorých poráža. Inak tieto otázky z duše neznášam, čo koho do toho kedy a ako to bude. Je to moja vec. Zatial ma vždy všetci vystihli asi v dobrej nálade ale neručím za seba keď to raz dobre niekto dostane.
Inak dnes mám dobrý deň.
Tie sny sú evina podvedomie a túžba ale to bude určite čoskoro vyslíšané. 😀
Dobre kočky opúšťam vás. Ešte večer prídem. teraz už musím ísť.

dahra
7. sep 2009

Ahojte,
tak ten moj je zasa v nemocnici. Horucky neustupili (stale okolo 38), dnes sme boli vyberat stehy a z brucha sa vyvalila kopa hnisu. Cely den som stravila pri lekaroch - chirurgia, sono, lekarne a poobede opat nemocnica. Na 80% operacia nanovo. Chudak, 5kg schudol za ten tyzden.

Teraz snazilkovanie odlozene na daleku buducnost. Tento rok sme uz 4 v nasej blizkej rodine, co ich operovali. Ked kukam na manzela, tak si vravim, ze ta moja bola oproti tomuto nic. Neviem si ani predstavit, ako by to priserne bolelo, keby mi ten rez zhnisal a museli ho cistit.

katie233
7. sep 2009

Dahra to je smutné 😢. Začarovaný kruh. Ale snáď to už bude lepšie. Držím mu palce.

janemari
autor
7. sep 2009

Dahra to je mi luto,ze manzel ma taku smolu,ale na druhej strane verim ze to rychlo prejde a on sa rychlo vylieci.A ked budete obydvaja v poriadku zacnete sa snazilkovat.
evina ako sa citim?Vcera som dostala 2 x take krce do podbruska ze som myslela ze umrem.Ja ze ma ide prehnat,ale ked som dobehla na wc tak nic.Bolelo jak sv...a,krc zacal a len drzal drzal.Sedela som tam skrutena a drzala sa radiatora.Pomyslela som si ze uz ide mrcha,bol to pocit ako ked som ju dostala prvy krat,ale zatial nic.Bola som dnes aj v nemocnici kde robi moja dokina a chcela som ist k nej sa objednat,ale moj muz si zabudol odpisat kedy ma volno tak som sa nemohla ist objednat,lebo pri mojej praci busom to nestiham a P nam nechcu v robote uznavat.Dnes su to 4 mesiace od poslednej injekcie.Uvidim pockam este do konca mesiaca a potom uz nekompromisne budem musiet ist k nej nech to riesi,aj ked je mi pohodlne byt bez mrchy.Jedine co ma trapi je ze stale priberam. 😠

evina0
7. sep 2009

jane vies co ma prve napadlo? nedavno si mala pozitivny ovulacny testik a teraz krce?? hmmm zeby sa cosi kdesi uhniezdovalo?? 🙂
zeny po tolkych trapeniach ajs liecbou by sme si to zasluzili..ach jaj
dahra to mi je velmi luto s manzelom a verime vsetky ze coskoro mu bude lepsie drzim palceky 😉
ika neviem ja som mavala taketo aj minuly rok ked sa nedarilo
dnes som mala zase hlien a ked som dosla s prace spravila som si zase ovulacny test a tam je druha ciarka uz pekna aj ked to zatial sudim ako negativny test a uvidime co sa na teste objavi zajtra.poobede som pekne citila aj vajecnik a tak sme sa s mm dohodli ze tento tyzden si najdeme na seba cas a budeme si robit pene veceri 😵 🙂
pre zaujimavost kuk album snaha o babenko mam tam foto testikov

ika33
7. sep 2009

dahra,
je mi lúto tvojho mm, sa s tým slepákom vytrápi. Ale teraz keď mu to vyčistia, tak by už malo byť dobre. Držím palce. MAnželovi skoré uzdravenie a tebe želám veľa síl. 😉

Keďže som pred pár hodinami nemala veľa času písať, tak sa ospravedlňujem za chyby. Ja sa strašne hnevám keď sa ma ludia pýtajú kedy sa budeš vydávať a kedy bude bábo. Mi to veľakrát príde ako keby sa nemali čo pýtať tak sa spýtajú toto, alebo si povedia, že veď máš už 28 a on 34, tak na čo čakáte. Nech to nechajú na nás. My už bábo chceme ale chceme tomu nechať voľný priebeh, nech to príde kedy to má. Budeme sa snažiť ale nebudeme to siliť. Myslím, že ma tu všetky chápete. Preto keď sa to pýtame jedna druhej tu je to uplne iné ako keď sa ma to pýtajú na ulici, ludia ktorí nemajú páru o tom čo vlastne prežívam. Sú naozaj dni kedy mi je hrozne moc do revu a tie teda naozaj nemám rada. Ale potom prídu aj také ako bol dnešný a tie sú už fajn.

Evina, my máme asi podopné obdobie aj ja mám teraz pred ovu, takže tento týždeň máme tiež vyhradený pre seba. 😀

Tak sa kočky držte. JA už odchádzam. papa

lucy778
7. sep 2009

ahojte, chvíľu som tu nebola, ale všetko som poctivo dočítala...
ika ja sa tiež stále stretávam s tou otázkou, ktorá ma už vytáča, niekdey rozmýšľam prečo tí ľudia takto domŕzajú. mne by to bolo trápne stále sa takto vypytovať, asi sa treba obrniť 😠 Ľudia vždy radšej riešia druhých ako seba 😒
inak, ja mám už viac ako dva mesiace od poslednej injekcie a teraz sa mi zase vrátili návaly a dokonca nemôžem v noci spať, a mrcha nikde ani druhá vyvolávačka akosi nezaberá, tak to teraz nechám tak a chvíľu budem iba čakať.

katrin21
8. sep 2009

ahojte baby:

evina a preco ides na kontrolnu LSK? ja by posm nesla.... radsej par mesiacov skusajte.. niekde to sice odporucaju, ale naco? ver a opakuj si , ze uz si zrava( nie, ze nemas endo ,ale ze si zdrava!!) a aj vsteky ostatne baby. nevenujte sa tolko endometrioze, lebo sa jej nikdy nezbavite. citam knihu Secret od Rhondy Byrne a je tam aj o chorobach. Treba verit, ze sme OK a je ! a ze uz mame babatka na ceste 🙂))

evina0
8. sep 2009

katrin musim ist opet na lsk lebo mojmu lekarovi sa zase zda ze mam lozisko ako som aj mala.a chce mat v tom jasno tak ako on tak aj ja.este v aprili mi to tam videl aj ked som bola v liecbe a ten ktory ma operoval povedal ze to vyzera byt na zrsat ci jazva po siti.no chcem mat v tom jasno,verim ze to je len jazva ale vies cert nikdy nespi a mat v tomto uz jasno je jedine co chcem.chcem dat za endometriozou bodku definitivnu,teraz to vyzera ze bude ovulka v kratkej dobe a ak sa nezadari idem na lsk az ma zase celu pozru a vyjadria sa k vsetkemu.v kazdom pripade sa vsetko vyjasni v blizkej dobe.nasadila som si femi kvapky a macu a vyzera to ze telo zareagovalo lebo takyto plodny hlien som nemala snad ani v minulosti pred liecnou. a o takomto case by sa mi o ovulke ani nesnivalo..takze takto je to so mnou
Katrin viem co pises preto ja nic nesilim aj ked to mozno vyzera inak no neriesim to len ked sa mi telo dako nepozdava chcem vediet co je s nim 😉 myt psychicku pohodu je pre mna prvorade a verim ze som zdrava len este musim presvedcit moje podvedomie nech da pokoj. citam knuhy od Murphyho a tam pise to co aj ty vravis clovek musi verit v uzdravenie a opakovat si to denne a to ma sliu cloveka uplne uzdravit. 🙂 🙂

katrin21
8. sep 2009

a co je ot ta maca? ja ked som meriavala BT, tak som ovu podla teplot mala, ale teda ja od liecby hlien ani nemavam... ja uz vlastne ani neviem, co to je.. az mam strasch, ze to nie je dobre... proste volakedy cez OVU gatky mokre... a teraz skoro nic, uplne nic.. tak neviem... proste akoby mi ta suchost tak trochu zostala....

aj ked pri keksiku mažem v pohode 😀 . femi kvapky mam aj ja, ale som leniva ich uzivat, vzdy zabudnem.. musim sa polepsit...

evina0
8. sep 2009

femi beriem 2x denne a poctivo asi 2 tyzden a macu tu mam za sebou 1 a 1/2 balenia zatial.ja som pred liecbou nemal tiez takyto hlien preto sudim ze je to bud jednim alebo druhym.prikladam sa k tej maci lebo tu som skor brala a hlien ako tak som zacala mat hned po skonceni ucinku poslednje injekcie 🙂

katie233
8. sep 2009

evi pozrela som albumček - krásna čiaročka, prečo ich považuješ za negatívne? Veď na druhom je jasne viditeľná. Teda ja som si ovu testy nikdy nerobila, ale myslím, že toto je ovu ako vyšitá 😀

katrin21
8. sep 2009

nie je este pozitivna.. ta ciarka.. ja som uz mlaa aj silnejsiu... ale je fakt ze nikdy nie uplne rovnaku, raz skoro rovnaku, ale predsa slabsiu nez kiontrolnu....

evina0
8. sep 2009

katie ta druha ciarka musi byt taka silna ako kontrolna alebo bude este silnejsia aspon tak pisu v navode inak je to negativne. skusim vecer a uvidime co bude na teste.myslim si ze je ovulacie este len na ceste.
este je mozne ze nevistihne zena Lh hormon v case ked je najvyssi alebo je moc zriedeny moc to je druha moznost.ty sa ako citis???
katrin poznas vavenku ta mala takyto testik ovulacny a predsa je tehotna, ciarka bola slabsia asi nevystihla cas kedy Lh bolo najvyssie.ale to len vravim s mojich vedomosti.
ale berte do uvahy ze som si v zivote spravim asi 5 ovulacnych testov a az tieto dva mo cosi povedali inak ciarky neboli vobec 😅

katie233
8. sep 2009

Naozaj netuším na akom princípe pracujú ovulačné testy, ale ako laik predpokladám, že zachytávajú hormóny, podieľajúce sa na ovulácii. A keď v tele nie je prítomný, tak sa neukáže čiarka na teste. To že je slabšia čiarka, to asi len znamená, že nie je prítomný ešte v najvyššej koncentrácii. Ale ja by som to teda pokladala za začiatok ovulácie :(( A ovulácia netrvá len jeden jediný okamih.