Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
8. sep 2009

katie co ja viem tak to ze je ovulacny test pozitivny zato moze LH hormon a ked su palicky rovnako silne alebo silnejsia jedna od druhej tak do 12 az 24 pripadne 36 hod dojde k ovulacii.moc sa tomuto nevenujem a tiez som laik ale na teste to takto pisu ze musia byt bud rovnako silne alebo silnejsie inak je to negativne.isto tomu rozumeju zeny co casto testuju a kazdy mesiac no ja v tom zalubu nemam a ide to do penazi takze tak.
chcela som este do laparky zistit ci doslo k ovlulacii -ak ano a nezadarilo sa tak nemam nad cim vahat a na tu laparku pojdem.keby som nemala ten hlien asi by som ani netestovala ale vzhladom nato ze som bola zvedava co je s telom tak som testla 🙂
za chvilku prcham s prace,spravim testik a budeme mudrejsie 😝 ved som nepila dnes ani nepametam a uz teraz nechcem vraj sa nesmie pit 2 hod pred testovanim inak sa vysledok skreli 😠 potom sem dojdem

katie233
8. sep 2009

aha, tak je to teda. ale v každom prípade sa koncentrácia zvyšuje vidiac tvoje 2 testy. ja som myslela, že keď je čiarka rovnako silná, tak to je LH hormón v najvyššej koncentrácii a cca 2 dni pred tým začala ovulka. tak držím palce

janemari
autor
8. sep 2009

Ahojte somtu len na skok.Vcera som neodpovedala na to ked sa pytaju druhy na babo 😅 V podstate moja rodina vie aky je problem a viacmenej som ich pripravila na to ze babo nebude.Takze na taketo otazky odpovedat nemusim ani v praci,moje kolegyne vedia o co ide a druhych to nezaujima.A kedze v podtate nikam nechodim tak sa ma nikto na nic nepyta.Ale pokial som v pohode odpoviem nejakou vtipnou odpovedou a ked som v citlivom obdobe odpoviem nevrlo a dost ma to trapi.Ale v podstate za tie 3 roky som si uz zvykla.A co sa tyka testikov?Aj ja som ho skusila len preto lebo hlien naznacoval cistu ovulku.Ale bolo to viac menej zo zartu a hned sme sa nevrhli na snazilkovanie ale az na druhy den ked sme mali to chut.Uz sa nebudem znasilnovat len preto ze na teste su //.A nemyslim si ze krce su znakom tehu,ale kedze som mala problemy s tym ze som cca 3 tyzdne nebola na wc tak sa snazi telo vycistit aj ked mu to popravde ide velmi tazko a priberam.Zatial zelam pekny zvysok dna a snad este vecer nakuknem kym pojdem do nocnej 🙂

liviaf14
8. sep 2009

ahojte baby
katrin21 - o knihe Secret som už počula, vraj je to super čítanie. určite je pri ochoreniach dobré myslieť pozitívne a myslieť na to, že sme zdravé, žiadna endooooo.
dahra - držte sa s mužíkom, nech už je len a len dobre.

reachell
8. sep 2009

Ahojte.Ja som tiez jedna s tych ktora presla laparkou po nej liecba inekciami na 6.mes.poslednu som mala 8.juna a teraz cakam na mršku a ta nie a nie prist.Tak som zacala surfovat po internete a nasla som vas a nedalo mi aby som sa nezapojila do vasej diskusie.Vsetko ma pobolieva ako keby som ju mala ale nekvacam som s toho na nervi

janemari
autor
8. sep 2009

Tak baby ja mam tu knizku secreet a mozem povedat ze sa mi velmi paci aj ked som ju este len zacala citat.
reachell tak to poznam,ja som mala poslednu injekciu 7.5. a stale cakam.

katie233
8. sep 2009

reachell vitaj. ja som na tom podobne. poslednú injekciu som mala 19.6. a stále čakám a mrcha nie a nie prísť. ale posledné 4 či 5 dní ma to riadne vytáča, lebo mám typické PMS 😠 a nič. a dnes mám ešte aj ťažobu na žalúdku, takže sa obávam, že sa vracajú "staré dobré" časy 😠.

janemari
autor
8. sep 2009

katie ja som citala na tom endo.cz o uspesnosti liecby pri urcitych typoch endo a zrovna tam kde mam ja endo tak na jednom mieste je sanca na vyliecenie miziva a na tom druhom beznadejna cize neucinna. ☹

evina0
8. sep 2009

jane mas pravdu nieco znasilnovat nema zmysel ja som bola len zvedava nic viac 😉
takisto sa nebudem s manzelom milovat len preto ze mam plodne dni ale ze mame chut 🙂
co sa tyka mojej ciarky kaslat nato aj tak je dnes slabsia od vcerajska dominam posledne testy a viacej nekupim nejdem peniaze vyhadzovat zbytocne.
prajem este pekny vecer a dobru nocku 😉

reachell
8. sep 2009

katie ja pockam este tyzden a pojdem k dokt.lebo ten mi povedal ze ak do troch mesiacov nedostanem mam prist tak ta mrška ma na to tyzden bez akej kolvek vyvolavacky pa ozvem sa ked budem mat nieco nove sledujem a citam vase prispevky

luko
9. sep 2009

ahojte,
tak to s tou MS po liecbe je fakt sila....dalsie anatahovanie casu 😖 ja mam pred sebou len druhu inj,
buduci tyzden idem k dokymu na kontrolu,
inak tie navaly tepla su niekedy strasne 😖 nespavostou netrpim, len cez vikend, v nedelu som mala pocit, ze som ani nespala...anstastie cez tyzden mam toho dost a vecer padam unavou.

evina0
9. sep 2009

luko casom si telo zvykne a budes mat po navaloch ja som si zvykla asi po 3 inj na vsetko prajem pevne nervy a vela sily 🙂

luko
9. sep 2009

vdaka 🙂

evina0
9. sep 2009

luko ani sa nenazdas a budes riesit co teraz my ..uvidis 😉 😉

miska26
9. sep 2009

Ahojte všetky,
Potrebovala by som od Vás radu.Som po laparoskopii a 3 mes. liecbe antikoncepcoiu.Endometrioza mi nezasiahla vajecniky ale pred laparskopiou ma ľavý vaječník pobolieval. Doktorka sa k tomu nijako nevyjadrila, ževraj všeko vyzerá v poriadku. Chcela by som vedieť či niektorá z Vás má podobný problém, že po liečbe máte podobné bolesti ako pred liečbou.( začalo ma to pobolievať až v druhej časti cyklu.Vopred ďakujem za odpovede.

evina0
9. sep 2009

miska ja s liecbou s Hak nemam skusenosti ani s tymi bolestami 😅 zatial necitim a nemam bolave to miesto kde bolo lozisko.. 😕

miska26
9. sep 2009

Evina,ďakujem za reakciu.
Stále sa utešujem, že možno mám len nejaké citlivé vaječníky,lebo pri laparoskopii by určite zistili, ak by tam bol nejaký problém.Len sa trochu obávam, že sa mi vracia endo. ešte raz vďaka.

katie233
9. sep 2009

ahoj miska,
mňa vaječník občas bolí aj teraz. ja som mala cysty na obidvoch vaječníkoch, ale pravý mám citlivejší. mňa pravý vaječník bolel aj počas liečby, ale bola som na kontrolnej LPSK a všetko je ok, takže asi je len taký citlivý.

janemari
autor
9. sep 2009

Ahojte 🙂

miska hovoris ze ta zacne pobolievat v druhej casti cyklu a to moze byt aj znak ovulacie.Takze sa nemusis nicoho bat.A na drzhej strane moze to byt znak ze sa prebera k zivotu.

ika33
9. sep 2009

ahojte. 🙂

Miska, aj mňa pobolieva pravá strana podbruška a tak skôr pri vaječníku v čase ovulácie a v druhej časti cyklu, ale to je z ovulácie a z tohto, že to tam je také prebudené. Mne po kontrolnej laparke, tiež povedali, že je všetko OK. Pred týždňom som bola aj na kontrole a lekárka mi povedala, že takéto mierne bolesti v tomto obdob. sú v pohode. Takže nemusíš sa obávať a endo sa ti nevracia, treba v to veriť. Ale to tu už kočky písali pred nedávnom. Treba myslieť pozitívne. 🙂
Inak ja som mala endo na vonkajšej strane maternice pri močovom mechúre.

Ako kočky čakateľky? Mrcha stále nikde? Ja by som mala mať teraz čas ovulácie, ale nerobím si žiadny test ani nemeriam teplotu, nechávam tomu voľný priebeh.

KAtie, ty si ma tom rovnako čo sa týka času kontrolnej laparky, tak sa ťa chcem spýtať, aj ty máš ešte také mierne bruško? Ja ani moc nejem aj na vecko chodím normálne a mám bruško ako taký malý balónik. Všetci mi hovoria, že "už čakáš?" 😝

miska26
10. sep 2009

Dobré ránko,

Ďakujem Vám všetkym za odpovede.Veľmi ma potešili Vaše slová.Verím tomu, že to neznamená nič zlé.
Prajem Vám všetkým pekný deň.

katie233
10. sep 2009

Dobré ráno všetkým 🙂,

ika, áno. ešte som taká nafúknutá. začala som aj cvičiť, ale akosi sa mu nechce spľasnúť 😖. ale teraz som sa zapojila do súťaže "vyzvi srdce k pohybu", tak budem musieť na sebe ešte viac popracovať.

evina0
10. sep 2009

miska pozitivne myslenie je jedina dobra vec co zabera 🙂
no ja ak som mala ovulku tak mam po nej..uvidime za par dni co sa s toho vykuzli.asi druhy den mam akesi steglenie a jemne pobolievanie vo vajecnikoch tak som zvdava co a ako..uz neviem aky je to pocit mat po ovulke ved bola ani nepametam 😝
ak nic s toho nebude mm ide koncom mesiaca na dalsi kontrolny spg a ja vybavujem terim laparky 😠
mne dnes rano mama povedala ze som pekne pribrala ked som sa vazila..ved 7 kg je na mna je privela to som pribrala aj s duphastonu aj teraz s liecby..som s toho nestastna necitim sa dobre ale co uz len ma stve ze ani moc nejem ani sladke a nejde to som mna dole 😝 😝

miska26
10. sep 2009

Evina,
Máš pravdu. Posledné 2 týždne myslím oveľa pozitívnejšie a všetko sa mi zdá krajšie.
Neviem, čo sa stalo ale už to neberiem nejako tragicky, aj keď veľmi túžim po bábätku. Ale veď aj to obdobie snaženia má niečo do seba, no nie? čítala som všelijaké príbehy a vo väčšine prípadoch sa vždy podarilo žene otehotnieť, tak ak to nebude teraz, bude to neskôr, ale dôležité je, že to raz bude. Okrem toho myslím, že máme väčšiu šancu otehotnieť ak budeme veselé a nie nešťastné.
Už si nelámem ani hlavu nad tým prečo práve ja. Iným luďom sa stávajú v živote aj horšie veci ako je moja choroba.
Takže musíme byť všetky silné s šťastné a určite to raz príde
😀

katrin21
10. sep 2009

evina:

vavenku poznam..ale to sexikovala ked mala taky test, neznamena, ze bol uz pozitivny,,, aj ked otehotnela... mohli napr., smermijky prezit aj dva dni a potom mohla byt Ovu 🙂 ale neviem, to je len hypoteza

evina0
10. sep 2009

miska presne toto si aj ja myslim.ja som zmierena so situaciou a vravim si vsetko zle je na nieco dobre a raz to bude naco sa stale trapi 😵 🙂 🙂
katrin co sa tyka vavenka a testu ved jej ciarka potom mizla takze si myslim ze len sme nevystihli tu spravnu chvilku a vysku LH ale ovulka bola..
test u mna bol len jeden priznak a mimo neho aj ked nebol ukazkovy bolo vela priznakov na ovulaciu..test som robila s odstupom 26 hodin a takze ak bola ovulacia som presvihla najvyysi stupen Lh hormony.no casom uvidime 😕 🙂 🙂 nelamem si akosi hlavu nad tym a je mi takto skveleeee

filmushka
10. sep 2009

ahojte endacky 😉
som tu dlhsie nebola. Co to som vas pocitala, drzim vam stale palce... Mam sa v ramci moznosti, 17.9. idem na 3.tiu injekciu 😀 cas leti neuprostne rychlo....pa
😵

kika19
10. sep 2009

dobry den,

pred dvoma rokmi mi zistili endometriozu, minuly rok som bola laparoskopicky operovana, potom mi pol roka davali hormonalne injekcie, no nic nepomohlo. lekar mi radil otehotniet, ale mam este rok skolu tak neviem co mam robit. stale mam bolesti, lekar mi povedal ze on mi na to pomoct nevie, ze jedine otehotniet a hned vybrat vajecniky

janemari
autor
10. sep 2009

Ahojte kocky.
Som vas docitala a presne ako pisete hlavu hore a pozitivne myslenie.Aj ked to nevyjde na prvy sup,nic sa nedeje budeme skusat dalej.A dost co sa trapime kvoli tej pliage,nemusime sa este aj kvoli snazilkovaniu,neuspechov a podobne.Zivot ide dalej a my musime riesit bezne zivotne situacie ako je npr.co nakupit,co uvari,ako nas manzel hneva.A ked sa budeme trapit a sustredit na to preco nam to nejde budeme len vynervovane a vystresovane zienky ktore nemaju silu robit ani tie bezne denne veci.Takze usmev a zivot pojde lahsie.A ked hovorite o priberani tak ma ide rozhodit.Z nemcnici po laparke som prisla z vahou 63 kg,pocas liecby som sa vratila na svojich 64-65kg cize sa da povedat ziadne priberanie a teraz 4 mesiace po liecbe ked som sa postavila na vahu som skoro dostala infarkt ze 70.5 kg.

Takze babiiiiiiiiiii hor sa do chudnutia.A priberat mozte maximalne ked budete tehule. 😉

filmushka
10. sep 2009

Ahoj kika,
vitaj v temicke 😉 i ked v dost neprijemnej, chceme vsetky z tadeto preeeeeeeec....

pises, ze po liecbe nic sa nezmenilo....myslim tato choroba nie je uplne vyliecitelna, opravte ma baby ak sa mylim... Jedine pomaha otehotniet 😵 alebo v opacnom pripade po liecbe ti mal doki nasadit HAK, ak si nechcela byt tehotna. Drzim palce, inac ak chces sa viac dozvediet, kukni si: www.endometrioza.cz
tam sa docitas o tom viac....