Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
8. júl 2009

hej tak dlho hned po vysadeni HAK az po case mi dal doktor duphaston na upravu a casom som to mala mat aj na podporu k otehoteniu ale tehotenstvo predbehla endom. ..tazke pre liecbou.ale ta bude coskoro za mnou 😵

evina0
8. júl 2009

labutienka ked ta teraz citam ze kusy.. tak aj ja som to mala,ale vtedy nikoho nenapadlo ze to je endom. vlastne mne na endom nasli mozno aj nahodou ked uz som mala lozisko v posve ☹ ☹ ktovie ci som to nemala uz davno lebo mna vajecniky boleli od zaciatku mrchy od mladosti ale poriesila som to hak a to na velmi dlhe roky a ked tak uvazujem tak priznaky ako take sa vratili opet po vysadeni hak a lekar mi s tym nikdy nic nerobil..mozno keby sa nenaslo lozisko v posve ktovie co by bolo dalej.ja mam dojem ze moj lekar od enodm nevie vela a pritom je to take caste.keby vedel tak by zakazdym ked som sa na nieco stazovala nemal pydna a primitivny dovod.

tulipanike
8. júl 2009

ahojte🙂

nastasia, tak ako sa mas? 🙂

janemari
autor
8. júl 2009

Ahojte tak som tu a hlasim ze test stale /. Takze je to uz viac nez jasne ze tehu nie som a ze je tam,nejaka pliagy cysta,myom,nador alebo co ja viem co.Inak ked sa tak zamyslam,adenomyoza my nezmizla,mam novy nalez v maternici tak liecba bola zbytocna a ja som stratila pol roka.Super. 😒

katie233
8. júl 2009

evina, tak to je dosť blbý 😒. Musím to dať otestovať manželovi 😉. Ale pre mňa to bol včera šok, pretože tá papraď tam bola prvýkrát za tie 3 mesiace, čo testujem. Možno náhoda, uvidíme 😀. Dnes som robila, a už boli zase klasické bublinky.

myslíte, že už má nastasia po?

evina0
8. júl 2009

janemari netracaj nadej ..drzim peste.. a keby nahodou ze neni s toho babenko tak mozno to len dajaka cysta a ta zmizne neboj sa bude dobre..
inak neviem co jke to ta adenomyoza?? nepocula som tento nazov este 😒
netrena sa hned vzdavat aj kevby to hned nevyslo treba verit a raz to pride 😉

tulipanike
8. júl 2009

janemari, aj tak stale drzim silno palce, aby ti to vyslo......a kedy ides na kontrolu? ja furt zabudnem 😅

filmushka
8. júl 2009

jane, mas si testovat o 2 tyzdne, co ti dr. vravela, tak este nadej je, ale fakt neviem, co napisat 😵 😵 😵

nastasia dufam ma uz po a zotavuje sa 😉

katie233
8. júl 2009

janemari, nestrácaj nádej! určite je to v poriadku 😉. máš príznaky, teplota stúpa, tak nehádž flintu do žita. testy vôbec nie sú spoľahlivé. a ako písala tuším dahra, môžeš mať ešte v tele zbytky hormónov a tie ešte potláčajú tehotenské hormóny. najspoľahlivejšie sú krvné testy 🙂

filmushka
8. júl 2009

presne, ja by som tiez testom neverila, a na sone to bolo jasne, treba ist na krv zrejme....a asi po tej liecbe su fakt divne tie hormony...a robia si co chcu 😠

tulipanike
8. júl 2009

hlavne, janemari, nezufaj, mysli pozitivne, my vsetky verime tomu, ze nosis v sebe malu bublinku 🙂

tulipanike
8. júl 2009

NASTASIAAAAAAAAAAA, MY SME ZVEDAVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😀

janemari
autor
8. júl 2009

No na kontorolu mam ist 15.7.ale to len v pripade ze na teste budu //.A ak nie tak az ked dostanem kramy a to podla doky bude okolo augusta,mozno skor aj neskor.A neviem ci tolko testov sa moze byt nespolahlivych.a ked sa pocas liecby vytvorilo nieco v maternici tak ako asi dopadnem teraz po liecbe?Mozno za to mi rastie brucho ze mam endo spat.

evina0
8. júl 2009

janemari nestras sa a ako vravime mysli pozotivne.prznaky su a uvidis co bude za tyzden 🙂

filmushka
8. júl 2009

baby, co vy na to, keby sme si urobili prehlad - tabulku z tejto temy, co sme v nej, aby sme mali prehlad, kto kedy zacal, skoncil s liecbou a tak podobne...? ste za?

evina0
8. júl 2009

film ja som za a je to skvely napad

filmushka
8. júl 2009

ok, tak v excely to spravim, len udaje ako od vas dostanem? na IP mi mozete zaslat info, teda ak chcete, k tomu dajte i mejl, a poslem vam na mejl suborik, co sa urobi...
alebo ak mate iny napad...

a toto by tam bolo:
datum, kedy ste/vam prvykrat zistili, ze mate endosku
kedy ste podstupili operaciu/liecbu-kolko trvala
a co este? ma rychlo nenapada... 🙄

tulipanike
8. júl 2009

filmus, ved ti udaje mozeme napisat aj internou postou, alebo aj tu......len s tym budes mat roboty to dat dokopy 🙂

ale je to fajn napad, budeme mat aspon prehlad, co kto ako 🙂

tulipanike
8. júl 2009

jedna z otazok - ako dlho sa snazime o dietatko

evina0
8. júl 2009

film ja uz idem s prace domokovb ale rano to napisem a mozu sa tam dat priznaky..papa ja letim domov

filmushka
8. júl 2009

mam cas, tak sa pohram, ved ked budu udaje, tak sa to da do kopy a budeme mat aspon prehlad 😉
ano aj to, kolko sa snazime, a priznaky, to je super 🙂

tulipanike
8. júl 2009

tak ja ti dam moje udaje 🙂

laproskopia februar 2007 - 6cm cysta, potvrdil mi po operacii endo
ziadna liecba, lebo este nechceli babo, takze HAK proti tvorbe cyst - regulon
regulon dobraty v dec. 2008,
snazenie od 1.3.2009
menstruacia chodi ako chce
23.6. vyvolavacka
menstruacia este nikde
k doktorovi 17.7.2009

😵 😵 😵

moze byt? 🙂

filmushka
8. júl 2009

tuli
super 😎

tulipanike
8. júl 2009

idem aj ja domov z roboty, pa filmus, maj sa pekne 🙂

filmushka
8. júl 2009

papa 🙂

mirip
8. júl 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

filmushka
8. júl 2009

ahoooj mirip, si uz dlhsie nebola pozret 😉
ako sa dari?

katie233
8. júl 2009

filmus, perfektný nápad

tu som ja:
podozrenie na endo - preventívna prehliadka október 2008
LSK 2.3.2009, 4 dni v nemocnici, mesiac PN (ale z vlastnej vôle), endo potvrdená
1. injekcia - 27.03.2009, posledná injekcia 19.06.2009- brala som diphereline
zatiaľ sa snažíme o bábo, ale čaká ma ešte jedna LSK 😠

zatiaľ tak, keď budeš chcieť ďalšie info, rada poskytnem

filmushka
8. júl 2009

diky katie,

ale baby, kam vam to poslem? 😀
sem do IP mi poslite mejlovu adresu, alebo ako to urobime? a poslem vam v excely subor a potom si to mozete upravovat aj samy.... 😀 alebo podla potreby ak budem stihat i ja... 🙂

filmushka
8. júl 2009

uz sme 3 baby v tabulke 🙂
cakam teda na dalsie 😎