Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
22. jan 2010

luko, moja to ma velmi mrzi...aj moja mama to mala...teda ona mala najprv melanom na kozi a potom o par rokov rakovinu prsnika...a minuly rok zasa, ale nastastie to bolo nezhubne...ale tie stresy boli strasne. takze viem co prezivas, ale neboj mamina to urcite zvladne...

luko
22. jan 2010

no pred 2 mesiacmi bolo este vsetko OK, stazovala sa lekarovi, ze ju tam pali, ale neprikladal tomu dolezitost u onkologickej pacientky...:-Š
teraz je na vysetreniach...
dik nasti....ved co tu ine ostava, len viera, nadej a podpora

nastasia
22. jan 2010

to je teda doktor 😠 vsak ju mal okamzite poslat na vysetrenia...ale este mate nadej, ze je to mozno len nezhubne ako to bolo aj u mojej mamy. velmi drzim palce neboj bude dobre

luko
22. jan 2010

dakujem..snad 2 mesiace nie je tak dlha doba ked predtym bolo vsetko OK

janemari
autor
22. jan 2010

luko tak to je sila,ale budeme spolu stebou verit ze to bude v poriadku a drzat palceky aby mala cim skor vysledky a to negativne.

Je to inak uzas,vsetky sa snazime o babetko,nielenze mame trapenie ze sa nam to nedari,ale este zivot nam uklada dalsie problemy ktore nas nenechavaju chladnymi.A potom ze mame byt v klude a snazilkovat sa.Aj ked na druhej strane nam problemy pomahaju odputat sa od toho jedineho endoska a snazilkovanie.

Ja sa pomay poberiem,idem do poslednej pobedky,ale vecer vas dojdem docitat.

luko hlavu hore sme s tebou.

majkal
22. jan 2010

ahojte,

luko, tak to ma velmi mrzi ... drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.

Dievcata, chcem sa opytat, ci ste niektora pocas liecby este pocitovali bolesti, ktore ste mali pred liecbou. Mna uz asi druhy den pobolieva podbrusko, ako pred liecbou ... take palenie v malej panve, okolo mocovej rury.
Mozno sa uz tie endo loziska "susia" a mna to takto boli ... ?hm? ... (moja teoria 😀)

tulipanike
22. jan 2010

ahojte

luko, velmi drzim palce,aby to vsetko dobre dopadlo

a samozrejme aj tebe, janemari, ta praca u vas - to je des teda 😠

luko
22. jan 2010

dakujem kocky.

luko
22. jan 2010

majkal: bolesti som nemala, ale absolvovala som len 2 injekcie.

jani2
22. jan 2010

luko - to je mi moc ľúto, nechcem to zľahčovať, ale ak ešte pred 2 mesiacmi bola v poriadku, tak choroba nebude moc rozbehnutá...problém sú skôr zanedbané a roky neodhalené rakoviny, držím tvojej mamine palce, až to zas zvládne!
Jane - tak posledná poobedná sa ti chýli ku koncu a potom víkendík...uži si ho! 😉

luko
22. jan 2010

jani dik, ale bude to boj, lebo nejake loziska jej nasli, ja myslim, ze lekar ju mal poslat na mamografiu, ked sa stazovala na palenie v prsniku a nie len na sono a rtg pluc,
ale predychame to, pozistujeme co sa da a urcite to nevzdame....len mi je luto, ze to musi zazivat opat ☹

napriek vsetkemu prajem pekny vikend, uzivajme si ho s tymi, ktorych mame radi.

luko
22. jan 2010

inak prave jedna kocka ponuka tie lieky co som si kupila za nizsiu cenu....sakra, preco som bola taka akcna...otehotnela pred IVF...tak to by som ich ako s a poznam aj zadarmo dala, keby take prekvapko pred IVF..

jani2
22. jan 2010

Luko - ja zvyknem byť tiež dosť "chvatná"...všetko chcem mať hneď vybavené, na poriadku...a niekedy je lepšie počkať 😒 ...inak také otehotnenie pred IVF musí byť super, ale taký zázrak u mňa nehrozí, ja som si všetko musela doslova vybojovať, ach jaj 😒

luko
22. jan 2010

no v momentalnom mojom stave u nas tak skoro sex nehrozi...takze asi tak a kedze mam dlhsie cykly mavam ovulku okolo 16-20 DC a uz 21 DC si mam pichnut Dipherelin...tak keby aj ...nemohlo by to tomu babatku ublizit? lebo najskor ako za 5 dni test nic neukaze....

nastasia
23. jan 2010

ahojte,
vcera som mala strasny vecer, z mrchy som dostala migrenu, mala som priserne bolesti a zvracala som. fakt hroza.
uz chcem byt tehotnaaaaaaaa!

luko
23. jan 2010

nasti: teda, to su stavy...to si neviem predstavit...

oknosmas
23. jan 2010

Ahojte,chcela som sa spytat,ci sa hormonalne injekcie na liecbu endo mozu brat aj pocas mrchy..a ked ste boli po laparke,ako skoro ste dostali mrchu?? Normalne mam tak 30 dnovy cyklus,teraz po laparke prisla mrcha na 23 den.asi to je prepojene,vsak?a telo sa tak samoocistuje..

luko
23. jan 2010

oknomas...ja som dostala par dni po op. MS, ale mne aj mala prist v tom obdobi, ja nemam pravidelnu, mne chodi od 26-32 DC

oknosmas
23. jan 2010

Luko a nevies,co tie injekcie?

luko
23. jan 2010

jaj neviem, ja som mala len dve injekcie, pricom po prvych mi MS normalne dosla az na druhy cyklus nedosla.

oknosmas
23. jan 2010

Takze nevies,ci sa to moze pichat pocas mrchy?

luko
23. jan 2010

rozmyslam----tusim prva sa mi pichala na prvy den MS, takez asi moze

oknosmas
23. jan 2010

Skoda,myslela som,ze budem mat aspon vyhovorku pre lekara..

evina0
23. jan 2010

oknosmas ja som tiez po laparke dostala mrchu skor ako som mavala( aj ked som mala dlhy a nepravidelny cyklus)
a hned prvy den mi pichli tu horm. injekciu( ja som mala Zoladex)

luko tehu testik na 5 den nebudes mat pozitivny jak tak na 10 den od oplodnenia bude slabulilinky ciarka.teda pocula som o zene aj na 8 den ale to skor s IVF.ved HCG hormon sa zacina tvorit 10 dni od oplodnenia a pribuda pri prirodzenom tehu pomaly a postupne.

nastasia drz sa..tie stavy dobre poznam no nastastie mi drobcek na par mesiacov od toho ukratil.neboj sa aj ty sa dockas..ja som uz neverila a vidis...zazraky sa predsa len deju 😉

zlatanka30
23. jan 2010

ahojte babulky.ja som dostala mrchu po laparke presne tak ako mavam 26 den a na druhy den mi pichli injekciu decapeptyl.to bola prva tak uvidime dokedy budem mat tu mrchu prekliatu,lebo lekar povedal,ze to moze byt teraz dlhsie 😠

evina0
23. jan 2010

zlatanka co si ja pamätam tak som mala len jeden den krvacanie.ale spinenie som mala viac nez tyzden ..viac som pocas liecby so spinenim ci mrchou nemala problem.ale ako lekar povedal kazde telo reaguje inak.
tak drzim palce nez mrcha cez liecbu neotravuje.

janemari
autor
23. jan 2010

Ahojte 🙂
tak ja si teda vobec nepamatam ci som mala nejake bolesti pri injekciach 😅 .Ale myslim ze som mavala par krat ako pred mrchou take bolesti.A raz som mala slabe spinenie.

luko
23. jan 2010

evi, ja viem ze nie...ja som pisala ze najskor...to bolo len take zamyslenie, ze ak by nahodou doslo k otehotneniu tak to nemam sancu zistit pred pichnutim prveho dipherelinou, co uz je priprava na IVF ... 😉

tulipanike
23. jan 2010

ahojte 🙂

boooze, evina, to uz si v 22tt? 😲 😵

nastasia, tu migrenu ti vobec nezavidim, nastastie som ju nikdy nezazila, a dufam, ze to tak aj ostane

luko
23. jan 2010

..no utekaju vam tie tyzdne 😎